Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Paneth Farkas", Apahida (CJ) - 16/17.11.2019 *

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Draga Gheo, ai sintetizat atat de bine ceea ce s-a petrecut sambata si duminica, incat nu au mai ramas multe de spus…felicitari si tie pentru eleganta, bun simt, naturalete etc. Dai dovada de calitati care, in zilele de azi, fiind atat de rar intalnite, sunt cu atat mai mult de apreciat. Vreau sa evoc episodul extrem de emotionant in care ai vorbit despre Paneth Farkas, urmat de momentul de reculegere; in plus, surpriza organizatorilor care ne-au oferit inregistrarea cu vocea maestrului, a fost o incununare deosebita a momentului de deschidere! Bravo!
    Imi pare rau ca nu am reusit nicicum sa ajung si duminica la sala pentru a vedea cum s-au desfasurat lucrurile, pentru a-i saluta pe prietenii de la open si elite si pentru a-i ajuta pe organizatori la adunat si ce mai era de facut pe acolo.
    Si uite-asa am ajuns si la organizatori: Luci, Tudor si toti ceilalti care v-au ajutat, ati facut o treaba minunata! Implicarea si pasiunea voastra s-au vazut in toate aspectele, pana la cele mai mici detalii. V-ati descurcat absolut impecabil!!! Va felicit, va multumesc si va doresc succes in organizarea urmatoarelor turnee.!
    Felicitari tuturor participantilor pentru implicare si pentru fair play!
    De acolo de unde vegheaza, am convingerea ca a primit cu bucurie omagiul pe care, prin intermediul lui Lucian si Tudor, i l-am adus toti lui Paneth Farkas, un om cu un destin tulburator, dincolo de (performantele din) tenisul de masa. Va prezint tuturor respectul meu pentru aceasta sarbatoare si astept cu nerabdare urmatoarea editie a Memorialului, organizat tot de voi!

    Cu prietenie, Ovidiu!

    Postat în original de gheo Vezi post
    Mulțumesc Tudor Bădescu și Lucian Așteleanu pentru organizarea impecabilă a turneului. Având în vedere că, în calitate de organizatori, este primul vostru turneu, vă felicit din toată inima! Cu nerăbdare aștept următorul turneu organizat de voi!
    Mulțumesc Florin Apian și Mihai Miron, pentru disponibilitatea de a fi prezenți în calitate de organizatori tehnici. Turneul s-a desfășurat cursiv și a beneficiat din plin de experiența voastră.

    Mulțumesc EMI, pentru că, între două internări la spital, ai dăruit acestui turneu din timpul tău, deși starea ta de sănătate este, din păcate, pusă la încercare.

    Nu în ultimul rând doresc să mulțumesc tuturor celor care au onorat turneul prin prezența lor. M-am bucurat să văd copii care n-au ?mplinit, încă, 10 ani alături de venerabilul Papp Ernest (72 de ani). Nu au fost puțini participanții care au venit de la distanțe mari, la acest turneu. Cer permisiunea să-l amintesc aici pe inepuizabilul și inconfundabilul Cristian Istrate, care, după ce a participat sâmbătă la turneul de la Miercurea Ciuc, a călătorit (toată) noaptea cu trenul (nu la vagonul de dormit!), pentru a ne onora cu prezența la turneul de la Apahida. Iar la terminarea turneului a mai avut energie și, mai ales, bunăvoința să rămână lângă organizatori, pentru a ajuta la strângerea materialelor din sală. Mulțumim Cristian Istrate!

    Sunt mulți cei care s-au străduit, alături de organizatori, să ofere o desfășurare cât mai bună a turneului. ?i amintim aici pe Victor Tărășescu, Hriscu Florentina, Silvia Bădescu, Florin Țigăroi, Ifrosa Petru, Fodor Iosif, Tofeni Ovidiu, Preda Giani, Sandor Solyom, Florin, Ernest Papp, Cornel Bădescu, Cristian Istrate, Mihai Galiu, doamna Galiu și mulți alții pe care ?i rog să accepte scuzele mele dacă n-au fost amintiți.

    Mulțumesc Ștefan Rusu pentru că ai venit să fii alături de membrii AmaTur de care te leagă vechi și durabile amintiri. Sperăm din toată inima, ca la următorul turneu să ne onorezi și să ne oferi bucuria de a fi prezent la masa de joc. Mulțumim pentru postarea ta (#450) care demonstrează că AmaTurul este locul în care dincolo de rivalitatea de la masa de joc se nasc prietenii care nu sunt șterse de trecerea anilor.

    P?nă la urmă, dincolo de diplome, medalii și cupe, AmaTurul este locul unde avem șansa de a deveni mai buni, nu doar la masa de joc, ci și în relația cu cei cu care ne bucurăm de această pasiune: dragostea pentru tenisul de masă. Ceva mă face să cred că fără incredibila pasiune pentru tenisul de masă a lui Tudor Bădescu și Luci Așteleanu acest turneu nu s-ar fi născut...
    Mulțumesc Tudor!
    Mulțumesc Luci

    Comentariu


    • Salutare tuturor, trebuie sa recunosc ca zona Clujului m-a adus de la agonie la extaz... aproape de uluiala ! anul trecut am participat la Gheorghieni la un turneu WTTD... cel mai catoastrofic turneu la care am participat eu din punct de vedere a conditiilor de joc... la acel moment am postat nemultumurile mele si a fost pentru prima oara cand am facut acest lucru... Ieri a fost total opusul a ceeace sa intamplat anul trecut.
      1. Organizare perfecta,
      2. ospitalitate cu totul deosebita,
      3. lumina artificiala de nota 7.5 in conditiile in care cu greu salile tip Nastase ajung la nota 6... si am fost in cateva,
      4. jucatori cu totul deosebiti, ma refer la cei care au ajuns in fazele finale de la elite,
      5. jucatori foarte buni la open,
      6. fair-play desavarsit,
      7. o armonie si o emulatie cu totul speciala si care pe mine m-a surprins placut.

      1. Nu a fost nimic lasat la voia intamplarii, incepand cu "memorialul Paneth Farkas" si evocarea omului si sportivului, totul a fost asa cum a trebuit... Sala curata, suprafata de joc foarte buna si curata, cu ajutorul lui Emi mesele si gradenele au fost curate, mingiile bune. la pupitrul concursului lume buna... Florin Apian la platane , ii multumesc si eu pentru onorarea de a fi prezent logistic la acest prim turneu aici.
      2. ospiatliattea in ceeace ma priveste a fost la superlativ.. am fost preluat de la gara de dl. Gigi Sanpetrean un om cu totul si cu totul deosebit, o bunatate si o generozitate cu care greu te intalnesti, ar trebuii cel putin inventat sau macar clonat. cand esti cu d-lui sti sigur... sigur ca nu esti singur pe lume, n-am cuvinte sa va multumesc pentru ce ati facut si pentru ce faceti in mod obisnuit, ma INCLIN cu stima si consideratie, comunitatea Clujului are pe cine se baza in orice imprejurare.
      3. nu pot trece cu vederea lumina artificiala... a fost foarte buna, si credeti-ma stiu ce vorbesc, nu putea-i sa spui ca intr-o parte a mesei e umbra iar in cealalta e luminata, totul a fost luminat uniform. Pentru acest lucru trebuie sa multumim organizatorilor turneului care au capacitat forurile locale in speta Primarul Comunei Apahita, un om de mare valoare care a inteles importanta acestui sport si nevoile lui... si ce e mai important pentru acest sport decat o lumina foarte buna pe langa mese bune gradene si aerul conditionat, unde aici nu a fost cazul dar a mers aerul cald. Si acest lucru nu e tot, prin amabilitatea si cooperarea primariei Apahida (va spun sincer nici in ziua turneului nu stiam cum se pronunta aceasta localitate, iar acum parca m-am nascut acolo) si a inimosului primar aceasta sala o sa aibe o instalatie completade lumini si pe mijlocul salii de 5*. Am uitat sa va spun in preziua turneului toate becurile halogen au fost schimbate, si din aceasta cauza lumina a fost foarte buna, e adevarat cine a inlocuit becurile a uitat sa le si regleze pe pozitie, dar acest lucru se regleaza cel mai usor. Multumim dl. Primar din Apahida pentru curajul de a intra in comunitatea Amatur.
      4. Au fost jucatori de certa valoare, fosti jucatori de super liga sau divizia A, finala a fost intre acesti jucatori,
      Bothazan Florin
      castigat de Bothazan Florin cu 3-0
      Preda Ionut

      5. Surprinzator finala open a castigat-o Szanto Gyula un jucator din Ungaria cu scorul de 3-0, e adevarat finalistii au avut cel putin o fata cu material.
      6, 7. Toata lumea s-a simtit foarte bine la acest prim turneu, e adevarat nu toti au plecat satisfacuti de jocul prestat... dar asta e viata nu le poti avea pe toate
      la final trebuie sa ii multumesc celor 2 anfitrioni a-i turneului... Tudor si Lucian care au fost niste robotei plini de ospitalitate si atenti la tot ce se intampla pentru buna desfasurare a turneului. Am remarcat un moment cu totul special... au facut un efort extraordinar si au astupat toate geamurile pe partea soarelui pentru a exista conditii mai bune pe timp de zi, ceeace spune multe acest aspect despre modul cum au tratat ei jucatorii si turneul. Va multumesc baieti ca existati si va asigur de toata participatiunea mea pe viitor asa cum am promis, in general la mine o strangere de mana sau o promisiune e mai valabil decat un contract scris. De asemene multumesc familiei Badescu pentru suportul lor cand am fost invitat la un ceai la domiciliu, si a sotiei pentru amabilitatea de a ma ajuta sa ajung la gara, stima !
      Acestea find zise si sper ca n-am scris prea mult astept sa ne revedem curand !

      Comentariu


      • Semifinale Elite:

        - Marchis Maximilian Pop Sorin -




        - Farcas Dan Olahut Rares -

        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Buna seara. Sunt Oprea Adrian, am uitat un prosop butterfly roz undeva in sala. Daca l-a gasit cineva si doreste sa il returneze, asta este nr. meu de telefon 0765558208. Multumesc

          Comentariu


          • Finala Elite:

            - Farcas Dan Marchis Maximilian -

            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

            Comentariu




            • Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Postat în original de joo saehyuk Vezi post
                Buna seara. Sunt Oprea Adrian, am uitat un prosop butterfly roz undeva in sala. Daca l-a gasit cineva si doreste sa il returneze, asta este nr. meu de telefon 0765558208. Multumesc
                Sa gasit un tricou doar in toata sala si pe acel scris careva din Dumbraveni

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de Floryyyn Vezi post
                  Sa gasit un tricou doar in toata sala si pe acel scris careva din Dumbraveni

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                  Spun asta ca am fost acolo pana la stingerea lumini in sala

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Multumesc, sa il foloseasca sanatos cel ce l-a gasit.

                    Comentariu


                    • A fost un turneu exceptional datorita celor doi LUCI SI TUDOR,niste oameni extraordinari care s-au inhamat la o treaba indelugata pe doua zile ,sunt doi baieti pe care eu nu i-am vazut suparati nici o data ,si ii felicit cu aceasta ocazie,si astept sa ne intalnim de cate ori este posibil la cat mai multe turnee....Bravooooo,si la anul vrem mai multe turneeee...la Cluj....

                      Comentariu



                      • Urmatoarele prosoape si tricouri au ramas in sala dupa turneu.
                        Posesorii acestora sunt rugati sa ma contacteze la numarul de
                        telefon 0744557647 - Tudor.
                        Butterfly Viscaria
                        FH : Dignics 05
                        BH : Dignics 05

                        Comentariu


                        • In numele organizatorilor as vrea sa va multumim tuturor pentru participarea la acest turneu( 230 de jucatori plus foarte multi insotitori). Un astfel de turneu nu se poate realiza decat cu o echipa foarte puternica, si DA, putem spune ca am avut alaturi de noi o echipa extraordinara.Am fost primiti la Apahida de catre domnul primar Grigore Fati si de echipa dansului,in contextul in care in Cluj-Napoca nu am gasit intelegere pentru a inchiria o sala de sport. Si eu si Luci dorim sa continuam organizarea de turnee si in anul 2020. Va multumim !
                          Ultima editare de Tudor Badescu; 19.nov.2019, 00:05.
                          Butterfly Viscaria
                          FH : Dignics 05
                          BH : Dignics 05

                          Comentariu


                          • Dragi prieteni, subscriu celor spuse anterior.
                            Doar cuvinte de lauda la adresa organizatorilor si a participantilor. A fost un turneu foarte bine pus la punct, cu participare numeroasa si de mare calitate, alaturi de prieteni si de noi prietenii, cu trairi intense de bucurie si cu pareri de rau (aici vreau sa mentionez faptul ca de data aceasta nu m-am ridicat la nivelul asteptat de prietenii, colegii si suporterii care m-au sustinut si pe care i-am simtit alaturi).
                            Nu am sa repet aceleasi lucruri care au fost evidentiate mai sus referitor la conditiile de joc si care au foarte bune sau care au fost remediate la timp, tocmai pentru a oferi participantilor posibilitatea de a se simti cat mai bine la masa de joc. Vreau doar sa subliniez faptul ca pe langa organizatori si toti cei care s-au implicat la acest turneu pentru a-l aduce la un nivel neasteptat ( sa tinem cont ca este primul organizat pt unii...), au existat alti "oameni" pe care poate unii nu i-au vazut dar prezenta lor s-a facut simtita... aici ma refer la doamna care a facut curat la toalete ... era in permanenta acolo... curatenia, sapun, hartie ... nu au lipsit in niciun moment... Felicitari si multumim! Deci, se poate...
                            Avem o comunitate de iubitori ai tenisului de masa destul de mare in Cluj si cu totii ne-am bucura daca acesta "reusita" a Voastra se va repeta cat de des.

                            Felicitari tuturor, in special nucleului si multumim pentru tot ce ati facut. Sunteti grozavi!
                            Mii de multumiri prietenilor care mi-au transmis caldura si suportul lor, fiindu-mi alaturi pana la final !
                            In final, vreau sa cred ca domnul Paneth Farkas a primit onoarea si stima pe care i-am adus-o toti in aceste doua zile pline si poate ca am primit "confirmarea" Dansului, prin caldura si lumina razelor de soare de care am avut parte.

                            Sper sa ne revedem cat de curand... pana atunci, voie buna!

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X