Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Calificare WCPP", Bistrița - 21.12.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Se pare ca mai am inca Donic celuloid de 1 si 3 stele, amestecate ... eventual si Bty ***, la nevoie.

    Anul trecut am vrut sa jucam cu Gewo plastic dar mi s-a spus ca la astfel de turnee se mai foloseste inca celuloidul.
    Scuze, tocmai m-a anuntat Lucian ca s-a trecut pe plastic si la turneele WCPP, asa ca voi aduce mingi Gewo plastic.
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #77
      Turneu de calificare World Championship of Ping Pong Romania - Editia a V-a
      - regulamentul de joc este prezentat mai jos;
      - finalistii turneului se califica pentru finala mondiala WCPP de la Londra din ianuarie 2019;
      - se puncteaza ca un turneu B pentru jucatorii care doresc;

      Turneu de calificare World Championship of Ping Pong Romania - Editia a IV-a
      - regulamentul de joc este prezentat mai jos;
      - castigatorul turneului este calificat pentru finala mondiala WCPP de la Londra din ianuarie 2018;
      - se puncteaza ca un turneu B pentru jucatorii care doresc;

      Dupa mine si anul acesta trebuia pastrata ideea punctarii facultative a turneului.
      Considerente: -in caz contrar oricine poate organiza in cursul anului turnee cu smirghel.
      Daca se accepta in mod obligatoriu sa fie turneu Amatur, atunci in cadrul oricarui turneu din circuit poate folosi asemenea palete.
      Nu respecta regulile impuse de Regulamentul Amatur.

      ... ca o concluzie finala se vrea impunerea absentei lui Simon Csaba!!!

      Daca se respecta punctarea facultativa a turneului avea drept de joc, dar tipic pentru noi gasim chichite pentru a impune orientarile si directivele date de unii !!!!
      totusi o intrebare pentru un prieten : anul acesta de ce nu se poate sa fie punctarea facultativa a turneului????
      pun pariu ca la anul cand Csabi nu va avea interdictie, iarasi se va reveni la punctarea facultativa.

      Comentariu


      • #78
        Nu poate juca pentru ca e turneu B, nu pentru punctare ... ati fi putut cere o derogare pt Csobi asa cum si eu am dorit una (pe an) pentru ca acest turneu oarecum unic sa fie in Amatur.

        La anul voi face cumva sa nu mai fie problema mea si isi vor bate altii capul cu drepturile de joc.

        Deocamdata este turneu B, punctat si nu se mai poate schimba nimic.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #79
          Nistor Dorel - Bistrița
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Nu poate juca pentru ca e turneu B, nu pentru punctare ... ati fi putut cere o derogare pt Csobi asa cum si eu am dorit una (pe an) pentru ca acest turneu oarecum unic sa fie in Amatur.

            La anul voi face cumva sa nu mai fie problema mea si isi vor bate altii capul cu drepturile de joc.

            Deocamdata este turneu B, punctat si nu se mai poate schimba nimic.
            Nu trebuia ceruta derogare, trebuia respectat regulamentul din anii anteriori. Atunci nu era o problema pentru nimeni.

            Comentariu


            • #81
              Draga Florine,
              E clar ca nu este un turneu B. Nu se desfasoara dupa regulamentul Amatur, nu este nicio referire in descrierea turneului decat ca "se puncteaza ca un turneu B". CD (Consiliul/Comitetul Dictator) a hotarat eliminarea lui Csaby pentru trei luni din Amatur. Acest turneu nefiind un turneu Amatur, Csaby trebuia primit. Mai mult de atat neprimindu-l nu vom stii, nu veti stii niciodata daca el ar fi castigat turneul, daca ar fi reprezentat Romania cu brio, ca Vladut. Cred ca ar fi un act de dreptate, indreptarea acestei situatii si acordarea lui Simon Csaba a dreptului de participare. Andrei avea dreptate in totalitate.
              Multumesc.
              Ultima editare de mandelafree; 17.dec.2019, 17:59.
              Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
              https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
              Va rog sa aveti o viata frumoasa.

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Scuze, tocmai m-a anuntat Lucian ca s-a trecut pe plastic si la turneele WCPP, asa ca voi aduce mingi Gewo plastic.
                Scuze din nou, e cam zapaceala zilele astea, le-am luat de la EmiTT si le-am confundat ... de fapt sint Joola Magic ABS plastic.

                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #83
                  Respectuos ma adresez d-lui Lucian Filimon cu deosebita rugaminte de a da raspuns daca d-l Simon Csaba poate sa participe la aceste calificari si daca nu atunci care este temeiul legal in baza caruia ii este interzisa participarea ? In cazul in care NU primesc cel putin maine dimineata raspuns ma voi adresa direct organizatorilor din Anglia!!!
                  Matchroom Sport
                  Mascalls
                  Mascalls Lane
                  Brentwood
                  Essex
                  England CM14 5LJ
                  info@matchroom.com
                  +44 (0)1277 359 900
                  Dupa mine nu puteti sa-i interziceti lui Csabi sau oricarei alte persoane sa participe la aceste calificari!!! Britanicii nu vor fi incantati sa auda de asemenea interdictii, ei sunt adepti ai democratiei si a respectarii legii. O seara minunata sa aveti.

                  Comentariu


                  • #84
                    Nu cred ca intra pe forum, scrie-i te rog pe messenger (facebook).
                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #85
                      Problema se poate rezolva mai simplu, Lucian oricum nu va putea hotari ca acesta sa fie turneu Amatur in care sa participe un jucator suspendat.

                      Postat în original de FlorinBN Vezi post
                      Exista varianta ca turneul sa nu fie punctat deloc, il mut la competitii si atunci nu mai este nici o problema cu participarea.

                      Daca fac altfel, va trebui sa anunt ca nu-l punctez dupa desfasurarea lui ... cum credeti ca este mai bine?
                      Postat în original de sarcani Vezi post
                      Acest turneu nu are legatura cu circuitul Amatur. Doar se foloseste de logistica Amaturului. Oricum noi ne am retras. Nu are rost sa va mai bateti capul.


                      Deci, toti cei care sinteti pentru participarea lui Csobi (in conditiile actuale, altfel nici eu nu as avea nimic impotriva) va asumati sa mut turneul la Competitii?
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Problema se poate rezolva mai simplu, Lucian oricum nu va putea hotari ca acesta sa fie turneu Amatur in care sa participe un jucator suspendat.






                        Deci, toti cei care sinteti pentru participarea lui Csobi (in conditiile actuale, altfel nici eu nu as avea nimic impotriva) va asumati sa mut turneul la Competitii?
                        Gresita intrebarea!!! Acest turneu NU respecta regulile AMATUR 2019!!! ...iar problema mare si grava este daca Organizatorul principal stie ca i s-a interzis lui Csabi sa participe!!! NU STIE!!! Hotararea a fost iarasi luata de altii , iarasi ajungem in situatia Turneului Final!!!

                        Comentariu


                        • #87
                          Organizatorul Lucian Filimon da unda verde participarii lui Csabi Simon!!!

                          Comentariu


                          • #88
                            Nu inteleg. Ma întrebați pe mine? Eu nu mi plec capul. Este un lucru total incorect ceea ce faceti. Stiti foarte bine cum trebuie organizat acest concurs. Sunati l pe Simon, poate va gadila orgoliul sa va pupe tălpile. +40748450345. Eu nu vreau sa fiu implicat în aceste mizerii. Sa va fie rusine.

                            Comentariu


                            • #89

                              Comentariu


                              • #90

                                Comentariu


                                • #91
                                  OK, eu nu am nici un orgoliu si nimic impotriva. Dupa cum am spus initial (am citat si raspunsul primit), daca se muta la Competitii nu este nici o problema ... rezolvat.

                                  O sa las si aici linkul, sa nu creada lumea ca a disparut turneul.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Pun pariu ca nu vreti sa auziti parerea mea!!!... sau sa o scriu pe forum. In seara asta ne intrunim sa discutam participarea si organizarea in Reghin a turneelor in cadrul Amatur, sau asemeni targu Mureșului eliberam locurile pentru alti organizatori. Va anuntam din timp.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Se retrage Nagy Iosif din Arad

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Kalman Csaba Timișoara

                                        Saceleanu Bogdan-Andrei Targu Jiu

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Oroszlan Richard - Targu Mureș
                                          Toma Darius - Bistrița
                                          Szilagyi Paul - Carei
                                          Ultima editare de Mihai.10; 17.dec.2019, 23:16. Motiv: Continuare inscriere

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Buna.
                                            Stiu ca in anii trecuti turneul era punctat doar pentru jucatorii care doreau acest lucru. Privind acest lucru cred ca Csaby poate juca , puteti sa nu ii punctati turneul. Ani trecuti jucatorii de SuperLiga jucau fara asa-zis drept de joc pentru ca din cate stiu doar anul asta s-a introdus participare libera pentru toata lumea in Amatur. Totusi cred ca multi jucatori vin si isi doresc sa joace pentru punctele din Amatur.

                                            Obiectivul organizatorilor este sa aiba o participare cat mai numeroasa pentru ca Romania sa isi pastreze cele 2 locuri la Campionatul Mondial.

                                            Toate cele bune si cat mai multe inscrieri.

                                            Vlad
                                            GEWO TABLE TENNIS

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Intocmai, anul ăsta s-a dat liber la toată lumea si punctarea nu mai este la alegere - ori toți, ori deloc - asa ca varianta asta cu mutatul la Competiții rezolvă toate problemele.
                                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Se retrage Farkas Bence - Tg Mureș
                                                blade:timo boll tamca 5000
                                                fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                                bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  S-a rezolvat elegant , felicitări iar eu iar am fost muștruluit de Asociația Amatur Comitet Director pentru punctul meu de vedere pe pagina concursului de la Pitești (22 12 2019) pe acest subiect.Cel ce a postat observația respectiva acolo trebuie sa și vadă de treaba lui fiindcă problema mea cu participarea la concurs o rezolva Organizatorul nu C. D.Consider acea intervenție lipsa de respect fata de mine dar nu mă deranjează ăsta fiindcă cel care a făcut-o?i e rușine oare și de propriu nume de a postat în numele CD.

                                                  Comentariu


                                                  • Inscrieri WCPP - on 18-Dec-19 at 08:51:12

                                                    1. Filimon Lucian - Bistrița, 1
                                                    2. Farcas Vlad - Cluj Napoca, 2
                                                    3. Simon Csaba - Targu Mureș, 223
                                                    4. Marinescu Razvan - Cluj Napoca, 4
                                                    5. Oroszlan Richard - Targu Mureș, 5
                                                    6. Nistor Dorel - Bistrița, 6
                                                    7. Singeorzan Bogdan - Bistrița, 7
                                                    8. Mocean Dan - Cluj Napoca, 8
                                                    9. Hurloi Vlad - Bistrița, 10
                                                    10. Apian Florin - Bistrița, 14
                                                    11. Singeorzan Cornel - Bistrița, 15
                                                    12. Dragan Mihai - Bistrița, 16
                                                    13. Georgiu Dragos - Vatra Dornei, 17
                                                    14. Toma Darius - Bistrița, 18
                                                    15. Flamand Andrei - Bistrița, 20
                                                    16. Blanariu Dionisie - Baisesti, 21
                                                    17. Tomica Andrei - București, 151
                                                    18. Gergely Anton - Oradea, 152
                                                    19. Hudusan Andreea - Targu Mureș, 222
                                                    20. Szilagyi Paul - Carei, 221
                                                    21. Damian Mircea - Bistrița, 23
                                                    22. Badaluta Marian - Vatra Dornei, 24
                                                    23. Nemaciuc Mihai - Suceava, 26
                                                    24. Firu Marian - Vatra Dornei, 28
                                                    25. Kalman Csaba - Timișoara, 29
                                                    26. Cazacu Florin - Vatra Dornei, 32
                                                    27. Garaz Mircea - Bistrița, 35
                                                    28. Marica Patriciu - Bistrița, 41
                                                    29. Durdun George - București, 48
                                                    30. Spaller Tiberiu - Nasaud, 51
                                                    31. Sumanaru Catalin - Iași, 54
                                                    32. Mican Nicolae - Dej, 220
                                                    33. Grecu Cornel - Bistrița, 58
                                                    34. Balan Viorel - Bistrița, 65
                                                    35. Sinpetrean Comsa Gheorghe - Cluj Napoca, 67
                                                    36. Gritto Daniel - Mediaș, 68
                                                    37. Suciu Sergiu - Turda, 69
                                                    38. Peta Octavian - Cluj Napoca, 84
                                                    39. Grecu Gheorghe - Bistrița, 86
                                                    40. Oprea Alexandru - Bistrița, 90
                                                    41. Parcalab Mihai - Bistrița, 94
                                                    42. Olah Remus - Arad, 97
                                                    43. Vaduva Dan - Bistrița, 100
                                                    44. Macovei Cristi - Iași, 102
                                                    45. Pop Danut - Dej, 105
                                                    46. Sicoe Ioan - Turda, 113
                                                    47. Barbuta Ioan - Dej, 116
                                                    48. Dranca Ana Maria - Vatra Dornei, 122
                                                    49. Singeorzan Ioana - Bistrița, 135
                                                    50. Blanariu Vasile - Baisesti, 136
                                                    51. Pop Dan Cristian - Dej, 201
                                                    52. Pop Mihai - Dej, 202
                                                    53. Tigoan Alex - Dej, 203
                                                    54. Badescu Tudor - Cluj Napoca, 204
                                                    55. Arseniuc Alexandru - Câmpulung Mold, 205
                                                    56. Hales Teodor - Bistrița, 206
                                                    57. Bal Adrian - Gherla, 207
                                                    58. Criste Mihai Marius - Cluj Napoca, 208
                                                    59. Rosoga Liviu - Cluj Napoca, 209
                                                    60. Buraciuc Cornel - Nasaud, 210
                                                    61. Buraciuc Ema - Nasaud, 211
                                                    62. Tipu Vlad - Iași, 212
                                                    63. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași, 213
                                                    64. Struna Adela - Arad, 214
                                                    65. Ianau Natalia - Bistrița, 215
                                                    66. Ianau Patricia - Bistrița, 216
                                                    67. Grosan Mircea - Dej, 217
                                                    68. Florea Ionut - Vatra Dornei, 218
                                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X