Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Schimbare fețe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Schimbare fețe

    Bună seara!

    De cativa ani, am un setup format din: lemn Tibhar Paul Drinkhall allround + Donic Baracuda big slam Max (BH) + Butterfly sriver de 2(FH) . Am luat hotăr?rea de a schimba fețele, aceste fiind "obosite".

    Studiind puțin problema, am decis sa ma orientez către Rakza 7 și Rakza 7 soft (nu știu care din ele va fi pe FH respectiv BH) . Acum, problema apare la alegerea grosimilor și aici as avea nevoie de o îndrumare din partea voastră.

    Ce părere aveți despre aceasta combinație, se va "?mpacă" bine cu lemnul meu?

    Se va âmbunătăți paletă (ce voi primi în plus și ce voi pierde?!) făcând aceasta schimbare?

    Mulțumesc anticipat,

    Seara faină!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  • #2
    Clar nu soft pe forehand

    Iti recomand cu caldura canalul de youtube si site-ul vietnamezului astuia, e singurul care te poate ajuta cu sfaturi cu adevarat utile https://pingsunday.com/best-forehand...r_For_Forehand

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post
      Clar nu soft pe forehand

      Iti recomand cu caldura canalul de youtube si site-ul vietnamezului astuia, e singurul care te poate ajuta cu sfaturi cu adevarat utile https://pingsunday.com/best-forehand...r_For_Forehand
      Mulțumesc, Aurelian. întâmplarea a făcut sa ajung prin București și am mers direct la magazin, la viva shop. Setup-ul final: yasaka Valmo + Rakza X, Ambele de 2. Per total setup-ul este mult mai ok decât ce am avut înainte, oferindu-mi fix plusul pe care îl cautam.
      Numai bine!


      Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Rakza X am avut pe rever, e foarte buna. Valmo am vrut sa-mi pun pe rever, tipul de la Viva mi-a spus ca nu e chiar ok, mult prea rapida.

        S-au tocit insa cam repede, le-am pus in iulie, prin octombrie forehandul (Rakza 7 clasica) era deja sticla pe o suprafata de 5*5 cm. Rakza X inca se prezinta bine, dar am trecut pe fete DHS.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X