Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cred ca am si specificat motivele pentru care a fost decalat acest proiect.

    Comentariu


    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
      Cred ca am si specificat motivele pentru care a fost decalat acest proiect.
      Dar va rog specificati daca vorbim de o data a intrarii in vigoare a unui articol sau de modificare de Regulament??? Intrarea in vigoare este una modificarea este alta!!!
      Faptul ca se face referire la un Regulament de mult uitat denota ca sunt unii care neaparat vor sa caute nod in papura nu gasesc si se intorc pana la anul cand nici nu vorbim de Amatur!!!

      Comentariu


      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
        ... totusi spuneti altceva s-a mai modificat??? Doar pentru ca am respectat data intrarii in vigoare a unui articol NU putem fi acuzati ca schimbam Regulamentul!!! Va rog sa prezentati si alte modificari ale Regulamentului si incalcarile acesteia de catre organizatori!!! Va rog sa scrieti date concrete, evenimente concrete, articole concrete si persoanele care se fac vinovate!!!
        Citeste Imi regulamentul si vezi de cite ori nu sa respectat numai anul asta nu si in trecut,daca zici ca zic prosti o sa iti expun si exemple de turnee si de organizatori dar nu mai am chef sa imi stric seara ca incepe meciul

        Comentariu


        • Postat în original de dantim Vezi post
          Citeste Imi regulamentul si vezi de cite ori nu sa respectat numai anul asta nu si in trecut,daca zici ca zic prosti o sa iti expun si exemple de turnee si de organizatori dar nu mai am chef sa imi stric seara ca incepe meciul
          Povestim la Alba Iulia!!!
          In zona noastra(6) nu stiu sa fi avut probleme de acest fel. Dupa mine in zona 6 toate turneele s-au desfasurat cu respectarea Regulamentului si jucatorii nu ne-au semnalat asemenea aspecte.

          Comentariu


          • In primul rind conditiile de organizare a turneelor A plus de anul asta(pe cine ati sanctionat)pe nea Titi ca sa inbolnavit saracul si la-ti suspendat

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Citeste Imi regulamentul si vezi de cite ori nu sa respectat numai anul asta nu si in trecut,daca zici ca zic prosti o sa iti expun si exemple de turnee si de organizatori dar nu mai am chef sa imi stric seara ca incepe meciul
              Poate da Domnul si nu se mai termina meciul !


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Postat în original de dantim Vezi post
                In primul rind conditiile de organizare a turneelor A plus de anul asta(pe cine ati sanctionat)pe nea Titi ca sa inbolnavit saracul si la-ti suspendat
                Nu comentez acest aspect, dar la Chiajna numai eu stiu in ce stare de sanatate m-am prezentat!!! Intre jocuri de cate 2-3 ori imi puneam picuri in nas sa pot respira!!! ... dar ma bucur ca am fost prezent!!! Sunt sigur ca nea Titi a avut motive serioase sa renunte la turneu!!! El sigur nu rateaza concursurile numai foarte bine intemeiat!!!

                Comentariu


                • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                  Povestim la Alba Iulia!!!
                  In zona noastra(6) nu stiu sa fi avut probleme de acest fel. Dupa mine in zona 6 toate turneele s-au desfasurat cu respectarea Regulamentului si jucatorii nu ne-au semnalat asemenea aspecte.
                  La Bistrița ,parca asteptam trenul la noi in tara,primul meci a avut o intirziere de doua ore si sauna totala (da ai vazut ce fain o fost)

                  Comentariu


                  • Postat în original de sorin_client Vezi post
                    Poate da Domnul si nu se mai termina meciul !


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Sorine...vrei sa fi si tu clientul meu?

                    Comentariu


                    • Postat în original de dantim Vezi post
                      Sorine...vrei sa fi si tu clientul meu?
                      Toti iti suntem clienti, doar ca nu ne-a venit inca randul ! Dar sunt sigur ca veghezi !
                      Atata timp cat inca sunt ?de-al tau? in anumue privinte, consider ca suntem in aceeasi barca.
                      Client le sunt multora... Depinde si de cum ti-i alegi !



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • Iata lista valabila acum: 1 oct 2018 - 30 iun 2019
                        https://d3mjm6zw6cr45s.cloudfront.ne...C_2018B_03.pdf

                        Am consultat lista noua si am constatat ca AMATURUL (sau ITTF -ul) sau FRTM -ul sau cine mai stie cine guverneaza miscarea asta , in fine, mi au dat dreptul sa joc in continuare cu fetele de paleta din dotare .Nu sunt inca interzis,vad ca sunt inca eligibil,pentru un an inca ma mai pot misca.Sa ne vedem cu bine la masa de de joc si lasati cearta si dezbinarea ca astea nu rezolva nimic.

                        Comentariu


                        • Nu stiu in ce masura e posibil pentru anul in curs (desi consider ca ar trebui luat in discutie acest aspect) dar cel putin pentru anul viitor ar trebui interzisa participarea la Turneul Campionilor a celor care retrogradeaza in ultimele doua luni sau macar in ultima luna. Deja am observat la turneeele A din ultimele doua saptamani jucatori care se chinuie sa piarda pentru a cobori categoria. Pai ce fel de turneu al campionilor e acela cand un anumit numar de jucatori sunt de fapt retrogradati de la categoriile superioare si vor veni pe 28 octombrie si vor lasa in afara listelor jucatori care s-au chinuit sa mearga la un numar de turnee, insa care nu au un MP decat mediu in categoria lor? Pe langa faptul ca influenteaza participarea la Turneul Campionilor acesti jucatori mai strica si turneele respective cedand meciuri in dreapta si in stanga. Desigur nu pot fi aduse dovezi de vinovatie, dar se poate stabili ca regula pentru Turneul Campionilor sa nu poata participa jucatori care retrogradeaza. Nu esti capabil sa pastrezi categoria, sau sa progresezi nu ai ce cauta la un turneu al campionilor.
                          Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 13.oct.2018, 15:33.
                          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                          FH: Butterfly Dignics 05
                          BH: Tibhar Grass D.TecS

                          Comentariu


                          • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                            Nu stiu in ce masura e posibil pentru anul in curs (desi consider ca ar trebui luat in discutie acest aspect) dar cel putin pentru anul viitor ar trebui interzisa participarea la Turneul Campionilor a celor care retrogradeaza in ultimele doua luni sau macar in ultima luna. Deja am observat la turneeele A din ultimele doua saptamani jucatori care se chinuie sa piarda pentru a cobori categoria. Pai ce fel de turneu al campionilor e acela cand un anumit numar de jucatori sunt de fapt retrogradati de la categoriile superioare si vor veni pe 28 octombrie si vor lasa in afara listelor jucatori care s-au chinuit sa mearga la un numar de turnee, insa care nu au un MP decat mediu in categoria lor? Pe langa faptul ca influenteaza participarea la Turneul Campionilor acesti jucatori mai strica si turneele respective cedand meciuri in dreapta si in stanga. Desigur nu pot fi aduse dovezi de vinovatie, dar se poate stabili ca regula pentru Turneul Campionilor sa nu poata participa jucatori care retrogradeaza. Nu esti capabil sa pastrezi categoria, sau sa progresezi nu ai ce cauta la un turneu al campionilor.
                            D-le Mihai , nu v-am vazut inscris pe lista pt turneul final. E o problema personala ca nu va calificati ? Completati intai grila de turnee si apoi veti vedea ca puteti participa fara probleme. Cat despre acuzatiile ca unii pierd intentionat pentru a schimba categoria, eu cred ca mai intai ar trebui sa va vedeti de participarile d-voastra si dupa aia sa faceti acuzatii. Sa stiti ca nimeni nu vine la turnee sa piarda !!!!! Daca se intampla sa ai o perioada mai proasta si sa nu poti juca la nivelul la care ai ajuns inseamna ca nu acolo iti era locul . In ceea ce priveste propunerea d-voastra , contravine regulamentului in vigoare asa ca mai bine va concentrati pe propuneri constructive .
                            Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                            FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                            BH : Spinlord Sternenfall OX

                            Comentariu


                            • @gabriel1962

                              Nu doresc sa fac o discutie personala dar pentru a va lamuri: nu sunt inscris deoarece nu am stabilit inca daca am cu cine sa merg la Alba Iulia. In prezent sunt pe locul 973 si voi prinde loc fara probleme la incepatori deoarece nu aveam decat un B pana la 1 octombrie. Cu siguranta grila de B va fi completa si prin urmare nu am vreun interes personal. Sper ca am fost destul de clar si am incheiat definitiv aspectul personal.

                              Cat priveste faptul ca unii trantesc turnee in ultimele doua saptamani imi mentin acuzatiile si sunt sigur ca si altii au observat astfel de lucruri. Se fac sau se incearca sa se faca blaturi in grupe pentru calificari in faze eliminatorii credeti ca nu sunt unii care sa faca acelasi lucru pentru Turneul Campionilor?Sa nu fim naivi si sub afirmatia ca fiecare sa-si vada de propriile participari sa stam ca prostii si sa inchidem ochii la mizerii. Sunt o multime de jucatori care luna aceasta strabat tara in lung si lat ca sa castige puncte, nu ca sa le piarda cum fac unii. Din respect fata de timpul lor, banii lor si pasiunea lor am facut aceasta propunere. Jucatorii care nu au medii spectaculoase vor fi afectati de aparitia surpriza a acestor jucatori pe care nu i-a luat nimeni in calcul. Sa nu ne ascundem in spatele regulamentului pentru a acoperi lucruri urate. Daca listele de asteptare nu erau atat de lungi poate ca nu as fi adus in discutie subiectul, insa vor pierde locul unii care sunt merituosi in favoarea unora care nu fac altceva decat sa mearga si sa piarda meciurile la 2-3 turnee.

                              Sunt de acord ca unii pot avea perioade mai proaste, dar atunci nu vad vreo problema ca in cazul acesta sa nu te poti califica la Turneul Campionilor retrogradand. Numai cei care au de gand sa tranteasca turnee pentru a participa la TC s-ar putea simti lezati de propunerea mea.
                              Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 13.oct.2018, 16:15.
                              Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                              FH: Butterfly Dignics 05
                              BH: Tibhar Grass D.TecS

                              Comentariu


                              • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                                Sa stiti ca nimeni nu vine la turnee sa piarda !!!!!
                                fac si eu un mic troll dar am multe exemple concrete... sa nu exageram cu corectiudinea in Amatur. Sunt clienti fideli ai "categoriei" , care ar face orice sa nu o schimbe, de dragul medaliilor si al eventualelor cupe. Adica cum ar zice romanul din familia traditionala: mai bine la sat fruntas decat la oras codas ))
                                Nu e cazul dumneavoastra, ca va stiu si imi sunteti extrem de simpatic...dar asta nu inseamna ca altii nu incalca regulile eticii sportive
                                JOOLA Zelebro
                                FH Joola Rhyzer Pro 45
                                BH Joola Rhyzer Pro 45

                                Comentariu


                                • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                  Nu stiu in ce masura e posibil pentru anul in curs (desi consider ca ar trebui luat in discutie acest aspect) dar cel putin pentru anul viitor ar trebui interzisa participarea la Turneul Campionilor a celor care retrogradeaza in ultimele doua luni sau macar in ultima luna. Deja am observat la turneeele A din ultimele doua saptamani jucatori care se chinuie sa piarda pentru a cobori categoria. Pai ce fel de turneu al campionilor e acela cand un anumit numar de jucatori sunt de fapt retrogradati de la categoriile superioare si vor veni pe 28 octombrie si vor lasa in afara listelor jucatori care s-au chinuit sa mearga la un numar de turnee, insa care nu au un MP decat mediu in categoria lor? Pe langa faptul ca influenteaza participarea la Turneul Campionilor acesti jucatori mai strica si turneele respective cedand meciuri in dreapta si in stanga. Desigur nu pot fi aduse dovezi de vinovatie, dar se poate stabili ca regula pentru Turneul Campionilor sa nu poata participa jucatori care retrogradeaza. Nu esti capabil sa pastrezi categoria, sau sa progresezi nu ai ce cauta la un turneu al campionilor.
                                  Daca privesti clasamentul,pestele de la cap la coada se impute

                                  Comentariu


                                  • Mai mare cacanarie de clasament final si de .....................................ANDO de cind particip in acest circuit (am vreo 10 ani)dreaku a mai vazut

                                    Comentariu


                                    • Aplaudac la turneul final mai lipsea in acest an competitional ca restul a fost de toata f..aima

                                      Comentariu


                                      • Din ce tolba l-ai scos pe ,,Aplaudacul' asta ?
                                        Mai sunt 2 zile sa trecem la ceva constructiv.

                                        Comentariu


                                        • Referitor la propunerea de a se elimina grupele superioare, am analizat turneul de la Baicoi. Parerea mea este ca nu se castiga timp, in schimb se pierd meciuri pentru unele persoane. Si au fost si doua mese libere inca de la inceput intrucat au fost 5 grupe la incepatori si 9 grupe la avansati iar totalul de mese a fost 16.
                                          La incepatori s-au calificat 20 in eliminatorii, deci s-a inceput in primul tur cu 4 meciuri pe 3-4 mese dupa care au fost 8 meciuri in al doilea tur probabil pe 3 mese.
                                          Destul de greu de gestionat si dureaza destul timp. Adica tot cam la fel ca daca ar fi existat superioare de 3 jucatori.
                                          La avansati au fost 9 grupe deci 36 calificati in eliminatorii. S-a inceput in primul tur cu 4 meciuri pe 3-4 mese dupa care au fost inca 16 meciuri in al doilea tur tot pe 3-4 mese.
                                          Cred ca a fost un mare balamuc pentru organizator si nu s-a castigat ca si timp mai mult de o ora. Ba cred ca daca nu ar fi fost doua mese in plus s-ar fi terminat la fel ca si cu superioare daca nu chiar mai tarziu. Plus balamuc.
                                          Ultima editare de Cornel 67; 15.oct.2018, 08:54.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                            Nu stiu in ce masura e posibil pentru anul in curs (desi consider ca ar trebui luat in discutie acest aspect) dar cel putin pentru anul viitor ar trebui interzisa participarea la Turneul Campionilor a celor care retrogradeaza in ultimele doua luni sau macar in ultima luna. Deja am observat la turneeele A din ultimele doua saptamani jucatori care se chinuie sa piarda pentru a cobori categoria. Pai ce fel de turneu al campionilor e acela cand un anumit numar de jucatori sunt de fapt retrogradati de la categoriile superioare si vor veni pe 28 octombrie si vor lasa in afara listelor jucatori care s-au chinuit sa mearga la un numar de turnee, insa care nu au un MP decat mediu in categoria lor? Pe langa faptul ca influenteaza participarea la Turneul Campionilor acesti jucatori mai strica si turneele respective cedand meciuri in dreapta si in stanga. Desigur nu pot fi aduse dovezi de vinovatie, dar se poate stabili ca regula pentru Turneul Campionilor sa nu poata participa jucatori care retrogradeaza. Nu esti capabil sa pastrezi categoria, sau sa progresezi nu ai ce cauta la un turneu al campionilor.

                                            In fiecare luna din an sunt jucatori care promoveaza si jucatori care retrogradeaza dintr-o categorie in alta. Dupa judecata ta, asta inseamna ca in fiecare luna urmeaza sa se desfasoare cate un turneu al campionilor. Daca a-i participa mai mult in Amatur, a-i acumula mai multe informatii care te-ar ajuta sa judeci lucrurile din toate unghiurile si ca urmare nu a-i mai face greseala sa generalizezi, mai ales ca aceste lucruri sunt greu de dovedit.

                                            Comentariu


                                            • Am vazut atatea propuneri, dar nimic referitor la participarea la "Turneul campionilor" a organizatorilor de turnee. Nu e TC, adica si al lor? Eu cred ca ei ar trebui sa fie pe lista din oficiu si nu cred ca ar trebui sa se supere cineva. Multi dintre cei care participa la turnee nu stiu cata munca este pentru organizarea unui turneu A/A+ ! Multi se "lupta" pentru a ajunge la turnee organizate la Aiud, Alba Iulia, Bistrița, Brașov, Mediaș, Odorheiu Secuiesc, Reghin, Sibiu sau Tg Mureș (stiu doar cele din zona mea - fara supare pentru ceilalti).
                                              Prin urmare propun ca pentru fiecare dintre cele 6 regiuni sa fie trecut din oficiu pe lista cate un organizator de turneu A/A+.

                                              Multumim Andrei Sarcani, Ovidiu Ciurca, Ocsi Kantor, Constantin Pralea, Nelutu Dirlea, Florin Apian, Pali Tokos, Emi si Gelu (imi cer scuze celorlalti, dar doar pe ei ii stiu). Fara aceste persoane Amatur-ul ar fi mai sarac sau poate n-ar exista .

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                                Am vazut atatea propuneri, dar nimic referitor la participarea la "Turneul campionilor" a organizatorilor de turnee. Nu e TC, adica si al lor? Eu cred ca ei ar trebui sa fie pe lista din oficiu si nu cred ca ar trebui sa se supere cineva. Multi dintre cei care participa la turnee nu stiu cata munca este pentru organizarea unui turneu A/A+ ! Multi se "lupta" pentru a ajunge la turnee organizate la Aiud, Alba Iulia, Bistrița, Brașov, Mediaș, Odorheiu Secuiesc, Reghin, Sibiu sau Tg Mureș (stiu doar cele din zona mea - fara supare pentru ceilalti).
                                                Prin urmare propun ca pentru fiecare dintre cele 6 regiuni sa fie trecut din oficiu pe lista cate un organizator de turneu A/A+.

                                                Multumim Andrei Sarcani, Ovidiu Ciurca, Ocsi Kantor, Constantin Pralea, Nelutu Dirlea, Florin Apian, Pali Tokos, Emi si Gelu (imi cer scuze celorlalti, dar doar pe ei ii stiu). Fara aceste persoane Amatur-ul ar fi mai sarac sau poate n-ar exista .
                                                Din cele 6 zone sa primeasca automat 1 Wild Card un organizator( Turneu A) care nu a prins dupa rezultate calificarea la TF. Practic este vorba de 6 Wild Carduri, dar numarul acestora poate fi mai mic. Persoana va fi aleasa de organizatorii din zona respectiva.Multumim.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                  Din cele 6 zone sa primeasca automat 1 Wild Card un organizator( Turneu A) care nu a prins dupa rezultate calificarea la TF. Practic este vorba de 6 Wild Carduri, dar numarul acestora poate fi mai mic. Persoana va fi aleasa de organizatorii din zona respectiva.Multumim.
                                                  la Oli sa ii da-ti pe viata la cite turnee finale a organizat

                                                  Comentariu


                                                  • Inainte de inchiderea acestui topic,am o remarca:
                                                    Din totalul de 550 (pana acum) de postari,87,adica ceva mai mult de 15% apartin unui singur user,Dantim.
                                                    Si mai remarcabil este ca in toate aceste postari,respectivul nu a facut propuneri,doar trolling
                                                    Poate,cu ocazia decernarii trofeelor la T.F (daca nu inainte)va primi si dl mentionat premiul de troll permanent al acestui forum din partea moderatorului principal al acestui forum
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X