Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"WTTD - AmaTur România", București Top Tenis Arena - 07.04.2019 (E+O)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Un turneu excelent organizat si o comunitate foarte frumoasa la București.Pentru mine a fost o sarbatoare, revederea si jocul cu multi prieteni.Cand am castigat nu m am bucurat prea tare,cand am pierdut nu m am intristat,pentru ca acesti oameni minunati care vin aici , valoarea ,caracterul si fair play-ul lor merita toate laudele.Ajuns acasa, obosit am adormit si am visat frumos,cica prinsesem loc la un turneu A+,pozitia din clasament imi dadea un loc eligibil.M am trezit transpirat si am realizat ca e un vis doar.
    Cu 11 turnee punctate nu ai cum sa prinzi un loc la masa cu marii sportivi , sa indraznesti sa crezi ca prinzi un A+ e chiar tupeu,darmite un turneu final.E deja utopie.

    PS.O nota maxima pentru organizare , bravo domnule Dutu,felicitari campionilor si tuturor participantilor!!!

    Comentariu


    • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
      Salut, dacă e vorba de Alexandru Marius din București, sigur nu are media 0...

      Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
      Da, este o eroare cu numele... Corect este Alexandru Marius Dan, jucător nou in AMATUR

      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
      Iulian Toma

      Comentariu


      • Postat în original de Kralizec Vezi post
        Domnule Dutu, v-as ruga sa incetati cu ironiile, atacurile si luatul peste picior. Sa stiti ca nu va obliga nimeni sa va raliati acestei comunitati. Daca nu va convin unele aspecte, sunteti liber sa va anuntati turneele si sa va promovati afacerea pe alt forum.
        buna dimineata.se pare ca dumneavoastra nu va convin anumite aspecte.ce trebuie sa facem sa venim la turnee(sau nu) sa stam linistiti la locurile noastre,sa aplaudam si sa cotizam.nimeni nu a pomenit nimic despre afaceri.daca cineva este obisnuit cu plecaciunile nu inseamna ca altii nu au voie sa gandeasca altfel.toata stima si zile senine !

        Comentariu


        • Da, nu-mi convin ironiile si luatul peste picior. Se poate purta o discutie pe o anumita tema pe un ton civilizat, chiar si contradictoriu. Nu-i vorba de aplaudaci. Si sunt sigur ca ati inteles foarte bine. Ce mesaj e asta?! Se putea intreba frumos, nu prin ironii.
          Postat în original de TopTenisArena Vezi post
          Și mulțumesc conducerii amatur pentru cele 20 mingi /135 participanți. Ne ajung și pentru turneul următor.
          S-a primit o donatie din partea Butterfly Romania prin Rasvan Crisan. S-au mai anuntat niste turnee in ultimele zile iar mingile s-au impartit la toti.
          Am scris ce-am avut de zis. Nu vreau o polemica, dar tonul asta, da, ma deranjeaza! Am incheiat. O zi buna sa aveti.

          Comentariu


          • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
            Mulțumesc tuturor pentru participare și va astept la următorul turneu B (20-21 aprilie).
            Și mulțumesc conducerii amatur pentru cele 20 mingi /135 participanți. Ne ajung și pentru turneul următor.
            Felicitari pentru turnee, au avut un feed-back foarte bun!
            Am inteles aluzia la numarul mic de mingi oferite turneelor din București ca pe o gluma inofensiva si nu cred ca este un motiv serios de inflamare a colegilor din conducerea Amatur.
            Probabil ca numarul de mingi oferite de sponsor (oricum enorm) nu a fost suficient pentru numarul imens de turnee si de participanti din intreaga tara. Sunt convins ca prioritate la oferta de mingi gratuite au avut turneele care nu au perceput taxa de participare, sau cele la care taxa a fost modica.

            Comentariu


            • Conducerea Amatur rămâne datoare cu 2,5 mingi, sau poate le-a furat cineva. ... cate o minge la 6 pers, desi nu era obligatoriu!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Postat în original de Kralizec Vezi post
                Da, nu-mi convin ironiile si luatul peste picior. Se poate purta o discutie pe o anumita tema pe un ton civilizat, chiar si contradictoriu. Nu-i vorba de aplaudaci. Si sunt sigur ca ati inteles foarte bine. Ce mesaj e asta?! Se putea intreba frumos, nu prin ironii.

                S-a primit o donatie din partea Butterfly Romania prin Rasvan Crisan. S-au mai anuntat niste turnee in ultimele zile iar mingile s-au impartit la toti.
                Am scris ce-am avut de zis. Nu vreau o polemica, dar tonul asta, da, ma deranjeaza! Am incheiat. O zi buna sa aveti.
                Nu va convin a? Nici mie nu-mi convine când se promite mingi pentru ambele competiții și primesc sâmbătă dimineața 20 mingi și nu am de unde sa cumpar altele sa completez. Sa va mai zic ca oamenii au crezut duminică ca nu vreau eu sa le dau butterfly? Dvs cum v ar pica aceste reproșuri? Bine ,nu?



                Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Conducerea Amatur rămâne datoare cu 2,5 mingi, sau poate le-a furat cineva. ... cate o minge la 6 pers, desi nu era obligatoriu!
                  Le puteți tine dvs. Zilele acestea o sa plătesc cotizația și pt aceste 2 turnee b + costul mingiilor.

                  Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                    Le puteți tine dvs. Zilele acestea o sa plătesc cotizația și pt aceste 2 turnee b + costul mingiilor.

                    Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk
                    Pentru aceste turnee B+ nu se plateste donatie catre Amatur.

                    Comentariu


                    • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                      Le puteți tine dvs. Zilele acestea o sa plătesc cotizația și pt aceste 2 turnee b + costul mingiilor.

                      Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk
                      Ok, le țin, dar să nu plătiți cotizatia pt B+, nu mai faceți ambiție.
                      Pentru 135 persoane ați primit 20 buc mingi? Eu pentru 10 pers am donat mingile la altă sala (1,66). Sala Dvs, ”cea mai mare” a stat in mingile astea (2,5)?, altfel ati primit 1/6pers, asa era normal. Ce subiect!)
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Ok, le țin, dar să nu plătiți cotizatia pt B+, nu mai faceți ambiție.
                        Pentru 135 persoane ați primit 20 buc mingi? Eu pentru 10 pers am donat mingile la altă sala (1,66). Sala Dvs, ?cea mai mare? a stat in mingile astea (2,5)?, altfel ati primit 1/6pers, asa era normal. Ce subiect!)
                        Nu sta nimeni in 3 mingi însă când începi o competiție cu un anumit model de mingi mi se pare foarte normal sa termini cu aceleasi mingi. Dvs nu? Trebuia să mi se spună de la început câte mingi primesc și știam ce am de făcut. Ori mai cumpărăm ori jucam cu mingiile ce le aveam eu. Simplu, nu?


                        Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Simplu Da, nu cred ca ati avut probleme cu participantii pe motivul ăsta, dar stim , motive sunt mereu.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Stimati colegi! Ar trebui sa ne bucuram de aceste turnee B+, ar trebui sa constientizam faptul ca organizarea WTTD are un singur reprezentant, adica ROMANIA prin noi. Cei care aruncati cu noroi practic aruncati in Romania!!! Atata puteti, atata va duce capul. Ar trebui sa va schimbati aceasta mentalitate nihilista si sa va bucurati de viata, de joc etc. Intotdeauna cautati motive sa murdariti conducerea circuitului. Va pun cateva intrebari:... si ce daca nu ajung mingile primite, daca se sparg nu sunt altele??? Nu se pot juca jocurile cu alta marca de minge??? Noi de exemplu la Reghin am mai pus de la noi inca un rand de medalii si diplome si nici unul dintre noi nu s-a saracit. Am pus la bataie doua ceaune de mancare, de bautura nu mai vorbim. Normal organizatorul local trebuie sa rezolve micile probleme ce apar, nu sa arunce cu noroi. Cei care nu au avut mingi Butterfly la anul pot sa mearga in alte localitati unde sunt mingi. In loc sa multumim sponsorului numarul de mingi il acuzam ca numai atatea ne dati??? Poate la anul Rasvan nu ne va ajuta cu mingi si atunci se vor ocupa de procurarea mingilor cei care au facut galagie??? P.S Ma bucur cand vad colegi care dau LIKE-uri la cei care murdaresc conducerea circuitului,-rusine!!!

                            Comentariu


                            • Postat în original de GeluBv Vezi post
                              Simplu Da, nu cred ca ati avut probleme cu participantii pe motivul ăsta, dar stim , motive sunt mereu.
                              Asa este. Avem motive ca unii să primească mese gratis si unii care tot cotizeaza de aprox 9 ani nici măcar mingi suficiente pt 2 turnee să nu primească.

                              Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                                Asa este. Avem motive ca unii să primească mese gratis si unii care tot cotizeaza de aprox 9 ani nici măcar mingi suficiente pt 2 turnee să nu primească.

                                Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk
                                De ce nu zici ca vrei mese, noi dăm gratis mese, ceaune, etc. Apropo, nici eu nu am primit mese , si culmea nu sunt in afacere ca sala de Top, să nu mai zic că fac mai mult voluntariat decat altii care afirmă că nu au nevoie de AmaTur.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • salutare tuturor.cineva iar a facut pe paraciosul clasei si l-a banned pe noul comentator anti(nu power).acesta din urma mai bine ramanea la fotbal.macar acolo primea cartonas rosu.asa doua conturi doua banned !bine ca cel care la interzis nu este ministrul justitiei ca aproba toate ordonantele de urgenta la foc automat !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                    De ce nu zici ca vrei mese, noi dăm gratis mese, ceaune, etc. Apropo, nici eu nu am primit mese , si culmea nu sunt in afacere ca sala de Top, să nu mai zic că fac mai mult voluntariat decat altii care afirmă că nu au nevoie de AmaTur.
                                    Cum le stii tu pe toate. Mai stiu persoane de genul acesta cu voluntariat care defapt nu prea e voluntariat.

                                    Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                      salutare tuturor.cineva iar a facut pe paraciosul clasei si l-a banned pe noul comentator anti(nu power).acesta din urma mai bine ramanea la fotbal.macar acolo primea cartonas rosu.asa doua conturi doua banned !bine ca cel care la interzis nu este ministrul justitiei ca aproba toate ordonantele de urgenta la foc automat !
                                      Nici eu nu mai am mult[emoji23][emoji23][emoji23]

                                      Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Să ne liniștim și să ne bucurăm de tenis (de masă!), pentru ă, de fapt, acesta este centrul problemei și pentru unii, principala preocupare.
                                        Frumoase evenimente în cele două zile în București și, cu siguranță și în țară!
                                        Sunt curios cum va fi apreciată România, prin Amatur, în legătură cu evenimentul de anul acesta..
                                        Probabil că vom fi iar pe primul loc în lume, sau printre primii și asta ar trebui să ne bucure!..

                                        Chiar dacă avem și legitimați printre noi (totă stima!..), pentru ceilalți injectați cu microbul tenisului de masă e chiar o mare realizare să participăm la un așa eveniment!..
                                        Felicitări pentru premianți, felicitări organizatorilor și tuturor participanților!..

                                        Speciale mulțumiri TT Wolves, pentru antrenamentele organizate săptăm?nal!

                                        Respectele mele!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de - Marcel - Vezi post
                                          Să ne liniștim și să ne bucurăm de tenis (de masă!), pentru ă, de fapt, acesta este centrul problemei și pentru unii, principala preocupare.
                                          Frumoase evenimente în cele două zile în București și, cu siguranță și în țară!
                                          Sunt curios cum va fi apreciată România, prin Amatur, în legătură cu evenimentul de anul acesta..
                                          Probabil că vom fi iar pe primul loc în lume, sau printre primii și asta ar trebui să ne bucure!..

                                          Chiar dacă avem și legitimați printre noi (totă stima!..), pentru ceilalți injectați cu microbul tenisului de masă e chiar o mare realizare să participăm la un așa eveniment!..
                                          Felicitări pentru premianți, felicitări organizatorilor și tuturor participanților!..

                                          Speciale mulțumiri TT Wolves, pentru antrenamentele organizate săptăm?nal!

                                          Respectele mele!
                                          buna seara.frumos spus domnule marcel mai ales ca vine din partea unui om care joaca la o categorie inferioara si care chiar se bucura de fiecare meci la turneele amatur.din pacate unii considera amaturul ca pe un bun personal si oricine are alta parere este neavenit si redus la tacere.pacat.....

                                          Comentariu


                                          • Eu unul sunt foarte liniștit mai bine zis resemnat,joc doar după principiul primul venit primul servit ,la înscrieri în turnee a și b/la turnee mari n am acces că nu mi permite locul in clasament /cred că dacă îmi abandonez profesia îmi fac și grila/sau aștept să ies la pensie și pot in sf?rșit sa joc tenis poate până atunci reușește și proiectul laserului de la Măgurele și se inventează teleportarea/in rest numai bine,sau încă e bine că la toamna votam alte regulamente și poate se mărește grila de turnee sau retrogradez laincepatori

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                                              Nu va convin a? Nici mie nu-mi convine când se promite mingi pentru ambele competiții și primesc sâmbătă dimineața 20 mingi și nu am de unde sa cumpar altele sa completez. Sa va mai zic ca oamenii au crezut duminică ca nu vreau eu sa le dau butterfly? Dvs cum v ar pica aceste reproșuri? Bine ,nu?



                                              Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                                              Stimate domn! Mingile si toate medaliile impreuna cu diplomele au fost la București de luni, doar ca unii prefera sa manjeasca conducerea circuitului scriind 20 de minute decat sa telefoneze 1 minut si sa se stabileasca toate detaliile concursului.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                Stimate domn! Mingile si toate medaliile impreuna cu diplomele au fost la București de luni, doar ca unii prefera sa manjeasca conducerea circuitului scriind 20 de minute decat sa telefoneze 1 minut si sa se stabileasca toate detaliile concursului.
                                                Domnul meu, o să țin cont și data viitoare nu voi mai pleca în concediu până nu primesc ce mi se promite. Dacă voi mai accepta. Numai bine!

                                                Trimis de pe al meu X4_Soul_Xtreme folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Domnilor, mi se pare inutil să mai continuați această "polemică" pentru o chestiune minoră pe care mi-o asum și pentru care ?mi cer scuze.
                                                  Dincolo de dificultățile împărțirii materialelor la cele peste 130 de evenimente din toată țara, ar fi trebuit să prevăd cu mai mare acuratețe prezența amaturiștilor în diferite centre din țară și să pre?ntâmpin aceste discuții, prin repartizarea mai multor mingi la București în detrimentul unor centre unde prezența a fost ceva mai subțire.
                                                  Aș putea spune aici, după ce "războiul" a trecut, că acum m-aș pricepe mai bine la împărțeală, dar n-ar fi adevărat. Undeva tot aș greși sau aș nedreptăți pe cineva.
                                                  Vreau să le mulțumesc acelor Organizatori de Turnee care au înțeles că pregătirile pentru WTTD nu sunt tocmai simple și că situații similare cu cea de față, deși probabil au mai fost, au fost tratate cu mai multă înțelegere!
                                                  Sunt convins că jucătorii din București înțeleg faptul că nu am vrut să abuzăm de generozitatea sponsorului principal - Butterfly România prin Răzvan Crișan, și deși l-am rugat la o suplimentarea a mingilor pe ultima sută de metri (de la 500 la 530) n-am mai îndrăznit să pulsăm peste această cifră atunci când au mai apărut turnee în ultima săptăm?nă, turnee care n-au mai beneficiat de diplome sau mingi oficiale.
                                                  Cu speranța că puteți trece peste neplăcerile create, vă mulțumim pentru înțelegere!

                                                  P.S.
                                                  Poate se găsesc și câteva fotografii cu care să realizăm și un album pe Facebook.
                                                  Cele bune!
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                    Domnilor, mi se pare inutil să mai continuați această "polemică" pentru o chestiune minoră pe care mi-o asum și pentru care ?mi cer scuze.
                                                    Dincolo de dificultățile împărțirii materialelor la cele peste 130 de evenimente din toată țara, ar fi trebuit să prevăd cu mai mare acuratețe prezența amaturiștilor în diferite centre din țară și să pre?ntâmpin aceste discuții, prin repartizarea mai multor mingi la București în detrimentul unor centre unde prezența a fost ceva mai subțire.
                                                    Aș putea spune aici, după ce "războiul" a trecut, că acum m-aș pricepe mai bine la împărțeală, dar n-ar fi adevărat. Undeva tot aș greși sau aș nedreptăți pe cineva.
                                                    Vreau să le mulțumesc acelor Organizatori de Turnee care au înțeles că pregătirile pentru WTTD nu sunt tocmai simple și că situații similare cu cea de față, deși probabil au mai fost, au fost tratate cu mai multă înțelegere!
                                                    Sunt convins că jucătorii din București înțeleg faptul că nu am vrut să abuzăm de generozitatea sponsorului principal - Butterfly România prin Răzvan Crișan, și deși l-am rugat la o suplimentarea a mingilor pe ultima sută de metri (de la 500 la 530) n-am mai îndrăznit să pulsăm peste această cifră atunci când au mai apărut turnee în ultima săptăm?nă, turnee care n-au mai beneficiat de diplome sau mingi oficiale.
                                                    Cu speranța că puteți trece peste neplăcerile create, vă mulțumim pentru înțelegere!

                                                    P.S.
                                                    Poate se găsesc și câteva fotografii cu care să realizăm și un album pe Facebook.
                                                    Cele bune!
                                                    buna seara.o vorba din batrani spune ca vorba dulce mult aduce.felicitari domnule giosan.o vorba frumoasa face mai mult decat o suta de amenintari cu banned.este usor sa scoti sabia din teaca,mai greu sa oblojesti ranile !toate gandurile bune.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X