Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

masă tenis fake sau blossom

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • masă tenis fake sau blossom

    Mă aplec înțelepciunii forumului/ jucătorilor cu experiență pe multe mese.
    Am dat de o masă de tenis (no name) care se pliază, cu roți pentru transport, cu muchii aproape impecabile, cu ramă de aluminiu dar cu blatul (playspace) de 1 cm! Bănuiesc că acesta este rostul ramei din aluminiu în jurul mesei, ca să nu iasă din cote.
    întrebare: merită achiziția? Blatul acela de doar 1 cm (am văzut că ideale sunt cele de 250 mm) are vreun rost?
    Precizez că oricare ar fi acea masă o voi folosi doar la antrenamente, în spațiu interior!

    Mulțumesc!

    Gabriel
    lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

  • #2
    Salut, este o Prostie de masa nu merita, am dat pe asa masa sare ca melcul masa .... ,,,,

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Zentai Vezi post
      Blatul acela de doar 1 cm (am văzut că ideale sunt cele de 250 mm)
      O corectie. Blatul "ideal" e de 25mm, nu 250. Deci, in cazul de fata, e 10mm vs. 25mm.

      Comentariu


      • #4
        Nu este un fake! Este o așa numită masă de exterior (outdoor,) cu blat de material plastic, rezistenta la intemperii(ploaie, soare etc), creată pentru distracție ocazională. Rostul ramei de aluminiu este să asigure planeitatea și implicit stabilitatea blatului care la grosimea de 10 mm cât are, tinde să se deformeze la acțiunea factorilor externi. Săritura mingii este foarte departe de ceea ce ar trebui să fie, așa că dați-i pace.
        Dacă vreți o masă ca lumea, căutați una profi SH la Emi, s-au dacă vreți neaparat una nouă, un raport calitate-preț foarte bun au mesele MARIS care pot fi achiziționate aici.
        Am cumpărat o astfel de masă acum 2 ani, are un blat de 18 mm, vine cu fileu inclus, și are o săritură f.bună. Sunt albastre, vopsite cu vopsea antireflex și vin montate 95%. Este stabilă și are un sistem de role cu fr?nare ca lumea, picioarele exterioare sunt reglabile, astfel că masa se poate monta perfect plană. Ce-mi place mult la ea e sistemul de rigidizare a blatului, format dintr-un profil închis din aluminiu, foarte rigid și în același timp estetic. Fileul nu e cine stie ce, dar poate fi înlocuit dacă e necesar.
        Mult succes la cumpărare.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Mulțumesc pentru precizări! Știam, de pe site, că o masă bună are blatul de 25 mm (@ dl. Krazilec- așa am vrut să zic și eu ...dar nu apare niciuna la vânzare (una cu muchiile OK)!
          Mulțumesc domnului Laky pentru site și precizări. O să mă uit, inițial, pe ce are dl.Emi!
          Cu stimă,
          Gabriel
          lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X