Turneu A AmaTur 2018, Sfantu Gheorghe - Sâmbătă 30.06.2018
LOCALITATEA: Sfantu Gheorghe, str. Lunca Oltului, DN12;
DATA: Sâmbătă 30,IUNIE,2018;
CATEGORII: Elite + Open , Avansați + începători;
ORA DE ÎNCEPERE:
08.00 - 09.15 ? validare înscrieri,;9.30 INCEPEM
INDICAȚII DE ACCES:
SALA: Noua Sală Polivalentă "Sfantu Gheorghe";
LOGISTICĂ: 24 mese (Butterfly, Donic, Joola), mingi plastic ***;
SPAȚIU DE JOC: (1000 mp Sala mare );
SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, parcare;
TAXA: 50 Lei adulții, 30 lei copiii sub 14 ani, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
Se asigură apă plată ? 2 litri;
MATERIALE DE PREMIERE:
Locurile 1?4 ? cupe + diplome;5-8 MEDALII
MASĂ PRÂNZ:
- Gulyas by Oliver;+BERE +COZONAC
INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
NR.MAX. JUCATORI 144
- pe forum sau telefonic;
- ultima înscriere/retragere Joi 28,06,2018, ora 21,00;
- retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
- retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
- absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
- înscrierile se vor face pe două liste comune: Elite+Open și Avansați + începători;
- vor exista câte două wild-card-uri pentru fiecare categorie;
SISTEMUL DE JOC:
- Elite + Open ? maxim 60 participanți
- Avansați + începători ? maxim 84 participanți );
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători ? se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
- Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
- Scheme de joc - grupe superioare: Elite -OPEN 1324 - , Avansați - începători - 1546;
- Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32,
- Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
La acest turneu veți găsi articole sportive asigurate de firma SC ANDROGIR SRL, reprezentant Xiom și Nittaku www.tenismasa.ro
Turnee Sfantu Gheorghe: http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Tur...fantu Gheorghe
ORGANIZATOR:
-
- Olah Oliver - Sfantu Gheorghe;TEL.0744331777
Inscrieri INCEPATORI +AVANSATII - on 29.06.2018 at 23:06:31
1. Dumitru Lazar, Petrila, 932 - 25 - O
2. Leteanu Marius, Bacău, 436 - 19,23 - A
3. Ilie Octavian Marius, Brașov, 235 - 18,69 - A
4. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 335 - 18,27 - A
5. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 1340 - 18 - AW
6. Oancea Marian, Bacău, 314 - 17,54 - A
7. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 543 - 17,4 - A
8. Tutoveanu Razvan, Brașov, 431 - 17,31 - A
9. Canea Kocsis Andras Jr, Targu Secuiesc, 1294 - 17,15 - AJ
10. Balla Peter, Toplita, 361 - 16,92 - A
11. Loghin Florin, Brașov, 300 - 16,9 - A
12. Veris Dumitru, Brașov, 353 - 16,5 - A
13. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 358 - 16,33 - A
14. Ene Florin, Ploiești, 919 - 16,15 - A
15. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 684 - 16,05 - A
16. Panait Adrian, Brăila, 426 - 15,88 - AW
17. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 469 - 15,59 - A
18. Kis Istvan, Brașov, 384 - 15,39 - AW
19. Ailioaie Gheorghe, Comănești, 509 - 15,3 - AW
20. Mitrofan Petrica, Brașov, 834 - 14,85 - AW
21. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 968 - 14,7 - AJ
22. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 488 - 14,64 - A
23. Heja Zoltan, Ditrau, 466 - 14,5 - A
24. Darjan Daniel, Brașov, 518 - 14,31 - A
25. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 591 - 14,17 - A
26. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 1140 - 14 - A
27. Vajeu Ionut, Busteni, 664 - 13,85 - A
28. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 871 - 13,6 - A
29. Chirila Viorel, Onesti, 1532 - 13,25 - A
30. Ciurca Ovidiu, Targu Mureș, 1084 - 13,16 - AW
31. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 1203 - 12,8 - A
32. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc, 1083 - 12,7 - A
33. Movileanu Neculae, Brașov, 633 - 12,69 - A
34. Subtirelu Marius, Onesti, 1004 - 11,85 - A
35. Moisa Costel, Tecuci, 995 - 11,08 - A
36. Gheorghe Daniel, Brăila, 845 - 10,35 - A
37. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 2273 - 10 - A
38. Orza Gabor, Miercurea Ciuc, 1228 - 9,05 - I
39. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 951 - 8,94 - I
40. Sterczer Sandor, Sanzieni, 745 - 8,8 - I
41. Ghitu Liviu, Onesti, 933 - 8,22 - I
42. Sisca Nicusor, Comănești, 811 - 8,2 - IW
43. Sarcani Andrei, Targu Mureș, 1304 - 8,2 - IW
44. Gabor Sebastian, Sfantu Gheorghe, 1332 - 8 - I
45. Szakacs Sandor, Sfantu Gheorghe, 1363 - 8 - I
46. Bordas Laszlo, Santionlunca, 1582 - 7,8 - I
47. Iordache Catalin, Comănești, 1075 - 7,75 - IW
48. Lungu Lucian, Onesti, 1480 - 7,07 - I
49. Sterczer Zalan, Sanzieni, 1211 - 6,18 - I
50. Ursulescu Ioan Stanga, Bacău, 1281 - 6,08 - I
51. Miron Catalin, Sfantu Gheorghe, 2506 - 6 - I
52. Barabas Jozsef, Sfantu Gheorghe, 3018 - 6 - I
53. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1423 - 5,77 - I
54. Savina Dan, Piatra Neamț, 1350 - 5,38 - I
55. Pal Abel, Sfantu Gheorghe, 1371 - 5,33 - I
56. Burnichi Marian, Targu Secuiesc, 3003 - 5,2 - I
57. Kovacs Attila, Covasna, 1945 - 5 - I
58. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 2280 - 5 - I
59. Veris Amalia, Brașov, 3256 - 4 - IF
60. Kovacs Kristof, Targu Secuiesc, 3900 - 4 - I
61. Saulea Bogdan, Brașov, 1746 - 0 - A
62. Cojocaru Nicusor, Brașov, 2006 - 0 - A
63. Raduly Marius, Sfantu Gheorghe, 2885 - 0 - A
64. Vass Peter, Miercurea Ciuc, 3227 - 0 - A
65. Isar Stefanel, Sfantu Gheorghe, 5003 - 0 - A
66. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 5005 - 0 - A
67. Boer Anita, Sfantu Gheorghe, 5007 - 0 - A
68. Denes Anna, Sfantu Gheorghe, 5008 - 0 - A
69. Jakabos Andor, Sfantu Gheorghe, 5009 - 0 - A
70. Isar Raluca, Sfantu Gheorghe, 5010 - 0 - A
71. Toth Vivien, Sfantu Gheorghe, 5011 - 0 - A
72. Korodi Csaba, Aita Mare, 5013 - 0 - A
73. Hassa Davaanian, Brașov, 5014 - 0 - A
Inscrieri OPEN +ELIT - on 29.06.2018 at 23:03:46
1. Roman Iulian, Brașov, 139 - 47,5 - ELW
2. Medves Antal, Targu Secuiesc, 696 - 44 - E
3. Macovei Liviu, Brașov, 84 - 37,42 - E
4. Ditu Daniel, Onesti, 63 - 37,1 - E
5. Grigore Alexandru, Campina, 27 - 34,84 - E
6. Bardocz Szilard, Capeni, 55 - 34,72 - E
7. Neagoe Costin, București, 79 - 34,23 - E
8. Hutanu Alin, Brașov, 255 - 33,6 - E
9. Totpal Marius, Busteni, 383 - 31,8 - E
10. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 142 - 31,77 - E
11. Galiu Mihai, Brașov, 731 - 31,7 - E
12. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 173 - 30,33 - EW
13. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 286 - 29,86 - O
14. Mike Boroka, Targu Secuiesc, 960 - 29 - OLF
15. Cocean Valer, Baraolt, 455 - 28,57 - O
16. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 28,1 - O
17. Bulubasa Nicusor, Comănești, 110 - 28,07 - OW
18. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 76 - 27,59 - OW
19. Macelaru Eugen, București, 324 - 27,38 - O
20. Vladoiu Gelu, Brașov, 103 - 27,06 - OW
21. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 148 - 26,98 - O
22. Pascu Razvan, Magureni, 260 - 26,4 - O
23. Ticu Dorin, Bacău, 133 - 26,17 - OW
24. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 401 - 26 - O
25. Nistor Florin, Comănești, 213 - 25,99 - O
26. Braniste George, Bacău, 191 - 25,93 - O
27. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 178 - 25,62 - O
28. Stefan Patrick, Brașov, 210 - 24,25 - O
29. Chelmus Ionut, Targu Secuiesc, 1303 - 24 - OJ
30. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1796 - 24 - O
31. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 525 - 23,1 - OJ
32. Szasz Erno, Sfantu Gheorghe, 1020 - 22,55 - O
33. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 263 - 21,78 - OW
34. Matei Mirel, Brașov, 637 - 21,67 - O
35. Serban Liviu, Onesti, 236 - 21,28 - O
36. Popov Szabolcs, Targu Secuiesc, 1703 - 20,5 - OJ
37. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 433 - 20,06 - O
38. Simon Teodora, Sfantu Gheorghe, 1384 - 18 - AF
39. Olah Kriszta, Targu Secuiesc, 1236 - 17 - ALJF
40. Constantin Gabriela, București, 797 - 16,57 - AFH
41. Bokor Zoltan Jr, Brașov, 853 - 15,67 - AJ
42. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 1477 - 0 - O
[/COLOR]
FOARTE IMPORTANT
VINERI SEARA SE VOR FACE GRUPELE,
DACA SAMBATA DIMINEATA LIPSESTE CINEVA
MAI MULT DE 2 PERSONE DINTRO GRUPA
VOM SUPLIMENTA LOCURIILE DINTRO GRUPA DE SASE
LOCALITATEA: Sfantu Gheorghe, str. Lunca Oltului, DN12;
DATA: Sâmbătă 30,IUNIE,2018;
CATEGORII: Elite + Open , Avansați + începători;
ORA DE ÎNCEPERE:
08.00 - 09.15 ? validare înscrieri,;9.30 INCEPEM
INDICAȚII DE ACCES:
SALA: Noua Sală Polivalentă "Sfantu Gheorghe";
LOGISTICĂ: 24 mese (Butterfly, Donic, Joola), mingi plastic ***;
SPAȚIU DE JOC: (1000 mp Sala mare );
SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, parcare;
TAXA: 50 Lei adulții, 30 lei copiii sub 14 ani, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
Se asigură apă plată ? 2 litri;
MATERIALE DE PREMIERE:
Locurile 1?4 ? cupe + diplome;5-8 MEDALII
MASĂ PRÂNZ:
- Gulyas by Oliver;+BERE +COZONAC
INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
NR.MAX. JUCATORI 144
- pe forum sau telefonic;
- ultima înscriere/retragere Joi 28,06,2018, ora 21,00;
- retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
- retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
- absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
- înscrierile se vor face pe două liste comune: Elite+Open și Avansați + începători;
- vor exista câte două wild-card-uri pentru fiecare categorie;
SISTEMUL DE JOC:
- Elite + Open ? maxim 60 participanți
- Avansați + începători ? maxim 84 participanți );
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători ? se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
- Grupe superioare de câte 4 jucători ? se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare ? conform rezultate grupe inferioare;
- Scheme de joc - grupe superioare: Elite -OPEN 1324 - , Avansați - începători - 1546;
- Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32,
- Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
La acest turneu veți găsi articole sportive asigurate de firma SC ANDROGIR SRL, reprezentant Xiom și Nittaku www.tenismasa.ro
Turnee Sfantu Gheorghe: http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Tur...fantu Gheorghe
ORGANIZATOR:
-
- Olah Oliver - Sfantu Gheorghe;TEL.0744331777
Inscrieri INCEPATORI +AVANSATII - on 29.06.2018 at 23:06:31
1. Dumitru Lazar, Petrila, 932 - 25 - O
2. Leteanu Marius, Bacău, 436 - 19,23 - A
3. Ilie Octavian Marius, Brașov, 235 - 18,69 - A
4. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 335 - 18,27 - A
5. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 1340 - 18 - AW
6. Oancea Marian, Bacău, 314 - 17,54 - A
7. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 543 - 17,4 - A
8. Tutoveanu Razvan, Brașov, 431 - 17,31 - A
9. Canea Kocsis Andras Jr, Targu Secuiesc, 1294 - 17,15 - AJ
10. Balla Peter, Toplita, 361 - 16,92 - A
11. Loghin Florin, Brașov, 300 - 16,9 - A
12. Veris Dumitru, Brașov, 353 - 16,5 - A
13. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 358 - 16,33 - A
14. Ene Florin, Ploiești, 919 - 16,15 - A
15. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 684 - 16,05 - A
16. Panait Adrian, Brăila, 426 - 15,88 - AW
17. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 469 - 15,59 - A
18. Kis Istvan, Brașov, 384 - 15,39 - AW
19. Ailioaie Gheorghe, Comănești, 509 - 15,3 - AW
20. Mitrofan Petrica, Brașov, 834 - 14,85 - AW
21. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 968 - 14,7 - AJ
22. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 488 - 14,64 - A
23. Heja Zoltan, Ditrau, 466 - 14,5 - A
24. Darjan Daniel, Brașov, 518 - 14,31 - A
25. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 591 - 14,17 - A
26. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 1140 - 14 - A
27. Vajeu Ionut, Busteni, 664 - 13,85 - A
28. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 871 - 13,6 - A
29. Chirila Viorel, Onesti, 1532 - 13,25 - A
30. Ciurca Ovidiu, Targu Mureș, 1084 - 13,16 - AW
31. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 1203 - 12,8 - A
32. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc, 1083 - 12,7 - A
33. Movileanu Neculae, Brașov, 633 - 12,69 - A
34. Subtirelu Marius, Onesti, 1004 - 11,85 - A
35. Moisa Costel, Tecuci, 995 - 11,08 - A
36. Gheorghe Daniel, Brăila, 845 - 10,35 - A
37. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 2273 - 10 - A
38. Orza Gabor, Miercurea Ciuc, 1228 - 9,05 - I
39. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 951 - 8,94 - I
40. Sterczer Sandor, Sanzieni, 745 - 8,8 - I
41. Ghitu Liviu, Onesti, 933 - 8,22 - I
42. Sisca Nicusor, Comănești, 811 - 8,2 - IW
43. Sarcani Andrei, Targu Mureș, 1304 - 8,2 - IW
44. Gabor Sebastian, Sfantu Gheorghe, 1332 - 8 - I
45. Szakacs Sandor, Sfantu Gheorghe, 1363 - 8 - I
46. Bordas Laszlo, Santionlunca, 1582 - 7,8 - I
47. Iordache Catalin, Comănești, 1075 - 7,75 - IW
48. Lungu Lucian, Onesti, 1480 - 7,07 - I
49. Sterczer Zalan, Sanzieni, 1211 - 6,18 - I
50. Ursulescu Ioan Stanga, Bacău, 1281 - 6,08 - I
51. Miron Catalin, Sfantu Gheorghe, 2506 - 6 - I
52. Barabas Jozsef, Sfantu Gheorghe, 3018 - 6 - I
53. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1423 - 5,77 - I
54. Savina Dan, Piatra Neamț, 1350 - 5,38 - I
55. Pal Abel, Sfantu Gheorghe, 1371 - 5,33 - I
56. Burnichi Marian, Targu Secuiesc, 3003 - 5,2 - I
57. Kovacs Attila, Covasna, 1945 - 5 - I
58. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 2280 - 5 - I
59. Veris Amalia, Brașov, 3256 - 4 - IF
60. Kovacs Kristof, Targu Secuiesc, 3900 - 4 - I
61. Saulea Bogdan, Brașov, 1746 - 0 - A
62. Cojocaru Nicusor, Brașov, 2006 - 0 - A
63. Raduly Marius, Sfantu Gheorghe, 2885 - 0 - A
64. Vass Peter, Miercurea Ciuc, 3227 - 0 - A
65. Isar Stefanel, Sfantu Gheorghe, 5003 - 0 - A
66. Pal Attila, Sfantu Gheorghe, 5005 - 0 - A
67. Boer Anita, Sfantu Gheorghe, 5007 - 0 - A
68. Denes Anna, Sfantu Gheorghe, 5008 - 0 - A
69. Jakabos Andor, Sfantu Gheorghe, 5009 - 0 - A
70. Isar Raluca, Sfantu Gheorghe, 5010 - 0 - A
71. Toth Vivien, Sfantu Gheorghe, 5011 - 0 - A
72. Korodi Csaba, Aita Mare, 5013 - 0 - A
73. Hassa Davaanian, Brașov, 5014 - 0 - A
Inscrieri OPEN +ELIT - on 29.06.2018 at 23:03:46
1. Roman Iulian, Brașov, 139 - 47,5 - ELW
2. Medves Antal, Targu Secuiesc, 696 - 44 - E
3. Macovei Liviu, Brașov, 84 - 37,42 - E
4. Ditu Daniel, Onesti, 63 - 37,1 - E
5. Grigore Alexandru, Campina, 27 - 34,84 - E
6. Bardocz Szilard, Capeni, 55 - 34,72 - E
7. Neagoe Costin, București, 79 - 34,23 - E
8. Hutanu Alin, Brașov, 255 - 33,6 - E
9. Totpal Marius, Busteni, 383 - 31,8 - E
10. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 142 - 31,77 - E
11. Galiu Mihai, Brașov, 731 - 31,7 - E
12. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 173 - 30,33 - EW
13. Stanciulescu Bogdan, Brașov, 286 - 29,86 - O
14. Mike Boroka, Targu Secuiesc, 960 - 29 - OLF
15. Cocean Valer, Baraolt, 455 - 28,57 - O
16. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 28,1 - O
17. Bulubasa Nicusor, Comănești, 110 - 28,07 - OW
18. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 76 - 27,59 - OW
19. Macelaru Eugen, București, 324 - 27,38 - O
20. Vladoiu Gelu, Brașov, 103 - 27,06 - OW
21. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 148 - 26,98 - O
22. Pascu Razvan, Magureni, 260 - 26,4 - O
23. Ticu Dorin, Bacău, 133 - 26,17 - OW
24. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 401 - 26 - O
25. Nistor Florin, Comănești, 213 - 25,99 - O
26. Braniste George, Bacău, 191 - 25,93 - O
27. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 178 - 25,62 - O
28. Stefan Patrick, Brașov, 210 - 24,25 - O
29. Chelmus Ionut, Targu Secuiesc, 1303 - 24 - OJ
30. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1796 - 24 - O
31. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 525 - 23,1 - OJ
32. Szasz Erno, Sfantu Gheorghe, 1020 - 22,55 - O
33. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 263 - 21,78 - OW
34. Matei Mirel, Brașov, 637 - 21,67 - O
35. Serban Liviu, Onesti, 236 - 21,28 - O
36. Popov Szabolcs, Targu Secuiesc, 1703 - 20,5 - OJ
37. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 433 - 20,06 - O
38. Simon Teodora, Sfantu Gheorghe, 1384 - 18 - AF
39. Olah Kriszta, Targu Secuiesc, 1236 - 17 - ALJF
40. Constantin Gabriela, București, 797 - 16,57 - AFH
41. Bokor Zoltan Jr, Brașov, 853 - 15,67 - AJ
42. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 1477 - 0 - O
[/COLOR]
FOARTE IMPORTANT
VINERI SEARA SE VOR FACE GRUPELE,
DACA SAMBATA DIMINEATA LIPSESTE CINEVA
MAI MULT DE 2 PERSONE DINTRO GRUPA
VOM SUPLIMENTA LOCURIILE DINTRO GRUPA DE SASE
Comentariu