Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Viva Shop - AmaTuR", București (Chiajna) - 23/24.03.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bonciu Daniel - București - OPEN

    Comentariu


    • Radu Dragos , Targoviște, avansati

      Comentariu


      • Leonard Șerban, București, mă retrag de la avansați și mă înscriu la open, deoarece duminică mă duc să mănînc gratis... mulțumesc pentru înțelegere și scuze pentru deranj.
        Daca se poate as vrea în grupă cu Liță Gabriel, așa aș avea o victorie asigurată. Mulțumesc anticipat.

        Sent from my ONEPLUS using Tapatalk

        Comentariu


        • Daca-mi permiteti o sugestie pentru turneele urmatoare si anume: Accesul de la o categorie inferioara la una superioara sa fie limitat.
          Exemplu: 72 participanti la avansati la Chiajna=> 72/6=12 grupe => maxim 12 jucatori de la incepatori. Participarea a mai mult de 12 jucatori de la incepatori inseamna ca intr-o grupa de avansati vor fi mai mult de 1 incepator, dezechilibrand (facilitand si respectiv ingreunand ) astfel sansele de acces in grupele superioare pt anumiti jucatori.
          108 participanti la open => 108/6 =18 grupe=> maxim 18 participanti de la avansati + incepatori repartizati 9 av si 9 incepat.
          48 elite=> 8 grupe => max 8 => impartiti 3 open 3 avansati 2 incepator (su alta regula)
          Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
          FH Cauciuc natural de la Danubiana
          BH Camera de bicicleta de la Luduș

          Comentariu


          • Postat în original de Bogdan_TG-JIU Vezi post
            Daca-mi permiteti o sugestie pentru turneele urmatoare si anume: Accesul de la o categorie inferioara la una superioara sa fie limitat.
            Exemplu: 72 participanti la avansati la Chiajna=> 72/6=12 grupe => maxim 12 jucatori de la incepatori. Participarea a mai mult de 12 jucatori de la incepatori inseamna ca intr-o grupa de avansati vor fi mai mult de 1 incepator, dezechilibrand (facilitand si respectiv ingreunand ) astfel sansele de acces in grupele superioare pt anumiti jucatori.
            108 participanti la open => 108/6 =18 grupe=> maxim 18 participanti de la avansati + incepatori repartizati 9 av si 9 incepat.
            48 elite=> 8 grupe => max 8 => impartiti 3 open 3 avansati 2 incepator (su alta regula)
            Nu prea înțeleg de ce s-ar limita accesul aspirațiilor la o categorie superioara?!? ... Aceștia își asuma riscul din proprie vointa

            Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
            Blade: Andro Treiber H
            Fh: Nittaku Fastarc G-1
            Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

            Comentariu


            • Postat în original de Bogdan_TG-JIU Vezi post
              Daca-mi permiteti o sugestie pentru turneele urmatoare si anume: Accesul de la o categorie inferioara la una superioara sa fie limitat.
              Exemplu: 72 participanti la avansati la Chiajna=> 72/6=12 grupe => maxim 12 jucatori de la incepatori. Participarea a mai mult de 12 jucatori de la incepatori inseamna ca intr-o grupa de avansati vor fi mai mult de 1 incepator, dezechilibrand (facilitand si respectiv ingreunand ) astfel sansele de acces in grupele superioare pt anumiti jucatori.
              108 participanti la open => 108/6 =18 grupe=> maxim 18 participanti de la avansati + incepatori repartizati 9 av si 9 incepat.
              48 elite=> 8 grupe => max 8 => impartiti 3 open 3 avansati 2 incepator (su alta regula)
              Cred ca nu ați citit regulamentul. începătorii nu pot participa la categoriile Open sau Elite și nici avansatii la Elite.
              ARTICOLE TENIS DE MASĂ



              Comentariu


              • Postat în original de Leonard Serban Vezi post
                Leonard Șerban, București, mă retrag de la avansați și mă înscriu la open, deoarece duminică mă duc să mănînc gratis... mulțumesc pentru înțelegere și scuze pentru deranj.
                Daca se poate as vrea în grupă cu Liță Gabriel, așa aș avea o victorie asigurată. Mulțumesc anticipat.

                Sent from my ONEPLUS using Tapatalk
                Ce sigur esti pe tine ...Te așteptam cu mult drag la open 😭😭

                Comentariu


                • Comitetul Director a supus spre imbunatatirea regulamentului. la finele anului 2018, o serie de propuneri venite din randul participantilor la circuit. Atunci era momentul propice pt idei novatoare. Si eu as dori, spre exemplu, ca oricine sa poata participa la concursul din orasul lui de referinta - la doua categorii diferite cand se joaca sambata-duminica ! Astfel omul economiseste bani buni, nefiind supus la cheltuieli de deplasare, cazare,masa, etc. in localitati aflate in acelasi sfarsit de saptamana la mri distante de casa. Nu mai spun de oboseala!

                  Comentariu


                  • Mari distante de casa!

                    Comentariu


                    • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                      Nu prea înțeleg de ce s-ar limita accesul aspirațiilor la o categorie superioara?!? ... Aceștia își asuma riscul din proprie vointa

                      Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                      Problema nu este pt ei....ci pentru ceilalti

                      Din urmatorul motiv: (exemplu fictiv)
                      Eu sunt avansat: 72 /6=12 grupe. Sunt 14 incepatori inscrisi=> 12 se vor afla pe pozitia 6 din fiecare grupa de avansat. Vor fi implicit 2 grupe
                      de avansati care vor avea jucatori incepatori si pe pozitiile 5.
                      Astfel un jucator de pe locul 4, aflat in una din cele 2 grupe cu pricina, are 2 jocuri teoretic usoare, intalnind 2 jucatori incepatori (locurile 5 si 6)=> sanse de ajunge in superioare semnificativ mai mari.
                      Acum un jucator aflat in oricare alta grupa din cele 10 ramase, pe pozitia 4 , va intalni un jucator amator , locul 6, si unul avansat, locul 5 din grupa lui.=> sanse mai mici de a accede in superioare comparativ cu locul 4 exemplificat mai sus. Implicatiile pot fi si mai sus de locul 4, daca valorile sunt apropiate.

                      Cu cat jucatorii mai slabi se inscriu mai sus cu atat dezechilibrul potential este mai mare.
                      PS Nu luam in considerare surprizele, non-combaturile, debutant care nu stie pe unde este valoarea, etc., vorbim de cazurile fair.
                      Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                      FH Cauciuc natural de la Danubiana
                      BH Camera de bicicleta de la Luduș

                      Comentariu


                      • Cel mai simplu ar fi ca fiecare sa joace doar la categoria lui.
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                          Comitetul Director a supus spre imbunatatirea regulamentului. la finele anului 2018, o serie de propuneri venite din randul participantilor la circuit. Atunci era momentul propice pt idei novatoare. Si eu as dori, spre exemplu, ca oricine sa poata participa la concursul din orasul lui de referinta - la doua categorii diferite cand se joaca sambata-duminica ! Astfel omul economiseste bani buni, nefiind supus la cheltuieli de deplasare, cazare,masa, etc. in localitati aflate in acelasi sfarsit de saptamana la mri distante de casa. Nu mai spun de oboseala!
                          Daca sunt "inovatii" inseamna ca ele nu au fost coapte o perioada de timp...altfel nu s-ar mai numi inovatoare . Asadar ele apar in urma unei inspiratii sau si conjucgate cu un eveniment experimental. In concluzie nu se stie cand vin si cum trec.
                          Referitor la propunerea dvs: Am fost unul care am dorit sa joc sambata la avansati si duminica la open ( de ex.) Am acceptat ca nu se poate si sunt de acord ca aceasta regula sa ramana asa.
                          Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                          FH Cauciuc natural de la Danubiana
                          BH Camera de bicicleta de la Luduș

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Cel mai simplu ar fi ca fiecare sa joace doar la categoria lui.
                            ... dacă se fac 4 categ/ turneu
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                              Cred ca nu ați citit regulamentul. începătorii nu pot participa la categoriile Open sau Elite și nici avansatii la Elite.
                              Multumesc, aveti dreptate, dar problema ramane valabila pentru categoriile adiacente.
                              Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                              FH Cauciuc natural de la Danubiana
                              BH Camera de bicicleta de la Luduș

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                neaparat la mine in grupa !
                                Normal, cum altfel?

                                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                Iulian Toma

                                Comentariu


                                • La sfarsitul anului competitional 2018, datorita participarii mele la Open - cu mp de avansat, am fost tinta multor maraieli si invidii ( In urma bunelor rezultate obtinute). Anul acesta observ ca au aparut si alti temerari. Cred ca dl. Apian are dreptate, totusi !

                                  Comentariu


                                  • Se retrag din Craiova de la open Cinca Daniel si Sultan Valentin

                                    Comentariu


                                    • Se retrage Macovei Cristi din Iași

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                        La sfarsitul anului competitional 2018, datorita participarii mele la Open - cu mp de avansat, am fost tinta multor maraieli si invidii ( In urma bunelor rezultate obtinute). Anul acesta observ ca au aparut si alti temerari. Cred ca dl. Apian are dreptate, totusi !
                                        Nea gigi, va voiam cu mine in grupa dar nu puteam s-o spun direct. aveam si eu o victorie "la sigur"...
                                        Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                                        FH Cauciuc natural de la Danubiana
                                        BH Camera de bicicleta de la Luduș

                                        Comentariu


                                        • Cred că regulile nu se pot schimba ori de câte ori mai vine cineva cu o idee inovatoare, sau ”novatoare”.
                                          Vreau să particip la Avansați, din motive personale sau din dorința de a-mi verifica nivelul tehnicii de la antrenamente, O FAC.
                                          Sunt avansat și doresc să particip la Open, cu drag o fac.
                                          Am în listă openiști ce au furat-o de la mine, la fel și avansați, dar și începători ce mă bat.

                                          Așa că, vă rog, lăsați modificările pentru sf?rșitul anului!

                                          Cu drag!

                                          Comentariu


                                          • Se retrage Irimia Marian de la categoria Avansați.
                                            R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                            "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                            Comentariu


                                            • Jimmy Lu /Open ,Multumesc!

                                              Comentariu


                                              • Deoarece duminica nu pot ajunge aș dori să mă transferati la Open sa nu pierd turneul .Va mulțumesc.

                                                Trimis de pe al meu RNE-L21 folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Bogdanel de Tg.Jiu, nu te pune rau cu elefantii ... Memoria imi spune ca ai avut zero victorii chiar la Chiajna, anul trecut prin toamna, la un A+, sectiunea Avansati. Mai usor cu vitejiile...

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrage Andone Claudiu elite Cugir
                                                    4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X