Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Piatra Neamț

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Salut. Unde se mai poate juca tenis de masă în Piatra Neamț?

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Marius Lucian Patrascu Vezi post
      Salut. Unde se mai poate juca tenis de masă în Piatra Neamț?

      [TD]
      [/TD]

      Dan Andrei, tel. 0744.379.756, Luni - Vineri 17.00-22.00
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #53
        Buna seara, mai exista in Piatra Neamț vreun antrenor sau partener de jucat tenis la nivel amator-mediu? Multumesc !

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Alexus94 Vezi post
          Buna seara, mai exista in Piatra Neamț vreun antrenor sau partener de jucat tenis la nivel amator-mediu? Multumesc !
          Datele din postul precedent sunt valabile.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #55
            Salut, si eu caut un partener de joc! Sunt de nivel începător -mediu,as veni de 2 -3 două ori pe săptăm?nă in Piatra! ☺
            Thibar Samsonov Force Pro BE
            FH Xiom omega 4 pro BH Xiom omega 4 pro

            Comentariu


            • #56
              Salutare! Mai este valabilă locatia de la Liceul Forestier? Sau cea de la Clubul CFR?
              Joc la nivelul mediu. Nu am un program stabil pentru acest joc sau un plan de a mă perfectiona (deși, dacă aș avea timp și cu cine, mi-as mai exersa reverul) și as juca pentru plăcerea jocului.
              Am toate cele pentru jocul de tenis!Mi-ar mai trebui esentialul, o masă si un partener!

              Mulțumesc!
              lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

              Comentariu


              • #57
                Miercuri, 23.01.2019, am verificat locația de la Liceul Forestier unde s-a precizat aici că se poate juca tenis de masă. Am găsit locația, pe la 18.30 eram acolo, unde niște domni foarte respectabili și trecuți binișor de prima tinerețe (nu că eu aș fi mai tinerel) își jucau giocu'. Sunetul mingii de tenis ce juca pe masă sau lovită de paletă ne g?dilea la inimă!
                Din păcate, deși eu și prietenul meu nu voiam decât un trei din cinci bătr?nește,măcar, am fost ?ntorși de la ușă. Ni s-a spus,clar, fără să fie vreun dubiu că nu putem juca tenis acolo, nici gratis, nici pe bani, în niciun fel...deși o masă era liberă și nu juca la ea nici măcar dreaqu! Și eu care eram gata să-mi tai chiar și prepuțu' sau chiar să mă convertesc la islam pentru un dram de tenis de masă!
                Deci, scoateți din schemă Liceul Forestier!
                (Apropo, știe careva care este statutul oficial/legal al acestui "club" de tenis de la Liceul Forestier? întreb pentru un prieten! )

                PS- ne-am dus și noi spășiți la VIP, unde am "rupt"masa o oră, pe cinstitelea, eu realiz?nd, a mia oară, că nu am găsit încă lemnul și fețele care să mă facă aprig la topspinul pe rever!
                In rest, tăte cele bune!
                lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                Comentariu


                • #58
                  Eu sant administratorul acelui club, nu eram in localitate dar mi sa spus ca au venit 2 persoane, statutul este Asociație Club Sportiv, dar deja santem prea multi pt 3 mese , ar trebui să mai renunțăm la câțiva, santem deja echipele formate pt turnee și pt antrenamente


                  - - - Actualizat - - -

                  Ca poet am văzut că esti bun nu stiu ce tenis cunoști, sant numere de telefon afisate se dă un telefon inainte, nu de acum fiecare ciurlica care vine trebuie sa și joace, masa libera începea antrenamentul, si nu spune tu cica scoateți din schema sala forestier, eu daca ma duc la cluj nu fac reguli acolo sau postez scoateți din schema clujul si daca Zentai nu sa inteles ce am scris lasa-mi un mesaj si vb fata in fata să-ți explic într-un club privat la cat esti de mic cum te-am văzut pe camere esti si tare in gura...

                  - - - Actualizat - - -

                  La cati au venit din țară la club la mine sa joace o zi doua fost primiți foarte bine si ospatati cum se cuvine si vine un ciurli si zice ca scoateți piatra neamț din schemă daca făceai parte din amatur aveai putin bun simt dar așa no name ...
                  Ultima editare de Bogdan V; 26.ian.2019, 20:56.
                  Primorac carbon tamca 5000
                  fh tenergy 05
                  bh rakza 7 soft

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de Zentai Vezi post
                    Deci, scoateți din schemă Liceul Forestier!
                    Mno, nu stiu ce sa zic, am ajuns si eu o data pe la baietii de la Piatra, acolo la liceu, si, chiar daca ne vazusem o data sau de doua ori pe la ceva turnee indepartate, am fost primit cu bratele deschise si am jucat tenis pana mi s-au inmuiat grisinele.... Bubu, Dumi si toti cealti sunt niste oameni de toata isprava, ma gandesc ca poate nu ati pus problema cum trebuie si/sau aveti ceva deficiente in exprimare...

                    Comentariu


                    • #60
                      "Nene"@-bubucrys- în mod clar mă confunzi cu careva ...Dacă vrei să discutăm în mod oficial, de ce nu spui așa?! Ai auzit de insultă??n DEX, definiția e săracă!Mai sunt o grămadă de "dedesubturi"...dacă insiști! Și-n felul ăsta putem discuta și-n mod pe cât de oficial vrei!
                      Eram răcit bocnă ar fi o chestie. Și nu e treaba ta să știi cât tenis de masă știu eu și nici cu ?nălțimea nu prea te-am înțeles! Emiți judecăți de valoare după cum arată X sau Y? Dezamăgitor, coane!

                      Nu am schingiuit muierea sau copilul nimănui ca să aflu despre locația de la Liceul Forestier. Era afișată pe acest site. Am sunat și la numărul de telefon precizat, evident. Acel domn mi-a răspuns, politicos, că a predat sala dar că pot să mă duc să joc, fără probleme! Ceea ce am și făcut, lu?nd de bune toate informațiile disponibile! Nu s-au precizat pe acest site alte informații (că trebuie să fie creștinu' de o anumită ?nălțime, smerit, cu har, ?nbisericit etc). Evident, nu am trecut pe acolo să tulbur pacea nimănui. Am vrut doar să joc un tenis de masă cu prietenul meu. Era o masă liberă și asta m-a nedumerit cel mai tare. Iar domnul care m-a abordat a fost foarte categoric. Prind rapid orice nuanță în exprimare. Am înțeles, răspicat, că nu pot juca tenis acolo, precum am precizat anterior, în niciun fel, nici pe bani, nici gratis etc.Dar orice daune aș face/ aș fi făcut la acea masă de tenis,sunt genu' ăla că nu plătește nimeni după mine!

                      Dacă vrei să vorbim față în față, mă găsești la Tribunalul Neamț - Secția comercială. Mă numesc Lupu Gabriel.

                      Și pentru că ai insistat atât de mult pe ceea ce nu era relevant (legat la cum arăt, ce tenis știu, că-s tare-n gură etc), în loc să dumirești lumea cum și-n ce condiții se poate juca tenis de masă acolo, o să mă interesez și eu, oficial, care este statutul legal al clubului tău, chit că e privat dar într-o locație a unei unități de ?nvățăm?nt!

                      PS- mai sunt locații în oraș unde se poate juca tenis, nu ai exclusivitate pe acest domeniu. Te sfătuiesc să fii atent, foarte atent la exprimare, dacă nu vrei să ajungem să ne cunoaștem pe la vreo sală de judecată. Zic asta de la început, și eu, ca să nu fie niciun dubiu, nici la mine!

                      O zi faină!
                      lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                      Comentariu


                      • #61
                        Baieti, baieti cu siguranta a fost o neintelegere. @ Zentai, nu te cunosc, dar iti spun cu siguranta ca-s oameni de nota 10 acolo.

                        Eu joc in CLUJ si am fost primit cu bratele deschise la sala in preajma sarbatorilor de Craciun, chiar daca exista reticienta de inceput. ''Ca asa-i la noi ''

                        Cine are de castigat din disputa de mai sus? Lasati orgoliile si bucurati-va de tenis.

                        Va salut!

                        Comentariu


                        • #62
                          @bogu- prietene...poate și eu sunt un băiat de nota 10!
                          Nu m-a deranjat, de nici un fel, că era o masă liberă și că am fost mătrășit de la ușă! M-a deranjat miștocăreala de după! Dar nici din asta nu mor io! P?nă la urmă, asta e! Fiecare are îndem?nările lui, prietenii lui...etc! Putea să fie un dram de diplomație de partea cealaltă a ușii!

                          Totuși, eu m-am comportat ștoc! Am intrat pe acest site, am făcut o listă cu locurile unde se poate juca tenis și am început să verific lista! Am sunat la numărul care era afișat (atunci), m-am dumirit cum stă treaba! Ce-ar mai fi trebuit să fac?! Să intru pe burtă în sala unde se juca tenis și să încep cu "săru-m?na boierii dumneavoastră!Miluiți-mă și pe mine cu un gram de tenis!" )). Aveam portofelul la mine și am crezut că e un loc unde se poate închiria o masă de tenis. Eroarea mea a fost minimă și n-a murit nimeni, zic eu, c-am bătut la o ușă crez?nd că pot juca un tenis în seara cu pricina!

                          Dar eu nu mai sunt supărat! Viața e mult prea faină să ne supărăm dintr-atâta! Ce naiba! )
                          Eu tot o să găsesc o masă unde să mă antrenez!

                          Toate cele bune, la toată lumea! Spor și baftă la antrenamente!

                          Gabriel
                          lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                          Comentariu


                          • #63
                            Căci la toți ne vine rândul să recunoaștem c-am greșit, azi a venit rândul meu să recunosc că am greșit și m-am pripit în aprecierea situației și a persoanei, mai ales că l-am cunoscut, în persoană, pe domnul Cristian față de care am căpătat toată stima! Mulțumesc pentru tot!
                            lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de Zentai Vezi post
                              Căci la toți ne vine rândul să recunoaștem c-am greșit, azi a venit rândul meu să recunosc că am greșit și m-am pripit în aprecierea situației și a persoanei, mai ales că l-am cunoscut, în persoană, pe domnul Cristian față de care am căpătat toată stima! Mulțumesc pentru tot!
                              Respectul e reciproc sănătate sa avem.
                              Primorac carbon tamca 5000
                              fh tenergy 05
                              bh rakza 7 soft

                              Comentariu


                              • #65
                                Salutare,

                                De sambata o sa stau o saptamana prin Piatra-Neamț, la niste rude din partea soacrei, si parca nu as vrea sa patesc ca Zentai, nici macar in gluma, as vrea sa apuc sa bag cateva topspinuri sanatoase inainte de A+ de la Bacău . Exista locuri unde se poate juca?

                                Comentariu


                                • #66
                                  Salutare! Unde se mai poate juca tenis de masă langa Piatra Neamț,inafara de Turturesti si liceul Forestier din Piatra Neamț intrucat acolo nu mai primesc membri? Mulțumesc!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Salut, unde se mai poate juca tenis de masă in Piatra Neamț inafara de vip ? Joc din placere si nustiu unde se mai poate juca

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Vin de câțiva ani în Piatra Neamț, soacra are câteva surori în oraș unde putem dormi. în curând vom avea un apartament micuț unde sa venim periodic, să mai scăpăm de balamucul din București.

                                      Când veneam anii trecuți, evitam sa încerc să dau pe la sala de la forestier, mai ales datorita polemicilor de mai sus ) Așa că jucam seara cu niște puști talentați pe o masă între blocuri.

                                      Sala am găsit-o totuși întâmplător, dorind de ceva vreme să testez lipiciul domnului Bubulac, care m-a invitat la el la sală.

                                      într-o anexă destul de modestă a unui liceu tehnologic nu ar bănui probabil nimeni că la subsol zace o comoară: o sală foarte curată și bine dotată, deși din câte am înțeles era încă în curs de amenajare. Afară caniculă, jos răcoare și nici pic de condens. Probabil un rol important în împiedicarea condensului îl are și parchetul inedit, format din placi OSB vopsite, pe care nici nu aluneci și pe care poți bate mingea înainte de serve.

                                      In sală numai caractere: nea Dan (Savina), Cardiologul, Psihologul, alături de mai tinerii Costi, Picolo și Ciprian.

                                      Am petrecut astfel vreo zece zile de pomină, așa în ciuda nevestei, care detestă visceral tot ce e legat de tenisul de masă, cireașa de pe tort fiind deplasarea cu nea Dan, Ciprian și Guvid (Florin Rogin) la turneul de la Fălticeni, unde am intrat destul de încălzit la masă, datorita "abdomenelor" de pe drum, provocate de la glumele băieților, care mi-au cauzat dureri de stomac ))

                                      Sala este cu circuit închis, fiind destinata in principal antrenamentelor grupelor de copii și a membrilor clubului Kamarad, de aceea, dacă sunteți în trecere prin Piatra Neamț, ar fi mai bine sa nu vă duceți pe nepusă masă, sala nefiind deschisă chiar oricând, și să îl sunați pe domnul Bubulac in prealabil, pentru a evita neînțelegeri precum cele de mai sus.




                                      Ultima editare de Categoria Incepatori; 20.iul.2021, 07:44.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Mulțumim pt apreciere, ești binevenit Aurelian oricând ai drum prin piatra neamț!!!
                                        Primorac carbon tamca 5000
                                        fh tenergy 05
                                        bh rakza 7 soft

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Salutari. De ceva timp m-am intors inapoi in Piatra, pe o perioada nedeterminata. Am jucat tenis de masă la un club din Iași numit Cupa Prieteniei, daca va este cunoscut. Din pacate, in Piatra nu am pe nimeni cu care pot juca tenis de masă. Este un club care accepta oameni in plus sau doreste cineva sa imi fie partener ? Precizez ca as dori sa joc regulat. Nivel amator-mediu.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            La clubul ?. T. T. Arena din Turturesti ; marți și vineri te invitam la un antrenament
                                            Blade Dr. NEUBAUER COMBI
                                            Forhand Yasaka 7 soft
                                            Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Adrian Dorneanu Vezi post
                                              Salutari. De ceva timp m-am intors inapoi in Piatra, pe o perioada nedeterminata. Am jucat tenis de masă la un club din Iași numit Cupa Prieteniei, daca va este cunoscut. Din pacate, in Piatra nu am pe nimeni cu care pot juca tenis de masă. Este un club care accepta oameni in plus sau doreste cineva sa imi fie partener ? Precizez ca as dori sa joc regulat. Nivel amator-mediu.
                                              Sună-mă Adrian și vb
                                              Ultima editare de Bubucrys; 08.nov.2021, 21:14.
                                              Primorac carbon tamca 5000
                                              fh tenergy 05
                                              bh rakza 7 soft

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de Adrian Dorneanu Vezi post
                                                Salutari. De ceva timp m-am intors inapoi in Piatra, pe o perioada nedeterminata. Am jucat tenis de masă la un club din Iași numit Cupa Prieteniei, daca va este cunoscut. Din pacate, in Piatra nu am pe nimeni cu care pot juca tenis de masă. Este un club care accepta oameni in plus sau doreste cineva sa imi fie partener ? Precizez ca as dori sa joc regulat. Nivel amator-mediu.
                                                Sunați-l cu încredere pe domnul Bubu, are o sală cochetă și un grup de oameni extraordinari, abia aștept să revin.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Mulțumim Aurelian te așteptă Kamarazi cu drag!!!
                                                  Primorac carbon tamca 5000
                                                  fh tenergy 05
                                                  bh rakza 7 soft

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Am fost in trecere pentru o saptamana prin Piatra Neamț si am reusit prin intermediul lui Cristian Bubulac sa petrec cateva ore de antrenament excelente in compania celor din cadrul clubului Kamarad. Oameni deschisi, primitori si cu abilitati excelente.

                                                    Conditiile din sala sunt excelente pentru tenis de masă.

                                                    Cu siguranta voi reveni cand voi mai avea ocazia sa trec prin zona.

                                                    Contactati-l pe Cristian Bubulac cu incredere pentru detalii despre sala, orar , etc.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X