Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Top Arena", Topoloveni - 14/15.12.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Troian nicolae,open

    Comentariu


    • #27
      Enculescu Mihaita, Dobroesti, Avansati.

      Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • #28
        Se inscriu: la avansati, Melnerovici Daniel, din Stefanesti Argeș; la incepatori, Ontoiu Catalin, din Pitești.
        Xiom Ice Cream AZX, Fh si Bh: XIOM omega VII Pro si Europe
        Yinhe Galaxy V-14 PRO , Fh si Bh: DHS Gold Arc 8;
        DHS Hurricane 301, Fh si Bh: DHS Gold Arc 8.

        Comentariu


        • #29
          [QUOTE=Tronic;520054]Trocan

          Comentariu


          • #30
            La Elite- Buzatu Vasile și Cristache Georg
            La Open - Șalariu Adrian

            Comentariu


            • #31
              Vilcu Dragos, București, incepatori
              "IAR REZULTATELE DINTRE CEI TREI JUCATORI CALIFICATI DIN ACEEASI GRUPA INFERIOARA SE PREIAU IN GRUPA SUPERIOARA" : bun, asta va reduce numarul de blaturi din inferioare.
              dar faza cu calificarea doar a 3 din 5(6) in inferioare va fi destul de dura

              Comentariu


              • #32
                Bună seara!

                Observ că Regulamentul permite ”noutatea” organizatorică din inferioare, însă, după prevederea legată de grupele superioare, desfășurarea acestui turneu nu mai pare conformă..
                Puteți, vă rog să explicați această situație?..

                Mulțumesc frumos!

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de vdragos Vezi post
                  Vilcu Dragos, București, incepatori
                  "IAR REZULTATELE DINTRE CEI TREI JUCATORI CALIFICATI DIN ACEEASI GRUPA INFERIOARA SE PREIAU IN GRUPA SUPERIOARA" : bun, asta va reduce numarul de blaturi din inferioare.
                  dar faza cu calificarea doar a 3 din 5(6) in inferioare va fi destul de dura
                  Dur inseamna competitiv, in contextul dat. Competitia reală deranjează? Cred ca nu.

                  Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de - Marcel - Vezi post
                    Bună seara!

                    Observ că Regulamentul permite ?noutatea? organizatorică din inferioare, însă, după prevederea legată de grupele superioare, desfășurarea acestui turneu nu mai pare conformă..
                    Puteți, vă rog să explicați această situație?..

                    Mulțumesc frumos!
                    Detaliati, ca nu inteleg la ce va referiti. Mulțumesc!

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                    www.clubarena08.ro

                    Comentariu


                    • #35
                      5. Desfășurarea turneelor
                      .....
                      5.1. ..... ;
                      5.2. Sistemul de joc pentru turneele A si A+
                      Sistemul de joc este împărțit în 3 faze distincte:
                      Faza I (de masă): grupe de câte 5, 6 sau 7 participanți, din care se califică în turul II cel puțin jumătate; numărul celor calificați trebuie să permită continuarea turneului fie în grupe de 3, fie în grupe de 4. în cazul turneelor A se acceptă și sistemul de grupe inferioare de 4 jucători, din care se califică toți patru în grupele superioare;
                      Faza a II-a (superioară): grupe de câte 3 sau 4 participanți, din care se califică în turul III cel puțin jumătate,.....;

                      Calificarea celor 3 din inferioare este conformă cu prevederea Regulamentului.
                      Formarea unor grupe superioare de 6 jucători, nu mai pare conformă, pentru că Regulamentul le prevede de 3 sau 4 jucători. Sau, fără superioare.

                      Cu respect!

                      Comentariu


                      • #36
                        Craja Gina Alexandra,începători,București
                        Zamfirescu Dan,începători,București.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                          Dur inseamna competitiv, in contextul dat. Competitia reală deranjează? Cred ca nu.
                          Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                          nu deranjeaza, competitia reala e chiar buna.
                          si pana acum competitia era "reala" , mai ales cand se intampla sa ai in grupa jucatori tari + vreunul cu MP=0 care bate tot pana in finala.

                          Comentariu


                          • #38
                            Se înscrie Gritto Daniel la OPEN , Mutumesc

                            Postat în original de vdragos Vezi post
                            nu deranjeaza, competitia reala e chiar buna.
                            si pana acum competitia era "reala" , mai ales cand se intampla sa ai in grupa jucatori tari + vreunul cu MP=0 care bate tot pana in finala.

                            Comentariu


                            • #39
                              Scuze pentru mesaj nu am vazut

                              ?mi cer scuze nu am văzut mesajul cum i-l trimit

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de - Marcel - Vezi post
                                5. Desfășurarea turneelor
                                .....
                                5.1. ..... ;
                                5.2. Sistemul de joc pentru turneele A si A+
                                Sistemul de joc este împărțit în 3 faze distincte:
                                Faza I (de masă): grupe de câte 5, 6 sau 7 participanți, din care se califică în turul II cel puțin jumătate; numărul celor calificați trebuie să permită continuarea turneului fie în grupe de 3, fie în grupe de 4. în cazul turneelor A se acceptă și sistemul de grupe inferioare de 4 jucători, din care se califică toți patru în grupele superioare;
                                Faza a II-a (superioară): grupe de câte 3 sau 4 participanți, din care se califică în turul III cel puțin jumătate,.....;

                                Calificarea celor 3 din inferioare este conformă cu prevederea Regulamentului.
                                Formarea unor grupe superioare de 6 jucători, nu mai pare conformă, pentru că Regulamentul le prevede de 3 sau 4 jucători. Sau, fără superioare.

                                Cu respect!
                                Da, ad-literam putem spune ca nu se respecta, dar idee e ca in superioare, un jucator imperecheaza cu trei jucatori din alta grupa, deci tot meciuri intre 4 jucatori am putea spune ca sunt. Ideea de a lua rezultatele meciurilor din inferioare mai departe descurajeaza cedarea intentionata a meciurilor inca din inferioare si intareste competitia. Oricum e un turneu de testare a sistemului, nu e ceva ce se va implementa permanent. Eu am vazut sistemul la CM de handbal feminin si mi se pare ca are aplicabilitate foarte buna si in Amatur. Cu acelasi respect!

                                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #41
                                  Mulțumesc pentru explicații!
                                  Doresc tuturor o experiență plăcută!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Mitu Nicolae din Pitești la incepatori

                                    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Marinescu Nelu-Targoviște-Avansati.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                        Da, ad-literam putem spune ca nu se respecta, dar idee e ca in superioare, un jucator imperecheaza cu trei jucatori din alta grupa, deci tot meciuri intre 4 jucatori am putea spune ca sunt. Ideea de a lua rezultatele meciurilor din inferioare mai departe descurajeaza cedarea intentionata a meciurilor inca din inferioare si intareste competitia. Oricum e un turneu de testare a sistemului, nu e ceva ce se va implementa permanent. Eu am vazut sistemul la CM de handbal feminin si mi se pare ca are aplicabilitate foarte buna si in Amatur. Cu acelasi respect!

                                        Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                        merita incercat

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Buna ziua,
                                          Din Curtea de Argeș la Open: Stan Catalin, Zavricescu George, Nicoara Ovidiu, Chirita Nicolae, Vasilescu Remus.
                                          Tot din Curtea de Argeș la avansati sau la Open in functie de clasamentul de la 02.12.2019 : Stoian Sorin.
                                          Din Curtea de Argeș la avansati: Preda Nicolae.
                                          Din Pitești la Open: Rada Florin
                                          BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                                          FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                                          BH: Tibhar super defence 40

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Se inscriu din Craiova la open Cinca Daniel ,Cretu Marian,Stancalie Doru ,Cioboiu Dan ,Chivu Cornel .Raducan Bogdan la elite

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Pralea Constantin-Alba Iulia-incepatori

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Dan Niculae din București la Open

                                                Multumesc


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Gheorghe Nicolae-Călărași-open
                                                  Raportaru Viorel-București-open
                                                  Marin Marian-București- open

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Catana Claudiu - București - Open

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X