tt-shop.ro 468x60 2pingpongshop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60
Pagina 1 din 21 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 307

Subiect: Regional "Ziua Națională AmaTur", Lazarea - 07.09.2019 (Zona 6)

  1. #1
    organizator turnee

    Data nscrierii
    07.09.2015
    Locație
    ditrau
    Vrstă
    49
    Postări
    731
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    5 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    840

    Regional "Ziua Națională AmaTur", Lazarea - 07.09.2019 (Zona 6)

    Turneu A+ Regional "Cupa Ditroit"

    LOCALITATEA: Lazarea, jud. Harghita
    DATA: Smbătă 7 septembrie 2017
    CATEGORIA TURNEULUI: Open, Elite, Avansați, respectiv ncepători.
    Participă jucători din judeţele: Sibiu, Brașov, Harghita, Covasna, Mureș.

    ORA DE INCEPERE:
    ncepători, Avansati - 08.00-08.45 – validare nscrieri, la 09.00 ncep meciurile;
    Open - 12.15-13.00 – validare nscrieri, la ora 13.30 ncep meciurile;
    Elite - 12.15-13.15 – validare nscrieri, la ora 14.00 ncep meciurile
    LOCATIA: Sala de Sport din Lazarea (situata in centrul comunei, in imediata apropiere a Primariei si Politiei, unde veti observa usor un gang sub care se intra spre sala si parcarea spatioasa a acesteia).


    LOGISTICA: 20 mese, mingi***
    SPATIU DE JOC: material sintetic multistrat.
    FACILITATI: vestiare, dușuri.
    TAXA DE PARTICIPARE: 45 lei din care 1 leu/participant vor fi transferați n contul AmaTur.

    SE ASIGURA:
    - apă minerală 2 litri,
    - masă de prnz (se poate servi ntre orele 12,00-14,00)
    MATERIAL DE PREMIERE:
    - Locul 1 – cupă + diplomă,
    - Locul 2 – cupă + diplomă,
    - Locurile 3-4 – cupă + diplomă,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalii.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la nscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - jucatorii se pot inscrie doar la categoria lor, daca in ultima saptamana raman locuri pot opta pentru categoria superioara;
    - ultima nscriere in ordinea clasamentului Luni 02.09.2019, ora 21,00. In functie de dinamica inscrierilor, numarul de locuri alocate unei categorii pot fi modificate.

    - ultima retragere fara penalizare Joi 05.09.2019 ora 21,00.
    - retragerile după termen/absențele nemotivate vor fi penalizate cu 3 puncte N;
    - organizatorii și rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a mpiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    Avansati – maxim 52 participanti + 2 wildcard;
    Incepatori – maxim 34 participanti + 2 wildcard;
    Elite – maxim 16 participanti + 2 wildcard;
    Open – maxim 52 participanti + 2 wildcard;
    Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    Grupe inferioare (dupa MP) de cate 5-6 jucatori – se califica primii 4;
    Grupe superioare de cate 3 sau 4 jucători (schema de joc: regula sarpelui sau 1432) – se califica primii 2;
    Eliminatorii, trase la sorti automat de calculator.

    ORGANIZATORI:
    - Hja Zoltn, tel. 0755.868.386;
    - Hja Zsolt, tel. 0744.457.583
    cu sprijinul: tokosp
    Ultima modificare făcută de hjz70; 03.09.2019 la 08:17.

  2. Mulțumesc GeluBv au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    organizator turnee
    Avatarul lui PaliHR
    Data nscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vrstă
    42
    Postări
    7.668
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 48 m
    Reputație
    15537
    Rezervat organizatori

    Observatie la sistemul de joc:
    "Grupe inferioare (dupa MP) de cate 5-6 jucatori – se califica primii 4;"
    La Elite pot fi si grupe de 4, in functie de numarul de numarul de jucatori prrzenti.

    Desfasuratorul turneului:

    ncepători, Avansati:
    08.00-08.45 – validare nscrieri și ncălzire;
    09.00 - ncep grupele pe 6+14 mese;
    13.30-14.30 - pauza de masă;
    15.00-17.30 - eliminatorii pe 8 mese

    Open:
    12.15-13.00 – validare nscrieri
    13.00-13.30 - masa de pranz;
    13.30-15.00 scurtă ncălzire, ncep grupele pe 14 mese;
    15.00-17.00 continuă grupele inferioare pe 9 mese
    17.00-18.20 - grupe superioare pe 12 mese
    18.20-20.00 - eliminatorii

    Elite:
    12.15-13.15 – validare nscrieri
    13.15-13.45 - masa de pranz;
    14.00-15.00 scurtă ncălzire, ncep grupele pe 6 mese;
    15.00-17.00 continuă grupele inferioare pe 3 mese
    17.00-18.40 - grupe superioare pe 3-6 mese
    18.40-20.00 - eliminatorii

    Clasament Incepatori - 36 de locuri, orele 09:00

    1. Sterczer Zalan - Sanzieni
    2. Miklos Botond - Miercurea Ciuc
    3 -- 4
    Pap Gyula - Gheorgheni
    Ambrus Zoltan - Miercurea Ciuc
    5 -- 8
    Korodi Csaba - Aita Mare
    Olah Ignac - Lazarea
    Bordas Laszlo - Santionlunca
    Raduly Marius - Sfantu Gheorghe
    9 -- 16
    Elekes Levente - Miercurea Ciuc
    Antal Csaba - Miercurea Ciuc
    Antal Daszkel Jozsef - Miercurea Ciuc
    Gita Dan - Sfantu Gheorghe
    Bartos Csongor - Miercurea Ciuc
    Malene Petru - Fagaras
    Ionita Adrian - Brasov
    Csiki Ioan - Targu Mures
    17 -- 24 0v gr.sup.
    Gergely Istvan - Ditrau
    Angi Zoltan - Gheorgheni
    Cserei Gabor - Sovata
    Ferenczi Robert - Suseni
    Kopacz Andras - Miercurea Ciuc
    Movileanu Adrian - Brasov
    Isar Raluca - Sfantu Gheorghe
    Bokor Zoltan Sr - Brasov
    25 -- 26 2v gr.inf.
    Canea Kocsis Abigel - Targu Secuiesc
    Benedek Alex - Gheorgheni
    27 -- 29 1v gr.inf.
    Petra Ioan - Balan
    Vass Peter - Miercurea Ciuc
    Birtalan Hunor - Sovata
    30 -- 35 0v gr.inf.
    Jakab Szabolcs - Santimbru
    Nagy Arpad - Suseni
    Andras Imre - Zetea
    Illyes Elemer - Ditrau
    Czimbalmos Gyula - Lazarea
    Porojan Madalin - Reghin

    Clasament Avansati - 54 de locuri, orele 09:00

    1. Ilie Octavian Marius - Brasov
    2. Balint Gabor - Odorheiu Secuiesc
    3 -- 4
    Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    Isar Stefanel - Sfantu Gheorghe
    5 -- 8
    Morariu Marius - Sibiu
    Csurulya Gyula - Miercurea Ciuc
    Bedo Jozsef - Suseni
    Loghin Florin - Brasov
    9 -- 16
    Benyovski Bela - Sibiu
    Bozosan Petre - Sibiu
    Manitiu Florin - Sibiu
    Vajda Erno - Reghin
    Strugar Ioan - Deda
    Lorincz Zoltan - Miercurea Ciuc
    Kovacs Eduard - Balan
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    17 -- 24
    Demeter Arpad - Miercurea Ciuc
    Veress Arpad - Miercurea Ciuc
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Gered Ferenc - Miercurea Ciuc
    Vaszi Denes - Miercurea Ciuc
    Chibulcutean Ioan - Tarnaveni
    Radu Constantin - Sibiu
    25 -- 26 1v gr.sup.
    Heja Zoltan - Ditrau
    Imecs F Attila - Miercurea Ciuc
    27 -- 36 0v gr.sup.
    Bucur Alin Adrian - Targu Mures
    Raduly Ovidiu - Fantanele
    Simo Jozsef Tibor - Miercurea Ciuc
    Todor Csaba - Gheorgheni
    Pasca Lucian - Targu Mures
    Sabau Mircea - Tarnaveni
    Nagy Attila - Suseni
    Mandru Aurel - Sarmas
    Tirlea Gheorghe - Brasov
    Birtalan Bence - Sovata
    37 -- 38 2v gr.inf.
    Lupescu Nicolae - Reghin
    Bardocz Ferenc - Ditrau
    39 -- 46 1v gr.inf.
    Birtalan Levente - Sovata
    Oltean Octavian - Targu Mures
    Kontzey Jozsef - Targu Secuiesc
    Nandrean Dan - Fagaras
    Peter Laszlo - Ciumani
    Movileanu Neculae - Brasov
    Lorinczi Bela - Gheorgheni
    Adorjan Zoltan - Miercurea Ciuc
    47 -- 52 0v gr.inf.
    Megyes Andras - Sovata
    Pop Sabin - Targu Mures
    Mindru Marin - Sarmas
    Mija Gheorghe - Fagaras
    Kelemen Miklos - Miercurea Ciuc
    Vizoli Alexandru - Fagaras

    ***

    Clasament Open - 54 de locuri, orele 13:30

    1. Migea Cornel - Sibiu
    2. Tamas Szilard - Miercurea Ciuc
    3 -- 4
    Denes Ferenc - Praid
    Padurariu Costel - Brasov
    5 -- 8
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Fazakas Attila - Toplita
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Timaru Ilie - Ocna Sibiului
    9 -- 16
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    Orosz Attila - Miercurea Ciuc
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Zakarias Szabolcs - Odorheiu Secuiesc
    Chibulcutean Bogdan - Tarnaveni
    Bokor Zoltan Jr - Brasov
    Szakali Csaba - Miercurea Ciuc
    17 -- 24
    Sass Imre - Miercurea Ciuc
    Antal Denes - Brasov
    Gecse Alpar - Chibed
    Vera Esteban - Sibiu
    Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
    Comsa Dan - Sibiu
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Kincses Jozsef - Praid
    25 -- 1v gr.sup.
    Szanto Lajos - Miercurea Ciuc
    26 -- 36 0v gr.sup.
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Babics Tamas - Gheorgheni
    Beches Andrei - Sibiu
    Majai Lehel - Sovata
    Negrean Ioan - Sibiu
    Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
    Barac Marius - Sibiu
    Urzica Ioan - Toplita
    Bendris Nicu - Reghin
    Lovasz Vilmos - Gheorgheni
    37 -- 39 2v gr.inf.
    Persa Florin - Sfantu Gheorghe
    Kantor Imre Zoltan - Reghin
    Popa Mircea - Brasov
    40 -- 47 1v gr.inf.
    Matei Mirel - Brasov
    Colcer Nicolae - Toplita
    Janosi Attila - Targu Mures
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    Decean Darian - Sibiu
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Weisz Zsofia - Targu Mures
    48 -- 52 0v gr.inf.
    Fazakas Gergely - Miercurea Ciuc
    Farkas Bence - Targu Mures
    Veres Janos - Targu Mures
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Nistor Iosif - Miercurea Ciuc

    Clasament Elite - 18 de locuri, orele 14:00

    1. Moldovan Horvath Csaba - Targu Mures
    2. Bardocz Szilard - Capeni
    3 -- 4
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Farkas Gabor - Targu Mures
    5 -- 8
    Daneliuc Gabi - Selimbar
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Molnar Tihamer - Tarnaveni
    Boeriu Cezara - Targu Mures
    9 -- 12 0v gr.sup.
    Erdos Ferenc - Miercurea Ciuc
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Zidar Victor - Reghin
    Hutanu Alin - Brasov
    13 -- 14 1v gr.inf.
    Carpaci Alexandru - Ludus
    Ambrus Szilard - Ludus

    ------------

    Inscrieri Incepatori - 36 de locuri, orele 09:00 - on 2019.09.07. at 10:50:00

    1. Ionita Adrian, Brasov, 1279 - 9,78 - I
    2. Raduly Marius, Sfantu Gheorghe, 1332 - 9,65 - I
    3. Sterczer Zalan, Sanzieni, 774 - 9,46 - I
    4. Antal Daszkel Jozsef, Miercurea Ciuc, 1239 - 9,2 - I
    5. Malene Petru, Fagaras, 849 - 8,96 - I
    6. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 728 - 8,84 - I
    7. Gergely Istvan, Ditrau, 1294 - 8,7 - I
    8. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 861 - 8,65 - I
    9. Angi Zoltan, Gheorgheni, 742 - 8,45 - I
    10. Bordas Laszlo, Santionlunca, 1222 - 8,45 - I
    11. Olah Ignac, Lazarea, 1848 - 8,3 - I
    12. Jakab Szabolcs, Santimbru, 1452 - 8,1 - I
    13. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 981 - 7,99 - I
    14. Korodi Csaba, Aita Mare, 1094 - 7,84 - I
    15. Cserei Gabor, Sovata, 1653 - 7,4 - I
    16. Elekes Levente, Miercurea Ciuc, 2341 - 6,7 - I
    17. Csiki Ioan, Targu Mures, 1136 - 6,47 - I
    18. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 1529 - 6,44 - I
    19. Petra Ioan, Balan, 1880 - 6 - I
    20. Canea Kocsis Abigel, Targu Secuiesc, 2261 - 6 - IF
    21. Vass Peter, Miercurea Ciuc, 1187 - 5,96 - I
    22. Benedek Alex, Gheorgheni, 1736 - 5,9 - I
    23. Pap Gyula, Gheorgheni, 1896 - 5,65 - I
    24. Ferenczi Robert, Suseni, 1334 - 5,37 - I
    25. Kopacz Andras, Miercurea Ciuc, 1636 - 5,33 - I
    26. Nagy Arpad, Suseni, 1570 - 5,2 - I
    27. Andras Imre, Zetea, 2509 - 5 - I
    28. Movileanu Adrian, Brasov, 1577 - 4,87 - I
    29. Isar Raluca, Sfantu Gheorghe, 2408 - 4,67 - IF
    30. Illyes Elemer, Ditrau, 2056 - 4,6 - I
    31. Czimbalmos Gyula, Lazarea, 3799 - 4 - I
    32. Antal Csaba, Miercurea Ciuc, 3189 - 0
    33. Bokor Zoltan Sr, Brasov, 4507 - 0 - I
    34. Birtalan Hunor, Sovata, 5003 - 0
    35. Porojan Madalin , Reghin, 5004 - 0

    Inscrieri Avansati - 54 de locuri, orele 09:00 - on 2019.09.07. at 10:52:43

    1. Ilie Octavian Marius, Brasov, 241 - 19,39 - A
    2. Radu Constantin, Sibiu, 296 - 19,3 - AW
    3. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 374 - 19,03 - AW
    4. Bozosan Petre, Sibiu, 299 - 18,25 - A
    5. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 507 - 18,24 - AW
    6. Bucur Alin Adrian, Targu Mures, 448 - 18,16 - A
    7. Vajda Erno, Reghin, 362 - 18,03 - AW
    8. Loghin Florin, Brasov, 262 - 17,95 - A
    9. Morariu Marius, Sibiu, 396 - 17,93 - A
    10. Isar Stefanel, Sfantu Gheorghe, 720 - 17,88 - A
    11. Strugar Ioan, Deda, 503 - 17,49 - A
    12. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 300 - 17,42 - A
    13. Birtalan Levente, Sovata, 1141 - 17,2 - A
    14. Heja Zoltan, Ditrau, 343 - 17,17 - A
    15. Manitiu Florin, Sibiu, 538 - 17,05 - A
    16. Kovacs Eduard, Balan, 1235 - 17,05 - A
    17. Imecs F Attila, Miercurea Ciuc, 980 - 17 - A
    18. Bedo Jozsef, Suseni, 351 - 16,99 - A
    19. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 471 - 16,72 - A
    20. Benyovski Bela, Sibiu, 419 - 16,42 - AW
    21. Raduly Ovidiu, Fantanele, 641 - 16,21 - A
    22. Demeter Arpad, Miercurea Ciuc, 702 - 16,1 - A
    23. Simo Jozsef Tibor, Miercurea Ciuc, 1351 - 15,8 - A
    24. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 398 - 15,61 - A
    25. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 988 - 15,17 - A
    26. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 513 - 14,93 - A
    27. Todor Csaba, Gheorgheni, 491 - 14,92 - AH
    28. Oltean Octavian, Targu Mures, 1172 - 14,85 - A
    29. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 1212 - 14,45 - A
    30. Balint Gabor, Odorheiu Secuiesc, 1250 - 14,25 - A
    31. Pasca Lucian, Targu Mures, 654 - 14,2 - A
    32. Megyes Andras, Sovata, 1340 - 13,95 - A
    33. Csurulya Gyula, Miercurea Ciuc, 1289 - 13,8 - A
    34. Nandrean Dan, Fagaras, 1695 - 13,4 - A
    35. Sabau Mircea, Tarnaveni, 700 - 13,25 - A
    36. Nagy Attila, Suseni, 730 - 13,13 - A
    37. Pop Sabin, Targu Mures, 573 - 13,03 - AW
    38. Peter Laszlo, Ciumani, 1497 - 13 - A
    39. Lupescu Nicolae, Reghin, 550 - 12,82 - A
    40. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1194 - 12,65 - A
    41. Movileanu Neculae, Brasov, 529 - 11,83 - A
    42. Mandru Aurel, Sarmas, 1321 - 11,8 - A
    43. Mindru Marin, Sarmas, 1412 - 11,7 - A
    44. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1069 - 11,6 - AW
    45. Tirlea Gheorghe, Brasov, 679 - 11,58 - A
    46. Mija Gheorghe, Fagaras, 1281 - 11,57 - A
    47. Chibulcutean Ioan, Tarnaveni, 750 - 11,5 - A
    48. Adorjan Zoltan, Miercurea Ciuc, 1270 - 10,78 - A
    49. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 969 - 10,77 - A
    50. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 1228 - 10,65 - A
    51. Birtalan Bence, Sovata, 1590 - 10,1 - A
    52. Vizoli Alexandru, Fagaras, 5003 - 0

    ***

    Inscrieri Open - la termenul de retrageri - on 9/5/2019 at 9:19:44 PM

    1. Denes Ferenc, Praid, 134 - 32.52 - OW
    2. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 94 - 32.48 - O
    3. Motorga Dorin, Targu Mures, 67 - 31.4 - O
    4. Orosz Attila, Miercurea Ciuc, 927 - 31.4 - O
    5. Zakarias Szabolcs, Odorheiu Secuiesc, 1134 - 31.3 - O
    6. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 426 - 30.17 - O
    7. Matei Mirel, Brasov, 736 - 29.95 - O
    8. Migea Cornel, Sibiu, 78 - 29.7 - OW
    9. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 81 - 29.66 - O
    10. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 175 - 28.99 - O
    11. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 333 - 28.83 - OW
    12. Fazakas Attila, Toplita, 437 - 28.78 - O
    13. Babics Tamas, Gheorgheni, 276 - 28.43 - O
    14. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 93 - 28.26 - O
    15. Colcer Nicolae, Toplita, 187 - 28.13 - O
    16. Padurariu Costel, Brasov, 95 - 28.05 - O
    17. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 677 - 27.9 - O
    18. Gecse Alpar, Chibed, 108 - 27.89 - O
    19. Beches Andrei, Sibiu, 420 - 27.78 - O
    20. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 130 - 27.68 - O
    21. Kincses Jozsef, Praid, 350 - 27.5 - O
    22. Bokor Zoltan Jr, Brasov, 555 - 27.4 - OJ
    23. Majai Lehel, Sovata, 1710 - 27.1 - O
    24. Farkas Bence, Targu Mures, 517 - 27.08 - O
    25. Negrean Ioan, Sibiu, 176 - 26.96 - O
    26. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 171 - 26.81 - OW
    27. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 600 - 26.77 - O
    28. Janosi Attila, Targu Mures, 128 - 26.39 - O
    29. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 145 - 26.28 - OW
    30. Vladoiu Gelu, Brasov, 125 - 26.27 - OW
    31. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 389 - 26.13 - O
    32. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 689 - 26.05 - O
    33. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 177 - 25.12 - OW
    34. Antal Denes, Brasov, 220 - 25.03 - OW
    35. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 624 - 24.98 - OW
    36. Decean Darian, Sibiu, 384 - 24.91 - O
    37. Timaru Ilie, Ocna Sibiului, 493 - 24.84 - O
    38. Barac Marius, Sibiu, 366 - 24.82 - OW
    39. Veres Janos, Targu Mures, 325 - 23.52 - OW
    40. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 956 - 23.43 - O
    41. Urzica Ioan, Toplita, 1217 - 23.2 - O
    42. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 224 - 22.96 - O
    43. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 706 - 22.7 - OW
    44. Comsa Dan, Sibiu, 352 - 22.52 - O
    45. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 625 - 22.4 - OW
    46. Popa Mircea, Brasov, 167 - 22.35 - OW
    47. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 273 - 21.64 - O
    48. Vera Esteban, Sibiu, 676 - 20.98 - O
    49. Chibulcutean Bogdan, Tarnaveni, 551 - 20.36 - O
    50. Bendris Nicu, Reghin, 1821 - 19.7 - A
    51. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 406 - 19.5 - A
    52. Weisz Zsofia, Targu Mures, 1039 - 15.9 - ALJF

    Inscrieri Elite - 18 de locuri, orele 14:00 - on 2019.09.07. at 14:20:22

    1. Moldovan Horvath Csaba, Targu Mures, 9 - 43,48 - EM
    2. Farkas Gabor, Targu Mures, 172 - 42,8 - EW
    3. Bardocz Szilard, Capeni, 356 - 40,5 - E
    4. Erdos Ferenc, Miercurea Ciuc, 936 - 40,3 - E
    5. Boeriu Cezara, Targu Mures, 190 - 39,21 - ELF
    6. Govoreanu Florin, Cisnadie, 12 - 38,82 - EW
    7. Daneliuc Gabi, Selimbar, 22 - 37,71 - EW
    8. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 275 - 37,35 - E
    9. Irsai Istvan, Targu Mures, 147 - 37,06 - EW
    10. Zidar Victor, Reghin, 153 - 36,35 - E
    11. Carpaci Alexandru, Ludus, 269 - 35,65 - EW
    12. Hutanu Alin, Brasov, 116 - 35,24 - E
    13. Ambrus Szilard, Ludus, 284 - 31,76 - OJ
    14. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 779 - 28,7 - O

    Info utile:

    Citat Postat n original de PaliHR Vezi post
    Pentru colegii care nu au fost inca la sala sporturilor din localitate, sau pentru cei ca mine care au uitat unde e, am gasit o localizare mai buna. Sala este fix in spatele politiei din localitate (intram sub un gang sau cum ii zice):

    ---------------

    Poze cu sala, ianuarie 2018.:



    ---------------

    Precedentele turnee A+ regional din zona 6:

    http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Tur...g=Rplus&zona=6

    2015: 103 jucatori (72+31) - Sibiu
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?15931

    2016: 108 jucatori (72+36) - Sibiu
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?17860

    2017: 135 de jucatori ((24+51)+60) - Ditrau
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?19696

    2018: 134 de jucatori ((15+60)+(34+25)) - Medias
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?21685

    Scurt istoric Lazarea in AmaTur:

    2018, ianuarie, turneu B
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?20483

    2018, decembrie, turneu A
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?22168

    2019, februarie, turneu A
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?22461


    Scurte repere despre Lazarea:

    Lăzarea (n maghiară: Szrhegy) este o comună n județul Harghita, Transilvania, Romnia, formată din satele Ghiduț și Lăzarea (reședința).

    Conform recensămntului efectuat n 2011, populația comunei Lăzarea se ridică la 3.424 de locuitori, n scădere față de recensămntul anterior din 2002, cnd se nregistraseră 3.607 locuitori. Majoritatea locuitorilor sunt maghiari (96,38%), cu o minoritate de romni (1,14%). Pentru 1,55% din populație, apartenența etnică nu este cunoscută. Din punct de vedere confesional, majoritatea locuitorilor sunt romano-catolici (95,15%), cu o minoritate de ortodocși (1,26%). Pentru 1,61% din populație, nu este cunoscută apartenența confesională.

    Pe teritoriul satului Lăzarea (n maghiară Gyergyszrhegy), reședința comunei există situl arheologic de la Lăzarea - Castelul Lazăr. n cadrul acestui sit s-au descoperit mai multe așezări.

    Monumente istorice:
    Castelul Lzr (locul unde a locuit familia Lzr și unde este amenajat un muzeu)
    Biserica romano-catolică
    Mănăstirea Franciscană

    Personalități:
    Ioan Căianu (n maghiară Kjoni Jnos, latinizat '„Johannes Caioni”) (n. 8 martie 1629, Căianu Mic - d. 25 aprilie 1687, Lăzarea), muzician, folclorist, constructor și reparator de orgi, umanist, „o adevărată minune a epocii sale”, renascentist și precursor al iluminismului n Transilvania.

    Altitudine
    777 m.d.m.

    Populație (2011)
    - Total 3.254 locuitori satul, 3.424 comuna

    Lazarea:











    Ultima modificare făcută de PaliHR; 08.09.2019 la 11:06.

  4. mi place Kis Istvan, FlorinBN, dan comsa, Barbulescu Dan le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    junior
    Data nscrierii
    09.09.2018
    Locație
    mures
    Postări
    50
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    11 z 5 m
    Timp online pe zi
    38 m
    Reputație
    23
    Se inscriu:
    Pasca Lucian/ Tg. Mures / AI
    Csiki Ioan/Tg. Mures/ AI
    Oltean Octavian/ Tg. Mures/ AI

  6. mi place hjz70, PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  7. #4
    organizator turnee
    Avatarul lui PaliHR
    Data nscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vrstă
    42
    Postări
    7.668
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 48 m
    Reputație
    15537
    Farkas Gabor / Targu Mures / Elite.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  8. mi place hjz70 le-a plăcut acest mesaj
  9. #5
    junior

    Data nscrierii
    03.01.2017
    Locație
    Sansimion
    Vrstă
    46
    Postări
    134
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    8 z 10 h 21 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    119
    Se inscriu din Miercurea Ciuc Lorincz Zoltan, Vaszi Denes, Veress Arpad, la avansati si Ambrus Zoltn, Beke Hunor la incepatori

  10. mi place hjz70, PaliHR, Tamas Vivien le-a plăcut acest mesaj
  11. #6
    senior

    Data nscrierii
    25.07.2015
    Locație
    Miercurea Ciuc
    Vrstă
    32
    Postări
    215
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    3 z 6 h 37 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    200
    Se inscriere Gered Ferenc La avansanti

  12. mi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  13. #7
    organizator turnee

    Data nscrierii
    07.09.2015
    Locație
    ditrau
    Vrstă
    49
    Postări
    731
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    5 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    840
    Angi Zoltan incepatori Gheorgheni
    Todor Csaba avansati Gheorgheni
    Heja Zoltan avansati Ditrau

  14. mi place PaliHR, jocobedo le-a plăcut acest mesaj
  15. #8
    senior

    Data nscrierii
    25.07.2015
    Locație
    Miercurea Ciuc
    Vrstă
    32
    Postări
    215
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    3 z 6 h 37 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    200
    Se inscriere Sznt Lajos la open. Jakab Szabolcs la incepatori. Din Santimbru Ciuc.

  16. mi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  17. #9
    organizator turnee
    Avatarul lui PaliHR
    Data nscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vrstă
    42
    Postări
    7.668
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 48 m
    Reputație
    15537
    Farkas Bence / Targu Mures / Open.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

  18. #10
    junior
    Avatarul lui maximillian
    Data nscrierii
    05.04.2018
    Locație
    miercurea ciuc
    Vrstă
    33
    Postări
    72
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    2 z 38 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    69
    Se inscrie Bartos Csongor din miercurea ciuc la incepatori.

  19. mi place PaliHR, hjz70, Tamas Vivien le-a plăcut acest mesaj
  20. #11
    junior

    Data nscrierii
    11.09.2017
    Locație
    Suseni
    Vrstă
    43
    Postări
    143
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    27 z 10 h 34 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    144
    Se inscrie Nagy Attila din Suseni la avansati.

  21. mi place PaliHR, hjz70 le-a plăcut acest mesaj
  22. #12
    senior

    Data nscrierii
    15.06.2012
    Locație
    Tirgu Mures
    Vrstă
    42
    Postări
    184
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    5 z 2 h 25 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    135
    Bucur Alin Adrian, TG.MURES, avansați

  23. mi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  24. #13
    junior
    Data nscrierii
    19.06.2016
    Locație
    Tarnaveni
    Vrstă
    37
    Postări
    96
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    6 h 3 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    63
    Se inscrie din Tarnaveni la Elit MOLNR TIHAMR si DABACAN DORIN.

  25. mi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  26. #14
    organizator turnee
    Avatarul lui gyszabi
    Data nscrierii
    06.12.2011
    Locație
    Gheorgheni
    Vrstă
    34
    Postări
    273
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    1 z 22 h 18 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    208
    Se inscrie din Gheorgheni:

    la Open: Gyorfi Szabolcs

    Tapatalkkal kldve az n Redmi Note 4 eszkzmről

  27. mi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
  28. #15
    junior
    Data nscrierii
    09.09.2018
    Locație
    mures
    Postări
    50
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    11 z 5 m
    Timp online pe zi
    38 m
    Reputație
    23
    Citat Postat n original de luci p Vezi post
    Se inscriu:
    Pasca Lucian/ Tg. Mures / AI
    Csiki Ioan/Tg. Mures/ AI
    Oltean Octavian/ Tg. Mures/ AI
    Pasca Lucian/ Tg. Mures / Avansat
    Csiki Ioan/Tg. Mures/ Incepator
    Oltean Octavian/ Tg. Mures/ Avansat

  29. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj

Subiecte similare

  1. Răspunsuri: 228
    Ultimul post: 04.10.2019, 23:11
  2. Răspunsuri: 215
    Ultimul post: 16.09.2019, 11:37
  3. Răspunsuri: 278
    Ultimul post: 10.09.2019, 09:45
  4. Răspunsuri: 221
    Ultimul post: 08.09.2019, 10:57
  5. Răspunsuri: 122
    Ultimul post: 04.09.2017, 13:37

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •