Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Indisciplina...

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Indisciplina...

    Salutare tuturor, pot spune ca a fost un turneu puternic cel putin la 2 categorii open si elite, am remarcat la elite o situatie foarte rara, ca Alex Enciu si Iulian Roman sa fie impreuna in inferioare in grupa 3 !! cu toate acestea in aceasta grupa prietenul meu Dan Pavunev s-a calificat mai departe, Felicitari ! "vina" acestei situatii neobisnuite a fost produsa de jucatori extrem de buni din Basarabia, parca 2 dintre ei sunt pe podium "furand" locurile 1 si 3. experimentatilor jucatori din tara. La open la fel, jucatori grozavi dar Daniel Rosu a prins o zi de exceptie si a casigat turneul. Ne-am intalnit la masa de joc in turul 2 eliminatoriu si impreuna am facut un joc bun, din fericire pentru el a gestionat mai bine finalul setului 5 si a castigat pe merit, (cred ca daca nu stateam 2 ore jumatate intre inferioare si eliminatorii cred ca lucrurile puteau lua alta turnura) in conditiile in care am avut si bye. Il felicit pentru parcurs si pentru medalia de aur, Bravo !! In acest turneu am intrat pe pozitia 18 si am terminat pe pozitia 17, de unde si zicala "orice spit in fund e un pas inainte" Din pacate aici se termina fair- play-ul si jocul de tenis pentru ca la acest turneu am avut parte de o situatie extrem de urata si dezgustatoare din parte unui asa zis participant la acest turneu. acesta este "jucatorul" http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ian&locs=Mizil, nici nu vreau sa-i pronunt numele, acest individ periculos a reusit sa produca un incident care se putea solda cu un deznodamant urat, numai sansa locului in care ma aflam a facut sa nu aibe urmari grave. ce s-a intamplat... ma indreptam spre locatia unde aveam bagajul, la 1 1/2 m de pupitrul organizatorilor ...cand ce sa vedeti l-am gasit pe acesta asezat cu fundul pe masuta mea unde imi tin sucurile (nu m-am desfasurat cu tot cazarmamentul meu din dotare pentru ca nu era spatiu) si in aceste conditii mi-am desfacut doar masuta, in conditiile in care la 30 de centimetrii era o bancuta de 4 m cu locuri suficiente. Aveam doar o sticla cu apa pe masuta, cu acest tupeu acesta a dat sticla jos si s-a asezat cu fundul, ...i-am reprosat atitudine total lipsita de orice bun simt in conditiile date iar acesta in loc sa-si ceara scuze cum era normal si sa paraseasca zona acesta a continuat cu mistouri unele de prost gust... de aici n-a mai fost decat un pas, a inceput sa ma injure ca la usa cortului... si intr-un final a sarit efectiv sa ma loveasca.... singurul meu noroc a fost ca eram langa masa organizatorilor si Costin Corcoz a reusit sa-l tina in brate cu greu pe acest individ periculos, altfel lucrurile scapau complet in "decor". Cineva spunea ca "e baut" ca cica "ar fi stat mult intre grupe, si de plictiseala a baut" !? Asta ar trebuii sa faca inteleg oricine care "de plictiseala" consuma alcool si tot de "plictiseala" produc incidente si sar la bataie. Avand in vedere cele intamplate
    (Costin poate confirma cele relatate de mine, cat si alte persoane aflate in zona) rog conducerea Amatur sa dispuna masuri de eliminare a acestui individ violent si suspendarea acestuia,
    cu deosebita consideratie
    Cristian Istrate
    Astept un comentariu daca doresc a celor care au fost prezenti si lui Cosmin, merci.

  • #2
    Nu e prima oara cand se intampla evenimente de acest fel, incarcate de limbaj injurios si/sau la limita violentei.
    Nu inteleg de ce organizatorii (locali sau la nivel de comitet Amatur) nu interzic prezenta unor astfel persoane.
    Observ ca uneori in "fisa" de prezentare a cate unui turneu apare:
    "organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau
    de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.)
    ;"
    dar niciodata nu am vazut ca cineva sa faca uz de acest amendament, din pacate pentru ceilalti participanti.

    Last edit:
    Ca o sugestie: poate ar fi bine sa se interzica si consumul de alcool pentru jucatorii din turneu, atat timp cat acestia sunt inca in competitie.
    Acest lucru ar preintampina sau elimina o gramada de probleme.
    Am vazut persoane (pe care le apreciez, de altfel) afectate de alcool si care jucand, au avut un comportament de joasa speta la adresa adversarilor.
    Ultima editare de spintactic; 22.apr.2019, 15:58.
    I'm a lean, mean, spin machine!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
      Salutare tuturor, pot spune ca a fost un turneu puternic cel putin la 2 categorii open si elite, am remarcat la elite o situatie foarte rara, ca Alex Enciu si Iulian Roman sa fie impreuna in inferioare in grupa 3 !! cu toate acestea in aceasta grupa prietenul meu Dan Pavunev s-a calificat mai departe, Felicitari ! "vina" acestei situatii neobisnuite a fost produsa de jucatori extrem de buni din Basarabia, parca 2 dintre ei sunt pe podium "furand" locurile 1 si 3. experimentatilor jucatori din tara. La open la fel, jucatori grozavi dar Daniel Rosu a prins o zi de exceptie si a casigat turneul. Ne-am intalnit la masa de joc in turul 2 eliminatoriu si impreuna am facut un joc bun, din fericire pentru el a gestionat mai bine finalul setului 5 si a castigat pe merit, (cred ca daca nu stateam 2 ore jumatate intre inferioare si eliminatorii cred ca lucrurile puteau lua alta turnura) in conditiile in care am avut si bye. Il felicit pentru parcurs si pentru medalia de aur, Bravo !! In acest turneu am intrat pe pozitia 18 si am terminat pe pozitia 17, de unde si zicala "orice spit in fund e un pas inainte" Din pacate aici se termina fair- play-ul si jocul de tenis pentru ca la acest turneu am avut parte de o situatie extrem de urata si dezgustatoare din parte unui asa zis participant la acest turneu. acesta este "jucatorul" http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ian&locs=Mizil, nici nu vreau sa-i pronunt numele, acest individ periculos a reusit sa produca un incident care se putea solda cu un deznodamant urat, numai sansa locului in care ma aflam a facut sa nu aibe urmari grave. ce s-a intamplat... ma indreptam spre locatia unde aveam bagajul, la 1 1/2 m de pupitrul organizatorilor ...cand ce sa vedeti l-am gasit pe acesta asezat cu fundul pe masuta mea unde imi tin sucurile (nu m-am desfasurat cu tot cazarmamentul meu din dotare pentru ca nu era spatiu) si in aceste conditii mi-am desfacut doar masuta, in conditiile in care la 30 de centimetrii era o bancuta de 4 m cu locuri suficiente. Aveam doar o sticla cu apa pe masuta, cu acest tupeu acesta a dat sticla jos si s-a asezat cu fundul, ...i-am reprosat atitudine total lipsita de orice bun simt in conditiile date iar acesta in loc sa-si ceara scuze cum era normal si sa paraseasca zona acesta a continuat cu mistouri unele de prost gust... de aici n-a mai fost decat un pas, a inceput sa ma injure ca la usa cortului... si intr-un final a sarit efectiv sa ma loveasca.... singurul meu noroc a fost ca eram langa masa organizatorilor si Costin Corcoz a reusit sa-l tina in brate cu greu pe acest individ periculos, altfel lucrurile scapau complet in "decor". Cineva spunea ca "e baut" ca cica "ar fi stat mult intre grupe, si de plictiseala a baut" !? Asta ar trebuii sa faca inteleg oricine care "de plictiseala" consuma alcool si tot de "plictiseala" produc incidente si sar la bataie. Avand in vedere cele intamplate
      (Costin poate confirma cele relatate de mine, cat si alte persoane aflate in zona) rog conducerea Amatur sa dispuna masuri de eliminare a acestui individ violent si suspendarea acestuia,
      cu deosebita consideratie
      Cristian Istrate
      Astept un comentariu daca doresc a celor care au fost prezenti si lui Cosmin, merci.
      într-adevăr cele relatate de Cristian sunt adevărate. Gestul colegului nostru este reprobabil și trebuie sancționat în consecință. Asemenea comportament nu-și are locul în nicio situație... O să supun spre analiză situația relatată mai sus Comitetului Director Amatur. Organizatorii acestui Turneu se delimitează de astfel de manifestări și pe cale de consecință nu vor mai permite pe viitor accesul la competițiile organizate aici persoanelor cu astfel de manifestări.

      PS:Scuze/Mulțumim Cristian Istrate : Pentru că te-ai regăsit într-o astfel de postură / Pentru modul în care ți-ai stăpânit trăirile și împreună am reușit să gestionăm o situație extrem de tensionată !
      Ultima editare de Corcoz Costin; 22.apr.2019, 20:56.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
        într-adevăr cele relatate de Cristian sunt adevărate. Gestul colegului nostru este reprobrabil și trebuie sancționat în consecință. Asemenea comportament nu-și are locul în nicio situație... O să supun spre analiză situația relatată mai sus Comitetului Director Amatur. Organizatorii acestui Turneu se delimitează de astfel de manifestări și pe cale de consecință nu vor mai permite pe viitor accesul la competițiile organizate aici persoanelor cu astfel de manifestări.

        PS:Scuze/Mulțumim Cristian Istrate : Pentru că te-ai regăsit într-o astfel de postură / Pentru modul în care ți-ai stăpânit trăirile și împreună am reușit să gestionăm o situație extrem de tensionată !
        Multumesc pentru raspuns, astept cu interes decizia Comitetului Director Amatur si sper ca pe viitor aceste comportamente de interlopi sa nu-si mai gaseasca loc in nicio sala de sport din circuitul nostru. De altfel azi mi-au fost relatate de catre colegi din amatur multe evenimente "produse" de acest individ in timp la diferite turnee, semn ca acesta are in permanenta acest comportament violent, ceeace dupa parerea mea e agravant, multi din circuit ii cunoaste comportamentul si totusi nu s-a luat nicio masura. trebuie sa primeze fair-play-ul si prietenia care ne leaga pentru acest sport frumos, stima si sa ne vedem sanatosi !

        Comentariu


        • #5
          Departe de mine gandul de a-l scuza in vreun fel pe ?consateanul? meu in gesturile reprobabile pe care le-a facut... Dar, sa nu uitam de la ce v-ati luat! Si-a permis sa-si sprijine posteriorul de masuta dvs... Si, in loc sa gasiti un mod mai relaxat de a-i comunica acest lucru (gen: "stati destul de comod?" sau "va deranjeaza daca imi permit sa imi reasez sticla de apa, pe masuta mea, langa posteriorul dvs?"), ati gasit de cuviinta sa-i reprosati ?atitudinea total lipsita de orice bun simt?... Pe principiul actiunii si al reactiunii, ?bolovanul? ala, in loc sa paraseasca zona, sala, orasul, a ?ripostat? prin niste ?mistouri de prost gust? care nu au facut decat sa micsoreze distanta dintre dvs. Si, avand in vedere limbajul destul de acid pe care il folositi, la rece, in povestirea dvs, sunt mai mult ca sigur ca, la cald, ?pasul? spre incaierare chiar dumneavoastra l-ati facut... Si nu mai dati vina pe alcool! Eu zic ca in aceasta situatie atitudinea si puterea cuvantului au contat 99% in desfasurarea evenimentelor...
          Felicitari domnului Costi Corcoz pentru modul in care a gestionat situatia! Sincer, daca eram in locul dumnealui, va dadeam pe amandoi afara din concurs...

          Comentariu


          • #6
            Indisciplina...

            Postat în original de DAN LAZAR Vezi post
            Departe de mine gandul de a-l scuza in vreun fel pe „consateanul” meu in gesturile reprobabile pe care le-a facut... Dar, sa nu uitam de la ce v-ati luat! Si-a permis sa-si sprijine posteriorul de masuta dvs... Si, in loc sa gasiti un mod mai relaxat de a-i comunica acest lucru (gen: "stati destul de comod?" sau "va deranjeaza daca imi permit sa imi reasez sticla de apa, pe masuta mea, langa posteriorul dvs?"), ati gasit de cuviinta sa-i reprosati „atitudinea total lipsita de orice bun simt”... Pe principiul actiunii si al reactiunii, „bolovanul” ala, in loc sa paraseasca zona, sala, orasul, a „ripostat” prin niste „mistouri de prost gust” care nu au facut decat sa micsoreze distanta dintre dvs. Si, avand in vedere limbajul destul de acid pe care il folositi, la rece, in povestirea dvs, sunt mai mult ca sigur ca, la cald, „pasul” spre incaierare chiar dumneavoastra l-ati facut... Si nu mai dati vina pe alcool! Eu zic ca in aceasta situatie atitudinea si puterea cuvantului au contat 99% in desfasurarea evenimentelor...
            Felicitari domnului Costi Corcoz pentru modul in care a gestionat situatia! Sincer, daca eram in locul dumnealui, va dadeam pe amandoi afara din concurs...
            mda... eu cred ca victimei ar trebuii sa i se dechida dosar penal pentru ca a deranjat agresorul de la o odihna binemeritata !

            Comentariu


            • #7
              Confirm cele spuse de Cristian Istrate. Eu eram primul pe băncuță lângă cel care stătea pe măsuța lui Cristi și vreau să vă spun că nu a fost deloc acid în exprimare dl. Istrate, a avut doar un ton ferm. Cât despre răspunsurile celui căzut în greșeală, pot să spun că și-a cerut scuze, dar într-un mod gen ?băieți de cartier?

              Cam așa: Să mor io dacă am văzut că e măsuță. Scuză-mă! Ai vreo vie, ceva, să ți-o muncesc ca să mă ierți....și alte dinn-astea.

              Atunci am plecat de acolo iar probabil în urma mea s-a întâmplat ce a descris Cristi cu săritul la bătaie etc.


              P.S. Confirm deasemeni că respectivul era băut


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Andro TP Ligna CI Off
              Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
              Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

              Comentariu


              • #8

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de DAN LAZAR Vezi post
                  Departe de mine gandul de a-l scuza in vreun fel pe ?consateanul? meu in gesturile reprobabile pe care le-a facut... Dar, sa nu uitam de la ce v-ati luat! Si-a permis sa-si sprijine posteriorul de masuta dvs... Si, in loc sa gasiti un mod mai relaxat de a-i comunica acest lucru (gen: "stati destul de comod?" sau "va deranjeaza daca imi permit sa imi reasez sticla de apa, pe masuta mea, langa posteriorul dvs?"), ati gasit de cuviinta sa-i reprosati ?atitudinea total lipsita de orice bun simt?... Pe principiul actiunii si al reactiunii, ?bolovanul? ala, in loc sa paraseasca zona, sala, orasul, a ?ripostat? prin niste ?mistouri de prost gust? care nu au facut decat sa micsoreze distanta dintre dvs. Si, avand in vedere limbajul destul de acid pe care il folositi, la rece, in povestirea dvs, sunt mai mult ca sigur ca, la cald, ?pasul? spre incaierare chiar dumneavoastra l-ati facut... Si nu mai dati vina pe alcool! Eu zic ca in aceasta situatie atitudinea si puterea cuvantului au contat 99% in desfasurarea evenimentelor...
                  Felicitari domnului Costi Corcoz pentru modul in care a gestionat situatia! Sincer, daca eram in locul dumnealui, va dadeam pe amandoi afara din concurs...
                  Nu mai incurajati badarania ! Omul avea tot dreptul sa fie deranjat de comportamentul betivului...
                  Rudius

                  Comentariu


                  • #10
                    Multumesc inaltului comitet ca m-a sancționat. Eu asteptam cel puțin 10 ani cu executare.dar spre norocul meu și din mila și celui ce va facut să mă sancționați doar un an ,eu Dinu Cristian va fac urmatoarele remarci: pai bravo entității amatur că vine un supărat , scrie pe forum că cineva s-au ceva la deranjat și fără să ceară parerea celui acuzat ia decizii de suspendare.( cazuri grave și foarte grave nu le-ați tratat cu sentințe deosebite) dar aici unde dă bine și apare scris executați în stil politic și presupun și amical( prieteni de șpriț) o situație care a fost dezvoltată la un ?nalt nivel și extrem de nemaipomenită.ce sa intamplat: M-am așezat pe o masuța care eu am vazut-o scaun, a venit personajul( proprietar)și s-a supărat.eu am vb și am înjurat. El s-a triplu supărat și a scris pe forum.voi ce ati facut: ați luat la cunoștință și ați dat sentința. Păi dacă vine gheorghe., vasile ,gogu, nae, ilie, cristi.....și vă trînteste câteva scenarii de genul ce faceti ?momente ca acesta se trateaza amical la locul întâmplării, dar n-am avut cu cine.imi cer scuze ptr cele întâmplate eram obosit( nu e o scuza)dar vad ca imi luati plăcerea de a practica acest sport în cadrul amatur cu mare ușurință, nu-i bai mă apuc de scris pe forum. Sărbători cu bine ! minte luminată , fără răzbunări și atitudini represive.

                    Comentariu


                    • #11
                      Dinu Cristian ,mizil, str. Carpati nr.10, jud prahova.doresc sa primesc oficial actul de suspendare care să cuprindă datele , modul in care s-a facut si s-a luat decizia de suspendare, cadrul in care a fost luata hotar?rea si de catre cine. Nu cred ca aceasta hotăr?re a fost luată pe balcon la un un șpriț, de aceea asa cum orice asociație are o structură organizatorică cu o conducere și cu oameni având funcții în structura respectivă, aceștia trebuie să facă act de hotăr?rile luate oficial și în scris.voi face plângere la rândul meu ptr. aceasta decizie pe care ați luat-o în legătură cu suspendarea mea , aceasta hotăr?re nefiind imparțială, nu a fost discutată într-o comisie ci doar preluată de pe forum.si eu pot venii cu un subiect și mai mulți martori alături de un scenariu tragic inventat so pot cere suspendarea oricărui jucător în amatur daca ma i-au după sistemul dnv. de apreciere a unor fapte le care nu le cunoasteti dar pe care la tratati cu maximă responsabilitate. Eu doresc oficial să primesc în scris și semnat de catre persoana(nele) ce a (au)stabilit această pedeapsa, fără a-mi acorda atenția cuvenită. Si celor care au omor?t li se acorda o nouă sansa,aici în cadrul amatur există o structură și după cum am m-ai scris precedent toți avem o responsabilitate. Nu se pot lua hotăr?ri la terasa și doar le postam pe forum.voi face sesizare către toate forurile sportive amatoare cât și către cele ce se ocupa de solutionarea unor astfel de abuzuri.Astept sa imi fie transmisă decizia oficială de suspendare , deoarece doresc sa anulez această decizie în mod corect și legal .multumesc.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Dinu Cristian Vezi post
                        Dinu Cristian ,mizil, str. Carpati nr.10, jud prahova.doresc sa primesc oficial actul de suspendare care să cuprindă datele , modul in care s-a facut si s-a luat decizia de suspendare, cadrul in care a fost luata hotar?rea si de catre cine. Nu cred ca aceasta hotăr?re a fost luată pe balcon la un un șpriț, de aceea asa cum orice asociație are o structură organizatorică cu o conducere și cu oameni având funcții în structura respectivă, aceștia trebuie să facă act de hotăr?rile luate oficial și în scris.voi face plângere la rândul meu ptr. aceasta decizie pe care ați luat-o în legătură cu suspendarea mea , aceasta hotăr?re nefiind imparțială, nu a fost discutată într-o comisie ci doar preluată de pe forum.si eu pot venii cu un subiect și mai mulți martori alături de un scenariu tragic inventat so pot cere suspendarea oricărui jucător în amatur daca ma i-au după sistemul dnv. de apreciere a unor fapte le care nu le cunoasteti dar pe care la tratati cu maximă responsabilitate. Eu doresc oficial să primesc în scris și semnat de catre persoana(nele) ce a (au)stabilit această pedeapsa, fără a-mi acorda atenția cuvenită. Si celor care au omor?t li se acorda o nouă sansa,aici în cadrul amatur există o structură și după cum am m-ai scris precedent toți avem o responsabilitate. Nu se pot lua hotăr?ri la terasa și doar le postam pe forum.voi face sesizare către toate forurile sportive amatoare cât și către cele ce se ocupa de solutionarea unor astfel de abuzuri.Astept sa imi fie transmisă decizia oficială de suspendare , deoarece doresc sa anulez această decizie în mod corect și legal .multumesc.
                        Te rog să ne spui si nouă, ca un drept la replică:
                        -cum de ai confundat o măsuță cu un scaun?
                        -după ce ai injurat, ai sărit si la bătaie?
                        -spui că oricine scrie despre Gheorghe etc, se iau măsuri de care trebuie să fim impartiali, atentie "impartiali", oare asa cum ai confundat masa cu scaunul, că zici că erai obosit, oare pe organizatorul Costi cu cine l-ai confundat?

                        Cum crezi că trebuie să fie "pedepsiti" cei care fac asemenea situații? Nu cumva trebuie să ne comportăm ca si cum nu am auzit, si dacă se poate să incurajăm astfel de violențe?

                        Dacă vrei să afli părerea mea, nu a comitetului director, este că mai degrabă țin la cuv?ntul organizatorului decât la cuv?tul unuia care confundă masa cu un scaun.

                        Decizia Comitetului Director a fost luată după ce mai multi martori au fost consultați , iar coordonatorul Costi care s-a băgat intre voi a fost cel care a relatat speta.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #13
                          Presupun ca esti un mare orator, vorbitor, spunător al tuturor adevarurilor si esti un exemplu de urmat. Esti ala care dă cu piatra , nu ai gresit și tot ce faci este exemplar.vine paștele... liderule ,mare conducător de forum și ?ți urez liniște.. că restul vine de la sine.

                          Comentariu


                          • #14
                            Multumesc la fel!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #15
                              dupa "isprava" de la turneu, tu inca nu constientizezi si nici nu iti asumi vina ...mai si faci mistouri si ironii ieftine aici pe forum, asta chiar este trist.
                              JOOLA Zelebro
                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                              Comentariu


                              • #16
                                Observ numai analiști și critici care doresc să compună și să iasă în evidență cu moralul lor ce nu vedeti și nu citiți este că am înțeles că am greșit și se poate observa exact din ceea ce am scris, asta nu inseamna ca trebuie să stau capră s-au aplecat cumva ptr. ca eu am spart cutia cu sperante si si moraluri perfecte in amatur.daca doriti și m-ai sunt observatori al acestui eveniment m-ai luati și cu p?ine că este post.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Greseala scuzata e pe jumătate iertata. Cred ca dacă ?ți recunosteai greseala și ?ți cereai scuze luai numai 6 luni și cred ca rămâneau până la urmă doar 3.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Imi cer scuze pentru postare!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Greseala scuzata e pe jumătate iertata. Cred ca dacă ?ți recunosteai greseala și ?ți cereai scuze luai numai 6 luni și cred ca rămâneau până la urmă doar 3.
                                      Cornele si ca sa ajungi la 0 zile de penalizare,exista o cale plauzibilă și anume CAUTIUNEA,plătită către casieria Amatur.La noi in tara,se practica munca in folosul comunității,cu reducerea pedepsei după un anumit algoritm.Eu văd redresare situației prezente numai dacă persoana incriminată din MIZIL își cere scuze public stimabilului domn ISTRATE,iar acesta le accepta si cere COMITETULUI DIRECTOR iertarea "pacatelor".(doar suntem in seson).
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                        Am fost acolo și totul s-a petrecut exact cum am povestit, așa că, dintre noi doi, dumneata ești mincinosul.


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                                        Andro TP Ligna CI Off
                                        Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                        Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Nu contează dacă acolo era o masă sau un scaun.
                                          E grav că oamenii au înjurat sau chiar au devenit violenți. Dar și mai grav este alt lucru. La o competiție de masă, oricât de amator ar fi nivelul acesteia, un participant nu are voie să se afle în stare de ebrietate. Organizatorul trebuia să facă ceva chiar înainte de a se isca această dispută pe forum.

                                          Pentru orice jucător de tenis de masă amator, care s-ar putea afla în pielea "cetățeanului turmentat", ba mai mult, fiind sancționat, tot el ar fi nemulțumit de pedeapsă, transmit următorul mesaj de bun simț :

                                          G?ndiți-vă că la turneele AmaTur participă doamne. Și tineri, sau chiar copii. Dacă, după ce ați comis-o, mai încercați și să "dregeți busuiocul" sau chiar să scăpați de pedeapsă, pornind pe forum o "contraofensivă", ?nseamnă că nu vă pasă dacă acei copii sau tineri vor urma exemplul și vor trage și ei la măsea în timpul turneelor, sperând să nu fie pedepsiți....

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Salut.Sfat pentru Dl. Cristian.Poate e buna o atitudine de genul :Ma scuzati ,am gresit....

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Aici este rubrica de scuze către comitetul director? Dacă este în alta parte și eu nu am văzut-o îmi cer scuze. Cautam postarea lui Marcel Giosan în care îmi cerea scuze ca îmi da în intimitate ce i se da de obicei PSD-ului pe numărul de la mașini. Asa cum Giosan are intimitatea lui îmi permit sa o am și eu pe a mea. Dacă comitetul director asculta pe la uși poate ca ar trebui sa accepte ca nu toți în intimitate sunt de acord cu masurile lor. Și poate ca de data asta nu ștergeți mesajul, vad ca ati devenit bărbați.
                                              Ultima editare de Cornel 67; 11.feb.2020, 19:10.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se suspenda pentru o perioadă de trei luni (19.01.2020 - 18.04.2020) jucătorul:

                                                Penalizari Goleanu Remus - Marginea
                                                ID Turneu Data Penalizare Pct
                                                1164 Fălticeni - 2020.01.18 2020.01.18 - N 3
                                                1134 Fălticeni - 2019.12.14 2019.12.14 - N 3
                                                Total 6

                                                - - - Actualizat - - -

                                                va multumesc pentru masurile luate,

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Adendă 2
                                                Ca urmare a modificării termenelor pentru retrageri în Regulamentul AmaTur 2020 și monitorizării acestora în luna Ianuarie 2020 am constatat un număr foarte mare de retrageri după termen în ziua de Vineri și un număr mai mic de retrageri după ora 21:00 a zilei de Vineri.
                                                Penalizarea acestora cu același număr de puncte nefiind totuși echitabilă am votat revenirea la sistemul diferențiat de penalizare din 2018 așa cum este prezentat mai jos.

                                                4.4.2. Retragerea jucătorilor pe forum
                                                -retragerea jucătorilor de la turneele la care s-au înscris se poate face astfel:
                                                a.retragere înainte de termen (R1);
                                                b.retragere după termen (R2);
                                                c.absență nemotivată (N);
                                                -termenul limită de retragere la turneele A și B este postat în anunțul turneului și trebuie să fie cu 36 ore înainte de începerea turneului (Joi ora 21:00 pentru turneele care încep Sâmbătă la ora 09:00);
                                                -termenul limită de retragere la turneele A+ va fi stabilit odată cu omologarea condițiilor de desfășurare ale acestuia de către Comitetul Director (?n principiu Miercuri ora 21:00, chiar dacă turneul se desfășoară pe două zile);
                                                -retragerea trebuie să apară explicit pe forum până la ora limită, responsabilitatea de a verifica acest lucru revine strict persoanei care se retrage;
                                                4.4.3 Penalizarea jucătorilor
                                                -retragerea jucătorilor înainte de termen – 0 puncte;
                                                -retragerea jucătorilor după termen – 2 puncte;
                                                -absența nemotivată – 3 puncte;
                                                -se suspendă automat pe o perioadă de trei luni jucătorul care acumulează minim 6 puncte de penalizare (suspendarea începe din momentul constatării);
                                                -monitorizarea retragerilor și absențelor de la turneele AmaTur se va face de către Coordonatorii AmaTur;
                                                -punctele de penalizare vor apărea în pagina personală a fiecărui participant de pe site-ul www.amatur.ro, rubrica Clasament;
                                                -nu se penalizează retragerile de pe lista de așteptare;
                                                -organizatorul tehnic trebuie să facă în termen de maxim 48 de ore de la terminarea turneului, în postul rezervat clasamentului una din următoarele mențiuni: nu sunt jucători nemotivați sau numele și prenumele jucătorilor nemotivați;
                                                -eventualele contestații se vor soluționa de către Comitetul Director.

                                                Observații:
                                                R1 - retragerea înainte de termen se face până Joi ora 21:00 la Turneele A și B, respectiv Miercuri ora 21:00 la Turneele A+;
                                                R2 - retragerea după termen se face începând cu Joi ora 21:00 până Vineri ora 21:00 la Turneele A și B, respectiv începând cu Miercuri ora 21:00 până Vineri ora 21:00 la Turneele A+;
                                                N - absențele nemotivate intervin începând cu Vineri ora 21:00 la toate Turneele AmaTur.

                                                Toate retragerile care au înregistrate în luna Ianuarie în intervalul Joi ora 21:00 - Vineri ora 21:00 vor fi reevaluate, iar eventualele suspendări ridicate.

                                                - - - Actualizat - - -

                                                in acest caz Remus ramane cu 5 puncte,
                                                asadar va rog sa-i anulati suspendarea,
                                                multumesc!
                                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                FH: Tenergy 05 FX
                                                BH: Tenergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Poate sa participe la turnee.
                                                  Pentru transformarea celor 3p in 2p trebuie facute niste modificari conceptuale pe www.amatur.ro.
                                                  Cum reuseste Florin sa faca aceste schimbari o sa i se modifice si numarul de puncte.
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X