tenismasa.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 17 din 17

Subiect: Dignics 05 versus Tenergy 05 pentru backhand

senior

Data înscrierii
    18.05.2015
    Locație
    Străoane, Vrancea
    Vârstă
    37
    Postări
    930
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    14 z 8 h 28 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    961
    Intre timp am mai achizitionat 3 fete Dignics 05 doua taiate si una patrata. Greutatea celor taiate 157x150 este undeva la 45, 46 de grame, insa nu am curatat lipiciul de pe ele.

Am asteptat sa inchid anuntul cu Dignics 05 de 1.9 ca sa nu creada lumea ca imi fac reclama sa vand acea fata si dupa o luna si jumatate de folosinta (insemnand 5 sesiuni de antrenament pe saptamana de cel putin 2 ore+3 concursuri si o multime de meciuri amicale la acestea - pun cam 4-5 ore /concurs adica un total de 70-75 de ore de folosinta) mai adaug cateva informatii despre aceasta fata:

1. Tot ce am afirmat mai sus cu privire la control, spin, lovituri ramane valabil.
    2. Abia dupa 4 saptamani de folosinta a inceput sa apara o urma de oxidare acolo unde tin degetul, la T05 aparea mult mai devreme, in primele 2 saptamani de utilizare.
    3. Topsheetul in zona de lovire este in continuare impecabil, cu greu iti dai seama ca fata e una folosita. Daca la T05 in locuiam fata cam la 2 luni maxim 3 deoarece se simtea o aderenta inferioara in zona centrala, chiar as zice ca se simtea stratul de cauciuc este mai tocit, dupa 6 saptamani cu Dignics nu se simte nici o diferenta. Prin urmare performanta in joc este similara. Afirm acest lucru si in baza faptului ca din dorinta de a proba iarba kamikaze, am lipit pe alte doua lemne Freitas (cele 2 si cel pe care il folosesc curent au greutati de 87, 88 si 88 de grame) doua fete D05 doar probate. In nici un moment nu am simtit vreo diferenta de comportament a vreuneia dintre fete.

Concluzia:
    Se pare ca D05 este o fata care isi mentine performanta mult timp, in mod evident mai mult decat T05. Prin urmare desi pretul este unul ridicat acesta pare ca poate fi amortizat in timp prin faptul fata ca are o durata de viata mult mai mare.
    Voi mai reveni cu informatii atunci cand cred ca va fi cazul. Si eu sunt curios cand va fi momentul in care voi sesiza faptul ca performanta fetei va scadea si desigur daca acest lucru se va produce foarte lent in timp sau va avea loc o cadere brusca.
    Lemn: Nittaku Barwell Fleet
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

2. Mulțumesc rasvan, Pascalau au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place sterczer sandor, george25, PRIZA TOK le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    18.05.2015
    Locație
    Străoane, Vrancea
    Vârstă
    37
    Postări
    930
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    14 z 8 h 28 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    961
    Dupa 6 luni de utilizare insemnand 4-5 antrenamente pe saptamana de cate 2 ore in medie si 13 concursuri, performanta Dignics 05 se ridica inca la un nivel ridicat. Urma de uzura in zona centrala este evidenta si s-a extins peste 50% din suprafata fetei. Asa ca sentiment jucand cu ea cat si cu una noua parca a pierdut cam 15-20 la suta din spin, dar este doar o impresie.

Adaug un video legat de Dignics 05 si cele mai bune fete ale anului 2019 in opinia celor de la tabletennisdaily si care confirma ceea ce am scris si eu inca de acum cateva luni. De asemenea mi se par interesante si scurtele informatii date si despre celelalte fete.

Lemn: Nittaku Barwell Fleet
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

4. Îmi place PRIZA TOK, Pascalau le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. VÂND VISCARIA , TENERGY si DIGNICS
    De alx_vass în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 122
    Ultimul post: Ieri, 17:42
  2. ÎNCHIS tenergy 05 sau Dignics 05
    De ada în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 3