Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

    BUNA ZIUA,AM SI EU NEVOIE DE UN SFAT, MOMENTAN AM UN LEMN SUNFLEX F.ELECTRA SI FETE SRIVER FX SI NU SUNT MULTUMIT IN TOTALITATE DE REZULTATE,IN SPECIAL CAND TR SA DAU TOPSPIN,VA ROG DIN EXPERIENTA DVS SA IMI RECOMANDATI UN LEMN BUN CARE SA MEARGA CU SRIVER FX, SA AM UN CONTROL BUN SI EFICIENTA LA TOPSPIN.MULTUMESC,ASTEPT MESAJELE DVS.
    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

  • #2
    Re: SFAT

    Butterfly primorac off-
    are control foarte bun si ataci linistit cu el!
    Cu sriver fx e combinatie perfecta
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

    Comentariu


    • #3
      Re: SFAT

      XIOM-ARIA-CONCAV-45 EURO,FACUT SPECIAL PENTRU TOPSPIN
      www.tenismasa.ro

      Comentariu


      • #4
        Re: SFAT

        MULTUMESC F MULT PENTRU SFATURI , IN CEEA CE PRIVESTE LEMNUL XIOM NU STIU F MULTE DESPRE XIOM,PUTETI DA CATEVA DETALII?
        D-NUL TIBI PUTETI SA IMI RECOMANDATI UN LEMN BUTERFFLY SAU DONIC?
        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

        Comentariu


        • #5
          Re: SFAT

          Lemnul asta are de toate (balsa, kiri, carbon, fibra de sticla), dar nu are nimic. Este si f greu pt un lemn cu balsa (95-98 g). Probabil este si f rigid. Pt topspin, este bine ca lemnul sa fie putin elastic. Cu cat mingia sta mai mult in paleta, cu atat are mai mult timp sa fie antrenata de frictiunea fetelor.
          Recomand lemne din gama OFF-, gen Butterfly Primorac fara carbon, Schlager Precision, Kiso Hinoki 5, etc.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Re: SFAT

            donic persson impuls-off,concav-130 ron+5 ron transport,un lemn f.bun si nu f. scump-sigilat
            www.tenismasa.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: SFAT

              www.tenismasa.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: SFAT

                donic persson off sau primorac off ce ziceti? Mentionez ca am fete sriver fx.
                Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                Comentariu


                • #9
                  Re: SFAT

                  Nu exista Primorac OFF. Doar OFF- sau OFF+. Pe cel de-al doilea nu-l recomand decat daca aveti ani multi de pregatire asidua in spate.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: SFAT

                    A jucat cineva cu donic epox control, cum e?
                    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: SFAT

                      Postat în original de silvinio13
                      A jucat cineva cu donic epox control, cum e?
                      Joc de aprox. 1 an cu epox control+sriver FX max + booster. Am jucat inainte cu lemne+ fete prea rapide (pt nivelul meu) aveam un samsonov carbon pe care am tot invartit o gramda de fete. Cand am achizitionat epox control si am jucat prima data am realizat ca greseam f putin comparativ cu setup-urile anterioare care cum am mai spus erau prea rapide.
                      In concluzie este un lemn care iti de incredere in joc in majoritatea loviturilor. Bineinteles o lovitura (ex topspinul) o desavarsesti prin mult antrenament si mai putin "cautarea" asta care o facem cu totii dupa setup-uri ideale.
                      Mie personal nu mi-a placut cum mergea cu fete tari, dar aici e vb si de stilul jocului fiecaruia.
                      Succes!

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: SFAT

                        Timo Boll Forte OFF
                        Este un lemn echilibrat si merge bine la Topspin
                        Nu are compozite, este doar lemn 5ply.
                        Timo Boll Forte
                        Tenergy 05 2.1 black
                        Tenergy 64 1.9 red

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

                          Foarte bine merge M Maze off, eu am jucat ceva timp cu combinatia asta; nu mi se pare prea greu de controlat dar sigur va fi un "salt" fata de paleta actuala. Cu ceva antrenament si ceva rabdare ... eu zic ca merita incercarea
                          Blade: Viscaria, FL
                          fh: T05, 2,1 mm, black
                          bh: T05, 2,1 mm, red

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

                            Postat în original de flash
                            Foarte bine merge M Maze off, eu ma jucat ceva timp cu combinatia asta; nu mi se pare prea greu de controlat dar sigur va fi un "salt" fata de paleta actuala. Cu ceva antrenament si ceva rabdare ... eu zic ca merita incercarea
                            Sunt de acord!Lemnul Bty M.Maze are un control foarte bun!
                            Butterfly VSG21-3000-AN
                            FH:Butterfly SriverFX
                            BH:Butterfly SriverEL

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

                              Am decis ca este nevoie de o schimbare.
                              Oscilez sa-mi schimb lemnul actual (Tibhar Smash) cu Butterfly Primorac Off- sau Butterfly Balsa Carbo X5.
                              Care s-ar potrivi mai bine pentru Sriver FX 2.1?
                              PS: astept si oferte noi sau SH, preferabil pe PM.
                              FH: Butterfly Sriver FX
                              Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                              BH: Butterfly Sriver FX
                              Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Lemn care sa mearga cu Sriver FX pentru topspin

                                Balsa Carbo X5, e un lemn excelent, insa atentie la impactul cu masa. Fiind din balsa e cam fragil...
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X