Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Vaser", Vișeu de Sus - 17.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de PaliHR Vezi post
    Trebuie sa fie o neintelegere undeva:
    Jucatorul care serveste la 10-9 va servi si la 11-10 si la 12-11, 13-12, etc.
    Singura neintelegere este ca Adrian a incurcat scorul si la 11-10 pt el, si pretinde ca e 10-9 si de aici se da totul peste cap,dealtfel foarte multe astfel de situatii se intalnesc in Amatur.si de cele mai multe ori nu exista posibilitatea restabilirii adevarului din cauze subiective,dar cand exista filmari ,eu personal la Reghin unde nu aveam nici in clin nici in maneca cu turneul dar eram pe margine i-am rugat sa i-a filmarea si sa vada cum era evolutia scorului dupa care am devenit arbitru.
    Aceste situatii devin si mai complicate in momentul cand meciul este intre un copil si un adult.Am intalnit astfel de situatii mai peste tot si dorinta si ardoarea obtinerii unui rezultat pozitiv cu orice pret a adultului il arunca de cele mai multe ori in extrema cealalta si devine parte negativa a acestui conflict .Toti sportivi se lupta cu toate mijloacele ce le detin si nu contravin regulamentelor ,dar cand regulamentele nu se respecta sau nu sunt puse in aplicare o sa apara tot mai des devieri de la aceste comportamente pe care noi le numim sportive.

    In concluzie ,Domnul Chira ,eu am incercat sa separ turneele de copii cu cele ale adultilor,dar de multe ori din dorinta de participare si testarea cunostiintelor se vor regasii si copii printre randurile turneelor Amatur ,asa ca e decizia parintilor ,si antrenorilor de a aceepta astfel de presiuni la nivelul copilului si nu invers.Eu personal sunt terminat psihic cand la un turneu de-al meu vad in etapele superioare calificati copii ,acolo cu siguranta apar scantei si trebuie sa nominalizez un arbitru sau sa fiu e personal,sau sa fiu mai mult prin zona.
    In aceasta comunitate dorinta de victorie si de a face puncte este de foarte mult timp pe primul plan ,si celelalte sloganuri sunt doar populiste si nimic mai mult,si de aceea o sa intalnim tot mai multi sportivi amatori care se vor lupta cu toate armele in dotare pt victorie.

    Comentariu


    • Filmarea setului controversat Chira Camelia-Adrian Tantas

      https://www.facebook.com/MIRCIULICAC...0904000929833/

      Comentariu


      • ca sa incheiem in final subiectul,sa spunem ca nu a fost o banala " incurcatura"a scorului de catre tantas,ci un tertip pt a servi de 2 ori consecutiv la avantaje..fusese varza in primul set iar in al 2-lea doar cateva greseli nefortate ale lui cami au adus un echilibru...dar marea problema e ce nu mai s a filmat,adica setul 3,in care cami cerea arbitru iar marele organizator urla la ea"TACI SI JOACA,ALTFEL PUN 3-0 PT MINE!! deci nu e permis arbitrul daca se cere in amatur de un jucator,asta inteleg..si aici s a rupt de fapt meciul si a obtinut tantas colosala victorie!!eu cred ca in acest amatur nu copiii sunt problema,ci cativa astfel de adulti prezenti in fiecare regiune a tarii,1-2 maxim 3 la fiecare concurs,care isi refuleaza aici frustrarile din viata de zi cu zi..ei creeaza incidentele de fapt ..camelia are 30 de turnee la activ in amatur,a crescut si s a maturizat pas cu pas aici,a invatat sa castige si sa piarda..fara amatur poate nici n ar fi jucat tenis acum si n ar fi devenit vreodata campioana romaniei..la ultimul turneu din mai de aici de la viseu a jucat doar cu oameni normali si a iesit pe locul 3 castigand si finala mica..iar marele erou organizator doar pe 8..rasuna si atunci sala de urletele lui..imi amintesc perfect..si..sa nu uitam si finalul in care cami , desi nedreptatita , s a dus sa dea mana cu adversarul si in prima faza acesta a vrut sa refuze gestul..

        Comentariu


        • Dar de comportamentul fiului Dvs.nu relatati nimic?Sau așa ?i ?nvățat, să facă orice doar "Să C?ȘTIGE " !PS.Iar dacă pierde să meargă la câștigător și să-i spună că "dă oricât doar să spună că el a câștigat meciul".Deci????

          Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk
          LEMN:MAZE(Old Tag)
          Fh:TEN. 05
          Bh:,TEN. 05

          Comentariu


          • fiul meu e major,ia decizii in nume propriu..ceea ce relatati poate fi taxat ca o lipsa de fair play dar nu vad ce regulament al amatur se incalca..deci..

            Comentariu


            • Ok ,multumesc. Bravooo.

              Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk
              LEMN:MAZE(Old Tag)
              Fh:TEN. 05
              Bh:,TEN. 05

              Comentariu


              • M-am simtit ca acasa, foarte primitoare si calde gazdele din Viseu!
                Felicitari pentru organizare!

                La turneul Open, meciuri puternice, inclusiv cu jucatori straini (vecini ukrainieni), care aveau ... MP 0! Si au ajuns in primii 8!

                Mi-a facut placere sa particip pentru prima data (dar nu ultima data[emoji3]) la Viseu!


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comentariu


                • Poze ?

                  Comentariu


                  • Postat în original de grecu gheorghe Vezi post
                    Poze ?
                    Găsiți aici poze și filme:

                    https://www.facebook.com/MIRCIULICACOSA

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X