Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 1.Prezenta unor jucatori de valoarea lui Simon Csaba in circuit este benefica fara indoiala
    2.In decursul participarilor in turnee multi dintre dumneavoastra ati fost victime,beneficiari sau ati "ajutat " un coleg /amic
    3.Dl Csaba nu a realizat ca s-a schimbat putin tenisul de masa si nu poti "ajuta" un coleg de maniera aceasta in 2019 cand oricine are un telefon mobil care filmeaza
    4.Eu am spus in decursul timpului ca nu este normal ca doi jucatori dintr-o localitate sa joace in grupele superioare (parcurgem 200 km ca sa jucam unul impotriva altuia cand ne putem intalni in oras sa jucam)
    5.In grupele superioare au fost calificati 2 jucatori din Tg Mureș la acest turneu
    6.Schimbarea regulamentului in sensul in care, daca 2 jucatori din aceeasi localitate pica in aceeasi grupa superioara, sa se permita mutarea unuia in alta grupa rezolva aceasta problema.In cazul in care este posibil sa se faca aceasta permutare.
    7.Prin aceasta schimbare a regulamentului se rezolva astfel de situatii in viitor

    Comentariu


    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
      Am si eu o intrebare: ce s-ar fi intamplat daca Simon ar fi trantit meciul dar nu la modul ostentativ, asa cum se vede in filmare, ci ar fi luat bataie intr-un mod mai teatral asa, adica s-ar fi prefacut ca ii pare rau ca a pierdut unele puncte etac, teatru ieftin ce mai. Ar mai fi fost penalizat? Ca pana la urma nu putea pierde Simon Csaba un meci la acel domn decat daca era blat. Dar Simon nu poate pierde meciuri decat la cine vrem noi? Poate are si el o zi proasta. Eu am fost acuzat de Octavian din Tecuci ca am trantit un meci cu o fetita din București foarte talentata dar pe care Tavi nu o cunostea, Maria Garlea, care mi-a dat exact 3-0 si sa se califice ea in dauna lui Octavian. Eu niciodata nu am cedat vreun meci, nici la prieteni. De ce nu are dreptul si Simon sa piarda un meci? Adica la urmatorul meci prost al lui Simon ii luam iar jumatate din puncte fiindca el nu are voie sa piarda decat prin blat?
      Pana la urma penalizam teatrul ieftin?
      Draga Cornel,

      Parerea mea este ca daca Csabi avea o zi rea, nu castiga concursul ... Iar dl Irsai, daca avea o zi atat de buna incat sa-i dea 3-0 lui Csabi, lua locul 1!
      Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
      FH - Butterfly Tenergy 05 FX
      BH - Butterfly Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • https://m.facebook.com/story.php?sto...00026045860556

        Comentariu


        • Ovidiu Ionescu, Hunor Szocs, Berni Szocs, Rareș Șipoș va pot spune cine este Simon Csaba.

          Comentariu


          • Vă rog sa va reevaluati atitudinile și sa va uitati mai des în oglindă.

            Comentariu


            • Postat în original de rasvan Vezi post
              Simt nevoia sa-mi justific propunerea de penalizare a cazurilor de non-combat dovedite.

              Am plecat de la premisa ca atunci cand apar aceste situatii, acestea apar doar din nevoia de puncte a unora sau de a nu castiga puncte ale altora.
              De aceea, am considerat ca trebuie o depunctare substantiala care sa ii faca pe eventualii doritori sa renunte.
              Cu siguranta, aplicarea acestei pedepse colegilor nostri din Tg. Mureș nu va eradica 100% acest flagel, dar sunt convins ca il va reduce substantial.
              Da, consider ca atat Csabi cat si dl. Irsai sunt nedreptatiti. Sunt nedreptatiti de faptul ca sunt primii penalizati, deoarece se pare ca aproape toata lumea stie ca au fost multi altii inaintea lor care au.procedat la fel.
              Consider ca Csabi nu avea nevoie de aceasta situatie. Dar, in acelasi timp, cred ca suntem responsabili de ceea ce facem sau spunem. Daca doriti, ca si exemplu, atunci cand nu cedezi prioritate pietonilor, ti se va lua carnetul fara sa se tina cont ca poate ai in spate 30-40 de ani de sofat impecabil. Esti pedepsit pentru fapta in sine.

              De asemenea, am vazut ca se reproseaza lipsa din regulament a cazurilor de acest gen. Adevarat. Dar, daca ma uit in topicul "Propuneri 2020..." nu apare nimic pana pe data de 20.10.2019 legat de acest aspect. Macar o propunere legata de acest aspect de la forumistii care aici zic ca sunt foarte multi non-combatanti.

              Ceea ce este cel mai trist in opinia mea este faptul ca se asteapta de la regulamentul unei competitii sportive sa ne zica cum sa ne comportam intre prieteni. Trist.

              LE: Ar fi o mare nedreptate doar daca ei vor ramane singurii penalizati pentru astfel de situatii.
              Din pacate acest comentariu nu este o justificare!!! Este o vendeta impotriva lui Csabi, pentru un meci care nu a avut sfarsit ....Pacat ca achizitionarea acestui site ti-a dat "putere"si nu sti ce sa faci cu ea!! Faptul ca ai achizitionat acest site nu iti da legitimitatea de sanctiona in acest mod drastic pe cel mai bun jucator al Amaturului pe 2019. Mai dureros este faptul ca membrii conducerii Amaturului au devenit " yesmanii" lui Rasvan. Daca Rasvan propune o sanctiune toti ridicam mana si spunem da!!! Domnilor!!! In actualul regulament nu este prevazut " blatul". Pe cale de consecinta fapta lui Csabi daca nu este prevazuta de regulamentului Amatur NU poate fi sanctionat!!! Exista un adaggiu latin: Nullla poene sine lege. ( Nici o pedeapsa fara lege) Daca nu este prevazuta fapta ca fiind sanctiune nu poate produce " efecte juridice". Mai mult decat atat D-lui Simon Csaba i-ati interzis sa se apere, i-ati interzis de a face contestatie la aceasta decizie drastica!!! Domnilor colegi, sunteti mai rai decat inqvizitia spaniola din evul mediu. sunteti mai penibili decat cel mai negru regim comunist!!! Incalcati grav, prevederile noului cod civil, iar D-l Simon Csaba se poate intoarece impotriva voastra pe cale civila si veti suporta consecintele legilor in vigoare!!! D-lor colegi!! Respectuos va rog sa nu fiti o turma care urmati niste directive, va rog sa ganditi responsabil si sa revocati sanctiunile impotriva celor doi. Nu puteti contesta valoarea lui Csabi, toate turneele le-a castigat prin munca si truda!!! Daca vreti sa il sanctionati va trebui sa il faceti vis-a-vis de ultimul turneu si nu raportat la intreg anul. Mai grav este ca aceasta hotarare a fost luata de colegii mei la propunerea unei persoane care nu face parte din conducerea Amaturului, el este doar proprietarul site-ului. Daca asa se incepe activitatea unui proprietar de site, la ce ne vom astepta peste un an/ Va fi cea mai neagra dictatura din circuitul Amatur!!! Se pare ca vom fi obligati sa facem un nou circuit, cu noi oameni. In cazul in care aceasta dictatura va continua, in proportie de 99% judetul Mureș nu va organiza turnee in 2020. Ca o concluzie finala: nu sunt adeptul blaturilor, dar nu sunt nici adeptul sanctiunilor drastice fata de un jucator. Sunt ferm convins, daca nu era vorba de Alex Bondoc , ci de o alta persoana nu se intampla nimic. ( Alex, intreaba-l pe Padurariu Costel cum a fost cand a facut blat cu Dragos Georgiu si e m-am dus acasa???) Au facut blat intr-un mod josnic, dar n-am comentat pentru ca stiam ca nu se intampla nimic. ) Imi pare rau ca Alex foloseste nationalismul sa castige simpatia altora.Si eu daca joc cu un jucator maghiar voi vorbi pe aceasta limba si toti asa vom vorbi.
              Recomand noului proprietar al site-ului sa nu isi inceapa activitatea in asemenea mod, sa uite meciul dintre Csabi si Adi... si sa lase ca fiind opoveste neterminata!!! ... iar colegilor intelepciunea de a revoca sanctiunea!!! Astept sa fiu banat, dar eu nu voi fi marioneta nimanui!!! La Targu Jiu acordati titlul de campion Amatur celui care merita, datorita victoriilor obtinute in acest an si nu persoanelor care profita in urma unei vendete!!!

              Comentariu


              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                Din pacate acest comentariu nu este o justificare!!! Este o vendeta impotriva lui Csabi, pentru un meci care nu a avut sfarsit ....Pacat ca achizitionarea acestui site ti-a dat "putere"si nu sti ce sa faci cu ea!! Faptul ca ai achizitionat acest site nu iti da legitimitatea de sanctiona in acest mod drastic pe cel mai bun jucator al Amaturului pe 2019. Mai dureros este faptul ca membrii conducerii Amaturului au devenit " yesmanii" lui Rasvan. Daca Rasvan propune o sanctiune toti ridicam mana si spunem da!!! Domnilor!!! In actualul regulament nu este prevazut " blatul". Pe cale de consecinta fapta lui Csabi daca nu este prevazuta de regulamentului Amatur NU poate fi sanctionat!!! Exista un adaggiu latin: Nullla poene sine lege. ( Nici o pedeapsa fara lege) Daca nu este prevazuta fapta ca fiind sanctiune nu poate produce " efecte juridice". Mai mult decat atat D-lui Simon Csaba i-ati interzis sa se apere, i-ati interzis de a face contestatie la aceasta decizie drastica!!! Domnilor colegi, sunteti mai rai decat inqvizitia spaniola din evul mediu. sunteti mai penibili decat cel mai negru regim comunist!!! Incalcati grav, prevederile noului cod civil, iar D-l Simon Csaba se poate intoarece impotriva voastra pe cale civila si veti suporta consecintele legilor in vigoare!!! D-lor colegi!! Respectuos va rog sa nu fiti o turma care urmati niste directive, va rog sa ganditi responsabil si sa revocati sanctiunile impotriva celor doi. Nu puteti contesta valoarea lui Csabi, toate turneele le-a castigat prin munca si truda!!! Daca vreti sa il sanctionati va trebui sa il faceti vis-a-vis de ultimul turneu si nu raportat la intreg anul. Mai grav este ca aceasta hotarare a fost luata de colegii mei la propunerea unei persoane care nu face parte din conducerea Amaturului, el este doar proprietarul site-ului. Daca asa se incepe activitatea unui proprietar de site, la ce ne vom astepta peste un an/ Va fi cea mai neagra dictatura din circuitul Amatur!!! Se pare ca vom fi obligati sa facem un nou circuit, cu noi oameni. In cazul in care aceasta dictatura va continua, in proportie de 99% judetul Mureș nu va organiza turnee in 2020. Ca o concluzie finala: nu sunt adeptul blaturilor, dar nu sunt nici adeptul sanctiunilor drastice fata de un jucator. Sunt ferm convins, daca nu era vorba de Alex Bondoc , ci de o alta persoana nu se intampla nimic. ( Alex, intreaba-l pe Padurariu Costel cum a fost cand a facut blat cu Dragos Georgiu si e m-am dus acasa???) Au facut blat intr-un mod josnic, dar n-am comentat pentru ca stiam ca nu se intampla nimic. ) Imi pare rau ca Alex foloseste nationalismul sa castige simpatia altora.Si eu daca joc cu un jucator maghiar voi vorbi pe aceasta limba si toti asa vom vorbi.
                Recomand noului proprietar al site-ului sa nu isi inceapa activitatea in asemenea mod, sa uite meciul dintre Csabi si Adi... si sa lase ca fiind opoveste neterminata!!! ... iar colegilor intelepciunea de a revoca sanctiunea!!! Astept sa fiu banat, dar eu nu voi fi marioneta nimanui!!! La Targu Jiu acordati titlul de campion Amatur celui care merita, datorita victoriilor obtinute in acest an si nu persoanelor care profita in urma unei vendete!!!


                Nu pot sa imi creada ochilor ce vad,dupa anuntarea verdictului "cu sustinerea a 11 Coordonatori, o abținere și un vot pentru suspendare 3 luni)" am zis ca am eu nevoie de un consult psihiatric, sau m-am intors in era postdecembrista, m-am gandit la "Buco vina"si l-am vazut cum ii rade mustata ,acum mi-am dat inca 2 palme ,si surpriza ,le-am simtit, nu am nevoie de un consult psihiatric , dar trebuie sa ii trimitem pe altii acolo, sau se duc de buna voie.Am fost placut impresionat de aceasta pledoarie.Bravo DOMNULE Kantor.


                P.S. Imi pare rau ca cei trei,sau chiar patru daca il luam si pe Enciu in calcul (nici campionii de conjunctura nu sunt declarati invingatori ci victime)sunt victime ale acestei "vendete", si cel mai rau imi pare ca repercursiunile duc la o scindare intre prietenii nostrii ,conationalii nostri maghiari si nationalistri nostri romani.Vor urma vremuri tulburi si nu intrezaresc pe nimeni sa poate gestiona aceste vremuri.
                Ultima editare de Zosim1; 22.oct.2019, 23:19.

                Comentariu


                • Multumim pentru comentariu Domnule Kantor.

                  Comentariu


                  • Postat în original de rasvan Vezi post
                    Simt nevoia sa-mi justific propunerea de penalizare a cazurilor de non-combat dovedite.

                    Am plecat de la premisa ca atunci cand apar aceste situatii, acestea apar doar din nevoia de puncte a unora sau de a nu castiga puncte ale altora.
                    De aceea, am considerat ca trebuie o depunctare substantiala care sa ii faca pe eventualii doritori sa renunte.
                    Cu siguranta, aplicarea acestei pedepse colegilor nostri din Tg. Mureș nu va eradica 100% acest flagel, dar sunt convins ca il va reduce substantial.
                    Da, consider ca atat Csabi cat si dl. Irsai sunt nedreptatiti. Sunt nedreptatiti de faptul ca sunt primii penalizati, deoarece se pare ca aproape toata lumea stie ca au fost multi altii inaintea lor care au.procedat la fel.
                    Consider ca Csabi nu avea nevoie de aceasta situatie. Dar, in acelasi timp, cred ca suntem responsabili de ceea ce facem sau spunem. Daca doriti, ca si exemplu, atunci cand nu cedezi prioritate pietonilor, ti se va lua carnetul fara sa se tina cont ca poate ai in spate 30-40 de ani de sofat impecabil. Esti pedepsit pentru fapta in sine.

                    De asemenea, am vazut ca se reproseaza lipsa din regulament a cazurilor de acest gen. Adevarat. Dar, daca ma uit in topicul "Propuneri 2020..." nu apare nimic pana pe data de 20.10.2019 legat de acest aspect. Macar o propunere legata de acest aspect de la forumistii care aici zic ca sunt foarte multi non-combatanti.

                    Ceea ce este cel mai trist in opinia mea este faptul ca se asteapta de la regulamentul unei competitii sportive sa ne zica cum sa ne comportam intre prieteni. Trist.

                    LE: Ar fi o mare nedreptate doar daca ei vor ramane singurii penalizati pentru astfel de situatii.
                    Vorbarie multa,diplomatie...cat cuprinde.Cei 2 sunt "inculpati" de ceea ce au facut dar,in niciun articol din regulamentul Amatour nu sunt prevazute faptele lor si sunt sanctionati F.DRASTIC de catre comitetul director(sau cum se numeste)fara sa fie audiate partile....Alooooo,asta suna a dictatura fratilor.Vreau sa inteleg niste chestii:daca Razvan este fratele neegalabilului Adi Crisan,trebuie neaparat sa faca legi(reguli) pe aici?!?Vladoiu daca este in comitetul director,trebuie sa taie si sa spanzure p"aci ca Baiazid?!?Bai fratilor,eu zic sa va vedeti lungul nasului si sa lasati acest suflu amatorist sa-si urmeze cursul inceput cu mult inainte de a va da voi seama ca se pot face bani frumosi din asta.Nu sunt de acord cu ce amvazut pe acel filmulet dar nu mai faceti voi pe lupii moralisti,ca nu sunteti.De mult n-am mai intrat pe acest site din cauza mizeriei la care s-a ajuns in ultimul timp si azi mi-a intarit convingerea ca este f.multa mizerie pe aici ca,dupa ce n-am fost de acord cu Gelu Vladoiu cu ceea ce a scris,am fost blocat in a mai da calificative....Bravo vladoiu,ai obtinut sultanatul Amatour si faci banu gros.Felicitari!!))))))

                    Comentariu


                    • Postat în original de Claudiu Curaciuc Vezi post
                      Deoarece am reusit sa castig ultimul turneu de la incepatori am trecut la Avansati ceea ce inseamna ca sansele de a prinde turneul final sunt acum nule pentru mine. Felicitari si succes tutror participantilor!
                      PS- eventual suprimentarea cu inca 40 de locuri ar insemna si calificarea mea ) mai si glumim ....in orice caz ma bucur sa fac parte din aceasta comunitate si sper ca anul viitor ma voi regasi printre participanti!
                      Se vede ca esti nou pe aici, se putea aranja cu un blat si ramaneai la Incepatori ,dar deh asta e.Pe langa Ene Florin care a trecut in cusca cu Openisti nu am prea avut ocazia sa vad multe treceri de la o cat inf la una sup inaintea TC-ului.

                      P.S. Poate primesti un Wild-card si o distinctie Amatur "Non-blatu" anului.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                        Din pacate acest comentariu nu este o justificare!!! Este o vendeta impotriva lui Csabi, pentru un meci care nu a avut sfarsit ....Pacat ca achizitionarea acestui site ti-a dat "putere"si nu sti ce sa faci cu ea!! Faptul ca ai achizitionat acest site nu iti da legitimitatea de sanctiona in acest mod drastic pe cel mai bun jucator al Amaturului pe 2019. Mai dureros este faptul ca membrii conducerii Amaturului au devenit " yesmanii" lui Rasvan. Daca Rasvan propune o sanctiune toti ridicam mana si spunem da!!! Domnilor!!! In actualul regulament nu este prevazut " blatul". Pe cale de consecinta fapta lui Csabi daca nu este prevazuta de regulamentului Amatur NU poate fi sanctionat!!! Exista un adaggiu latin: Nullla poene sine lege. ( Nici o pedeapsa fara lege) Daca nu este prevazuta fapta ca fiind sanctiune nu poate produce " efecte juridice". Mai mult decat atat D-lui Simon Csaba i-ati interzis sa se apere, i-ati interzis de a face contestatie la aceasta decizie drastica!!! Domnilor colegi, sunteti mai rai decat inqvizitia spaniola din evul mediu. sunteti mai penibili decat cel mai negru regim comunist!!! Incalcati grav, prevederile noului cod civil, iar D-l Simon Csaba se poate intoarece impotriva voastra pe cale civila si veti suporta consecintele legilor in vigoare!!! D-lor colegi!! Respectuos va rog sa nu fiti o turma care urmati niste directive, va rog sa ganditi responsabil si sa revocati sanctiunile impotriva celor doi. Nu puteti contesta valoarea lui Csabi, toate turneele le-a castigat prin munca si truda!!! Daca vreti sa il sanctionati va trebui sa il faceti vis-a-vis de ultimul turneu si nu raportat la intreg anul. Mai grav este ca aceasta hotarare a fost luata de colegii mei la propunerea unei persoane care nu face parte din conducerea Amaturului, el este doar proprietarul site-ului. Daca asa se incepe activitatea unui proprietar de site, la ce ne vom astepta peste un an/ Va fi cea mai neagra dictatura din circuitul Amatur!!! Se pare ca vom fi obligati sa facem un nou circuit, cu noi oameni. In cazul in care aceasta dictatura va continua, in proportie de 99% judetul Mureș nu va organiza turnee in 2020. Ca o concluzie finala: nu sunt adeptul blaturilor, dar nu sunt nici adeptul sanctiunilor drastice fata de un jucator. Sunt ferm convins, daca nu era vorba de Alex Bondoc , ci de o alta persoana nu se intampla nimic. ( Alex, intreaba-l pe Padurariu Costel cum a fost cand a facut blat cu Dragos Georgiu si e m-am dus acasa???) Au facut blat intr-un mod josnic, dar n-am comentat pentru ca stiam ca nu se intampla nimic. ) Imi pare rau ca Alex foloseste nationalismul sa castige simpatia altora.Si eu daca joc cu un jucator maghiar voi vorbi pe aceasta limba si toti asa vom vorbi.
                        Recomand noului proprietar al site-ului sa nu isi inceapa activitatea in asemenea mod, sa uite meciul dintre Csabi si Adi... si sa lase ca fiind opoveste neterminata!!! ... iar colegilor intelepciunea de a revoca sanctiunea!!! Astept sa fiu banat, dar eu nu voi fi marioneta nimanui!!! La Targu Jiu acordati titlul de campion Amatur celui care merita, datorita victoriilor obtinute in acest an si nu persoanelor care profita in urma unei vendete!!!
                        Stau și recitesc rîndurile de mai sus și nu vad un cuv?nt de regret din partea dumneavoastră referitoare la "atitudinea lui Ciobi din acel meci" Dumneavoastră vedeți doar "valoarea incontestabila a lui Ciobi" valoare pe care nimeni de mai sus nu a contestat-o!!!!!! Dumneavoastră vreți sa "se uite meciul dintre Csabi si Adi... si sa lase ca fiind opoveste neterminata". Poate vreți sa ne facem ca uitam și cum a fost ucis Mihai Viteazul..... asa ca să rămână o poveste neterminata!!!!
                        Nu domnule Kantor nu se poate uita asa ceva! Cu toate ca am fost mulți elitisti împotriva primirii divizionarilor A și SL pana la urma conducerea Amatur a acceptat motivând ca se aduce un plus valoare, experienta și nu în ultimul rand modele de urmat pt sportivii din Amatur. Și iată ca s-a ajuns la zicerea mea de acum un an: Vor veni și ne vor bătea de ne va suna apa în cap și când se vor plictisi se vor P.. A pe noi! El nu este un jucător oarecare:Pentru noi cei din Amatur el nu este nici maghiar nici secui nici hortist..... el a fost și este o valoare incontestabila a tenisului de masa "Romanesc" și de la aceasta" valoare" am avut mari asteptari, de profesionalism și conduita morala și chiar de mentor pt mulți!
                        Dacă de la noi nu aveam prea mari asteptari mulți dintre noi venind în Amatur cu gainariile dobândite la mesele de tenis din parc de la Ciobi chiar aveam mari așteptări. Eu după ce am văzut imaginile credeți-mă ca m-am simțit exact ca și cum modelul meu în viata care a fost TATA, l-am prins cu mana în buzunar la altul! în mod sigur sancțiunea este foarte aspra probabil nemaiîntâlnita în Amatur și în mod sigur nu a fost nimic naționali, șovin sau vreo repulsie de performanta ci a fost reacția sau reflexul la o lovitura venita de unde nu se aștepta nimeni. încă o data va repet ca nu am susținut multe decizii ale conducerii Amatur dar de data asta o reactie dura a conducerii este pe deplin justificata. Dacă se lăsau lucrurile asa "ca o poveste neterminata" din partea nr 1 din Amatur probabil ca la anul puteam sa încheiem meciurile la un șpriț sau prin RATB!

                        Comentariu


                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Se vede ca esti nou pe aici, se putea aranja cu un blat si ramaneai la Incepatori ,dar deh asta e.Pe langa Ene Florin care a trecut in cusca cu Openisti nu am prea avut ocazia sa vad multe treceri de la o cat inf la una sup inaintea TC-ului.

                          P.S. Poate primesti un Wild-card si o distinctie Amatur "Non-blatu" anului.
                          Asa e, sunt nou dar am in plan sa prind vechime alaturi de voi!Ma bucur de tenis si sunt incantat de faptul ca si la Resita avem oameni frumosi cu care joc tenis de placere!
                          In nici un caz nu voi lua parte la vreun aranjament ...Cat despre wild-card , doar gandul ca ar fi o posibilitate de participare inseamna mult pentru mine!
                          PS- Bafta multa si jocuri bune!

                          Comentariu


                          • Jucătorii de tenis de câmp (profesioniști) clasați în primii 10 mondial, atunci când pierd în primul tur la jucători veniți din calificări, ?nseamnă că au făcut blat? Câte blaturi a făcut Simona? Nu cumva ar fi necesar, la înscriere, să mai semnăm un tabel în care să ne luăm angajamentul că vom juca la nivelul nostru maxim, cu cea mai bună paletă, cu simț de responsabilitate, etc.....
                            Am două vești ...... una bună și alta rea......
                            Vestea bună este că societatea românească se va face bine la cap ......
                            Vestea proastă este că nici noi și nici copii noștri nu vor apuca respectivul moment .....
                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                            FH: Butterfly - Dignics 80
                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                            Comentariu


                            • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                              Din pacate acest comentariu nu este o justificare!!! Este o vendeta impotriva lui Csabi, pentru un meci care nu a avut sfarsit ....Pacat ca achizitionarea acestui site ti-a dat "putere"si nu sti ce sa faci cu ea!! Faptul ca ai achizitionat acest site nu iti da legitimitatea de sanctiona in acest mod drastic pe cel mai bun jucator al Amaturului pe 2019. Mai dureros este faptul ca membrii conducerii Amaturului au devenit " yesmanii" lui Rasvan. Daca Rasvan propune o sanctiune toti ridicam mana si spunem da!!! Domnilor!!! In actualul regulament nu este prevazut " blatul". Pe cale de consecinta fapta lui Csabi daca nu este prevazuta de regulamentului Amatur NU poate fi sanctionat!!! Exista un adaggiu latin: Nullla poene sine lege. ( Nici o pedeapsa fara lege) Daca nu este prevazuta fapta ca fiind sanctiune nu poate produce " efecte juridice". Mai mult decat atat D-lui Simon Csaba i-ati interzis sa se apere, i-ati interzis de a face contestatie la aceasta decizie drastica!!! Domnilor colegi, sunteti mai rai decat inqvizitia spaniola din evul mediu. sunteti mai penibili decat cel mai negru regim comunist!!! Incalcati grav, prevederile noului cod civil, iar D-l Simon Csaba se poate intoarece impotriva voastra pe cale civila si veti suporta consecintele legilor in vigoare!!! D-lor colegi!! Respectuos va rog sa nu fiti o turma care urmati niste directive, va rog sa ganditi responsabil si sa revocati sanctiunile impotriva celor doi. Nu puteti contesta valoarea lui Csabi, toate turneele le-a castigat prin munca si truda!!! Daca vreti sa il sanctionati va trebui sa il faceti vis-a-vis de ultimul turneu si nu raportat la intreg anul. Mai grav este ca aceasta hotarare a fost luata de colegii mei la propunerea unei persoane care nu face parte din conducerea Amaturului, el este doar proprietarul site-ului. Daca asa se incepe activitatea unui proprietar de site, la ce ne vom astepta peste un an/ Va fi cea mai neagra dictatura din circuitul Amatur!!! Se pare ca vom fi obligati sa facem un nou circuit, cu noi oameni. In cazul in care aceasta dictatura va continua, in proportie de 99% judetul Mureș nu va organiza turnee in 2020. Ca o concluzie finala: nu sunt adeptul blaturilor, dar nu sunt nici adeptul sanctiunilor drastice fata de un jucator. Sunt ferm convins, daca nu era vorba de Alex Bondoc , ci de o alta persoana nu se intampla nimic. ( Alex, intreaba-l pe Padurariu Costel cum a fost cand a facut blat cu Dragos Georgiu si e m-am dus acasa???) Au facut blat intr-un mod josnic, dar n-am comentat pentru ca stiam ca nu se intampla nimic. ) Imi pare rau ca Alex foloseste nationalismul sa castige simpatia altora.Si eu daca joc cu un jucator maghiar voi vorbi pe aceasta limba si toti asa vom vorbi.
                              Recomand noului proprietar al site-ului sa nu isi inceapa activitatea in asemenea mod, sa uite meciul dintre Csabi si Adi... si sa lase ca fiind opoveste neterminata!!! ... iar colegilor intelepciunea de a revoca sanctiunea!!! Astept sa fiu banat, dar eu nu voi fi marioneta nimanui!!! La Targu Jiu acordati titlul de campion Amatur celui care merita, datorita victoriilor obtinute in acest an si nu persoanelor care profita in urma unei vendete!!!
                              Dl. Kantor, ne stim de atata vreme si totusi nu ma cunoasteti deloc.
                              Ziceti de o "vendeta". O vendeta fata de ce?
                              Amintiti de acel meci. E foarte bine dar... In urma acelui meci Adi, ca tot l-ati adus in discutie, nu a fost nedreptatit.
                              Si daca pierdea acel meci, nu-i stirbea cu nimic din ceea ce a realizat sau facut.
                              Dar pentru ca tot l-ati readus in discutie am sa va rog sa recititi ce s-a intamplat la vremea aceea:

                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...t=Simon+crisan

                              Daca faptul ca am facut o propunere, la fel ca oricine altcineva, iar aceasta a fost adoptata ii transforma pe membrii conducerii in yesmani atunci de ce se mai fac propuneri?

                              Eu nu confund forumul cu circuitul Amatur. Poate altii o fac. Asa cum am mai spus, de forum se ocupa adminul. Eu doar il ajut sa poata face acest lucru. Oricat de pompos ar suna, este felul meu de a "da inapoi" tenisului de masa ceva. Cum stiu. Cum pot.

                              Cand am lansat propunerea am vrut sincer sa ajut. Dar daca deranjeaza asa tare pentru mine e mult mai ok sa nu ma mai bag. Pentru ca nu asta imi doresc. Imi doresc ca Amaturul sa fie puternic. Ii datorez asta.

                              LE: Pentru mine aceasta poveste e terminata de mult timp. Altii nu vor sa o uite.
                              Ultima editare de rasvan; 23.oct.2019, 05:38. Motiv: Later Edit
                              BUTTERFLY Romania
                              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                              E-mail: office@prosoftbn.ro
                              BUTTERFLY Store Bucuresti
                              Tel. Mihai: 0736-887467
                              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                              Instagram: @butterflyromania
                              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                              http://www.tt-shop.ro
                              http://www.butterfly.tt
                              http://www.tenisdemasa.ro

                              Comentariu


                              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Se vede ca esti nou pe aici, se putea aranja cu un blat si ramaneai la Incepatori ,dar deh asta e.Pe langa Ene Florin care a trecut in cusca cu Openisti nu am prea avut ocazia sa vad multe treceri de la o cat inf la una sup inaintea TC-ului.

                                P.S. Poate primesti un Wild-card si o distinctie Amatur "Non-blatu" anului.
                                Mai sunt si altii in aceeasi situatie care au respectat competitia si au dat dovada fair-play cu pretul neparticiparii la turneul final...

                                Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Domnule Buzatu am revăzut de multe ori secvențelor din meciul cu pricina. Tot pedalati pe blat. Dvs vedeti reactiile de iritare a lui Simon. Dacă voia sa faca blat nu cred ca se comporta asa. El pur si simplu nu a vrut sa joace. Din ce motive, nu stiu. Asta o stiu cei care au fost la fața locului.
                                  Domnule Răsvan, nu asa ajutati. Continuati sa va susțineti ideea greșită dupa ce vedeti ce tsunami se iscă . începeți dvs sa faceti dreptate in Amatur. De ce credeti ca avem nevoie sa veniti dvs sa faceti ordine? Chiar nu suntem in stare dupa atatia ani sa ne organizăm.
                                  De cand activez in Amatur nu m a intrebat nimeni nimic. Dacă sunt de acord sa ne conduca cine ne conduce, daca sunt mulțumit de modul cum se desfășoară totul. Nu m a ajutat nimeni nici macar cu o mantinela sau un fileu. însă ati vazut ce turnee organizăm la Tg- Mureș.
                                  Daca nu se revine la rejudecarea acestui caz ma vad nevoit să părăsesc acest grup. Nu mă reprezintă
                                  Abia astept sa cunosc acest COMITET DIRECTOR la Tg Jiu, sa ma uit in ochii fiecăruia, sa i vad cum pot sta cu capul sus.
                                  Va doresc o zi frumoasă. Nu vreau sa mai raspund la acest topic. Cred ca s au spus suficiente lucruri ca niste oameni cu capul pe umeri sa inteleaga.
                                  La ora 14 merg la antrenamente, sa joc cu Simon. Asta nimeni nu ne o poate lua.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                                    Vorbarie multa,diplomatie...cat cuprinde.Cei 2 sunt "inculpati" de ceea ce au facut dar,in niciun articol din regulamentul Amatour nu sunt prevazute faptele lor si sunt sanctionati F.DRASTIC de catre comitetul director(sau cum se numeste)fara sa fie audiate partile....Alooooo,asta suna a dictatura fratilor.Vreau sa inteleg niste chestii:daca Razvan este fratele neegalabilului Adi Crisan,trebuie neaparat sa faca legi(reguli) pe aici?!?Vladoiu daca este in comitetul director,trebuie sa taie si sa spanzure p"aci ca Baiazid?!?Bai fratilor,eu zic sa va vedeti lungul nasului si sa lasati acest suflu amatorist sa-si urmeze cursul inceput cu mult inainte de a va da voi seama ca se pot face bani frumosi din asta.Nu sunt de acord cu ce amvazut pe acel filmulet dar nu mai faceti voi pe lupii moralisti,ca nu sunteti.De mult n-am mai intrat pe acest site din cauza mizeriei la care s-a ajuns in ultimul timp si azi mi-a intarit convingerea ca este f.multa mizerie pe aici ca,dupa ce n-am fost de acord cu Gelu Vladoiu cu ceea ce a scris,am fost blocat in a mai da calificative....Bravo vladoiu,ai obtinut sultanatul Amatour si faci banu gros.Felicitari!!))))))
                                    Rog admin să sancționeze acest user pentru jignire si calomnie!
                                    Nu sunt sultanul Amatur
                                    Nu fac banul gros din Amatur.

                                    Multumesc!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Mhhh, mhhh . Nu stiu de ce acest subiect are atatea comentarii ? E clar , a fost blat ! Blat facut de un personaj care nu a reusit in acest an , si nu va reusi nici pe viitor , sa se impuna . De ce spun asta.? Are IQ- ul de 10, socializeaza prost , arata ca dracu , joaca infect ( nu poate fi luat ca model)......la A + - ul de la Arad , personajul nostru a fost repartizat in gr. 1 la masa 1 , situata in colt. In celalalt colt , dar in inaltul tribunei , si - a pus bagajul ( si statea acolo ) si pacă ...personaju .Ceva mai jos statea Gabi Farcas. Nu a fost ( in afara de primul ) joc la care sa nu intarzie la masa .De cateva ori am strigat la Farcas care il trimitea la masa . Cand a fost sa ne jucam meciul ( eram in aceeas gr.), a intarziat 10 min. L- am strigat pe Farcas , acesta ia spus , lejer a coborat pana la nivelul salii , constata ca nu are paleta , se intoarce si o ia , revine pe alt drum ( aceste blocat ) se intoarce , in sala printre mese se intanleste cu un cunoscut ( stau de vorba ), il strig , vine lejer, il pun sa serveasca (eu pachete de nervi ) si cand pe la scorul de 5- 4 ii inalt o minge (si scurta ) face " sarpele " si ridica bratele triumfator cerand aplauze. La Sibiu la fel .Un mascarici care nu-si gaseste loc in viata. Absenta lui va trece neobservata. Le cer scuze fanilor ( ca vad ca are )acestui individ si ii intreb : domnilor , doriti sa - i semanati acestui individ ? Mana sus !

                                      Comentariu


                                      • cu totii suntem locuiorii acestei tari, avem o viata sociala, mergem la vot , ne educam copiii.
                                        La ce reactii sunt si cum incearca unii sa ne faca sa credem ca nu este adevarat ceea ce am vazut, nu pot ajunge decat la o singura concluzie: ne meritam soarta de romani. Nu avem nicio sansa ca natie, cel putin nu generatia asta a noastra
                                        JOOLA Zelebro
                                        FH Joola Rhyzer Pro 45
                                        BH Joola Rhyzer Pro 45

                                        Comentariu


                                        • Dl. Sarcani, eu am combatut o idee, nu un om. Dl. Kantor ma combate pe mine. Poate daca era la fel de vehement sa combata ideea atunci cand chiar dansul a patit-o nu ajungeam astazi la discutiile astea. Era trecut in Regulament de mult.

                                          Aveti dreptate! Nu e treaba mea sa fac acest lucru.
                                          Va respect prea mult ca sa intru in polemica cu dvs. Nu face bine nimanui. Nici dvs, nici mie, nici Amaturului.

                                          Imi cer scuze public lui Csabi si dlui Irsai daca i-am facut sa creada ca am ceva cu vreunul dintre ei.
                                          Ultima editare de rasvan; 23.oct.2019, 07:36. Motiv: Gramatica
                                          BUTTERFLY Romania
                                          Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                          E-mail: office@prosoftbn.ro
                                          BUTTERFLY Store Bucuresti
                                          Tel. Mihai: 0736-887467
                                          E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                          Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                          Instagram: @butterflyromania
                                          YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                          http://www.tt-shop.ro
                                          http://www.butterfly.tt
                                          http://www.tenisdemasa.ro

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post


                                            Nu pot sa imi creada ochilor ce vad,dupa anuntarea verdictului "cu sustinerea a 11 Coordonatori, o abținere și un vot pentru suspendare 3 luni)" am zis ca am eu nevoie de un consult psihiatric, sau m-am intors in era postdecembrista, m-am gandit la "Buco vina"si l-am vazut cum ii rade mustata ,acum mi-am dat inca 2 palme ,si surpriza ,le-am simtit, nu am nevoie de un consult psihiatric , dar trebuie sa ii trimitem pe altii acolo, sau se duc de buna voie.Am fost placut impresionat de aceasta pledoarie.Bravo DOMNULE Kantor.


                                            P.S. Imi pare rau ca cei trei,sau chiar patru daca il luam si pe Enciu in calcul (nici campionii de conjunctura nu sunt declarati invingatori ci victime)sunt victime ale acestei "vendete", si cel mai rau imi pare ca repercursiunile duc la o scindare intre prietenii nostrii ,conationalii nostri maghiari si nationalistri nostri romani.Vor urma vremuri tulburi si nu intrezaresc pe nimeni sa poate gestiona aceste vremuri.
                                            Votul celor 11 coordonatori era altul, daca propunerea venea de la o tertza persoana si Nu de la Rasvan Crisan.Nimeni nu vrea sa se puna rau cu el, lumea actioneaza strans unit in jurul partidului si elementele ostile trebuiesc eliminate!!! S-a votat la mare pripeala, fara sa analizam situatia in mod obiecti, fara sa ne dam seama ce situatie se va putea crea, prin acest precedent cu sanctiune foarte dura!!!Din pacate se mai iau asemenea decizii, fara a analiza consecintele ce ar putea decurge din voturi, sanctiuni, decizii.
                                            Votul dat in favoarea eliminarii lui este Netemeinica si Neregulamentara si i s-a interzis orice forma de contestare a deciziei luate. De asemenea tratament numai Ceasescu a avut parte cand l-au condamnat la moarte. Nu a avut cale de atac, cale de contestatie a sentintei!!! Intr-o tara, societate , asociatie normala orice decizie de sanctionare trebuie sa aiba si o cale de atac a acesteia!!! Nu i-ati acordat acest drept lui Csabi!
                                            Argumente:
                                            1. Fapta celor doi nu este prevazuta in regulament ca fiind sanctionabila. Nici o pedeapsa nu se poate aplica persoanelor, daca fapta lor nu este prevazuta de lege, de regulament. In acest caz risc sa fiu exclus de la vreun turneu, daca trec strada pe loc nepermis. Nu este prevazut in regulament , dar se voteaza acest lucru: Kantor trebuie eliminat pentru ca nu a trecut strada pe unde trebuia, ... sau a intrat in tarc fara sa zica stop, etc. Daca se vrea oricine va putea fi eliminat in acest mod.
                                            2. Sanctiunile in principiu se dau incepand cu cele inferioare(ex. tip avertisment) Nu noi direct il punem pe esafod, ii taiem jumatate de puncte... si mai vedem ce se poate face impotriva lui.
                                            3. Filmuletul cuprinde 4 schimburi de mingi , iar dupa mine acestea sunt irelevante( se poate face un colaj cu loviturile lui Csabi de acest fel si filmul creat sa dureze 2 ore).
                                            4. Sanctiunea s-a luat pentru ca rezultatul a fost in defavoarea unui jucator emblematic, simpatic iubit de catre toti. Daca era un NO Name filmul nu avea istoric.
                                            5. Rezultatul cu Irsai nu influenta cu nimic locul lui Csabi in clasament si in astfel de situatii omul isi permite sa joace cum vrea si sa piarda chiar intr-un mod ridicol.( astfel apar si blaturile si nu le putem evita).

                                            CONCLUZIE : Nu sunt adept al blaturilor, sunt total impotriva a tot ceea ce este neregulamentar, tot ceea ce este impotriva eticii sportului, sunt adeptul Fair Playului, dar fapta celor doi Nu trebuie sanctionata in acest mod foarte dur, trebuie sa dam Cezarului ce este al Cezarului si trebuie sa-l acceptam pe Csabi ca fiind castigatorul din anul acesta al Amaturului. In cazul in care nu se va revoca aceasta decizie, oricum in ochii oamenilor el va fi castigatorul moral, si in vecii vecilor Istoria Amaturului va fi umbrita de o decizie marsava luata de conducerea circuitului, creand un precedent periculos in sensul in care ei oricand vor gasi motive, pretexte ca sa elimine persoana nedorita de ei si sa puna in fruntea clasamentului pe cine vor ei!!! Pentru ca la anul; sa fie evitate asemenea situatii va rog sa votati pe cine vreti sa vedeti in fruntea clasamentului!!!!....oricine va incerca sa il invinga va fi sanctionat de pe acum ...

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de rasvan Vezi post
                                              Dl. Kantor, ne stim de atata vreme si totusi nu ma cunoasteti deloc.
                                              Ziceti de o "vendeta". O vendeta fata de ce?
                                              Amintiti de acel meci. E foarte bine dar... In urma acelui meci Adi, ca tot l-ati adus in discutie, nu a fost nedreptatit.
                                              Si daca pierdea acel meci, nu-i stirbea cu nimic din ceea ce a realizat sau facut.
                                              Dar pentru ca tot l-ati readus in discutie am sa va rog sa recititi ce s-a intamplat la vremea aceea:

                                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...t=Simon+crisan

                                              Daca faptul ca am facut o propunere, la fel ca oricine altcineva, iar aceasta a fost adoptata ii transforma pe membrii conducerii in yesmani atunci de ce se mai fac propuneri?

                                              Eu nu confund forumul cu circuitul Amatur. Poate altii o fac. Asa cum am mai spus, de forum se ocupa adminul. Eu doar il ajut sa poata face acest lucru. Oricat de pompos ar suna, este felul meu de a "da inapoi" tenisului de masa ceva. Cum stiu. Cum pot.

                                              Cand am lansat propunerea am vrut sincer sa ajut. Dar daca deranjeaza asa tare pentru mine e mult mai ok sa nu ma mai bag. Pentru ca nu asta imi doresc. Imi doresc ca Amaturul sa fie puternic. Ii datorez asta.

                                              LE: Pentru mine aceasta poveste e terminata de mult timp. Altii nu vor sa o uite.
                                              Din pacate propunera a pornit o avalansa greu de oprit, a creat un precedent periculos, drastic care nu a fost luat pana acum. Este mai grav ca asfel i se refuza titlul celui care a fost cel mai bun in 2019. ... pe viitor i se poate intampla oricarei persoane care vrea sa castige Circuitul. Pacat ca ati luat aceasta decizie in mod foarte grabit.

                                              ... Brancusi merita mai mult, se pare ca Masa Tacerii va fi locul celor mai aprinse discutii din Amatur!!!
                                              Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 23.oct.2019, 07:52.

                                              Comentariu


                                              • Dl. Kantor, in continuare ma combateti pe mine.
                                                Oferiti va rog o solutie la aceasta situatie. O solutie pentru binele circuitului.
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de rasvan Vezi post
                                                  Dl. Kantor, in continuare ma combateti pe mine.
                                                  Oferiti va rog o solutie la aceasta situatie. O solutie pentru binele circuitului.
                                                  Revocati decizia luata, sanctionati ambii jucatori cu avertisment, iar la urmatoarul blat vor fi suspendati 3 luni!!!
                                                  Este solutia regulamentara!!!
                                                  Rasvan !!! Nu pe tine te combat ci decizia luata care a fost luata la propunerea ta.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                    Rog admin să sancționeze acest user pentru jignire si calomnie!
                                                    Nu sunt sultanul Amatur
                                                    Nu fac banul gros din Amatur.

                                                    Multumesc!
                                                    Dl. Vladoiu, din pacate Facebook nu-mi apartine.
                                                    BUTTERFLY Romania
                                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                    Instagram: @butterflyromania
                                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                    http://www.tt-shop.ro
                                                    http://www.butterfly.tt
                                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X