Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tibhar Grass Dtecs Spezial

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tibhar Grass Dtecs Spezial

    As dori mai multe amanunte despre aceasta fata, poate s-a întâlnit cineva cu ea!

    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    E o fata noua s-au doar este aplicata acea titulatura spezial?
    Poate cei care impoarta acele fete ne lamuresc?

    Comentariu


    • #3
      Am auzit ca e o față nouă, mai scumpă decât clasicul Dtecs. Eu am auzit de apariția ei de la Emi. Am dat mai multe căutări, dar mai nimic!
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        http://www.dietischtennisbude.de/Tib...-DTecS-Spezial
        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

        Comentariu


        • #5
          La acest nivel am mai gasit cate ceva, dar ceva despre geometria pipsilor, respecta sau nu prescriptiile ITTF? Din ce cauza este speciala?, Nu cred ca folia dubluadeziva cu care vine, ar determina toate plusurile pe care le-ar avea fata de Grass Dtecsul clasic!
          Si inca un lucru destul de ciudat! Cam toate referintele pe care le-am gasit pe diferite forumuri sunt din perioada 2010-2012.
          Ultima editare de laky; 17.apr.2019, 07:40.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #6
            Cand am citit despre diferite tipuri de fete cu zimti tin minte ca am citit undeva si despre aceasta fata. In fapt ar fi aceeasi fata ci doar ca venea insotita de o folie pentru lipit. Comportamentul ar fi fost putin diferit (era mai rapida decat versiunea OX standard) insa cei care au curatat fata au spus ulterior ca nu era o diferenta sesizabila fata de versiunea standard. E posibil ca Tibhar sa fi scos aceasta versiune prin 2010, cum se spune si mai sus, pentru a compensa modificarile de regulament (pana in 2009 era o versiune cu zimti mai lungi a D.tecs care a fost interzisa etc.).

            Din moment ce nu s-a mai auzit despre ea banuiesc ca intr-adevar fata era identica si comportamentul diferit se datora modalitatii de lipire. Ceea ce este valabil si astazi o fata lipita cu folie dublu adeziva se comporta putin diferit (insa la nivelul nostru de amatori diferenta e aproape insesizabila) fata de una lipita cu lipici pe baza de apa.
            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
            FH: Butterfly Dignics 05
            BH: Tibhar Grass D.TecS

            Comentariu


            • #7
              Am folosit T/DTX in 2017 cu toate ca am jucat doar la turnee au cedat destul de repede.

              Comentariu


              • #8
                Perfect cumparabila in 2019...https://www.contra.de/en/blades-rubb....html?___SID=U
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • #9
                  Din descrierea ambelor fete pe acelasi site reiese chiar ce scrisesem mai sus. E o fata Grass D.tecs care vine insotita de o folie dublu adeziva, care ar aduce anumite beneficii.

                  https://www.contra.de/en/blades-rubb....html?___SID=U

                  https://www.contra.de/en/blades-rubb....html?___SID=U

                  Nu am dat cu ea dar pot face o presupunere cu privire la comportament deoarece mi-au trecut prin mana D.tecs de 1.2, 0.9 si OX (la care am si ramas). Cu cat buretele e mai gros cu atat viteza este mai mare si cu atat scade controlul acestei fete. Daca ne luam dupa descrierea celor doua fete folia s-ar comporta ca un burete extrem de subtire. Tot din experienta pot afirma ca D.tecs isi pierde foarte mult din reversal si deception o data cu cresterea grosimii buretelui. In varianta OX mi se pare extrem de letala mai ales la jocul de langa masa si de pe masa. Daca ii pui burete trebuie sa joci din ce in ce mai departe de masa (cu accent pe chop in loc de block), insa nu este o fata care sa exceleze la acest tip de joc (P1-Curl spre exemplu este mult superioara). Cand voi prinde o pauza competitionala (poate chiar acum cu ocazia Pastelui) voi cumpara o folie dublu adeziva si voi avea cateva sesiuni de antrenament din curiozitatea de a vedea daca se confirma cele afirmate mai sus.
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu


                  • #10
                    Cu folie dublu adeziva se tensioneaza fata cum era la Dragon Talon si ii da o viteza mai mare , daca se pune pe un Donic def sesnso sau orice lemn lent probabil va fi acceptabil din punct de vedere al vitezei. In alta ordine de idei grass d tecs pe mingea de plastic nu mi se pare ca mai incurca. Din punctul meu de vedere Neubauer Desperado 2 este mult peste si cumva la aceeasi viteza .

                    Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                    Ultima editare de Adrian Veres; 17.apr.2019, 14:42.
                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                    Comentariu


                    • #11
                      M-ai facut curios despre aceasta fata. O voi avea in vedere. Merci mult Adi pentru informatie.
                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • #12
                        Scuze de off topic dar poti vedea cam ce face Desperado 2 aici:

                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                        Comentariu


                        • #13
                          Sa nu uitam insa ca cel care joaca cu Desperado 2 e unul din cei mai complecti ierbari vazuti pe Youtube!
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #14
                            Buna ziua,

                            Referitor la discutiile de mai sus, as dori o parere avizata despre cineva care a probat si fata SPINLORD Strahlkraft OX ( cu cap de leu pe coperta ). M-ar interesa eventual comparatii cu fetele Tibhar Grass D-Tecs si Spinlord Dornenglanz I ( prima ). Apropo de Spinlord Dornenglanz, am inteles ca variant II e mult mai durabila si pretabila la tras ( drept ) desi e mai putin suparatoare la intoarcerea efectului. Asa este ?
                            Multumesc!

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X