Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna seara.
    As vrea sa inteleg decizia Comitetului director si va rog respectuos sa explicati in baza carei prevederi regulamentare ati luat decizia impotriva celor doi jucatori.
    De asemenea va rog sa postati toate probele, inteleg ca aveti inregistrari video si audio, pe baza carora ati luat respectiva decizie.
    Multumesc.
    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

    Comentariu


    • sper sa ma fac bine inteles pentru cei ce iubesc tenisul de masa in circuitul amatur.sportul acesta este minunat desavarsit periculos sau parsiv.daca nu il tratezi la fel in fiecare zi te pedepseste.pe csobi il cunosc de multa vreme probabil din acele vremuri cand cei ce il acuza, considerau ca mingiile de tenis de masă sunt urmasii(ile)mingiilor de pistol sau a globurilor din pomul de craciun.eu insumi l-am infierat pentru gestul de la tg.secuiesc si nu odorhei.se pare ca toata lumea este corecta.nimeni nu face blaturi,nimeni nu foloseste fete interzise, nimeni nu greseste.a gresit si il chitim cu ghioaga la scafarlie.jumatate de masura...ok paleta din mana,milioanele ore de joc sau SIMTUL MAI ALES SIMTUL nu il poate nimeni.moral cred ca este daramat.toata lumea la judecat dupa faptul ca ii place bautura.marele nicolae dobrin spunea ca toata lumea il invita la o bere si na seara.spnimeni la masa.domnilor daca vrea si are incredere in el o sa treaca si peste asta !ganduri bune si cel sau cei fara de pacat sa arunce primul sau primii cu piatra .

      Comentariu


      • Va salut,pe lângă partea cu aranjamentul a mai fost și comportamentul dansului fata de Alex(in meciul lui cu Alex se ?ntorcea către Irsai și îl întreba in maghiara?cum te-a bătut asta ma??pe un ton de parca Bondoc este ultimul jucător de pe planeta),in momentele in care ne certam ,pe un ton relaxat ne spunea ca el se lasa bătut ori de cate ori vor muschii lui,va rog sa nu îl transformați in victima,înainte sa faceți asta mai bine va g?ndiți ce a simțit și ce simte Alex,văd ca pe unii din voi va roade mai mult suspendarea lui Simon in loc sa va puneți pentru un moment in locul celui care a fost dezavantajat,și Dragnea a furat saracu? , ?sa ridice piatra și sa dea cel care este fără de păcat ?nu mai tine in zilele de astăzi,dacă aveau ceva in minte nu făceau așa ceva indiferent ca Alex este organizator de turnee.Pentru cei care încă mai vor alte dovezi suntem câțiva care au auzit foarte bine când Simon a spus la începutul meciului ca o sa îl piardă cu 0-3,de fata cu Alex Bondoc(vi se pare destul de sfidător?)numai bine,Adrian Ciobanu
        Ultima editare de Adrian Ciobanu; 21.oct.2019, 20:31.

        Comentariu


        • Postat în original de gpopescu Vezi post
          Eu cred ca a-ti uitat ca sunteti amatori sau asa ar trebui sa fiti.
          Rezultatele votului (nu am vazut undeva o rezolutie oficiala in acest caz) nu fac decat sa va afiseze rautatea si vanitatea pe care ati capatat-o de cand sunteti mari capitani de plai.
          De asemenea cred ca dintre cei care ati votat si cei care vorbesc cu o aciditate iesita din comun pe aici, au primit corectii urate si ati fost umiliti la masa de joc de catre acest talentat jucator pe nume Simon Csaba.
          Nu spun ca e rau sau ca e bine cum a procedat Simon Csaba, dar nu merita sa-i fie calcata in picioare reputatia de catre voi.
          In alta ordine de idei, eu cred ca ar trebui sa cititi Noul Testament din Biblie sau sa vizionati filmul Isus din Nazareth, pentru ca se pare ca nu ati mai fost demult pe la biserica.
          Singur și-a călcat reputația în picioare. Și în mod sigur nu e prima oara! Uitați-vă la Enciu și Vlase. îl duce Gica prin toată tara, se antrenează cu el, e șeful lui la munca și patron,ii da salariu, se susțin la masa de joc dar niciodată în ultimii 4 ani nu l-am văzut pe Enciu sa îl lase pe Vlase sa castige la vre-un concurs! Și de întâlnit la masa de joc sau întâlnit mai mult decât oricare alte perechi de prieteni. Dar spre deosebire de ceilalți impricinati Vlase și Enciu au COLOANA VERTEBRALA. Nevertebratele nu au ce cauta în Amatur și mai ales sa reprezinte România si în competițiile internationale fie ele și de veterani cu sau fără" plimbatul pe la biserici" catolice sau ortodoxe. Dumnezeu ?ți dă... Nu ?ți baga și în sac!

          Comentariu


          • La Fieni din păcate, de fiecare dată dl. Vlase a picat in eliminatorii cu Enciu și nu au făcut blat niciodată!
            Enciu a câștigat de fiecare dată!
            Sunt de apreciat amândoi!
            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
            FH - Xiom Sigma II Pro
            BH- Xiom Sigma II Pro

            Comentariu


            • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
              Singur și-a călcat reputația în picioare. Și în mod sigur nu e prima oara! Uitați-vă la Enciu și Vlase. îl duce Gica prin toată tara, se antrenează cu el, e șeful lui la munca și patron,ii da salariu, se susțin la masa de joc dar niciodată în ultimii 4 ani nu l-am văzut pe Enciu sa îl lase pe Vlase sa castige la vre-un concurs! Și de întâlnit la masa de joc sau întâlnit mai mult decât oricare alte perechi de prieteni. Dar spre deosebire de ceilalți impricinati Vlase și Enciu au COLOANA VERTEBRALA. Nevertebratele nu au ce cauta în Amatur și mai ales sa reprezinte România si în competițiile internationale fie ele și de veterani cu sau fără" plimbatul pe la biserici" catolice sau ortodoxe. Dumnezeu ?ți dă... Nu ?ți baga și în sac!
              Vasile, nu esti Acela in masura sa il judeci pe acest om.
              Si nici cei care au votat pentru penalizarea lui.
              O mustrare si un avertisment poate ca erau de ajuns.
              Domnul spune asa:
              Nu judecați, ca să nu fiți judecați. Căci cu ce judecată judecați veți fi judecați; și cu ce măsură măsurați vi se va măsura. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău și nu te uiți cu băgare de seamă la b?rna din ochiul tău? Sau, cum poți zice fratelui tău: ?Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău?, și, când colo, tu ai o b?rnă în al tău?? Fățarnicule, scoate ?nt?i b?rna din ochiul tău, și atunci vei vedea deslușit să scoți paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:1-5)
              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

              Comentariu


              • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                La Fieni din păcate, de fiecare dată dl. Vlase a picat in eliminatorii cu Enciu și nu au făcut blat niciodată!
                Enciu a câștigat de fiecare dată!
                Sunt de apreciat amândoi!
                Nu numai la Fieni Claudiu :cred ca au căzut cel puțin o data mai prin toată tara unde sau organizat concursuri. Nu zic ca nu mai greșesc și ei în competitii dar când se întâlnesc la masa de joc fiecare își vede de jocul lui. Am spus-o de la turneul de la Chiajna când am pățit-o și eu.....cand 2 participanți sunt din aceeași localitate sa se introducă în regulament sa joace obligatoriu primul meci. Obligatoriu nu ?nseamnă că e stipulat ceva de genul.... Organizatorul poate decide sa se joace primul meci între concurenții din aceeași localitate!

                Comentariu


                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                  Nu numai la Fieni Claudiu :cred ca au căzut cel puțin o data mai prin toată tara unde sau organizat concursuri. Nu zic ca nu mai greșesc și ei în competitii dar când se întâlnesc la masa de joc fiecare își vede de jocul lui. Am spus-o de la turneul de la Chiajna când am pățit-o și eu.....cand 2 participanți sunt din aceeași localitate sa se introducă în regulament sa joace obligatoriu primul meci. Obligatoriu nu ?nseamnă că e stipulat ceva de genul.... Organizatorul poate decide sa se joace primul meci între concurenții din aceeași localitate!
                  cumetre tu nu ai liniste seara?

                  Comentariu


                  • Postat în original de gpopescu Vezi post
                    Vasile, nu esti Acela in masura sa il judeci pe acest om.
                    Si nici cei care au votat pentru penalizarea lui.
                    O mustrare si un avertisment poate ca erau de ajuns.
                    Domnul spune asa:
                    Nu judecați, ca să nu fiți judecați. Căci cu ce judecată judecați veți fi judecați; și cu ce măsură măsurați vi se va măsura. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău și nu te uiți cu băgare de seamă la b?rna din ochiul tău? Sau, cum poți zice fratelui tău: „Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău”, și, când colo, tu ai o b?rnă în al tău?… Fățarnicule, scoate ?nt?i b?rna din ochiul tău, și atunci vei vedea deslușit să scoți paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:1-5)
                    Georgică ai luat-o pe aratură tată! Sau nu ești în cea mai buna forma în seara asta sau te-ai transformat și propovăduiești cuv?ntul lui Dumnezeu pe pamant!Tu vrei să-i ducem în biserica și să-i judece preotul ortodox sau romano-catolic și reformat! Eu zic sa stai liniștit ca au timp să-și spele păcatele în prezbiteriu! Știi cum au procedat: ca unul care se scăpă pe el... In stânga are toaletă publica în dreapta e un colț de clădire și el se duce și se P.. Ă pe singurul trecător de pe alee. E mare, e mica pedeapsa nimeni nu poate spune cu certitudine dar în mod sigur trebuiesc pedepsiti și e bine ca odată și odata "s-a rupt pisica în doua". Georgică și (ca o gluma) nu uita zicala neaoș romaneasca"pana la Dumnezeu te mănîncă sfintii". NIHIL SINE DEO, NIHIL SINE LEX

                    Comentariu


                    • Nu sunt de acord cu blaturile si poate chiar afost blat insa poate ca pare absurd ce voi spune insa cum puteti dovedi acest lucru? Exista vreo inregistrare in care unul dintre jucatori ii spune celuilalt sa lase mai moale sau vreo alta dovada? Se aude acest lucru undeva? Poate omul nu si-a pus osul pur si simplu ca nu a vrut! Fara dovezi clare nu poti lua masuri impotriva cuiva pentru ca exista prezumtia de nevinovatie!
                      Lemne: DHS Hurricane Long W997
                      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                      BH: DHS GoldArc 8

                      Comentariu


                      • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                        cumetre tu nu ai liniste seara?
                        Nu am Cornele când vad unul ca Popescu și alții care mai mult sau mai puțin voalat le iau apărarea ca vezi Doamne ca suntem pricinosi ca ne-a bătut de nea rupt Ciobi ca Dumnezeu a zis.... sa nu facem asa. De Enciu, Petrescu și Lukas nu s-a luat nimeni când au făcut legea în Amatur pentru ca și-au văzut de treaba lor și nu s-a întâmplat asa ceva niciodată la ei! Și apare deodată marele talent și se P.. Ă pe noi și la propriu și la figurat. Tu te-ai supărat rău de tot când ți-a servit Georgică după gat mingea dar Bondoc si colegii din Amatur cum crezi ca s-au simțit! Și vin unii acum și spun ca pedeapsa e drastica? ca e prima măsură care se ia când au fost aceste fapte și în trecut. Au fost și poate vor mai fi dar nici una nu a fost atât de evidenta și ostentativa. Și ca să umple paharul cu v?rf nici unul din cei doi nu au ieșit pe forum sa se apere, sa facă "mea culpa" sau să-și toarne cenușă în cap! Probabil în capul lor Amatur ul i-a pedepsit pt talentul lor și nu pentru mizeria pe care au arătat-o la masa de joc.

                        Comentariu


                        • Mi se pare nedrept ca munca unui om, bani cheltuiți,zile petrecute în Amatur (Simon Csaba) timp de un an sa nu fie răsplătită asa cum trebuie și sa ii se șteargă jumătate din puncte, doar sa nu fie campion amatur 2019 ( sincer are mulți hateri dar nici chiar asa).. De unde și pana unde se schimba peste noapte niște reguli? Unde scrie în regulament sa se taie jumătate din puncte....��De ce nu s-au tăiat 20 de puncte sau 25? Sau 39 de puncte..?

                          PS : Câți nu au făcut blaturi evidente, meciuri trucate și asa mai departe.. Un avertisment credca era suficient și eventual descalificat în timpul turneului.
                          Ultima editare de victor.arad; 21.oct.2019, 22:54.

                          Comentariu


                          • Postat în original de victor.arad Vezi post
                            Mi se pare nedrept ca munca unui om (Simon Csaba) timp de un an sa nu fie răsplătită asa cum trebuie și sa ii se șteargă jumătate din puncte, doar sa nu fie campion amatur 2019 ( sincer are mulți hateri dar nici chiar asa).. De unde și pana unde se schimba peste noapte niște reguli? Unde scrie în regulament sa se taie jumătate din puncte....��De ce nu s-au tăiat 20 de puncte sau 25? Sau 39 de puncte..?

                            PS : Câți nu au făcut blaturi evidente, meciuri trucate și asa mai departe.. Un avertisment credca era suficient și eventual descalificat în timpul turneului.


                            Mai uitați-vă odată... Poate v-a scăpat!

                            Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                            Blade: Andro Treiber H
                            Fh: Nittaku Fastarc G-1
                            Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                            Comentariu


                            • Postat în original de krisztalori Vezi post
                              Nu sunt de acord cu blaturile si poate chiar afost blat insa poate ca pare absurd ce voi spune insa cum puteti dovedi acest lucru? Exista vreo inregistrare in care unul dintre jucatori ii spune celuilalt sa lase mai moale sau vreo alta dovada? Se aude acest lucru undeva? Poate omul nu si-a pus osul pur si simplu ca nu a vrut! Fara dovezi clare nu poti lua masuri impotriva cuiva pentru ca exista prezumtia de nevinovatie!
                              Buna seara,

                              Probabil nu ati urmarit filmuletul atasat ca dovada incontestabila... nu cred ca este nevoie de nici o proba audio .... Dl Csabi face parte din acea categorie de jucatori cu care dupa ce joci nu pleci suparat de la masa... alta rasa ... In schimb dl Irsai este din aceeasi plamadeala cu restul amatorilor, adica un jucator cu care se poate compara orice jucator de la Elite .... Problema este aceea ca un jucator din categoria lui Csaba nu are cum sa piarda cu 3-0 in fata unui jucator din aceasta categorie nici daca joaca 2 ani la rand ... stiti treaba cu apa si uleiul ... Apropos, am vazut meciul cu pricina. Filmuletul este doar un scurt rezumat a ceea ce a fost la masa de joc. Rar am putut fi de fata la un blat atat de flagrant. La 2-0 pentru Irsai am plecat de la masa lor pentru ca imi venea sa vomit ....
                              Sper ca aceste sanctiuni sa aibe efect si in viitor, iar cei care apeleaza la aceste "giumbuslucuri", sa inteleaga ca se expun la anumite riscuri....

                              Seara buna,

                              Alin Hutanu
                              Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                              FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                              BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Este evident ca a dorit sa piardă anumite mingi, a jucat în dorul lelii... Și cel mai probabil sa piardă meciul sa se califice și el și tovarășul lui Irsai. Dar ce nu înțeleg de unde și pana unde trebuia pedeapsa asta luata care nici nu este scrisa în regulamentul Amatur? Este cel puțin ciudata anularea a jumătate din puncte acumulate în un an..eu cred ca alte variante erau mai corecte decât aceasta decizie.

                                Daca locul 2 în Amatur avea sub 50% din punctele lui Simon ce se intampla? Ii tăiau 70% din puncte.. Mi se pare ridicol și cel puțin se observa o premeditare la mijloc..sper sa nu o luam razna cu toții și sa încercăm sa nu dezbinam cu totul aceasta mișcare amaturista construita cu greu în at?ția ani.
                                Ultima editare de victor.arad; 21.oct.2019, 23:29.

                                Comentariu


                                • Postat în original de gpopescu Vezi post
                                  Nu judecați, ca să nu fiți judecați. Căci cu ce judecată judecați veți fi judecați; și cu ce măsură măsurați vi se va măsura. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău și nu te uiți cu băgare de seamă la b?rna din ochiul tău? Sau, cum poți zice fratelui tău: „Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău”, și, când colo, tu ai o b?rnă în al tău?… Fățarnicule, scoate ?nt?i b?rna din ochiul tău, și atunci vei vedea deslușit să scoți paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:1-5)
                                  Se mai zice si ca litera ucide si spiritul da viatza. In absenta bunului simt degeaba dam citate din biblie ca sunt ca nuca in perete. Asa vine unu si face .. treaba mare pe o masa la un concurs si hai sa nu l judecam ca vom fi judecati... Si hai ca si noi am pacatuit , ca fiecare facem chestiunea cu pricina, e drept ca folosim WC ul dar tot facem ) asa ca realizati penibilul postarii... nu am nimic cu nimeni dar unele lucruri sunt flagrante si trebuie penalizate.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                    Georgică ai luat-o pe aratură tată! Sau nu ești în cea mai buna forma în seara asta sau te-ai transformat și propovăduiești cuv?ntul lui Dumnezeu pe pamant!Tu vrei să-i ducem în biserica și să-i judece preotul ortodox sau romano-catolic și reformat! Eu zic sa stai liniștit ca au timp să-și spele păcatele în prezbiteriu! Știi cum au procedat: ca unul care se scăpă pe el... In stânga are toaletă publica în dreapta e un colț de clădire și el se duce și se P.. Ă pe singurul trecător de pe alee. E mare, e mica pedeapsa nimeni nu poate spune cu certitudine dar în mod sigur trebuiesc pedepsiti și e bine ca odată și odata "s-a rupt pisica în doua". Georgică și (ca o gluma) nu uita zicala neaoș romaneasca"pana la Dumnezeu te mănîncă sfintii". NIHIL SINE DEO, NIHIL SINE LEX
                                    Vasile, daca as avea niscaiva puteri Divine, as scoate vreo cativa draci din tine ca vad ca ai o armata...

                                    Eu cred ca de la fumat ti se trage si esti asa de hain.
                                    Cand nu o sa mai fumezi, o sa intelegi poate cuvantul lui Dumnezeu!. Pana atunci, Satan e stapanul tau.
                                    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de gpopescu Vezi post
                                      Vasile, daca as avea niscaiva puteri Divine, as scoate vreo cativa draci din tine ca vad ca ai o armata...

                                      Eu cred ca de la fumat ti se trage si esti asa de hain.
                                      Cand nu o sa mai fumezi, o sa intelegi poate cuvantul lui Dumnezeu!. Pana atunci, Satan e stapanul tau.
                                      Gata... Te-am pierdut și pe tine!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                        Cunosc cazul, asa este, se vede din avion, păcat! Faptul că blatul este evident nu inseamnă că organizatorii de la acest turneu pot face dreptate. Nici vorbă! In schimb , Alex, are dreptul să nu-i primească la turneele organizate in Brașov. Nu le mai pronunț numele că deja le fac publicitate.

                                        In numele echipei cu care am venit transmit multumirile noastre organizatorilor!
                                        Daca-i pronunti numele lui Simon Csaba il faci cunoscut in tenisul de masa?!?))))Esti TARE ....simpatic)))))

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de sevraj Vezi post
                                          Pe bune ca ma "riscam" sa fiu blamat, dat afara din randul organizatorilor, orice... Si l dadeam afara din concurs. Omul asta nu cumva e "campionul amatur" anul asta?
                                          Nu vreau sa-i iau apararea lui Simon Csaba dar,l-am avut jucator in Portugalia si-l cunosc FFF.bine.Cam asa facea cand nu era platit la timp sau cand intra in "sevraj" din cauza bauturii.Nu stiu ce s-a intamplat acolo dar va spun sub cuvant de onoare ca nu este pt.prima data cand vad asemenea scene cu el...

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Aly78 Vezi post
                                            Buna seara,

                                            Probabil nu ati urmarit filmuletul atasat ca dovada incontestabila... nu cred ca este nevoie de nici o proba audio .... Dl Csabi face parte din acea categorie de jucatori cu care dupa ce joci nu pleci suparat de la masa... alta rasa ... In schimb dl Irsai este din aceeasi plamadeala cu restul amatorilor, adica un jucator cu care se poate compara orice jucator de la Elite .... Problema este aceea ca un jucator din categoria lui Csaba nu are cum sa piarda cu 3-0 in fata unui jucator din aceasta categorie nici daca joaca 2 ani la rand ... stiti treaba cu apa si uleiul ... Apropos, am vazut meciul cu pricina. Filmuletul este doar un scurt rezumat a ceea ce a fost la masa de joc. Rar am putut fi de fata la un blat atat de flagrant. La 2-0 pentru Irsai am plecat de la masa lor pentru ca imi venea sa vomit ....
                                            Sper ca aceste sanctiuni sa aibe efect si in viitor, iar cei care apeleaza la aceste "giumbuslucuri", sa inteleaga ca se expun la anumite riscuri....

                                            Seara buna,

                                            Alin Hutanu
                                            Am urmarit meciul si intr-adevar dl Simon a jucat cu "garda jos" dar as vrea sa va povestesc un lucru interesant legat de dl Simon
                                            Aproximativ cu 2 ani in urma la un concurs organizat la Reghin am avut sansa sa castig cu 3-2 in fata lui ceea ce e absolut incredibil data fiind valoarea lui fata de a mea intr-un turneu pe care ulterior el l-a si castigat! Cred ca am fost singurul in ziua respectiva care am reusit sa castig in fata lui in grupele inferioare, tot asa intr-o situatie ca daca nu castigam nu ma calificam( pana la urma nici asa nu m-am calificat). Cea ce vreau insa sa remarc este faptul ca el nu cunostea rezultatele mele din grupa si fiind deja calificat a jucat pur si simplu extrem de relaxat fara motivatie si astfel am reusit sa il bat fara sa fi vorbit in prealabil ceva cu el in consecinta nu a fost nici un blat sau orice altceva
                                            De ce nu putea fi la fel si acum?!

                                            Si in fotbal exista multe meciuri care la prima vedere par a fi meciuri aranjate insa fara dovezi clare echipele nu pot fi pedepsite! Tot asa mi se pare si aceasta situatie si pedepsirea lor fara dovezi concrete mi se pare incorecta!
                                            Ultima editare de krisztalori; 22.oct.2019, 07:34.
                                            Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                            BH: DHS GoldArc 8

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                                              Daca-i pronunti numele lui Simon Csaba il faci cunoscut in tenisul de masa?!?))))Esti TARE ....simpatic)))))
                                              Probabil nu te-ai trezit bine. Eu nu vorbesc de publicitate in tenis, există si publicitate negativă in ceea ce s-a intâmplat si nu am vrut să jignesc. Dacă tot atașezi zâmbete esti in contradictoriu cu "nu-mi place" la mesajul meu.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de krisztalori Vezi post
                                                Am urmarit meciul si intr-adevar dl Simon a jucat cu "garda jos" dar as vrea sa va povestesc un lucru interesant legat de dl Simon
                                                Aproximativ cu 2 ani in urma la un concurs organizat la Reghin am avut sansa sa castig cu 3-2 in fata lui ceea ce e absolut incredibil data fiind valoarea lui fata de a mea intr-un turneu pe care ulterior el l-a si castigat! Cred ca am fost singurul in ziua respectiva care am reusit sa castig in fata lui in grupele inferioare, tot asa intr-o situatie ca daca nu castigam nu ma calificam( pana la urma nici asa nu m-am calificat). Cea ce vreau insa sa remarc este faptul ca el nu cunostea rezultatele mele din grupa si fiind deja calificat a jucat pur si simplu extrem de relaxat fara motivatie si astfel am reusit sa il bat fara sa fi vorbit in prealabil ceva cu el in consecinta nu a fost nici un blat sau orice altceva
                                                De ce nu putea fi la fel si acum?!

                                                Si in fotbal exista multe meciuri care la prima vedere par a fi meciuri aranjate insa fara dovezi clare echipele nu pot fi pedepsite! Tot asa mi se pare si aceasta situatie si pedepsirea lor fara dovezi concrete mi se pare incorecta!
                                                De ce nu putea fi la fel? Deoarece Simon afișa niște expresii faciale în contradictoriu cu o situație reala de joc. Pe înțelesul tuturor, când plasa (că nu trăgea tare decât afara sau în fileu) mingea lateral și Irsai nu ajungea, ?i părea rău că a câștigat punctul.
                                                Când trăgea afară sau în fileu, mai arunca o privire celor ce urmăreau meciul, exact ca atunci când un elev copiază și se asigură că nu va fi prins de către profesor.
                                                Va atașez link cu tot setul, dacă nici așa... eu mă dezabonez de la acest topic [emoji58]

                                                https://www.facebook.com/30968063634...sn=mo&d=n&vh=e

                                                Comentariu


                                                • Pentru cei ce spun ca au fost blaturi si inainte, am o intrebare simpla: de ce nu le-ati anuntat, domnilor, ca sa poata fi analizate si Comitetul Director sa ia masurile cuvenite?

                                                  Blaturile trebuiesc dovedite cu probe(video, audio, etc) nu cu susoteli la coltul salii.Sunt acum telefoane inteligente, se poate filma cu ele pentru a demonstra reaua vointa a unora...

                                                  Faptul ca ati stiut de ele si nu le-ati facut publice, inseamna ca ati fost partasi la aceste inselaciuni.

                                                  Dar blaturile trebuiesc dovedite cu probe(video, audio, etc) nu cu susoteli la coltul salii.

                                                  Dupa stiinta mea, acesta a fost primul blat dovedit cu filmarea video, de aceea si decizia luata a fost pe masura.

                                                  Daca cititi in link-ul de mai jos, veti vedea ca in alte sporturi masurile au fost mult mai dure: amenzi, retrogradarea campioanei, puscarie, etc.

                                                  https://ro.wikipedia.org/wiki/Scanda...alian_din_2006

                                                  Comentariu


                                                  • Imi cer scuze anticipat, dar este o masura extrem de dura la adresa unui jucator foarte activ din Amatur si vreau sa stiu daca decizia a fost luata pe baza regulamentelor in vigoare si mai ales ce articol a fost invocat de catre Comitetul Director?

                                                    In regulamentul actual am gasit aceste articole la partea de disciplina:

                                                    Regulament AmaTur 2019
                                                    Regulamentul Circuitului Individual de Tenis de Masă AmaTur România 2019
                                                    6.5. Disciplina;
                                                    6.5.1 Jucătorii de tenis de masă vor evita comportări care ar putea avea un caracter nesportiv, ar jigni participanții sau ar dăuna imaginii sportului:
                                                    - expresii grosolane;
                                                    - distrugerea cu bună intenție a mingii;
                                                    - distrugerea cu bună intenție a mesei;
                                                    - aruncarea mingii;
                                                    - aruncarea paletei;
                                                    - lovirea mesei sau mantinelei cu palma, paleta sau piciorul;
                                                    - schimbarea paletei în timpul meciului;
                                                    - completarea cu lucruri care nu-i aparțin;
                                                    - părăsirea sălii sau ?nt?rzierea mai mare de 5 minute în momentul în care ar trebui să dispute un meci;
                                                    - prelungirea fără motiv a timpului destinat încălzirii, care este de 2 minute;

                                                    Sau poate este un articol in regulamentul FRTM?

                                                    FEDERATIA ROMANA DE TENIS DE MASA
                                                    REGULAMENTUL DE JOC
                                                    3.5.2.1. Jucatorii sau antrenorii vor evita comportari care ar putea avea un caracter
                                                    nesportiv, ar jigni spectatorii sau ar dauna imaginii sportului cum ar fi:
                                                    - Expresii grosolane, lipsite de educatie;
                                                    - Distrugerea cu buna intentie a mingii;
                                                    - Aruncarea intentionata, a mingii în afara spatiului de joc;
                                                    - Aruncarea paletei;
                                                    - Lovirea intentionata a mesei cu m?na sau piciorul;
                                                    - Lovirea intentionata a echipamentului aflat în spatiul de joc;
                                                    - Schimbarea paletei fara permisiunea arbitrului;
                                                    - Lipsa de respect fata de oficiali, etc.
                                                    3.5.2.2. Daca în oricare moment al jocului, un jucator sau un antrenor, comite o
                                                    greseala grava, arbitrul va întrerupe jocul si va raporta situatia aparuta, arbitrului
                                                    judecator.Pentru situatii mai putin grave, arbitrul va putea, la prima ocazie, sa acorde
                                                    vizibil un cartonas galben si sa-l avertizeze pe cel vinovat ca la prima abatere va fi
                                                    penalizat.

                                                    A fost invocat un alt articol decat ce am gasit eu? Care este acesta?

                                                    Imi cer scuze inca o data daca deranjeaza intrebarea si va multumesc anticipat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X