tenismasa.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60
Pagina 1 din 16 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 236

Subiect: "Cupa Banatului Montan", Reșița - 27.10.2018

  1. #1
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.616
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    399 z 8 h 40 m
    Timp online pe zi
    3 h 1 m
    Reputație
    8243

    "Cupa Banatului Montan", Reșița - 27.10.2018

    Turneu A "Cupa Banatului Montan" editia a III-a, Reșița - 27.10.2018

    Cu ocazia Centenarului Marii Uniri si cu sprijinul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Caras-Severin organizam editia a III-a a Cupei Banatului Montan!

    Data: 27 octombrie 2018

    Localitatea: Resita
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Resita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 5, Resita;



    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 16 mese ITTF, mingi plastic Joola Flash 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-13:15 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:15-9:30 (Incepatori, Avansati), 13:30-13:45 (Open, Elite);
    Numărul maxim de jucători: 24 începatori, 42 avansați, 42 open, 24 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa PERENNA 2L (minerala/plata);
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);


    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Facilitati: vestiare si dusuri;

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 25.10.2018, ora 21:00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 42;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 29,99;
    Numar maxim de jucatori: 42;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 30,00;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ORGANIZATORI:
    Csaky Tiberiu: 0729919888
    Craiovan Victor: 0745531461
    Turburan Ion: 0745769523

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;


  2. Mulțumesc PaliHR, marcelgiosan, Johnny Erasure au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.616
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    399 z 8 h 40 m
    Timp online pe zi
    3 h 1 m
    Reputație
    8243
    Inscrieri Elite - on 26.10.2018 at 20:23:34

    1. Sorescu Deian - Resita, 153 - 44,6 - EL
    2. Moldovan Daniel - Dumbravita, 901 - 43 - EL
    3. Mutrescu Eugen - Timisoara, 4 - 42,8 - E
    4. Put Gabriel - Oravita, 36 - 41,15 - E
    5. Verdet Adrian - Oravita, 12 - 40,63 - E
    6. Beca Iliesen - Timisoara, 222 - 39,96 - EL
    7. Roman Bogdan - Arad, 99 - 39,87 - E
    8. Sufletel Radu - Alba Iulia, 29 - 39,61 - EW
    9. Parvu Nicolae - Resita, 318 - 39,55 - E
    10. Daneliuc Gabi - Selimbar, 27 - 35,91 - EW
    11. Boru Lucian - Timisoara, 237 - 35,8 - E
    12. Mitrache Simion - Timisoara, 456 - 35,33 - E
    13. Mihalescu Dinu - Timisoara, 46 - 34,74 - EW
    14. Petrus Florin - Alba Iulia, 412 - 34,12 - E
    15. Popet Doru - Timisoara, 370 - 33,78 - EW
    16. Spatariu Daniel - Arad, 213 - 33,48 - E
    17. Istrate Cristian - Timisoara, 430 - 33,14 - E
    18. Creinicean Liviu - Oravita, 102 - 30,33 - E
    19. Grubacichi Marius - Timisoara, 547 - 27,75 - O
    20. Venter Liviu - Resita, 530 - 25,5 - O


    Inscrieri Open - on 26.10.2018 at 20:23:44

    1. Butura Vasile - Alba Iulia, 465 - 29,74 - O
    2. Schiopulescu Ion - Lugoj, 473 - 28,92 - O
    3. Drinceanu Lilian - Oravita, 133 - 28,6 - O
    4. Ilia Ionicut - Oravita, 497 - 28,24 - O
    5. Veres Francisc - Oravita, 146 - 28,2 - O
    6. Ticu Sorin - Lugoj, 290 - 27,33 - O
    7. Boznea Daniel - Deva, 401 - 27,27 - O
    8. Turburan Ion - Resita, 328 - 27,25 - O
    9. Balmez Dorel - Oravita, 494 - 26,98 - O
    10. Peiu Cosmin - Babadag, 190 - 26,88 - O
    11. Istrate Cristian - Bucuresti, 111 - 26,47 - OW
    12. Pop Ioan Florin - Lugoj, 769 - 26,1 - O
    13. Popescu Carol - Timisoara, 882 - 25,5 - O
    14. Frunza Alexandru - Timisoara, 367 - 25,48 - O
    15. Murgu Ioan - Oravita, 311 - 25,47 - O
    16. Cornianu Sebastian - Baile Herculane, 505 - 25,3 - O
    17. Deak Valentin - Sebis, 470 - 25,14 - O
    18. Degianschi Obrad - Resita, 406 - 24,9 - O
    19. Costache Rosioru Cristian - Timisoara, 402 - 24,73 - O
    20. Csaky Tiberiu - Resita, 361 - 24,6 - O
    21. Istrate Samir - Arad, 1508 - 24,3 - O
    22. Lungu Marius - Oravita, 395 - 24 - O
    23. Dani Leo - Arad, 416 - 23,65 - OH
    24. Veres Adrian - Timisoara, 374 - 23,45 - O
    25. Ciochina Gabriel - Arad, 917 - 23,4 - O
    26. Vuca Adrian - Berzovia, 646 - 23,32 - O
    27. Popovici Ciprian - Hunedoara, 714 - 23,13 - O
    28. Curpas Ioan - Oradea, 220 - 23,04 - OW
    29. Postelnicu Mihai - Deva, 346 - 22,97 - O
    30. Cecan Vasile - Timisoara, 286 - 22,77 - O
    31. Jichici Svetozar - Timisoara, 202 - 22,71 - OW
    32. Jurescu Sorin - Timisoara, 271 - 22,3 - O
    33. Munteanu Constantin - Resita, 542 - 20,13 - O
    34. Belba Caius Petrica - Baile Herculane, 605 - 19,68 - A
    35. Matei Dumitru - Deva, 357 - 18,7 - AW
    36. Dehelean Octavian - Timisoara, 1371 - 17,95 - A
    37. Mirza Karim - Timisoara, 2001 - 16 - A
    38. Balaj Roland - Arad, 499 - 15,39 - A
    39. Caraus Sorin - Deva, 711 - 13,68 - A
    40. Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare, 599 - 11,04 - A
    41. Simion Dan - Resita, 1482 - 10,38 - A


    Inscrieri Avansati - on 26.10.2018 at 20:23:51

    1. Oneasa Silviu - Hateg, 1312 - 19,4 - A
    2. Poenar Alin - Resita, 913 - 19,13 - A
    3. Hancig Mircea - Dumbravita, 488 - 19,07 - A
    4. Borcsi Jozsef - Timisoara, 496 - 18,92 - A
    5. Avasilcai Marcel - Arad, 600 - 18,55 - A
    6. Ignuta Sebastian - Voiteg, 904 - 18,55 - A
    7. Bradusca Cornel - Targu Jiu, 606 - 18,07 - AW
    8. Ankar Wasim - Timisoara, 512 - 17,83 - A
    9. Fekete Istvan - Arad, 474 - 17,36 - A
    10. Botas Constantin - Sannicolau Mare, 424 - 17,13 - A
    11. Szemciuk Istvan - Deva, 1079 - 17,13 - A
    12. Ene Florin - Ploiesti, 426 - 17,02 - A
    13. Iliuta Adrian - Sannicolau Mare, 433 - 16,98 - A
    14. Tatar Dorel - Simeria, 829 - 16,44 - AW
    15. Gipsy King - Hunedoara, 1232 - 16,17 - A
    16. Cristescu Cristian - Bucuresti, 351 - 16,15 - AW
    17. Dumitru Florin - Arad, 613 - 15,58 - A
    18. Craiovan Victor - Resita, 671 - 15,52 - A
    19. Gheju Sorin - Resita, 1702 - 15,05 - A
    20. Szivery Adrian - Arad, 719 - 14,86 - A
    21. Moldovean Valer - Calan, 962 - 14,8 - A
    22. Tamsa Titus - Resita, 1045 - 14,1 - A
    23. Pop Sabin - Targu Mures, 502 - 13,86 - A
    24. Cioveie Bogdan - Oravita, 1302 - 13,15 - A
    25. Tedi Ioja - Calan, 1047 - 12,7 - A
    26. Ispas Dan - Timisoara, 2894 - 12,1 - A
    27. Gherman Romulus - Arad, 754 - 11,87 - A
    28. Ciocani Rafael - Sannicolau Mare, 1776 - 11,8 - A
    29. Barbu Tiberiu - Simeria, 1242 - 11,65 - A
    30. Chiscan Bogdan - Arad, 814 - 11,33 - A
    31. Totin Tosa - Timisoara, 1321 - 11,18 - A
    32. Oprean Andrei - Deva, 841 - 11,06 - A
    33. Faur Lucian - Jimbolia, 1089 - 10,85 - AW
    34. Stoica Mihai - Hateg, 1061 - 10,8 - A
    35. Kaszta Harrald - Arad, 1001 - 10,73 - A
    36. Dobanda Alexandru - Arad, 874 - 10,03 - AW
    37. Ilica Lucian - Resita, 2467 - 8,9 - I
    38. Kumher Robert - Timisoara, 1156 - 8,6 - I
    39. Curaciuc Claudiu - Resita, 2128 - 6 - I


    Inscrieri Incepatori - on 26.10.2018 at 20:24:02

    1. Pralea Constantin - Alba Iulia, 706 - 9,97 - IW
    2. Orban Alexandru Andrei - Lugoj, 3276 - 8,8 - I
    3. Oproi Eugen - Sannicolau Mare, 1620 - 8,4 - I
    4. Creta Petru - Luna CJ, 948 - 7,84 - I
    5. Sirbu Florin - Sannicolau Mare, 1207 - 7,7 - I
    6. Ternauciuc Adrian - Lugoj, 1235 - 6,88 - I
    7. Jicarean David - Lipova, 2860 - 6,4 - I
    8. Budihala Raul - Hunedoara, 1755 - 6,2 - I
    9. Trefil Ferdinand Tobias - Resita, 3573 - 6 - I
    10. Martoiu Gabriel - Targu Jiu, 1340 - 5,97 - I
    11. Herteg Doru - Arad, 1381 - 5,94 - IW
    12. Szabo Timea - Dumbravita, 2997 - 5,5 - IJF
    13. Chivu Daniel - Targu Jiu, 3786 - 5,2 - I
    14. Doxan Adrian - Resita, 2332 - 4 - I
    15. Urs Darius - Lipova, 3329 - 4 - I
    16. Ternauciuc Mihai - Lugoj, 3343 - 4 - I
    17. Ruhmann Cristian - Moldova Noua, 3350 - 0 - A
    18. Ardeleanu Bogdan - Resita, 5001 - 0 - A
    19. Panacea Dorin - Resita, 5002 - 0 - A
    20. Romeghe Valentin - Calan, 5003 - 0 - A
    21. Iuga Sorin - Resita, 5004 - 0 - A

  4. Îmi place Ma Rola, andreyutzu, pedrosyto, Zosim1 le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.616
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    399 z 8 h 40 m
    Timp online pe zi
    3 h 1 m
    Reputație
    8243
    Put Gabriel, Creinicean Liviu, Oravita, elite
    Veres Francisc, Murgu Ioan, Drinceanu Lilian, Balmez Dorel, Ilia Ionicut, Ciublea Vichente, Oravita, open
    Cioveie Bogdan, Oravita, avansati

  6. #4
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.616
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    399 z 8 h 40 m
    Timp online pe zi
    3 h 1 m
    Reputație
    8243
    Beca Iliesen, Timisoara, elite

  7. Îmi place Johnny Erasure, Dinu le-a plăcut acest mesaj
  8. #5
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    26.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    5.616
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    399 z 8 h 40 m
    Timp online pe zi
    3 h 1 m
    Reputație
    8243
    Popet Doru, Timisoara, elite
    Ankar Wasim, Totin Tosa, Glavan Radu, Timisoara, avansati

  9. Îmi place Johnny Erasure, Dinu le-a plăcut acest mesaj
  10. #6
    senior
    Avatarul lui Mitar Marius Tiberiu
    Data înscrierii
    20.11.2017
    Vârstă
    45
    Postări
    507
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    34 z 3 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 13 m
    Reputație
    552
    Botas Constantin! Iliuta Adrian! Clisics Iosif! Mitar Marius Tiberiu( la avansati ) si Oproi Eugen la incepatori!

  11. Îmi place Roli B, Johnny Erasure le-a plăcut acest mesaj
  12. #7
    senior
    Avatarul lui Adrian Veres
    Data înscrierii
    28.04.2015
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    39
    Postări
    603
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    45 z 5 h 8 m
    Timp online pe zi
    40 m
    Reputație
    851
    Salutare din Timisoara la open se inscriu:

    Borcsi Jozsef
    Jurescu Sorin
    Veres Adrian

    Multumesc mult.

    Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
    Dr. Neubauer Bloodhound
    Yasaka Rakza 7 2.0
    SpinLord Dornenglanz ox

  13. Îmi place Toza, Johnny Erasure, andreyutzu, Ioji, Cristian Istrate le-a plăcut acest mesaj
  14. #8
    senior

    Data înscrierii
    11.06.2010
    Locație
    Lugojel, Timis, Romania, Romania
    Vârstă
    46
    Postări
    729
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    50 z 22 h 58 m
    Timp online pe zi
    23 m
    Reputație
    272
    Ticu Sorin,Lugoj-open

  15. Îmi place Toza, Johnny Erasure, Adrian Veres le-a plăcut acest mesaj
  16. #9
    senior

    Data înscrierii
    05.12.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    51
    Postări
    172
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    2 z 17 h 22 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    271
    Mutrescu Eugen - Timisoara - Elite
    Mihalescu Dinu - Timisoara - Elite (meniu vegetarian)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #10
    organizator turnee
    Avatarul lui Johnny Erasure
    Data înscrierii
    06.03.2012
    Locație
    Resita
    Vârstă
    46
    Postări
    1.339
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    76 z 16 h 30 m
    Timp online pe zi
    40 m
    Reputație
    862
    Verdet Adrian, Oravita, elite,
    Sorescu Deian, Resita, elite,
    Parvu Nicolae, Resita, elite,
    Turburan Ion, Resita, open,
    Csaky Tiberiu, Resita, open,
    Venter Liviu, Resita, open,
    Degianschi Obrad, Resita, open,
    Munteanu Constatin, Resita, open
    Blade: Mizutani ZLC
    FH Nittaku Fastarc G1
    BH Xiom Sigma II Euro

  18. Îmi place leo33, pedrosyto, Cristian Istrate le-a plăcut acest mesaj
  19. #11
    junior

    Data înscrierii
    13.04.2018
    Locație
    Sofronea
    Vârstă
    44
    Postări
    67
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    1 z 2 h 51 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    123
    Herteg Doru - Incepatori, din Arad
    Gherman Romulus - Avansati, din Arad
    Chiscan Bogdan - Avansati din Arad
    Dobinda Alexandru - Avansati din Arad
    Balaj Roland - Open, din Arad

  20. Îmi place Johnny Erasure, leo33 le-a plăcut acest mesaj
  21. #12
    organizator turnee
    Avatarul lui kvictors
    Data înscrierii
    05.04.2012
    Locație
    Arad
    Vârstă
    40
    Postări
    384
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    25 z 18 h 30 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    608
    Kaposta Victor / Arad / elite

  22. #13
    senior
    Avatarul lui Toza
    Data înscrierii
    06.11.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    211
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    27 z 4 h 15 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    458
    Cecan Vasile - Timisoara - Open
    Jichici Svetozar - Timisoara - Open
    Blade : Timo Boll ALC ST
    Fh : Tenergy 05 FX 2.1
    Bh : Tenergy 05 FX 2.1

  23. #14
    junior

    Data înscrierii
    20.10.2012
    Locație
    arad
    Vârstă
    23
    Postări
    149
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    3 z 2 h 56 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    147
    Din Arad la Open Istrate Samir
    .

  24. Îmi place Johnny Erasure, Roli B le-a plăcut acest mesaj
  25. #15
    înțelept
    Avatarul lui leo33
    Data înscrierii
    08.07.2010
    Locație
    Metropola > ARAD >
    Vârstă
    42
    Postări
    2.351
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    235 z 12 h 27 m
    Timp online pe zi
    1 h 46 m
    Reputație
    1504
    Cu plăcere Dani Leo,,, / Arad /Open /
    Ultima modificare făcută de leo33; 14.10.2018 la 21:31.

Subiecte similare

  1. Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 16.03.2019
    De Kralizec în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 287
    Ultimul post: 20.03.2019, 08:33
  2. Turneu B "Cupa Pingpongmania - Centenar 2018", Oradea - 08.12.2018
    De MariusBH în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 27
    Ultimul post: 16.12.2018, 16:56
  3. Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 24.03.2018
    De Kralizec în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 303
    Ultimul post: 28.03.2018, 19:32
  4. Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 28.10.2017
    De Kralizec în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 244
    Ultimul post: 29.11.2017, 15:00
  5. Răspunsuri: 74
    Ultimul post: 30.12.2012, 19:20

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •