Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

    LOCALITATEA: Bistrița
    DATA: 13 iunie 2009
    ORA: 10.
    SALA: Sala de tenis de masă a Centrului Olimpic Bistrița
    ADRESA+INDICATII ACCES: str Parcului, linga magazinul Plus, coordonate 47?07?55?? // 24?30?13??
    TIP MESE: Butterfly si Tibhar
    NR. MESE: 16+4
    SPATIU DE JOC: conditii de joc foarte bune
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: nelimitat
    TAXA PER JUCATOR: 25 RON
    MATERIALUL DE PREMIERE: diplome, cupe, medalii
    SISTEMUL DE JOC:
    - 16 sau 20 grupe inferioare cu 4 sau 3 calificati
    - 16 grupe superioare cu 2 calificati
    - eliminatoriu de 32
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum, telefonic, la sala intre orele 08.00 - 09.30
    PERSOANE DE CONTACT : Nistor Dorel - 0740 511665, Apian Florin 0745 590519
    Repartizarea pe tabloul eliminatoriu de 32 (http://tenisdemasa.amatur.ro/download/eliminatorii.xls):
    Primele 8 locuri 1 din grupele superioare (conform clasamentului Amatur) vor ocupa pozitiile 1-8 de pe tablou; urmatoarele 8 locuri 1 vor trage la sorti pentru ocuparea pozitiilor 9-16;
    Locurile 2 vor trage la sorti pentru pozitiile 17-32.
    -----------------------------------------------
    Edited on 04 iunie
    Au intervenit ceva modificari in desfasurarea turneului:
    In perioada 9-16 iunie sala va fi ocupata de juniorii care se pregatesc pentru Balcaniada asa ca simbata va avea loc un antrenament intre orele 9-11 (aseara ne-a fost anuntat acest lucru).
    Inscrierile se vor face intre orele 10 - 10.45, la 11 se va intra la mese, iar la 11.15 vor incepe meciurile - cel putin asa avem intentia.
    Se vor servi cafea, ceai, ness (de la un automat de cafea pus in hol), apa minerala - 1 sticla/jucator, mere, sandwichuri.
    Taxa va fi de 25 ron.
    Se va juca la 20 de mese asa ca probabil vom compensa acel timp pierdut.
    Pe de alta parte, unii jucatori nu mai trebuie sa se trezeasca la ora 4 dimineata ca sa ajunga la timp.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

  • #2
    Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

    Posibilitati de cazare:
    Pensiune Azzuro, hotel Cora, hotel Codrisor - preturile urmeaza sa le actualizez.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

      Dupa multa vreme am si eu un sfarsit de saptamana liber. Asa ca vin si eu la concurs. Deci, din Rădăuți:
      Strugariu Ciprian
      E posibil sa vina si urmatorii (vom confirma ulterior):
      Tiganas Mihai
      Ursescu Iulian
      Ilies Ioan
      Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

      Comentariu


      • #4
        Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

        Ca de obicei,masa se serveste la supermarketul PLUS?
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #5
          Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

          Din București:
          Cionoiu Cristian
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

            Din Brașov:
            Vasile Mircea
            Popa Mircea
            Marin Floricel
            Antal Denes
            Butterfly Matsushita Power Defence
            FH:Yasaka Rakza Soft
            BH:Hallmark Phoenix Ox

            Comentariu


            • #7
              Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

              Nici de noi nu scapati
              Din Brăila, ajung la Bistrița:
              Toma Iulian (sigur)
              Pusca Sergiu
              Gaitan Tiberiu
              etc
              Iulian Toma

              Comentariu


              • #8
                Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                Postat în original de PRIZA TOK
                Ca de obicei,masa se serveste la supermarketul PLUS?
                Dupa cate probleme intampin la organizarea unui turneu, nu mai vreau sa mai suport si ironiile cuiva .
                Imi cer scuze celor care sunt de alta parere decat *priza tok*, dar pentru a evita alte discutii, am hotarat ca partea "culinara" (sandwich, apa, cafea, suc, mere, alune, saratele s.a.m.d ) sa si-o asigure fiecare individual.
                Drept urmare, taxa de participare coboara de la 25 lei, la 15 lei, in schimbul careia va punem la dispozitie:
                O sala olimpica de tenis de masă, pentru toti cei care vor sa joace tenis.
                Persoanele care au alte scopuri nu sunt obligate sa ne onoreze cu prezenta si nu stiu daca le vom simti lipsa.....
                Va astep si va multumesc anticipat pentru participare.....

                Comentariu


                • #9
                  Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                  [quote=dorel nistor]
                  Postat în original de "PRIZA TOK":hs66fr9i
                  Ca de obicei,masa se serveste la supermarketul PLUS?
                  Dupa cate probleme intampin la organizarea unui turneu, nu mai vreau sa mai suport si ironiile cuiva .
                  Imi cer scuze celor care sunt de alta parere decat *priza tok*, dar pentru a evita alte discutii, am hotarat ca partea "culinara" (sandwich, apa, cafea, suc, mere, alune, saratele s.a.m.d ) sa si-o asigure fiecare individual.
                  Drept urmare, taxa de participare coboara de la 25 lei, la 15 lei, in schimbul careia va punem la dispozitie:
                  O sala olimpica de tenis de masă, pentru toti cei care vor sa joace tenis.
                  Persoanele care au alte scopuri nu sunt obligate sa ne onoreze cu prezenta si nu stiu daca le vom simti lipsa.....
                  Va astep si va multumesc anticipat pentru participare.....[/quote:hs66fr9i]
                  Poate n-ar fi rau daca ati mai reflecta asupra problemei mesei. Nu stiu daca este cea mai buna solutie sa se descurce fiecare cum poate, pt. ca este posibil sa fie perturbat turneul si, pe de alta parte, este pacat ca intr-un turneu de o astfel de anvergura ( cel putin, cum cred eu ca va fi ) sa te gandesti unde sa alergi sa iei masa. Nu vreau sa dau sfaturi celor care organizeaza acest turneu, insa pare ca solutia aleasa este una care - e adevarat - ii scuteste de anumite griji pe organizatori, insa ii incarca cu alte probleme pe participanti.

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                    nu e extraordinar de greu sa iei 5 sandwich-uri cu tine! Te duci sa joci tenis nu la nunta!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                      daaaaaaaaa...
                      cred ca merge si asa ... fiecare isi ia ce-i place...
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                        In imediata apropiere a salii se gaseste un supermarket si un restaurant acceptabil atat din pct de vedere a preturilor cat si a serviciilor oferite.Ne vom descurca cumva
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                          ideea e ca dl "PRIZA TOC" nu a fost rautacios,curios este insa, cum a gustat dl.NISTOR aceasta glumita......cat despre gustare,se poate apela si la supermaketul din apropiere.....
                          TB SPIRIT
                          TGY 05
                          TGY 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                            Decit sa ajungem in situatia ca unii organizatori renunta a mai face turnee, din cauza ca nu se pot incadra in anumite standarde, mai bine fiecare isi aduce 2-3 sandwich-uri si restul isi poate procura de la supermarket sau poate comanda pizza, telefonic.
                            Nu peste tot sint conditii de a pregati masa in aer liber iar sandwichurile, chiar daca stai toata noaptea sa le faci, tot nu ajung de dimineata pina seara.
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                              Privind situatia din punctul de vedere a unui organizator,inclin sa-i dau dreptate lui Florin.S-ar putea aduce,totusi, un aparat de apa calda-rece cu 3-4 cutii de 3in1 si doua seturi de pahare de unica folosinta,ca oamenii sa bea o cafeluta de dimineatza,sa se dezmeticeasca.Deasemeni,incercati sa contactati un producator de pizza care face si livrari,participantii avand posibilitatea sa-si comande fiecare ce doresc la nr de tel pus la dispozitie.Banuiesc ca s -ar putea obtine si un discount rezonabil de vreo10%,tinand cont ca se vor consuma in jur de 80-100 buc
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                Din Reghin se inscriu urmatorii:
                                Zidar Victor
                                Toncean Mircea
                                Nagy Endre
                                Nagy Csongor
                                Kantor Imre-Zoltan
                                Din Targu-Mureș se inscriu :
                                Dendea Silviu
                                Farkas Gabor

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                  Postat în original de Dado.daniel
                                  nu e extraordinar de greu sa iei 5 sandwich-uri cu tine! Te duci sa joci tenis nu la nunta!
                                  Probabil ca aveti D-vs. un stil propriu de a incuraja ideile altora, ca altfel as crede ca ma certati pt. ca imi spun parerea . Stiu si ca nu suntem la un "brainstorming", insa eu chiar credeam ca asa se fac lucrurile mai bine: tinand cont si de parerile celorlalti, chiar daca unele dintre ele nu sunt, poate, corecte ori oportune ori, pur si simplu, altii au o alta parere.
                                  Si, credeti-ma, nu confund lucrurile: stiu ca suntem la un concurs de tenis de masă si nu la nunta. Poate ne si intalnim, sa va arat o "batuta"

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                    ..eventual anuntat vre-un mic intreprinzator de prin partea locului sa amplaseze cateva vitrine frigorifice in fața salii, sau pe hol, pline cu bere si alte cele, eventual cu de-ale gurii, nu de alta, dar sa fie mai "la botu' calului"...poate este necesar, nu stiu topografia locului, si cat de aproape este supermarketul...
                                    in rest, bafta si minuni...
                                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                      Din Călărași:
                                      - Dinca Dorinel
                                      - Chirita Cristian
                                      - Craciunica Gabriel
                                      - Stanciu Silviu
                                      Edited: ...retrasi...
                                      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                        Postat în original de raducu
                                        Postat în original de Dado.daniel
                                        nu e extraordinar de greu sa iei 5 sandwich-uri cu tine! Te duci sa joci tenis nu la nunta!
                                        Probabil ca aveti D-vs. un stil propriu de a incuraja ideile altora, ca altfel as crede ca ma certati pt. ca imi spun parerea . Stiu si ca nu suntem la un "brainstorming", insa eu chiar credeam ca asa se fac lucrurile mai bine: tinand cont si de parerile celorlalti, chiar daca unele dintre ele nu sunt, poate, corecte ori oportune ori, pur si simplu, altii au o alta parere.
                                        Si, credeti-ma, nu confund lucrurile: stiu ca suntem la un concurs de tenis de masă si nu la nunta. Poate ne si intalnim, sa va arat o "batuta"
                                        Cine nu ar vrea sa se faca lucrurile cum credeti dvs. ca e mai bine! Si criza financiara ar trebui sa nu existe! Ideea e ca pentru organizatori e o problema! Ganditi-va ca pt. un participant e poate un efort modic sa-si asigure masa, dar logistica pt organizator este egala cu efort modic x 150 de persoane!!!= mare problema, problema care nu tine de tenis de masă!Organizatorul dupa parerea mea ar trebui sa-si canalizeze energia si resursele pentru mese, sala, filee, mingi, mantinele etc. nu sarmale si pahare de plastic!
                                        Si da, aveti perfecta dreptate; parerea mea conteaza exact la fel de mult ca si a dvs. nici mai mult nici mai putin, nici nu incurajez parerile altora nici nu le trec cu vederea, pur si simplu imi exprim opinia privitor la subiectul mancarii la concursuri: Eu vin la un turneu sa joc tenis nu sa am pretentii culinare si creez probleme unor organizatori care si asa fac un efort consistent! Cat despre batuta poate va intalniti cu altii de pe forum care au aceeasi atitudine ca a dvs. Nu dau nume ca se stiu ei!
                                        Blade-Darker speed 90
                                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                        Bh- Testing

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                          Si daca ar ramane numai efortul de a aduce mancarea... Dar e foarte probabil sa pui bani din buzunar, pentru ca nestiind numarul exact de participanti trebuie sa comanzi mai multe portii, iar daca nu vin nici macar cei inscrisi pe forum...

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                            OK, n-are rost sa ne consumam energia in alte dispute decit cele de la masa de tenis.
                                            Se cauta acum o solutie mai buna decit cea cu sandwich-urile facute acasa, ca la alea ai de lucru o zi intreaga, trebuie mai multi oameni, spatiu adecvat, si tot nu reusesti sa multumesti pe toata lumea.
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                              [quote=Dado.daniel]
                                              Postat în original de raducu
                                              Postat în original de "Dado.daniel":312qxab6
                                              nu e extraordinar de greu sa iei 5 sandwich-uri cu tine! Te duci sa joci tenis nu la nunta!
                                              Probabil ca aveti D-vs. un stil propriu de a incuraja ideile altora, ca altfel as crede ca ma certati pt. ca imi spun parerea . Stiu si ca nu suntem la un "brainstorming", insa eu chiar credeam ca asa se fac lucrurile mai bine: tinand cont si de parerile celorlalti, chiar daca unele dintre ele nu sunt, poate, corecte ori oportune ori, pur si simplu, altii au o alta parere.
                                              Si, credeti-ma, nu confund lucrurile: stiu ca suntem la un concurs de tenis de masă si nu la nunta. Poate ne si intalnim, sa va arat o "batuta"
                                              Cine nu ar vrea sa se faca lucrurile cum credeti dvs. ca e mai bine! Si criza financiara ar trebui sa nu existe! Ideea e ca pentru organizatori e o problema! Ganditi-va ca pt. un participant e poate un efort modic sa-si asigure masa, dar logistica pt organizator este egala cu efort modic x 150 de persoane!!!= mare problema, problema care nu tine de tenis de masă!Organizatorul dupa parerea mea ar trebui sa-si canalizeze energia si resursele pentru mese, sala, filee, mingi, mantinele etc. nu sarmale si pahare de plastic!
                                              Si da, aveti perfecta dreptate; parerea mea conteaza exact la fel de mult ca si a dvs. nici mai mult nici mai putin, nici nu incurajez parerile altora nici nu le trec cu vederea, pur si simplu imi exprim opinia privitor la subiectul mancarii la concursuri: Eu vin la un turneu sa joc tenis nu sa am pretentii culinare si creez probleme unor organizatori care si asa fac un efort consistent! Cat despre batuta poate va intalniti cu altii de pe forum care au aceeasi atitudine ca a dvs. Nu dau nume ca se stiu ei! [/quote:312qxab6]
                                              Am sa va dezvalui ceva, ce se pare ca a ramas inca un secret pt. D-vs. :CHIAR ASA SE FAC LUCRURILE BUNE ! Te sfatuiesti cu cei din jur, asculti pareri, le analizezi, si - fiind cel care suporta tot greul - decizi asa cum consideri ca trebuie facut pt a-ti realiza obiectivele.
                                              In ce priveste partea cu criza financiara, nu stiu daca ar trebui sa incepem sa discutam pe problema asta, poate ar fi mai bine pentru D-vs. - ca sa ramaneti in discutie - daca am intra intr-un domeniu pe care il cunoasteti - poate - mai bine: "ubi eadem est ratio, ibi eadem solutio esse debet ". Ceea ce vreau sa spun este ca in toate cazurile - din ANUMITE motive, CLARE ( si care nu tin de parerea mea ), toti organizatorii de pana acum ( cel putin la cinci concursuri, la care am participat ) au ales sa rezolve si cu masa. Ca atare, am PROPUS, sa se analizeze bine, poate se poate gasi aceeasi solutie, pt. ca sunt situatii similare. Nu am obligat pe nimeni, cu atat mai mult cu cat inteleg foarte bine care sunt problemele cu care se confrunta organizatorii, pt. ca ASTA FAC ZI DE ZI.
                                              Pe de alta parte, poate chiar este mai bine asa, mai ales ca vad ca oamenilor chiar le convine asa mai mult, ideea era insa ca nu trebuie sa va repeziti asa in cineva care A PROPUS ceva.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                                Avem deja ceva experienta in pregatirea turneelor, si ma refer doar la partea de cazare si masa; ar fi pacat sa nu repetam experientele reusite de la ultimele turnee. De aceea, va propun sa ne intalnim cu totii intr-o pensiune decenta, pe care o vom inchiria. Am luat deja legatura cu doua pensiuni, de la care astept oferte cat mai bune, Florin le va studia de la fata locului si vom alege una. Pentru ca pachetul sa fie complet, am cerut si oferte cu micul dejun inclus, precum si pregatirea unei mese sub forma de sandwich sau caserola cu un continut consistent, pe care le vom oferi la sala de sport.
                                                Costul cazarii va fi platit de participanti, iar costul "gustarii" va fi suportat de AmaTuR si inclus in taxa de participare.
                                                Rugam fiecare participant sa anunte o data cu inscrierea si daca doreste rezervarea unei camere.
                                                PS In aceeasi pensiune putem organiza si meciul dintre Dado si Raducu, le rezervam o masa separata; pentru spectatori intrarea libera.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Cupa Romaniei - Turneu A+ - Bistrița 13 iunie 2009

                                                  din hunedoara furca alexandru emil!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X