Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

    Salutare tuturor, incercam sa profitam de entuziasmul sportiv din zona si sa mai facem un turneu de categoria B, de data asta la sala din cartierul Viziru, la Bogdan, sambata 15 aug 2009, ora 10.
    PREZENTARE TURNEU
    LOCALITATEA: Brăila
    DATA: 15 AUGUST 2009 -sambata
    ORA:10:00
    SALA: Sala de tenis de masă din cartierul Viziru=> Brăila
    TIP MESE: Active
    Nr. MESE: 4
    SPATIU DE JOC: BUN
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 10.00 - 16.00 (PANA SE TERMINA TURNEUL)
    NUMAR MAXIM DE JUCATORI ADMISI: NELIMITAT (dar speram 20-30)
    TAXA:15ron -persoana
    MATERIALUL DE PREMIERE: DIPLOME.
    SISTEMUL DE JOC: GRUPE INFERIOARE, apoi GRUPE SUPERIOARE, apoi turneu final DUBLU KNOCK-OUT (sa va aratam si voua cum se face ) Deja cei care au jucat la Sc2 au vazut cum se face, le-a placut tuturor...
    ORDINEA JUCATORILOR SE VA SCRIE IN FUNCTIE DE CLASAMENTUL AMATUR.
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR : SE VA FACE PANA IN DATA CONCURSULUI, dar am aprecia daca vom putea sti dinainte...
    SE VA SERVI: NUMAI apa minerala, ca doar nu este campionat national Dar se pare ca va fi si bere
    ORGANIZATOR: Toma Iulian NR.TEL:0722-306751
    PERSOANA DE CONTACT: Bogdan NR.TEL:0733-086077
    PENTRU CEI CARE DORESC CAZARE: SA FIE SERIOSI, NU AVEM
    IMPORTANT: PENTRU BUNA DESFASURARE A TURNEULUI ASTEPT ORICE SUGESTII SI SFATURI. Evident, nu promit ca o sa le si urmez
    INSCRISI(deocamdata):
    Brăila=16
    1.Toma Iulian
    2.Gaitan Tiberiu
    3.Patap Vladimir
    4.Bianu Ionel
    5.Vachente Eugen
    6.Cojocaru Mitica
    7.Pascu Gabriel
    8.Milea Alin
    9.Ene Costica
    10.Ilie Octavel
    11.Rusen Mihnea
    12.Iordache Eugen
    13.Despa Viorel
    14.Roscanu Valerica
    15.Caraivan Mihai
    16.Caraivan Alexandru
    Lista ramane deschisa...
    Iulian Toma

  • #2
    Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

    tot pentru braileni?(felicitari tibi pentru astazi)
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

    Comentariu


    • #3
      Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

      Poate veni oricine, normal. Dupa cum veti vedea din clasamentul pe care-l voi pune si pe forum, au fost jucatori si din Călărași, si din Iași, care chiar au intrat intre primii. Din Galați nu prea am vazut... poate a fost prea departe
      Iulian Toma

      Comentariu


      • #4
        Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

        credeam ca avem interdictie pentru a nu va lua medaliile
        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

        Comentariu


        • #5
          Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

          Hihi, nu sunt medalii, ca e concurs de B, nu campionat national, asa ca... Vino tu si vezi ce patzesti
          Iulian Toma

          Comentariu


          • #6
            Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

            chiar daca e concurs B sar putea sa dati si medalii sau ......

            Comentariu


            • #7
              Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

              de asta nu vin.imi este teama sa nu patesc ceva.nu mai am incredere in doctori
              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

              Comentariu


              • #8
                Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                NU cumva de felul in care te bat ei la tenis ti-e frica?
                Oricum, vor fi mai multi doctori, nici o grija, o putem pune de o policlinica
                Iulian Toma

                Comentariu


                • #9
                  Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                  Din cate am vazut (scuze, miercuri am fost de garda) pe 15 aug se intentioneaza sa se faca si la Galați un concurs de B... NU puteati sa spuneti mai din timp? Acum scapa Norocel nejumulit? Vedem, poate luam masuri
                  Iulian Toma

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                    da dar daca veniti aduceti si sistemul ala super sa nu mai cadeti cu mine asa poate aveti vreo sansa

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                      Nici o grija, am jucat si voi juca intotdeauna cu placere cu tine (si stii ca vorbesc serios). Daca vrei, facem si un seminar despre sisteme de concurs, cred ca te pot invata multe... am si carnet de arbitru...
                      Iulian Toma

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                        Diplomele sunt facute, si acum le avem si pe cele de data trecuta. Din pacate, in zona se vor juca 2 turnee similare, la mai putin de 20 de km distanta (cam cat este intre Titan si Bucureștii Noi ) Poate ca pe viitor ne vom sincroniza mai bine, ca sa evitam astfel de suprapuneri...
                        Succes in concursuri !!
                        Iulian Toma

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                          TOMA nu mai vin la concurs ptr ca am niste probleme familiale .bafta la concurs . succes

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                            S-a incheiat concursul...
                            Loc 1:Patap Vladimir- Brăila
                            Loc 2:Gaitan Tiberiu- Brăila
                            Loc 3:Toma Iulian- Brăila
                            Loc 4espa Viorel- tot Brăila
                            Restul, maine... acum plec la tzara...
                            Iulian Toma

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                              Nu am mai plecat, ma duc maine, asa ca pun acum clasamentul de la concursul de azi din Brăila.
                              Saptamana viitoare merg la un concurs de GO, apoi ne vedem la mare )
                              Iulian Toma

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                Dupa cum ati vazut, s-a jucat tot dublu knock-out in finala si nu cred ca ar fi multe de obiectat. Poate doar faptul ca Patap s-a fofilat cumva si a scapat fara sa joace si cu mine
                                Ca sa nu fie discutii, nu ne-am certat cu cei din Galați; pur si simplu anuntaseram concursul de sambata asta cu mai mult timp inainte, in timp ce ei au zis ca fac un concurs la Galați abia miercuri seara... Poate pe viitor vom reusi sa ne sincronizam mai bine. Si daca Sorin invata sistemul dublu knock-out, vin sigur
                                Iulian Toma

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                  nu o sal invat si nici nu vreau numi place sa depind de altii ce fac daca cistiga sau pierd.Cistig ce pot si nu ma rog sa piarda unu altu ca sa ies eu mai in fata nu cred ca ar fi corect.Asa ca sa veniti cind oi invata eu sistemul al de GO

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                    Tomitza, ce sa-ti fac? Te-a oprit Tibi de 2 ori. Parca imi pare si mie rau.
                                    Oricum, multumesc pentru "felicitari".
                                    blade - JOO SE HYUK
                                    rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                      Postat în original de jony
                                      nu o sal invat si nici nu vreau numi place sa depind de altii ce fac daca cistiga sau pierd.Cistig ce pot si nu ma rog sa piarda unu altu ca sa ies eu mai in fata nu cred ca ar fi corect.Asa ca sa veniti cind oi invata eu sistemul al de GO
                                      Tocmai, ca aici nu mai depinde cine face tabelul de concurs, ca unul cu adevarat bun iese la lumina si depinde numai de el sa faca asta Deci, sa inteleg ca ti-e frica de mine? chiar ar trebui
                                      Iulian Toma

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                        Postat în original de vladimir
                                        Tomitza, ce sa-ti fac? Te-a oprit Tibi de 2 ori. Parca imi pare si mie rau.
                                        Oricum, multumesc pentru "felicitari".
                                        Hihi, prietenu' la nevoie se cunoaste
                                        Iulian Toma

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                          Postat în original de jony
                                          nu o sal invat si nici nu vreau numi place sa depind de altii ce fac daca cistiga sau pierd.Cistig ce pot si nu ma rog sa piarda unu altu ca sa ies eu mai in fata nu cred ca ar fi corect.Asa ca sa veniti cind oi invata eu sistemul al de GO
                                          Sorinache, pana acum pe mine nu m-a interesat ce sistem de joc se foloseste, insa, ce stiu sigur e ca, daca cineva m-ar intreba pe mine, la aceste concursuri as vrea sa fie cat mai multi participanti. Si asta chiar daca m-am simtit foarte bine sambata, cand am fost numai intre noi ( plus Costin Corcoz, invitat special ).
                                          Deci, parerea mea este ca ar trebui sa discutam cu totii, si nu sa aveti, tu si dl. dr. Toma, discutii in contradictoriu. Poate ar trebui sa lasam orgoliul deoparte si sa ajungem la cea mai buna solutie pt. MAJORITATEA, si nu sa facem asa cum vrea unul sau altul, si asta indiferent de cine este organizator. Parca ideea era sa jucam tenis impreuna, nu ? Intrebarea e atat pt Sorin, cat si pt. dl. dr. Toma ! Haideti sa gasim o solutie care sa convina majoritatii participantilor, chiar daca ea nu va conveni unuia dintre voi, si sa jucam tenis IMPREUNA.
                                          Spun asta chiar daca imi esti prieten de multa vreme iar pe dl dr. Toma nu il simpatizez in vreun mod special

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                            frica mio fi dar nu ca tenismen poate ca doctor.Si intelegeti ce vreti caci mie oricum numi pasa ce sistem se joaca,cum a spus si Costel eu vin joc de placere nu ca altii nu dam nume pentru puncte,Vin ne simtim bine si jucam in afara de galati nu stiu daca am spus vreodata cum sa se joace dar de asai cind ajunge omu la batrinete adapteaza tot felul de sisteme de joc numai numai o iesi si el mai sus.de cind imbatinim asta e ne rugam sa ne ajute vecinii daca noi nu mai putem sa facem fata

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                              Postat în original de jony
                                              frica mio fi dar nu ca tenismen poate ca doctor.Si intelegeti ce vreti caci mie oricum numi pasa ce sistem se joaca,cum a spus si Costel eu vin joc de placere nu ca altii nu dam nume pentru puncte,Vin ne simtim bine si jucam in afara de galati nu stiu daca am spus vreodata cum sa se joace dar de asai cind ajunge omu la batrinete adapteaza tot felul de sisteme de joc numai numai o iesi si el mai sus.de cind imbatinim asta e ne rugam sa ne ajute vecinii daca noi nu mai putem sa facem fata
                                              Sorin, eu unul stiu ca joci de placere. Si ceea ce am scris mai devreme nu inseamna ca trebuie sa renunti la sistemul propus de tine, ci ca trebuie sa discutam cu totii, impreuna cu amicii de la Brăila. Ne adunam cu totii la un concurs, vedem care sunt sistemele propuse, alegem cu totii unul dintre ele si jucam. Habar n-am care sunt cele doua sisteme propuse si chiar nu stiu daca cineva isi doreste ca prin sistemul de joc sa isi creeze mai multe sanse. Ce stiu sigur e ca, daca cineva are nevoie de asa ceva, NU ESTI TU ALA.
                                              La momentul concursului o sa votam si, crede-ma, daca eu unul voi considera ca sistemul doctorului Toma este mai bun, pe acela il voi vota. De asemenea, daca voi considera ca cel propus de tine e mai corect, atunci il voi vota pe acesta. Asta nu inseamna ca sistemul ales ( indiferent care va fi acesta ) va fi in afara oricarei critici. Trebuie insa ca FIECARE dintre noi ( si aici ma refer nu numai la Sorin, ci si la D-vs, domnule doctor Toma ) sa accepte unele compromisuri, fara de care nu putem ajunge la un punct comun. Daca nu reusim sa gasim puterea de a accepta ca parerea noastra nu e cea corecta ( cand este cazul ), atunci VOM JUCA TENIS SEPARAT. N-as vrea sa cred ca cineva urmareste asta, chiar daca sa jucam impreuna inseamna ca baietii din Brăila sa ocupe alte locuri decat primele trei ( ca astea cam sunt ocupate ) Daca mai vine si Corcoz, atunci chiar ca ar trebui sa premiem si locurile 5, 6 si 7, ca altfel chiar nu mai vrea Brăila sa joace cu noi . Oricum, mai sunt si prin Galați vreo doi domni care pot oricand sa se opuna sa lasam chiar si locurile astea Brailei.
                                              Lasand gluma si micile rautati la o parte, astept sa imi spuneti si mie ( evident, daca vreti ) cele doua propuneri, pt. a intelege si eu de ce avem aceste discutii, poate gasim o solutie impreuna.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                                Postat în original de raducu
                                                Daca nu reusim sa gasim puterea de a accepta ca parerea noastra nu e cea corecta ( cand este cazul ), atunci VOM JUCA TENIS SEPARAT. N-as vrea sa cred ca cineva urmareste asta, chiar daca sa jucam impreuna inseamna ca baietii din Brăila sa ocupe alte locuri decat primele trei ( ca astea cam sunt ocupate ) Daca mai vine si Corcoz, atunci chiar ca ar trebui sa premiem si locurile 5, 6 si 7, ca altfel chiar nu mai vrea Brăila sa joace cu noi . Oricum, mai sunt si prin Galați vreo doi domni care pot oricand sa se opuna sa lasam chiar si locurile astea Brailei.
                                                Ne multumim si cu locurile pe care ni le pastrati(5,6,7...), dar daca cumva le depasim sper sa nu va suparati.
                                                Este doar un joc si mai important este ne dam mana inainte si dupa meci. Din Brăila venim cu cea mai mare placere la Galați, iar la Clubul ADR este o atmosfera excelenta de fiicare data.
                                                Cat priveste sistemul de joc, organizatorul concursului are dreptul de a alege.
                                                blade - JOO SE HYUK
                                                rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Inca un concurs de B la Brăila, sambata 15 aug

                                                  Postat în original de jony
                                                  nu o sal invat si nici nu vreau numi place sa depind de altii ce fac daca cistiga sau pierd.Cistig ce pot si nu ma rog sa piarda unu altu ca sa ies eu mai in fata nu cred ca ar fi corect.Asa ca sa veniti cind oi invata eu sistemul al de GO
                                                  tre sa-i crezi si pe cei mai slabi ca tine (la tenis)
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X