Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Târgu Secuiesc - 19.10.2019.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Tzupy Vezi post
    Eu il cunosc personal pe domnul Marian Modoran si pot afirma ca nu este acelasi cu Modoran Cosmin si Modoran Cristian. Sunt persoane diferite si i-am vazut pe toti 3 jucand la Top Tenis Arena in București (in aceeasi zi)

    Dar intr-adevar, faptul ca sunt 2 de Marian Modoran in clasament este o greseala si dupa media de 10.3 n-ar fi avut voie sa joace la incepatori.
    Adineauri mi-a scris un coleg din Covasna, relatandu-mi ca domnul in cauza sta si la București si la Moacsa (CV).

    M-am si uitat pe pagina jucatorilor:
    La sfarsit de 2018 are 2 turnee A care ii aduc o medie de 10,3 mi se pare, iar in primavara 2019 are doua turnee B - aceste 4 cu domiciliu AmaTur de București.

    Anul acesta a fost inscris la un turneu din septembrie cu domiciliu de Moacsa. Acolo am putea verifica cum s-a intamplat inscrierea, dar uitandu-ma peste aceste date putin probabil ca cineva cu putine turnee in AmaTur sa se inscrie la un turneu B organizat comasand toate categoriile pentru ca sa evite o categorie superioara peste o luna la un alt turneu, despre care in ziua aia nici n-avea cum sa stie daca va fi structurat separat pe incepatori sau comasat A-I.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • Mea culpa! Lecturând cele postate cu privire la locația de unde provine domnul Modoran Marian – câștigător la categoria începători al turneului de la Tg. Secuiesc, vă pot spune că eu am fost cel care a ”intermediat” înscrierea acestuia și se pare că am dat-o în bară. Dorind să facilitez înscrierile prietenilor cu care mă antrenez în Sfantu Gheorghe pentru turneul de la Tg. Secuiesc, am transmis o listă cu aceștia, printre care se numără și Modoran Marian. îl cunosc de o bucată de vreme pe dl. Modoran Marian, mai exact de când se antrenează cu gașca noastră din Sfantu Gheorghe și mai știu că își duce veacul atât în Moacșa (jud. CV) cât și în București. Nu știu care dintre cele două locații ?i este înscrisă în buletin ca domiciliu stabil dar știu că este un om simplu și onest, căruia ?i place sportul în general. Nu am verificat până la momentul actual dacă pe site-ul amatour este/a fost înscris la concursuri sau la câte/unde a participat. îmi asum integral răspunderea pentru datele transmise și cred că, cu sprijinul organizatorilor competiției amatour, lucrurile se vor clarifica cât mai curând. Promit să citesc mai conștiincios Regulamentul. Regret că, fără intenție, am bulversat crezul unor oameni în spiritul de fair-play. Cu stimă, Raduly Marius.

      Comentariu


      • Completare la aceste cuvinte:
        #Am avut un meci cel putin frumos in inferioare cu Sandor pierdut cu 2-3(setul 5 pierdut la 9)Bravo Soni,esti pe drumul cel bun si nu esti departe de visul tau de a juca la Elite!
        #Bravo Florin Loghin!Se vede experienta in concursuri si cu putina atentie cred ca poti sa ajungi unde iti doresti
        #Bravo Marius Octavian Ilie!Sper ca Openul sa nu fie o nuca tare si sa reusesti sa iti impui jocul,fair-play-ul iti este in sange
        #Bravo Alex Bondoc!Am vazut cateva meciuri foarte frumoase in inferioare!Jocuri spectaculoase si bune de filmat...
        Felicitari tuturor brasovenilor de la toate categoriile(Kiss Istvan,Dorin Butinoiu,nea Gica Tobosaru,Nea Gica Drapac,nea Costica,Florin Ianovici,Adi Ionita,nea Movileanu,Adi Movileanu,Patrick,Rares Apopei si alti pe care imi cer scuze daca i-am uitat)
        #Multumesc pentru gulas,foarte bun si gustos!Sa trasmiteti complimete bucatarilor!
        #Organizarea fi timpi morti reduci aproape la 0(chiar daca era derajanta prezenta d-lui Pali cu celebra replica„30 secunde de incalzire”)
        Salutari,
        Adrian Ciobanu

        Comentariu


        • Competitie frumoasa, gazdele primitoare, ca de obicei, gulasul minunat, si sa nu uitam si de sponsori (produsele din cascaval deosebite). Organizarea excelenta. Multumim. Sa ne vedem cu bine.

          Comentariu


          • Multumim frumos pentru un turneu excelent organizat intr-o sala frumoasa. Mai venim.
            Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
            https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
            Va rog sa aveti o viata frumoasa.

            Comentariu


            • UN TURNEU EXCELENT ORGANIZAT !!!! Felicitari ..Ne pare foarte rau ca ne intilnim aceste aspecte ( blaturi etc..) Dar rar padure fara uscaturi...Sa ne vedem cu bine...

              Comentariu


              • Postat în original de marius amateur Vezi post
                Mea culpa! Lecturând cele postate cu privire la locația de unde provine domnul Modoran Marian ? câștigător la categoria începători al turneului de la Tg. Secuiesc, vă pot spune că eu am fost cel care a ?intermediat? înscrierea acestuia și se pare că am dat-o în bară. Dorind să facilitez înscrierile prietenilor cu care mă antrenez în Sfantu Gheorghe pentru turneul de la Tg. Secuiesc, am transmis o listă cu aceștia, printre care se numără și Modoran Marian. îl cunosc de o bucată de vreme pe dl. Modoran Marian, mai exact de când se antrenează cu gașca noastră din Sfantu Gheorghe și mai știu că își duce veacul atât în Moacșa (jud. CV) cât și în București. Nu știu care dintre cele două locații ?i este înscrisă în buletin ca domiciliu stabil dar știu că este un om simplu și onest, căruia ?i place sportul în general. Nu am verificat până la momentul actual dacă pe site-ul amatour este/a fost înscris la concursuri sau la câte/unde a participat. îmi asum integral răspunderea pentru datele transmise și cred că, cu sprijinul organizatorilor competiției amatour, lucrurile se vor clarifica cât mai curând. Promit să citesc mai conștiincios Regulamentul. Regret că, fără intenție, am bulversat crezul unor oameni în spiritul de fair-play. Cu stimă, Raduly Marius.
                26 turnee, mii de kilometri am făcut anul acesta.
                Am muncit un an să urc în clasamentul începătorilor și pe final am observat că ar fi șanse la titlu.
                Am calculat medii, ale mele ale celor din apropiere din clasament mi-am făcut calcule ce sa joc și cum pentru a-mi îndeplini visul.
                Problema mea punctuală este că din cauza meciului din eliminatorii cu domnul care nu avea dreptul să participe la o categorie inferioara cum spune regulamentul, nu am putut accede la locul 3-4, cat ?-mi era necesar pentru a nu mai fi o problemă locul 1.

                Anul trecut doi colegi din zona noastră, după trei luni de suspendare și 8 zile până la ispășirea pedepsei s-au g?ndit să participe la turneul organizat de mine sub nume fals. Au fost recunoscuți , raportați s-au dat banii înapoi și scoși din concurs.

                Pedeapsa încă un an suspendare[emoji23][emoji23][emoji23].

                Frumos e când altcineva își ?nsușește vina
                Domnului Modoran căruia nu i s-a întâmplat "nimic" întrucât "alții sunt cei vinovați" și așa omul a scăpat basma curată.
                Există un principiu vechi, tare vechi
                Asta pentru postul de mai sus și anume :

                ("Nemo censetur ignorare legem").

                Am scris și-n postul precedent întrucât mi-am adus aminte din 2018 despre discuția despre cei doi câștigători de la începători că ar juca pe mai multe nume și reamintesc faptul deoarece și din prietenii din țară au fost care fraternizau cu domnul cazului în speță.

                Nu m-a interesat să fie omul pedepsit și n-am nimic cu dumnealui, ci am scris asta ca exemplu asupra modului de a se lua masuri asupra unora sau altora în funcție de cum se expun problemele sau duce v?ntul discuția pe forum. , fie ei începători, avansați, openisti sau elitisti.

                Cât despre blatul din cadrul aceluiași turneu
                Dacă nu s?nt dovezi asupra înțelegerii între părți nu se poate proba nicicum, chiar de sunt înregistrări video a cazului respectiv.
                Cât despre pedeapsă , o cauză nelegiferată nu poate fi incriminată.
                Acestea fiind spuse, sper ca cei în drept să purceadă ca lucrurile să nu deraieze din peisaj.
                Să ne întâlnim cu drag cu toții în cadrul acestei frumoase mișcări Amatur , să socializăm, să legăm prietenii frumoase și să lăsăm acest frumos sport tenisul de masă să fie numitorul comun ce ne leagă și nu altceva.

                Cu mult respect,
                Bobu Ștefan Minodor

                Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de bobumino1 Vezi post

                  ...
                  Domnului Modoran căruia nu i s-a întâmplat "nimic" întrucât "alții sunt cei vinovați" și așa omul a scăpat basma curată.
                  ...
                  Jucătorul Modoran Marian - București/Moacsa (Cv) primește "Avertisment" deoarece a jucat la o categorie inferioară și nu va fi punctat în urma turneului A "Targu Secuiesc" din 19.10.2019.


                  #53
                  http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...motivate/page4
                  Ultima editare de CKA; 24.oct.2019, 17:04. Motiv: completare

                  Comentariu


                  • Incepatori















                    Comentariu


                    • Avansati












                      Comentariu


                      • Open









                        Ultima editare de CKA; 26.oct.2019, 10:31.

                        Comentariu


                        • Elite
















                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X