Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prieteniei", Mediaș - 18.08.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • In ce priveste organizarea turneelor acord nota maxima 10 organizatorului Zosim1. E cea mai buna organizare din tot ce am vazut in Amatur. De la sistemul de joc, pana la timpul de incalzire, etc. La cele mai multe turnee se afisa ora de incepere la 09:00 si turneul incepea abia la ora 10:00, plus ca daca se incalzesc jucatorii cca 5 minute la o masa asta inseamna timp pierdut, un simplu calcul ar inseamna ca la fiecare 10 meciuri se pierd 50 minute.

    Nu doresc sa intru in contradictoriu cu nimeni, insa incalzirea sau dezmortirea articulatiilor se poate face prin miscari libere fara a avea nevoie de o masa de tenis sau o paleta in mana.

    Din partea mea un 10 cu felicitari pentru organizare!

    Comentariu


    • Buna ziua,
      Tot ce pot sa spun, BRAVO ORGANIZATORILOR.

      10 PLUS.

      Comentariu


      • De ce la persoanele cu dizabilitati ati ati incasat acea taxa de inscriere. Se putea si fara taxa......... Poate urmatorul concurs.

        Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk

        Comentariu


        • Organizare ok,dar de căldura din sală nu vorbește nimeni, probabil le e teamă!

          Trimis de pe al meu SM-J320FN folosind Tapatalk

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Mihalca Bogdan - Bistrița - Avansati
            Postat în original de adishorul Vezi post
            Poate avansat la open ))
            Se pare ca am avut o presimtire ))
            Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

            Comentariu


            • Postat în original de piki Vezi post
              De ce la persoanele cu dizabilitati ati ati incasat acea taxa de inscriere. Se putea si fara taxa......... Poate urmatorul concurs.

              Trimis de pe al meu F3111 folosind Tapatalk
              Eu personal la majoritatea turneelor organizate de mine nu am facut nici un fel de discriminare in aceasta directie ,si nici nu am avantajat pe cineva.
              Eu personal am avut discutia aceasta cu mai multe persoane cu dizabilitati si am ajuns la aceasta hotarare de a avea 2 tipuri de taxe.Pt .adulti un tarif si pt copii un tarif mai mic.Am facut la foarte multe facilitati la multe persoane care stau mai slab financiar, la cele care au ajutat in pregatirea turneului etc.,dar nu am facut diferentiere financiara pe alte criterii.Chiar la Mediaș inainte de inceperea turneului am avut aceasta discutie cu Domnii Dirlea si Balaj care sunt persoane cu dizabilitati si sustin aceasta opinie.
              Absolut toate persoanele care au venit la mine cu o astfel de problema ,financiara, l-am sprijinit.
              La ora actuala am amanari de plata cu termene mai lungii de saptamanii sau luni o cifra cu mai multe zerouri in Euro.Pot confirma o multitudine de tenismeni din tara.
              Multumesc de intrebare.

              Comentariu


              • Postat în original de Mija Vezi post
                Organizare ok,dar de căldura din sală nu vorbește nimeni, probabil le e teamă!

                Trimis de pe al meu SM-J320FN folosind Tapatalk
                Nu cred ca e teama la nimeni sa comunice cu mine sau in acest post orice problema .Eu cred ca am fost in toti acesti ani Organizatorul care am primit tot felul.de critici si am incercat sa analizez si sa inlatur neajunsurile aparute oricare ar fi ele.
                Subiectul caldura la acest turneu nu cred ca este un minus foarte mare comparativ cu alte turnee si locatii unde acest factor a creeat FOARTE mari probleme.
                Gestionarea acestei caracteristici tine de foarte multi factori ,de cele mai multe ori independente de organizator.
                Am avut o discutie aceasta saptamana cu Domnul Profesor Universitar Vaireanu pe tema temperaturii si a condensului in salile de tenis unde se desfasoara turneele amatur si vom deschide un subiect pe aceasta tema.

                Dar revenind la subiectul caldura la Mediaș am facut tot posibilul ca sa mentin acest lucru la cote suportabile.
                Am gandit sistemul in asa fel incat sa nu suprapopulez sala prin decalarea categoriilor cat s-a putut de tare.
                Am fost prezent la prima ora a diminetii si am realizat umbrirea geamurilor ,deschiderea aproape a tuturor care s-a putut si a usii rulante din spatele salii.
                Pe.tot.parcursul turneului aceasta usa a fost deschisa aproximativ 50 de cm si in fata ei plasate 2 garduri pt protectia luminoasa a jucatorilor si de multe ori chiar a deschiderii ei mai mult de 1 m atata timp cat nu se juca la masa 16 si 17 pana cand jucatori sesizau si trebuia sa o cobor la loc.

                Daca vreti sa deschideti subiectul dotarii sali cu aer conditionat sau climatizare sau ventilatie va rog sa il treceti la subiecte moarte sau irealizabile la majoritatea salilor din Romania.Sunt cateva sali dotate cu astfel de facilitati dar reprezinte sub 5%din salile unde se joaca turnee Amatur.
                La sala polivalenta din Mediaș dupa cate stiu eu a existat un astfel.de proiect dedotare ce climatizare sala dar costurile depaseau cu mult bugetul alocat.

                Comentariu


                • Nu am știut de starea actuală a sălilor din România, dar asta este, mergem înainte și să ne vedem sănătoși la următoarele turnee!

                  Trimis de pe al meu SM-J320FN folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Scuze ca intervin, dar tocmai persoanelor cu handicap trebuia sa le faceti discriminare. In toate societatile moderne se cunoaste situatia lor, au facilitati de tot felul, sunt ajutati sa le fie viata cat mai usoara. In schimb, din cate inteleg eu, ati pus o persoana cu dizabilitati, care poate sa vina de la cateva sute de km, sa plateasca taxa intreaga, sa beneficieze doar de o apa si o cafea, pe bon, si sa prinda o masa, citez din memorie, "pe apucate". Vi se pare normal? Referitor "cifra" cu zerouri pe care o aveti restanta, nu cred ca de aici o veti acoperi. Sunt turnee in tara la care taxa de inscriere e mai mica si se ofera mai mult decat o masa "pe apucate" si un flyer la o firma de pizza.

                    Comentariu


                    • Rectific, "pe apucate" se transforma in "pe prinselea".

                      Comentariu


                      • Vă așteptăm cu drag mereu ! 🤗

                        Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Un super turneu ... multumiri lui Emi, Ioana, Cristina si Bea pentru că ne faceți viața mai frumoasă ... si castigatorului de la Avansați care ar fi vrut să joace la Elite dar nu i-a permis media ... asa am putut bea si noi (eu si Dorel) vreo 3 beri ... el fiind soferul ... vom reveni cu plăcere la Mediaș, in orice condiții ...

                        Comentariu


                        • Postat în original de sciurca Vezi post
                          Scuze ca intervin, dar tocmai persoanelor cu handicap trebuia sa le faceti discriminare. In toate societatile moderne se cunoaste situatia lor, au facilitati de tot felul, sunt ajutati sa le fie viata cat mai usoara. In schimb, din cate inteleg eu, ati pus o persoana cu dizabilitati, care poate sa vina de la cateva sute de km, sa plateasca taxa intreaga, sa beneficieze doar de o apa si o cafea, pe bon, si sa prinda o masa, citez din memorie, "pe apucate". Vi se pare normal? Referitor "cifra" cu zerouri pe care o aveti restanta, nu cred ca de aici o veti acoperi. Sunt turnee in tara la care taxa de inscriere e mai mica si se ofera mai mult decat o masa "pe apucate" si un flyer la o firma de pizza.
                          Sorine se pare ca esti foarte prost informat,si se pare ca esti si rautacios prin tonul tau.
                          1.Am spus si o repet nu fac nici un fel de discriminare.
                          2.In toate societatile moderne acolo unde traiesc eu de foarte multi ani aceste facilitati aratate persoanelor cu dizabilitati nu sunt in defavoarea altora si sunt cu scopul de a le facilita si ai sprijini in desfasurarea activitatii lor.
                          Cand intra intr-o parcare cu plata si cu bariera platesc cum.plateste toata lumea,dar facilitatea o are ca locul de parcare este situat in apropierea spatiilor de acces cu loc marcat.Intrarea intr-o toaleta publica cu taxa este pt. toata lumea,facilitatea pentru persoanele cu dizabilitati este ca au o toaleta special conceputa pt ei cu toata tehnica intrajutorare.
                          La toate turneele mele care am participat international toate persoanele au achitat taxa de concurs.
                          Si sunt foarte multe exemple pe care ti le pot da si bineinteles si demonstra.
                          Si bineinteles cum imi zicea si Domnul Balaj el vine la turneu cu Mercedes ML si nu taxa de participare e un impediment al lui sau a lui Nelutu Dirlea ci mai degraba lipsa unei rampe sau a lipsei disponibilitatii organizatorului de ai deschite poarta unde e rampa.etc.etc.
                          3.Taxa de turneu reprezinta dreptul participantului de a participa la acel turneu si nici decum accesul la facilitatiile oferite de organizator.

                          4.Despre sintagma "pe prinselea" nu cred ca are rost sa discutam ca din raspunsul tau se vede "din avion " ca nu ai inteles-o si nici nu o vei intelege asa ca ma limitez doar la a-ti explica sintagma "din avion" care inseamna "se vede de la departare" sau "este foarte clar" cu sensul.de a intari o expresie.
                          5.Daca mi-se pare normal ca toti participanti adulti sa plateasca o taxa echitabila si identica indiferent de sex,apartenenta politica,religioasa, stare biologica ,rudenie cu organizatorul sau oricare alta diferenta de orice natura intr-o societate capitalista in care traim,raspunsul meu este DA.
                          6.Se pare ca termenul.de taxa de participare inca nu il intelegi.Daca taxa de intrare la cinema garanteaza si calitatea filmului si starea in care te afli tu dupa vizionarea unui film ar trebui sa fim majoritatea dintre noi cu gura pe caserita care ne-a incasat banii sa ne returneze macar o parte din ei ca nu am fost satisfacuti pe deplin.

                          7.Sper Sorine ca am reusit sa ma.fac inteles si sa iti schimb pozitia asta un pic controversata despre mine.
                          Succes in continuare la organizare de turnee alaturi de iubitori din Tg.Mureș.
                          Ultima editare de Zosim1; 20.aug.2018, 09:04.

                          Comentariu


                          • Comentariu


                            • TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Bravo Nastase Florin - loc 2 - open.Ai fost o revelatie ....Venim tare din urma....HAI VALCEA !!!

                                Comentariu


                                • Buna ziua la Pica Horia s.a facut o greseala trebuia sa am 0 v in grupe interioare rezultatul era 3-2 pt Toader valentin asa e corect Mulțumesc

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Picaa Vezi post
                                    Buna ziua la Pica Horia s.a facut o greseala trebuia sa am 0 v in grupe interioare rezultatul era 3-2 pt Toader valentin asa e corect Mulțumesc
                                    Da așa este o seara buna!

                                    Comentariu


                                    • O sa corectez clasamentul daca asa a fost, dar in cazul asta Toader ar fi trebuit sa se califice de pe 1 in loc de 3, Olaru de pe 2 in loc de 1 si Tobosaru de pe 3 in loc de 2 ... bine ca n-a gresit Emi, totusi
                                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Picaa Vezi post
                                        Buna ziua la Pica Horia s.a facut o greseala trebuia sa am 0 v in grupe interioare rezultatul era 3-2 pt Toader valentin asa e corect Mulțumesc
                                        Horia cine a trecut acel rezultat in foaia de arbitraj ?
                                        Acum ! Dar de ce nu la sala,ori macar la afisarea clasamentului ?
                                        Si tu si Toader cu capacitai intelectuale deosebite, a venit altcineva si a trecut rezultatul?
                                        N-ar fi mai bine sa se rejoace gr.sup.si eliminatorile !

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X