vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3pingpongshop.ro 468x60
Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839
Rezultate 571 la 581 din 581

Subiect: Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

senior

Data înscrierii
    05.07.2012
    Locație
    Ploiesti
    Vârstă
    56
    Postări
    723
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    71 z 23 h 58 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2915
    Sunt multi "conducatori" care si-au depasit atributiunile.. nu stiu de ce din frustrare, din invidie pe notorietatea ta, ..eu cred ca din prostie..
    AmaTur ul este al jucatorilor si trebuie sa ajute, sa sustina majoritatea. Voi presupuneti doar unele adevaruri ale voastre.. Va spun ca gresiti.. sunteti egoisti si va vedeti micile voastre interese si luati hotarari abuziv..
    La fel ca si Petrov, incepe sa ma cuprinda scarba de voi
    V-am recunoscut de ceva vreme sunteti secesionisti, si snobi

2. Îmi place arjen_robben, Antal Denes, Cornel 67, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place clau nu le-a plăcut mesajul
    ͲЯѺՆՆ

Data înscrierii
    11.05.2014
    Locație
    Bujumbura City,Republic of Burundi
    Postări
    129
    Timp total online
    7 z 16 h 39 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    86
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    Ca sa stati linistiti(rau poate face tot prostul)ma retrag din CIRCuitul vostru
    Dane te rog nu renunta din cauza marsaviilor lasă i pe ei cu lumea lor paralela cu realitatea

4. Îmi place Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    La Fălticeni nu au fost niciodată mese din banii Amatur . Cele 4 mese ITTF. apartin ACS Somuz Fălticeni iar cele 3 mese hobby(Active ranforsate) aparțin AS Bacescu Falticeni .
    In ceea ce privește turneele B consultați site ul Amatur.ro , Postat în original de cata_60
    La Fălticeni nu au fost niciodată mese din banii Amatur . Cele 4 mese ITTF. apartin ACS Somuz Fălticeni iar cele 3 mese hobby(Active ranforsate) aparțin AS Bacescu Falticeni .Afirmatiile Dvs cum ca as avea mese din fonduri Amatur le pun pe seama cretinismului ce precede dementa alcoolica
    In ceea ce privește turneele B consultați site ul Amatur.ro ,capitolul Turnee
    Clau ,fi atent la baiatul asta ce romantic este.........................capitolul Turnee
    Eu imi asum cele scrise ,tu vad ca ai sters postarea.
    Clau daca nu suporta si el consecintele pentru ce a sters o sa suporti si tu consecintele.

6. Îmi place Antal Denes, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    58
    Postări
    3.245
    Timp total online
    170 z 4 h 31 m
    Timp online pe zi
    1 h 25 m
    Reputație
    4573
    Adică tu sa bălăcăresti și sa jignești stânga-dreapta și sa te prevalezi de faptul ca ești beat iar când cineva îți zice realitatea de la obraz te transformi in mimoza. Pot sa-ți arunc jignii și invective pana te plictisești, chiar și face- to- face la Albă Iulia.
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

8. Îmi place sorin_client, clau le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    Citat Postat în original de cata_60 Vezi post
    Adică tu sa bălăcăresti și sa jignești stânga-dreapta și sa te prevalezi de faptul ca ești beat iar când cineva îți zice realitatea de la obraz te transformi in mimoza. Pot sa-ți arunc jignii și invective pana te plictisești, chiar și face- to- face la Albă Iulia.
    Cum dre

dantim
    Guest
    Citat Postat în original de cata_60 Vezi post
    Cum dracu vezi tu ca sint beat esti Nostradamus,pentru linistea ta azi cind ti-am raspuns eram cu masina(tu ai inceput si eu nu m-am suparat )asa ca vreu sa vad daca se respecta regulamentul pentru toti

11. Îmi place Antal Denes, arjen_robben le-a plăcut acest mesaj
    dantim
    Guest
    Inainte de inchiderea acestui topic,am o remarca:
    Din totalul de 550 (pana acum) de postari,87,adica ceva mai mult de 15% apartin unui singur user,Dantim.
    Si mai remarcabil este ca in toate aceste postari,respectivul nu a facut propuneri,doar trolling
    Poate,cu ocazia decernarii trofeelor la T.F (daca nu inainte)va primi si dl mentionat premiul de troll permanent al acestui forum din partea moderatorului principal al acestui forum
    Sint citatele dumneavoastra

13. Îmi place arjen_robben le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    60
    Postări
    5.753
    Timp total online
    136 z 9 h 59 m
    Timp online pe zi
    1 h 8 m
    Reputație
    4833
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    La Fălticeni nu au fost niciodată mese din banii Amatur . Cele 4 mese ITTF. apartin ACS Somuz Fălticeni iar cele 3 mese hobby(Active ranforsate) aparțin AS Bacescu Falticeni .
    In ceea ce privește turneele B consultați site ul Amatur.ro , Postat în original de cata_60
    La Fălticeni nu au fost niciodată mese din banii Amatur . Cele 4 mese ITTF. apartin ACS Somuz Fălticeni iar cele 3 mese hobby(Active ranforsate) aparțin AS Bacescu Falticeni .Afirmatiile Dvs cum ca as avea mese din fonduri Amatur le pun pe seama cretinismului ce precede dementa alcoolica
    In ceea ce privește turneele B consultați site ul Amatur.ro ,capitolul Turnee
    Clau ,fi atent la baiatul asta ce romantic este.........................capitolul Turnee
    Eu imi asum cele scrise ,tu vad ca ai sters postarea.
    Clau daca nu suporta si el consecintele pentru ce a sters o sa suporti si tu consecintele.
    Stergeti tot ce nu va convine cand spui ceva esti beat !!!
    Asa o nerusinare rar vezi !
    Cum au mai specificat 2 -3 razleti,poate mai multi dar fara curaj !
    E pacat sa nu iei condica de sugesti si reclamati LA ALBA IULIA !!!

15. Îmi place arjen_robben le-a plăcut acest mesaj

senior

Data înscrierii
    05.03.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Postări
    178
    Timp total online
    2 z 10 h 2 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    289
    Citat Postat în original de Zosim1 Vezi post
    "Sa nu uitam ca majoritatea (sper) dintre noi venim din pasiune si nu pentru puncte"

Bogdane aceasta este o afirmatie care s-a vehiculat mult prin AmaTur ,si discutata si rasdiscutata,dar faptele si statisticile dovedesc cu totul si cu totul altceva.Daca este strict sa ne referim la turneele de socializare si pt a satisface pasiunea au fost gandite turneele de tip B,dar spre surprinderea noastra au disparut in mare parte,dar sau inmultit ca ciupercile dupa ploaie ,sa citez pe cineva ,acum cand si-au dat seama pasionatii ca le lipsesc punctele ,deci pt PUNCTE merge lumea la turnee si astia sunt majoritatea.Turneele A bune sunt cautate din mai multe considerente ,unul principal este tot pt.PUNCTE si mai sunt cateva ,iar turneele A+ este clar ,ca in ultima vreme numai turnee de calitate nu s-au numit ele ,dar asta se stia de la bun inceput ci mai de graba s-au ingesuit cu tot dinadinsul sa faca PUNCTE.Am auzit discutii ca au plecat cu noaptea in cap ,nu din pasiune,si s-au intors tot cu noaptea in cap ,dar au avut o satisfactie ca si-au completat grila de PUNCTE.

In statisticile AmaTur apar 648 persoane care au mai mult de 50 de turnee marcate in decursul mai multor ani pe care ii denumesc eu pasionatii si peste jumatate din ei ii cunosc si intradevar ca este si un procent foarte mic care merge doar din pasiune,dar majoritatea imbina pasiunea cu PUNCTELE.

Cat tine conceptu de grupe superioare din pacate reprezinta sub o milionime din totalul celor care joaca tenis de masa si folosesc acest sistem.Sunt peste 50 de milioane de pasionati de acest sport si nu le-au scazut spiritul competitional ci din contra folosesc o sumedenie de sisteme care sa le aduca mai mari satisfacti si sa le intruneasca cerintele.Este o gandire primitiva sa te impisdici in astfel de afirmatii cum grupa de 6 siu grupa superioara sunt cele mai bune si fara ele dispare tot farmecul.Am vazut ca aceasta gandire este blocata de numarul de meciuri 5+2 sau 3 adica lumea vrea sa joace 7 sau 8 meciuri dar nu se gandesc la cei din semifinale care au 12-14 meciuri ca este un efort supra omenesc si nu mai aduce prea mari satisfactii decat f.rar.
    Am facut turneu fara grupe de 6 ci de 4 si fara grupe superioare ci dublu k.o si consolare unde toti participantii au avut intre 7si 9 meciuri si durata a fost mai buna si atmosfera a fost mai buna si chiar toate feedback-urile au fost bune,dar ne impiedicam in gandirea asta de clasic din pacate.

Numarul de participanti per metru patrat in unitatea de timp x duce la supra solicitarea locatiei si a deteriorarii atmosferei ,dar si pt asta sunt solutii.Si aceasta am demonstrat-o in mai multe randuri ,dar ceea mai concludenta a fost la Medias unde am facut turneu cu peste 150 de participanti in sala mica unde de nenumarate ori la 108 persoane era condens si turneele durau pana tarziu in noapte intr-o atmosfera incarcata.120 in prima zi cu decalarea orelor de incepere in 4 etape si peste 40 a doua zi la o categorie unde sa zicem bun venit noilor amaturisti cu un gratar si o berica de socializare sa se intareasca pasiunea pt tenis.

Ultima propunere.

1.Sistemul de joc sa fie complet liberalizat dar explicat in detaliu de organizator si aprobat de conducere.

Trebe sa plecam de la premisa ca suntem peste 4000 si nu la toti ne place ciorba de burta si daca mai e si rece si mai este si o musca in ea si un fir de par ne suntem obligati sa o mancam.De aceea bufetul suedez mi-se pare mai ok ca fiecare sa isi aleaga cei place.Eu unul URASC TURNEELE CLASICE si de aceea nici nu mai particip ,si cand sunt obligat sa le organizez sunt intr-o stare spirituala deplorabila.
    Chiar cu riscul de a deveni al doilea troll al sectiunii trebe sa imi exprim nemultumirea totala a desfasurarii turneelor A+ din acest an.(unde chiar unul dintre cei mai consacrati organizatori de turnee din Amatur si-au anuntat intentia de a nu mai organiza in aceea locatie,din cauza nemultumirilor de tot felul )

Multumim si speram la o buna decizie in favoarea democratiei si spiritului sportiv.

Multumesc pentru justificari, statistic poate aveti dreptate dar as mai avea unele comentarii,propuneri si intrebari

-1 Oare ce fac jucatorii care au castigat un vagon de cupe de tabla,cu ele ? Ce fac jucatorii cu 1000000000 de puncte? Nimic ! Nu tin de foame, de sete si nu aduc mai mult respect din partea prietenilor. Pana la urma pe termen lung ramane miscarea

2- Ii inteleg pe organizatori, ca nu e usor sa stai atatea ore, cu 100 de oameni pe cap, fiecare cu toanele lui...dar se plateste, dar numarul de jucatori poate fi limitat.

3- 12-14 meciuri inseamna 2 ORE maxim 3h efective de efort, restul sunt pauze de masa, de tigara, si de "am uitat ca e randul meu"

4- Da, optiunea de a liberaliza, regulamentul de organizare pare a fi cea mai buna solutie. Asta inseamna ca nu punem in regulament ceva de genul "Dupa grupele inferioare se vor juca eliminatorii" .

5- V-ati gandit la sistemul progresiv? Intotdeauna se joaca j-etape, la fiecare pas joaca invingatorii intre ei si invinsii intre ei. Castiga cel care are cel mai mare numar de victorii, exista si criterii de departajare (Buholz, Sonneborn, etc) . Eventual dupa etapa i >=5 (i<j) primii 4-6 joaca fiecare cu fiecare pentru a stabili premiantii, restul: " va multumit si va asteptam si data aviatoare!" . E adevarat, ca sa faci progresivul trebuie sa fie multa disciplina. Noua romanilor ne lipseste.

Sportul este cultivarea consecventă şi voluntară a efortului fizic intensiv" P. de Coubertin

Mult succes indiferent ce decizii veti lua!
    Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
    FH Cauciuc natural de la Danubiana
    BH Camera de bicicleta de la Luduș

18. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    47
    Postări
    7.943
    Timp total online
    363 z 45 m
    Timp online pe zi
    3 h 13 m
    Reputație
    30580
    Citat Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Topicul se va închide la data de 15.10.2018 pentru a avea timp să analizăm toate propunerile și să le dezbatem împreună cu Coordonatorii AmaTur până la Turneul Campionilor.
    Urmează dificila muncă de a selecta grâul de neghină.
    Cum reușim să adunăm grămadă propunerile le vom posta aici pentru a putea vedea ce luăm în discuție pentru ședința de la Alba Iulia.
    Mulțumim celor care și-au răpit din timpul lor pentru a încerca un "sfat" pentru AmaTur!
    Blade: Nittaku Septear; FH: Xiom Vega Pro, BH: Xiom Vega Pro

Subiecte similare

1. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 323
    Ultimul post: 29.11.2017, 19:51
  2. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 133
    Ultimul post: 31.12.2016, 19:02
  3. AmaTur 2015-2016. Propuneri pentru imbunatatirea Circuitului !
    De Corcoz Costin în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 249
    Ultimul post: 16.03.2016, 15:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •