Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Eden Club", Constanța - 05.08.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Deci, Sterea sau Nistor?

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de vasea7606 Vezi post
      Deci, Sterea sau Nistor?
      Da!
      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



      Comentariu


      • #78
        Felicitări Carată Cătălin ptr. ocuparea locului 2 la categoria
        Avansati/Incepatori.
        Felicitări Baiburi Levent ptr. ocuparea locului 3 la categoria Open/Elite
        Totodată felicitări tuturor băieților din Tulcea.

        Comentariu


        • #79
          Mulțumesc Remus!
          Mulțumesc și organizatorilor Mircea, Iulian si George ptr buna organizare si sala fără reproșuri.
          E de revenit la Eden ca se merita.

          Comentariu


          • #80
            Felicitari si tie, Remus! Din ce in ce vrei sa te detasezi de "săraci", te-ndrepti catre elite. Bravo!
            Nittaku Acoustic
            FH - Xiom Omega V Tour
            BH - Xiom Omega V Tour

            Comentariu


            • #81
              Felicitari pentru deschiderea acestei locații minunate. Constanța avea nevoie de un astfel de Club.
              Afara a fost o căldura torida, iar în sala a fost o temperatura optima pentru a juca tenis. în plus lumina a fost bună, nu a fost condens în sala și nici pe palete. Cred ca este una din cele mai bune săli din țară.
              Felicitări câștigătorilor și tuturor participanților

              P. S. Felicitări speciale lui Carata Cătălin pentru finala jucata la Avansati si mai ales lui Baiburi Levent pentru ca a acces în careul de asi la Open/Elite.

              Daca despre Sterea Viorel și Nistor Dorin știam cu toții ce valoare au, vreau sa spun ca marea și placuta surpriza a fost participarea jucătorului Diamandi Gherasim - un jucător extraordinar!
              ARTICOLE TENIS DE MASĂ



              Comentariu


              • #82
                Postat în original de marian oancea Vezi post
                Felicitari si tie, Remus! Din ce in ce vrei sa te detasezi de "săraci", te-ndrepti catre elite. Bravo!

                Mulțumesc frumos Marian.
                Să fii sănătos și să ne revedem cu bine 👍🏓🙆😉

                Comentariu


                • #83
                  Delicios

                  Asa DA!
                  Cel mai mare respect pentru dl. Lica, super respirabilitate in aceasta sala, super podea, super tavan, lumina ok, apa rece de la frigider, pranz excelent, pret decent... Voi face tot posibilul sa ma intorc in EDEN . Raiul tenisului de masa amatoricesc!

                  Comentariu


                  • #84
                    Da, într-adevăr,l-am cunoscut pe Diamandi Gherasim acum circa 34-35 ani pe vremea când eram juniori amândoi,el juca sub bagheta marelui nostru antrenor Filimon(dacă mai tine minte,Gherasim juca cu o paleta de 32 lei vopsita cu vopsea Duco și punea capace excepțional,încurca foarte multi adversari dar, ulterior se pare că tipul ăsta de paleta a fost interzis la concursuri).Gherasim,te salută Trica de la Css1 din București,fost coleg de club cu Stoica Cornel,Simion Florin,Radulescu Dan(Dontzi).

                    Comentariu


                    • #85
                      Salut!
                      As dori sa le multumesc lui George si lui Iulian,fara de care acest turneu nu ar fi avut loc.Conditii exceptionale de joc,muncare buna(din ce se spune mai sus),apa rece.
                      Multumesc tuturor concurentilor pentru participare si va asteptam la urmatorul turneu.
                      Numai bine!

                      Comentariu


                      • #86


















                        ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                        Comentariu


                        • #87
                          Va multumesc tuturor (tulceni, bistriteni, bucuresteni, gorjeni, prahoveni, constanteni...) pentru participare si pentru aprecieri!... da, a fost un efort si o ambitie (pozitiva) sa transform salonul de nunti al fratelui intr-un loc de intalnire al iubitorilor de tenis de masă, mai ales ca in trecut aceasta locatie a functionat ca sala de sport (unde eu am fost administrator 6 ani). Ma bucur ca v-a placut ce ati gasit !... este insa loc de mai bine si o sa facem sa fie mai bine! Multumiri speciale celor doi organizatori Iulian si Mircea!... Sunt mandru ca am avut un turneu reusit, frumos, aerisit, cu jucatori excelenti si cu mult fair-play la ambele categorii ! Vom mai organiza turnee aici, urmatorul chiar pe 18 august, daca Regulamentul ne permite.
                          Ultima editare de lica george; 06.aug.2018, 09:31.
                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                          Comentariu


                          • #88
                            O locatie de exceptie.
                            Amatur-ul mai castiga in importanta si calitate odata cu implicarea unor foarte mari jucatori in organizarea turneelor..
                            Am ajuns primul in sala Eden Club, si am avut placerea sa-l cunosc personal pe proprietarul clubului.. ii doresc mult succes in continuare.
                            ..Suprafata de joc foarte buna, la un alt nivel fata de majoritatea salilor, mesele de joc noi, lumina artificiala, estompata discret, aer conditionat.. atmosfera intima, ospitalitate si amabilitate la intrarea jucatorilor in sala,.. placerea reintalnirii cu prieteni din Constanța, Tulcea, Babadag, Navodari, București, Eforie..
                            Desfasurare fluenta prin implicarea permanenta a organizatorilor pe tot parcursul turneului: Mircea Neagu, Iulian Gherasim, George Lica..
                            Turneu foarte puternic atat la Open/Elite, cat si la Amatori/Incepatori..
                            Toti am avut placerea sa urmarim la masa de joc jucatori exceptionali Viorel Sterea, fost antrenor al lotului national masculin al Romaniei, Diamandi Gherasim, fost jucator profesionist in Spania,
                            (din cate am auzit, fost loc 157 mondial!!), Dorel Nistor, fost jucator de Superliga..
                            ..personal mi-as fi dorit sa fi intrat in concurs si Mircea Neagu,.. sunt sigur ca ar fi fost meciuri spectacol cu cei mentionati..

                            ..Felicitari pentru organizarea mesei de pranz, domnului George Lica.. ati avut dreptate, foarte foarte buna..! Friptura nota 10.., aspect nota 10... Sarut mana doamnei..

                            Comentariu


                            • #89
                              Salutare tuturor, domne ce se intapla... asa cum a remarcat toata lumea participanta la eveniment, Constanța a adaugat pe harta tenisului de masa aceasta splendida sala, sala care tocmai prin utilitatea ei din trecut ii confera un farmec cu totul aparte. Chiar acest aspect mi-a atras atentia de cum am intrat in sala, poate e un lucru minor la prima vedere dar te face sa te simti excelent atunci cand pasesti aici, si ma refer la acoperirea peretilor cu acea panza care iti da o senzatie intima, ca nu te afli intr-o sala de sport ci mai degraba intr-o locatie unde ai vrea sa fi mereu. Ae unul sunt satul sa vad geamuri multe si bare de otel intr-o sala si prefer o atmosfera in care sa ne simtim mai aproape unul de celalalt, si ce poate fi mai frumos si inaltator decat o atmosfera in care s-au desfasurat nunti. iar daca mai punem la socoteala acel minunat loc de la etaj in care poti servii masa sau un pepsi si in acelasi timp poti viziona si ce se intampla in sala, intregeste complet atmosfera excelenta a locatiei. Aceasta sala e unica in circuitul Amatur si asa trebuie sa ramana. Din punctul meu de vedere (si asta doar proprietarul salii poate decide) eu n-as da jos acele perdelute care acopera peretii si plafonul pentru ca aici e din punctul meu de vedere farmecul, ci as vopsi intr-o culoare neutra zic eu, cel mai bine s-ar preta un gri, as astupa geamurile si daca e cazul (nu stiu pentru ca n-am jucat noaptea sa vad cum e) as scoate spoturile de lumini in afara perdelelor, si evident as elibera si spatiul din spate pentru inca 4 mese ceeace sala s-ar ridica la rang de turneu A si B. si ar fi negresit o sala excelenta, de asemenea as mai adauga un aer con. si sus la bar, poate e, dar nu am simtit eu. Constanța trebuie sa fie mandra de o astfel de sala unde ai toate conditiile, suprafata de joc, elementele de decor care nu-ti deranjeaza privirea prin acea panza care e de jur imprejurul salii, mese foarte buna si o atmosfera foarte intima si placuta. Multumim trioul-ui George Mircea si Iulian pentru aceste clipe frumoase pe care le-am petrecut si pentru atentia la detalii pe tot parcursul turneului. felicitari participantilor niste oameni cu totul deosebiti pentru ca au fost prezenti la "debutul" acestei sali in circuit si felicitari premiantilor primei editii August Eden 2018 Amatur. Sper sa ne vedem cat de curand, stima !

                              Comentariu


                              • #90
                                CHAPEAU,George!
                                Va urez mulți ani cu tenis frumos și mulți participanți în noua locație!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #91
                                  https://www.youtube.com/watch?v=r07z...ature=youtu.be

                                  https://www.youtube.com/watch?v=aama...ature=youtu.be

                                  https://www.youtube.com/watch?v=1ur8...ature=youtu.be

                                  https://www.youtube.com/watch?v=sP0C...ature=youtu.be
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X