Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prieteniei", Mediaș - 18.08.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Avansat la ora 08.30 ... daca juca Openul la ora aia juca si el cu meseriasii
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Se retrage din Ludus Teglas Andrea-elite

      Comentariu


      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
        Avansat la ora 08.30 ... daca juca Openul la ora aia juca si el cu meseriasii
        Ca sa inteleaga toata lumea am sa explic un pic sistemul si desfasuratorul care l-am postat intr-un tabel care e un pic mai dificil de descifrat.

        Dimineata intre ora 8.30 si 8.45 se valideaza inscrierile pt categoriile ELITE si AVANSATI.

        LA 8.46 se citesc listele cu cei care inca nu au confirmat.

        La 8.47 incep pregatirea grupelor FARA cei care nu au confirmat care din acel moment sunt ABSENTI.

        La Ora 8.55 se vor afisa grupele pe un perete in apropierea mesei juriului.
        La ora 9.00 se vor striga grupele de Avansati mai intai si apoi de Elite.

        La AVANSATI

        Se va juca 2 grupe pe 3 mese dupa cum urmeaza.
        Grupa 1 va juca meciul 1-6 pe masa 1,2-5 pe masa 2 si 3-4 pe masa 3 dupa care in functie de cum se termina meciurile la masa vor incepe indiferent la ce masa meciurile din grupa 2 ,1-6,2-5 si 3-4.

        Grupele 3 si 4 pe mesele 4- 5- 6
        Grupele 5 si 6 pe mesele 7- 8- 9
        Grupele 7 si 8 pe mesele 10-11-12
        Grupele 9 si10 pe mesele 13-14-15

        Deci pentru toti jucatorii,absolut TOTI jucatorii vor juca un meci ,un meci vor sta.
        Orice abatere de la acest sistem se considera obstructionarea desfasurari turneului si se va recurge la eliminarea din turneu a acelora care incearca vreo modificare.

        La ELITE

        Se va juca o grupa pe masa dupa sistemul clasic. pe mesele 16-17-18-19-20 cu mentiunea ca in momentul terminal al grupelor inf la Avansati se vor elibera cate o masa doua si voi detasa PERSONAL cateva meciuri din grupele mai intarziate pe mesele libere pt a castiga in timpul total al turneului.Refuzul de a ajuta la fluentizarea Turneului se considera OBSTRUCTIONARE si se va recurge la eliminarea din turneu.

        La OPEN

        Se va juca la fel ca la Avansati 2 grupe pe 3 mese.

        Revin cu continuarea.

        Comentariu


        • Eu înțelesesem ... ?i explicam doar lui Adi că Mihalca vrea să joace de la 08.30, dacă încă are opțiunea de a alege ... si daca prinde loc, desigur.
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Eu înțelesesem ... ?i explicam doar lui Adi că Mihalca vrea să joace de la 08.30, dacă încă are opțiunea de a alege ... si daca prinde loc, desigur.
            Cu prinsul locului se pare ca nu e o problema.Studind un pic listele retragerilor din ani 2014-2016 cand au devenit ingrijoratoare la noi in zona centrala si mai apoi lundu-se cateva masuri cu absenteismul si retragerile pe ultim moment observ aceeasi tendinta dar cu 2-3 zile mai repede deoarece regulamentul e permisibil ca la peste 25-35% din cei inscrisi sa se retraga.
            Se pare ca calculatorul meu are ceva neintelegeri cu serverul unde e gazduit forumul ca si ieri si azi m-am chinuit cu postariile dar cand o sa remediez situatia o sa revin cu listele retragerilor din ultima vreme din Mediaș si din zona a 6 cu mentiunea ca voi face loc celor seriosi in detrimentul celor are tot au fel si fel de probleme justificate sau nejustificate.

            Comentariu


            • Se reinscrie Farkas Bence,
              blade:timo boll tamca 5000
              fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
              bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

              Comentariu


              • Se inscriie la avansati Hidisan Ioan Lucian din Campia Turzii

                Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • se retrage Aron Darie - Sibiu
                  Butterfly Michael Maze Arylate
                  BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                  Comentariu


                  • se retrage din concurs : Moldovan Julia si Moldovan Szidonia

                    Comentariu


                    • Se retrage Marius Homana din Stremt.

                      Comentariu


                      • Se retrage Kiraly Pongrac din Salonta/Elite

                        Comentariu


                        • Se retrage Incze Levente,din Miercurea-Ciuc,de la categoria Elit.(Deces in familie)

                          Comentariu


                          • Se retrage Tipser Gabriel.

                            Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Datorita unui deces in familie sunt nevoit sa ma retrag : Barac Marius din Sibiu - open . Va doresc un turneu placut .

                              Comentariu


                              • O actualizare de liste va rog frumos se poate?. Multumesc

                                Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Se retrage Sarcani Andrei - Targu Mureș -incepatori.
                                  Ultima editare de mandelafree; 16.aug.2018, 14:10.
                                  Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                  https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                  Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                  Comentariu


                                  • Se retrage Irsai Istvan

                                    Comentariu


                                    • Mateescu Florin open ma retrag

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de piki Vezi post
                                        O actualizare de liste va rog frumos se poate?. Multumesc

                                        Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • ȚĂran cristian -cisnadie -începĂtori

                                          Comentariu


                                          • Se retrag din Cisnadie; Simona Weiss, Somlea Darian, Groza Alex si Somlea Codrin.

                                            Comentariu


                                            • Se retrage Mateescu Florin open Hunedoara

                                              Comentariu


                                              • Din pacate Ludusul se retrage!Cîrpaci Alexandru, Teglas Andrea, Ambrus Szilard, Bucur Delia,Anca Valentin, Anca Ana Maria! Succes!

                                                Comentariu


                                                • Se retrage de la avansati Hidisan Ioan Lucian din Campia Turzii.

                                                  Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Din pacate, sunt nevoiti sa se retraga (si sa stea o lunga perioada departe de masa de tenis) Szabo Andrei, avansati si Mares Constantin, incepatori, ambii din Blaj.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X