Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezlipire cauciuc de burete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dezlipire cauciuc de burete

    Buna seara! Am o mica problema. De curând mi-am luat o fata Yasaka Rakza 7 noua de la VivaSport, cred ca 2 săptăm?ni sunt de când am primit-o, iar azi la sala am observat o mica bulă care s-a făcut pe partea din mijloc a feței, iar după mai câteva schimburi, acea bulă s-a făcut puțin mai mare. Am observat ca atunci cand mingea nimereste acel loc, sare ?mort? cum ar veni, atenuează mingea. Țin sa Menționez ca fata am lipit o o singura data și nici măcar n am atins o de masa, pur și simplu s a făcut așa. Eu joc demult cu Rakza și n am avut niciodată astfel de probleme, fiind printre cele mai durabile cu care am jucat. întrebarea mea este: Se poate face ceva ca acel loc sa revină la normal, sa fie neted ca tot restul feței? Mulțumesc frumos!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ?Sometimes I win, sometimes I learn?

  • #2
    simplu ,,,o dezlipesti si o lipesti inca o data, si trebuie lasat destul timp sa sa usuce, ...... si cand fata de paleta este noua trebuie dat 2 straturi de lipici,


    acum cand o dai jos apasa putin cu palma pe fata de paleta
    Ultima editare de leo33; 05.apr.2019, 20:58.

    Comentariu


    • #3
      La el se numeste ca a facut o bășică, n-are treaba cu lipitul ... dă prea tare in minge
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Am lipit o din nou, da tot la fel e acea bulă. Chiar dacă am dat prea tare in minge, nu se poate rezolva?😂
        ?Sometimes I win, sometimes I learn?

        Comentariu


        • #5
          Bula poate fi intre burete si fata si acela este un defect de fabricatie ,sau daca este intre lemn si burete se poate sa fie urma de ulei sau grasime in acel loc si lipiciul sa nu faca aderenta.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Calin Galban Vezi post
            Am lipit o din nou, da tot la fel e acea bulă. Chiar dacă am dat prea tare in minge, nu se poate rezolva?[emoji23]
            Dacă a făcut "bulă" (dezlipire topsheet de burete) va trebui sa o înlocuiești...

            Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Se rezolva, eu saptamana aceasta am rexolvat una asa:

              Mers la farmacie, cumparat o seringa, tras in ea recolution3 varianta cu vascozitate mica, pus acul, bagat acul printre pini inspre zona cu probleme, inpins niste lipici acolo, masat fata sa se depuna peste tot lipici, pus la uscat(dureaza cateva zile), apasat dupa cateva zile usor pini inspre burete si gata. Mentionez ca la fetele rosii o sa se vada pata pe interiorul cauciucului.
              FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de eres01 Vezi post
                Se rezolva, eu saptamana aceasta am rexolvat una asa:

                Mers la farmacie, cumparat o seringa, tras in ea recolution3 varianta cu vascozitate mica, pus acul, bagat acul printre pini inspre zona cu probleme, inpins niste lipici acolo, masat fata sa se depuna peste tot lipici, pus la uscat(dureaza cateva zile), apasat dupa cateva zile usor pini inspre burete si gata. Mentionez ca la fetele rosii o sa se vada pata pe interiorul cauciucului.
                Ai rezolvat pb estetic, nu și din punct de vedere al caracteristicilor de joc. Acolo unde s-a lipit, s-a umplut întreg spațiul cu lipici, nu doar relipit pipsii de burete, rezult?nd per total o suprafață mai puțin elastica... Nu știu dacă m-am făcut înțeles... E ca și cum ai umplut spațiul dintre cauciuc, burete și pipsi cu lipici, iar când mingia lovește acolo, cauciucul nu se mai deformează iar buretele nu se mai comprima, sau dacă o fac, nu in parametrii normal. Din punct de vedere estetic, asa este se rezolva asa cum ai spus tu

                Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                  Ai rezolvat pb estetic, nu și din punct de vedere al caracteristicilor de joc. Acolo unde s-a lipit, s-a umplut întreg spațiul cu lipici, nu doar relipit pipsii de burete, rezult?nd per total o suprafață mai puțin elastica... Nu știu dacă m-am făcut înțeles... E ca și cum ai umplut spațiul dintre cauciuc, burete și pipsi cu lipici, iar când mingia lovește acolo, cauciucul nu se mai deformează iar buretele nu se mai comprima, sau dacă o fac, nu in parametrii normal. Din punct de vedere estetic, asa este se rezolva asa cum ai spus tu

                  Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                  Nici vorba colegu, nu am zis sa umpli spatiul cu lipici, nici nu preai ai cum deoare-ce cum spuneam folosind rev3 vascositate scazuta, lipiciul se autoniveleaza asa ca nu se umple nimic. Sunt diferente extrem de mici chiar insesizabile pentru o mana amatoare.
                  FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    alta fața, parerea mea.
                    la nici o fața chinezeasca nu am patit asa ceva.
                    un singur lemn DEF
                    zeci de fețe diverse

                    Comentariu


                    • #11
                      Am vorbit cu baietii de la Viva de unde am luat-o și mi-o schimbă, problema rezolvată!
                      ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X