Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Rasina aplicata pe marginea lemnului afecteaza calitatile acestuia?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Rasina aplicata pe marginea lemnului afecteaza calitatile acestuia?

    Eu personal nu am sintit nicio diferenta, daca se poate ma intereseaza si parerile dumneavoastra! Va multumesc!

  • #2
    simplu , cine cauta gaseste,,,!!! ,,=

    este undeva acest subiect aici......... vezi in categoria acesta cauta acest subiect si gasesti cat vrei desprea asa ceva........

    Comentariu


    • #3
      Da!lemnul devine mult mai rigid si nu mai are simt!nu recomand!se poate pune banda de cant din burete si protejeaza lemnul!eu unul asa procedez!

      Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk
      tb alc t05/t05 fx

      Comentariu


      • #4
        Parerile sunt impartite, eu personal folosesc tot timpul si nu-mi afecteaza deloc jocul. Ba mai mult teoretic ar trebui sa fie atenuate vibratiile si centrul de greutate al lemnului sa se mute mai spre varf facandu-l mai rapid putin si mai mult efect la topspin(teoretic) dar practic n-am simtit nici o diferenta la joc. Pentru mine diferenta e ca atunci cand l-am scapat in masa s-a crapat un pic stratul de epoxy si lemnul mi-a ramas intact. Cred ca totul e psihologic, daca iti creaza o stare de neliniste acele grame in plus atunci nu folosi. PS: eu am protejat cantul lemnului cu epoxy si in 2 ani mi s-a rupt lemnul de la maner asa ca l-am protejat degeaba )
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • #5
          Multumesc frumos! 👍

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X