Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Problema micsorarii fetelor tensor REZOLVATA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Problema micsorarii fetelor tensor REZOLVATA

    Va salut dragi colegi!!!

    Asa cum suna si titlul, toti avem probleme cu fetele de tenis de masă, mai precis cu micsorarea acestora.

    Cred ca am reusit sa rezolv aceasta problema. De cativa ani m-am tot jucat cu boosterele din comert si am ajuns la concluzia ca daca vrei ceva trebuie sa o faci cu mana ta, asa ca am tot testat mai multe retete proprii de booster si am reusit sa dezvolt o varianta stabila, replicabila care printre efectele clasice ale unui booster ma ajuta sa rezolv si problema mai sus amintita. Am boostat peste 200 de fete in ultimii doi ani asa ca am hotarat sa impartasesc cu voi experientele mele.

    In 30 decembrie am primit un tibhar evolution mx-s negru dimensiuni 137/141, stare foarte buna, aproape noua care a fost taiata pe un lemn standard butterfly 150/157, dezlipita si dupa cateva luni a ajuns la aceste dimensiuni minuscule.



    Am inceput sa boostez aceasta fata cu boosterul meu, si dupa 24 de zile a ajuns asa:



    Acum are 154/158 si a buna de joc

    Cum am realizat aceasta mica minune? Boostand fata verso. Am dat pe burete, efectul de dom a aparut, am astepta sa se usuce perfect buretele si apoi am dat pe cauciuc straturi fine pana cand am adus-o perfect la orizontala. Am repetat procesul acesta pana a ajuns la aceste dimensiuni. O mai las sa se usuce aprox 1-2 saptamani si o bag la joc. Nu am mai boostat atat de agresiv pana acum nici o fata asa ca ma roade curiozitatea, am cantarit-o fata are 50 grame, nu stiu cat ar trebui sa aiba un mx-s la aceste dimensiuni dar presupun ca va mai scadea in greutate dupa 2 saptamani dupa ce uleiurile esentiale cu eliberare mai rapida din booster se vor evapora.
    Ultima editare de eres01; 23.ian.2019, 21:40.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

  • #2


    Astazi am recantarit fata, asa cum prevedeam a "slabit" cateva grame, si sunt sigur ca dupa ce o decupez pe un lemn 150/157 mai pierde 1-3 grame deci va cantari exact cat trebuie sa cantareasca aceasta fata fara nici un fel de interventie. Mentionez ca dimensiunile au ramas aceleasi 154/158.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      Mr. Boost la lucru ...
      un singur lemn DEF
      zeci de fețe diverse

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X