pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Stiga Nostalgic Offensive / Yinhe Mercury Y13 (glass fiber)

senior
    Data înscrierii
    21.08.2012
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    43
    Postări
    881
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    74 z 40 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    334

Stiga Nostalgic Offensive / Yinhe Mercury Y13 (glass fiber)

Buna.
    Vand doua lemne din clasa off, ambele noi cu maner flared:

1. Stiga Nostalgic Offensive 88g - este pratic celebrul OC (Stiga Offensive Clasic), dar stratul de suprafata este un lemn wenge ceva mai tare. Rezutatul: acelasi control si feeling excelent ca si Offensive Clasic, dar este ceva mai stiff si hard, mai rapid, super la topsin dar si la capace de langa masa. Feelingul acestui lemn este absolut superb, e o placere sa joci cu el. Il dau pentru ca am luat doua si nu are rost sa stea unul pe raft.
    Pret 295 lei + transport (cu banii in cont). Inca un detaliu, ca aspect si finisaje este super (nu se compara cu vechile lemne de la Stiga).

2. Yinhe Mercury Y13 cca 85g (nu l-am catarit) - un lemn la care raportul pret - calitate mi se pare foarte bun. Are 5 straturi de lemn + 2 de glass fiber. Este la fel de rapid ca Stiga Clipper Wood, are aceeasi freventa a sunetului cand bat mingea pe el. Merge foarte bine la topspin atat pe forhand dar si pe rever deoarece are un mod de a arunca mingea care avantajeaza lovitura de rever. Foarte bun control, feeling bun, este destul de stiff si hard dar nu exagerat (stratul de fibra de sticla pare foarte subtire). Un lemn bun la toate. La fel am doua ...si nu vrea sa tin unul pe raft.
    Pret 175 lei + transport (cu banii in cont). Si acest lemn arata foarte bine si are finisaje de buna calitate.

Ambele lemne merg foarte bine si cu shortpips dar si cu iarba/antispin pentru un joc defensiv in care se folosesc si atacuri cu materialul de pe rever. Gasiti cateva prezentari frumoase pe youtube cu aceste lemne.
    O sa postez in curand si poze. (repet lemnele sunt noi).
    Stima.
    Butterfly Defensive Special Order ST / Yinhe Mercury Y13 / Stiga Nostalgic Offensive
    FH Butterfly Bryce Highspeed /FH Butterfly Dignics 05 / FH Butterfly Dignics 05
    BH Butterfly Feint Long II / BH Butterfly Flarestorm II / BH Butterfly Super Anti

senior
    Data înscrierii
    21.08.2012
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    43
    Postări
    881
    Timp total online
    74 z 40 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    334
    Si pozele promise...

Trimis de pe al meu SM-A105FN folosind Tapatalk
    Butterfly Defensive Special Order ST / Yinhe Mercury Y13 / Stiga Nostalgic Offensive
    BH Butterfly Feint Long II / BH Butterfly Flarestorm II / BH Butterfly Super Anti

senior
    Data înscrierii
    21.08.2012
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    43
    Postări
    881
    Timp total online
    74 z 40 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    334
    Valabil...

Citat Postat în original de CornelTT Vezi post
    Si pozele promise...

junior
    Data înscrierii
    12.04.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Postări
    147
    Timp total online
    7 z 2 h 5 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    60
    www.**************

senior
    Data înscrierii
    21.08.2012
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    43
    Postări
    881
    Timp total online
    74 z 40 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    334
    Citat Postat în original de EduardFoto Vezi post
    Cumpara de acolo...eu la pretul ala nu il vand .
    Cand am luat cele două lemne am vazut si eu pret de 15 dolari sau asa ceva tot la aliexpres cred dar si 33 EUR pe alte site-uri din Germania. M-am consultat si eu cu unii care aduc lemne Yinhe in Europa si chiar daca e mai scump am preferat sa iau din Germania.
    Eu nu stiu ce lemne sunt alea la pret de lemn hobby de la Decathlon. Desi este unul din lemnele bune pe care le produce și are fibra de sticla, pretul ala e bătaie de joc chiar și pentru Yinhe la care de regulă si lemnele ieftine in 5 straturi sunt mai scumpe. Pe alte site-ri Mercury Y13 costa in jurul a 30 EUR (sau 40 USD).
    La 60 lei nu il dau niciodată. Il donez mai bine la un băiat care nu isi permite daca nu am cumpărător. Lemnul e foarte bun.

senior
    Data înscrierii
    21.08.2012
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    43
    Postări
    881
    Timp total online
    74 z 40 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    334
    Accept si schimburi cu lemne DEF, ierburi (de preferat noi) sau sandwich -uri.

Subiecte similare

1. VÂND materiale butterfly stiga xiom joola thibar yinhe donic
    De vrg în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 39
    Ultimul post: 19.07.2019, 17:53
  2. Vând lemn stiga peter karlsson si stiga offensive classic
    De 69darius în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.02.2016, 11:32
  3. Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 31.08.2012, 17:20
  4. vand KREANGA AEROS GLASS FIBER off+ + fete TIBHAR SAMURAI