tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 20 din 22 PrimulPrimul ... 101819202122 UltimulUltimul
Rezultate 286 la 300 din 330

Subiect: "EMI-TT & GEWO-TT", Dumbrăvița - 18.01.2020

organizator turnee

Data înscrierii
    13.02.2012
    Locație
    alba iulia
    Vârstă
    66
    Postări
    1.058
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    21 z 13 h 36 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    3309
    Dumbravita, prin acelasi "fara limite " Emi,a oferit celor cca 200 de participanti ,tot ceea ce un sportiv asteapta de la un turneu de asemenea anvergura.Felicitari !

2. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place sterczer sandor, Pitzi, Bubucrys le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    01.12.2019
    Locație
    Arad
    Postări
    8
    Timp total online
    2 h 52 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    17
    Finala la Hobby...Sedda Stefano -Dobinda Dinu 3-2 a fost scorul final...

4. Îmi place andreyutzu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    13.02.2012
    Locație
    alba iulia
    Vârstă
    66
    Postări
    1.058
    Timp total online
    21 z 13 h 36 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    3309
    Turneu de inalta clasa la Dumbravita.Felicitari ,Emi !

organizator turnee

Data înscrierii
    13.02.2012
    Locație
    alba iulia
    Vârstă
    66
    Postări
    1.058
    Timp total online
    21 z 13 h 36 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    3309
    Citat Postat în original de daviris Vezi post
    Turneu de inalta clasa la Dumbravita.Felicitari ,Emi !
    Aprecierea- de la David.

7. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place sterczer sandor le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    02.11.2018
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    369
    Timp total online
    16 z 6 h 37 m
    Timp online pe zi
    49 m
    Reputație
    573
    Citat Postat în original de daviris Vezi post
    Dumbravita, prin acelasi "fara limite " Emi,a oferit celor cca 200 de participanti ,tot ceea ce un sportiv asteapta de la un turneu de asemenea anvergura.Felicitari !
    Mai putin cu unul

9. Îmi place Dumitrescu Cornel, Bogy, Zosim1 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    11.03.2010
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    44
    Postări
    1.100
    Timp total online
    18 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1232
    Citat Postat în original de Dantim Vezi post
    Mai putin cu unul
    Sunt mult mai mulți Dane, dar nu au curaj să spună nimic.
    BLADE: Stiga Allround Classic
    FH: Stiga Almana Sound
    BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

11. Îmi place Dantim, PRIZA TOK, lulciuc.dumitru le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    12.01.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    731
    Timp total online
    3 z 19 h 31 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    1981
    Citat Postat în original de Dantim Vezi post
    Mai putin cu unul
    hai cu doi....

13. Îmi place Zosim1 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    11.03.2010
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    44
    Postări
    1.100
    Timp total online
    18 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1232
    Țin neaparat să intervin în conflictul dintre domnul Neag Nelu și domnul Emi.
    Menționez de la început că cele spuse de Neag Nelu reflectă perfect realitatea. Am confirmarea mai multor jucători care au asistat la întreaga acțiune. A fost o lipsă totală de respect din partea domnului Emi să se ocupe de vânzarea unor mese de tenis, în loc să se îngrijească de bunul mers al turneului. O negociere de la 1.750,00 RON, la 1.700,00 RON pentru o masă nu trebuie să primeze înaintea jucătorilor.
    În Timișoara sunt o grămadă de jucători care se simt jigniți din cauza atitudinii domnului Emi, dar din cauza suspendărilor pe care le aplică nu au curajul să spună nimic. Nu este corect, nici moral, nici în calitate de organizator să-l trimiți la plimbare pe cel care a câștigat o finală și vine să-ți spună scorul. Dar pentru unii organizatori de turnee, Amaturul este doar o afacere și nimic mai mult, iar respectul acordat jucătorilor este nul.
    Mă gândesc că este greu să organizezi un concurs și să-ți vinzi și marfa în același timp, dar ocupați-vă de bunăstarea dumneavoastră după ce v-ați asigurat că participanții sunt tratați cu respect.
    Nu este normal, domnule Emi să-i tratați cu superioritate și dispreț pe cei care la fiecare turneu vă bagă bani în buzunar.

15. Nu-mi place Zosim1 nu le-a plăcut mesajul
    senior

Data înscrierii
    10.05.2016
    Locație
    timisoara
    Vârstă
    59
    Postări
    285
    Timp total online
    6 z 13 h 14 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    322
    Indiferent de micile nemulțumiri.. care apar la la un asa turneu mare de 200 jucători.. eu personal si cei 3 jucători din Serbia...vreau sa felicit organizatorii si stilul nemțesc al lui Emi ..ora de începere si toate cele ce au ținut de concurs..sincer am fost la multe turnee si chiar m.am intors nemulțumit de la felul cum a decurs organizarea cat si conditiile de joc..felicitări si la mai mare..

17. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.596
    Timp total online
    118 z 16 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10635
    Citat Postat în original de Bogy Vezi post
    Țin neaparat să intervin în conflictul dintre domnul Neag Nelu și domnul Emi.
    Menționez de la început că cele spuse de Neag Nelu reflectă perfect realitatea. Am confirmarea mai multor jucători care au asistat la întreaga acțiune. A fost o lipsă totală de respect din partea domnului Emi să se ocupe de vânzarea unor mese de tenis, în loc să se îngrijească de bunul mers al turneului. O negociere de la 1.750,00 RON, la 1.700,00 RON pentru o masă nu trebuie să primeze înaintea jucătorilor.
    În Timișoara sunt o grămadă de jucători care se simt jigniți din cauza atitudinii domnului Emi, dar din cauza suspendărilor pe care le aplică nu au curajul să spună nimic. Nu este corect, nici moral, nici în calitate de organizator să-l trimiți la plimbare pe cel care a câștigat o finală și vine să-ți spună scorul. Dar pentru unii organizatori de turnee, Amaturul este doar o afacere și nimic mai mult, iar respectul acordat jucătorilor este nul.
    Mă gândesc că este greu să organizezi un concurs și să-ți vinzi și marfa în același timp, dar ocupați-vă de bunăstarea dumneavoastră după ce v-ați asigurat că participanții sunt tratați cu respect.
    Nu este normal, domnule Emi să-i tratați cu superioritate și dispreț pe cei care la fiecare turneu vă bagă bani în buzunar.
    Te-ai trezit tu sa comentezi realitatea, si sa reflectezi purul adevar.Si sa notifici tu ca lipsa de respect vine din discutia mea cu dealtfel tot participantii la aceea competitie, si ca nu m-am ocupat de bunul mers al competitiei,eh doamne cine s-a trezit, si sa puncteze cu litere de o schioapa vezi doamne si chiar pretul, si ca vezi doamne trebuie sa stau in genunchi in fata jucatorilor.Bogy,tu si cu jucatori care se simt jigniti sa ramaneti la voi in club, ca atata timp cat eu voi organiza in zona nu am nevoie de acpompaniamentul vostru.Eu unul cred ca am tratat cu mult respect si m-am dedicat de zeci de ori mai mult decat majoritatea organizatorilor, si daca am luat anumite masuri, le-am luat ca sa ii protejez pe ceilalti participanti, si daca lipsa de respect era dusa la limitele asa groaznice cum mentionezi tu, participantii te penalizeaza prin neparticipare, asa cum ti-au facut tie si ai anulat nenumarate turnee.

Dar se pare ca revenirea mea in organizare dinnou imi atrage muscatori de c_r, carora nu am decat sa le zic sa isi vada de treaba lor si sa ma ocoleasca.
    P.S.Tu m-ai bine vezi-ti de cine iti baga tie bani in buzunar si nu te mai uita in buzunarul meu.
    Ultima modificare făcută de Zosim1; 20.01.2020 la 07:15.

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.596
    Timp total online
    118 z 16 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10635
    Citat Postat în original de doru popet Vezi post
    Indiferent de micile nemulțumiri.. care apar la la un asa turneu mare de 200 jucători.. eu personal si cei 3 jucători din Serbia...vreau sa felicit organizatorii si stilul nemțesc al lui Emi ..ora de începere si toate cele ce au ținut de concurs..sincer am fost la multe turnee si chiar m.am intors nemulțumit de la felul cum a decurs organizarea cat si conditiile de joc..felicitări si la mai mare..
    Domnule Popet, si dumneavoastra va numarati printre timisoreni, asa cum spune Bogy, si ati fost la acest turneu avertizat, si chiar la un pas de a fi descalificat cu colegii din grupa dupa ce toate grupele de la Open au terminat cu aproximativ o ora inferioarele si pe cei ramasi in urma i-am rugat insistent sa joace simultan ultimele 2-3 meciuri ,si grupa voastra nu a facut acest lucru si au intarziat eliminatorile la Open cu cel putin o ora jumatate, si vad ca in postarea Dumneavoastra va aratati totusi recunostiinta si ma felicitati.Va rog sa imi dati o explicatie cinstita.V-ati simtit la turnele mele tratati cu superioritate si dispret vreodata?Vi s-a parut vreodata ca bag pumnul in gura cuiva?

organizator turnee
    Data înscrierii
    11.03.2010
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    44
    Postări
    1.100
    Timp total online
    18 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1232

21. Îmi place PRIZA TOK le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    13.07.2015
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    59
    Postări
    23
    Timp total online
    9 h 2 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    16
    Sincer să fiu, de la un feedback puțin negativ, cu care se pare că nu suntem obișnuiți în România, la un limbaj cam abject cu referiri la persoane, la care suntem obișnuiți, e mare distanță așa că cei care folosesc acest limbaj ar trebui ei suspendați din forum și competitii si nu cei care încearcă să îmbunătățească activitatea turneelor. Citind felul în care e percepută critica, mă face să mă simt ca înainte de ‘90, când marii lideri făceau ce vroiau pe moșia lor, pentru ca ei erau “corecti si perfecti”, iar orice critică era o blasfemie.
    Sincer să fiu nu am nimic de câștigat nici de pierdut din această dispută, dar nu m-am putut abține să nu imi exprim dezamăgirea legată de modul în care o mică problemă devine una majora pentru unii.
    Ultima modificare făcută de arosu; 20.01.2020 la 02:30.

23. Îmi place Bogy, PRIZA TOK, MariusD86, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    11.03.2010
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    44
    Postări
    1.100
    Timp total online
    18 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1232
    Domnule Emi, după cum ați observat, eu mă adresez cu "dumneavoastră”, care este un pronume de politeţe pentru persoana a doua plural. Motivul pentru care folosesc acest pronume de politeţe constă în respectul față de interlocutor, dar cunoştinţele şi aplicarea acestora ţin de nivelul de educaţie şi bun simţ pe care le dobândim fiecare dintre noi.
    Iar Neag Nelu este unul dintre cei mai politicoși și mai respectuoși jucători pe care i-am întâlnit.
    Fiți bărbat și acceptați cu demnitate și respect feedbackul lui.

25. Îmi place mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.596
    Timp total online
    118 z 16 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10635
    Citat Postat în original de arosu Vezi post
    Sincer să fiu, de la un feedback puțin negativ, cu care se pare că nu suntem obișnuiți în România, la un limbaj cam abject cu referiri la persoane, la care suntem obișnuiți, e mare distanță așa că cei care folosesc acest limbaj ar trebui ei suspendați din forum și competitii si nu cei care încearcă să îmbunătățească activitatea turneelor. Citind felul în care e percepută critica, mă face să mă simt ca înainte de ‘90, când marii lideri făceau ce vroiau pe moșia lor, pentru ca ei erau “corecti si perfecti”, iar orice critică era o blasfemie.
    Sincer să fiu nu am nimic de câștigat nici de pierdut din această dispută, dar nu m-am putut abține să nu imi exprim dezamăgirea legată de modul în care o mică problemă devine una majora pentru unii.
    Domnule Rosu, am apreciat sincer implicarea dumneavoastra in desfasurarea acestui turneu, chiar daca o problema de sanatate v-a facut sa va retrageti si sa fiti penalizat cu 3 puncte, si v-am vazut arbitrand cateva partide, si pentru asta va multumesc personal, dar sincer nu vad unde faceti referire la un limbaj abject cu referire la persoane, nu vad unde sunt cei care vor sa imbunatateasca activitatea turneelor, iar aceasta problema mica pe care nu o vedeti ca o problema majora, ati percepe altfel daca ati fi organizat cateva zeci sau poate sute de turnee si v-ati da silinta sa faceti ceva pentru imbunatatirea lor.

Nu vreau sa continui polemica cu dumneavoastra pe aceasta tema, si nici cu Bogy, care la fel trateaza aceasta problema personal direct despre Emi si atat, dar vreau sa fac o mica divagatie poate veti intelege esenta acestor discutii.

In decursul anilor am incercat,si asta impreuna cu mai multi din cei implicati in acest fenomen,tenisul de masa, sa imbunatatim conditile de desfasurare a turneelor, si se poate vedea pe parcursul anilor la toate intentiile si la toate inovatiile si testele in aceasta directie, si eu am fost uni din promotorii multor incercarii, unele reusite si implementate ,altele neimplementate.In toti acesti ani am comparat fel si fel de turnee, si am incercat prin similitudine sa vedem de ce unele au o desfasurare mai lunga,mai scurta, mai cursiva, mai deficitara etc., si astfel sa contracaram anumite fenomene, si anumiti factori care duc la impiedicarea desfasurarii in bune conditiuni a turneelor.Fiecare turneu are particularitatiile lui, dar in ceea ce priveste acest turneu, ingrijorarea mea a fost de gestionarea unui numar foarte mare de meciuri si jucatori pe o perioada de timp determinata ,relativ scurta 9.45-19.45 (10 ore) timpul aproximativ calculat pt acest eveniment ,care includea si servirea unei mese calde,respectiv gulasul si de aproximativ 700 de partide.De aceea eu nu m-am miscat de la masa organizatorului si din sala,doar cu 2 exceptii, una cand am mers la toaleta si am intrat si la stand sa vad cum merge, aprox 2 min si cand am mancat undeva pe la ora 18.00 un polonic din ceea ce mai ramasese dintru-un ceaun de 100 si ceva de litri, si de cateva ori cand mi-am schimbat pansamentul de la proaspata operatie la care am fost supus.Deci nu cred ca din cei aproape 200 de participanti, mentionez ca Bogy si Rosu adrian nu sunt participanti, ma poate acuza de lipsa de atentie, de implicare, si orice altceva care duce la buna desfasurare a turneului.Orice nepasare si lipsa de implicare duce la intarzierea partidelor cu cel putin 2-3 minute , ceea ce rezulta 700 x 3 =2100 minute aprox 35 de ore defalcate pe 25 de mese ,deci o intarziere de 1,5-2 ore ,adica terminarea la 22.00 a competitiei.De aici ingrijorarea mea si bineinteles si incarcarea mea cu acele persoane care au facut posibil sa impiedice buna desfasurare si cursivitatea turneului si umplerea paharului cu incidentul de la finalul partidei finalei de la avansati.Am mentionat ,din pacate domnul Neag s-a aflat intr-o postura nepriviligeata in acel moment si cu acel comentariu care a dus la decizia luata.Nu cred ca il impiedica sa participe la turneele organizate de Bogy si de alti organizatori din zona, si poate lua exemplu domnului Jurescu care si dansul a fost suspendat de mine la turneele mele o perioada destul de lunga, si acum participa cu placere,cred eu, la mai toate evenimentele organizate de mine si totul este super ok,chiar fiind pe o lista de wild card la turneul de la Victoria.

P.S. Sunt barbat si accept feedback-ul lui Neag si al tuturor, oricare ar fi el, si il voi trata ca atare.ACTIUNEA i-a atras suspendarea si nicidecum feedback-ul.

Cu stima acelasi EMI.

Subiecte similare

1. "Romania - Team Championships", Botoșani: 04.01.2020 - 09.05.2020
    De popescu doru viorel în forumul Competiții
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 21.12.2019, 14:13
  2. Turneu B "Cupa Dumbrăviței", Dumbrăvița - 23.03.2019
    De Kralizec în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 108
    Ultimul post: 25.03.2019, 12:20
  3. Turneu A "Cupa Orașului Dumbrăveni", Dumbrăveni - 16.06.2018
    De adof în forumul AmaTur