Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"EMI-TT & GEWO-TT", Dumbrăvița - 18.01.2020

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Netzu Vezi post
    Buna la toata lumea!

    Tin sa felicit toti jucatorii, dar in deosebit pe cei de la Avansati (aici am concurat si eu) pentru fairplay-ul de care au dat dovada si de jocul frumos practicat.

    In privinta organizarii, sala a fost la un nivel inalt, mesele foarte bune, mingile bune, conditiile de joc foarte bune, mancarea si cafeaua bune, o organizare in principiu buna. Spun in principiu buna deoarece am ramas cu un gust amar cand la sfarsitul finalei de la Avansati cand am incercat si eu sa transmit scorul (vreo aprox. 5 minute) din pacate nu am fost ascultat de catre domnul organizator tehnic Emi (la el am fost trimis de colegii lui pentru a transmite rezultatul). Mai mult decat atat am fost si apostrofat 'cum imi permit sa-l deranjez in timp ce negocia de vreo 5 minute vanzarea unor bunuri'. Pe deasupra mi-a mai si reprosat ca 'eu nu cunosc prioritatile?' Eu personal consider ca prioritatea nr. 1 intr-un concurs de orice fel este jucatorul in limita respectarii unui regulament, fairplay-ul si mai presus de toate respectul fata de semeni. Din pacate pentru mine acestea au fost spulberate de catre dl. Emi (probabil si din cauza orei inaintate).

    Una peste alta a fost un concurs extraordinar cu o organizare excelenta (mai putin partea de final cu dl. Emi).

    La mai multe concursuri de acest fel!

    P.S.: Dl. Emi sper sa tratati acest feedback cu responsabilitate, iar pe viitor sa va imbunatatiti si din acest punct de vedere. Sa stiti ca va inteleg ca nu e usor sa tineti sub control atatia jucatori, de aceea trebuie sa ne imbunatatim continuu. Sanatate!

    Neag Ioan
    O sa tratez acest feedback cu foarte mare responsabilitate, si ca pe viitor sa imbunatatim acest aspect, o sa incep cu dumneavoastra in a va suspenda pe o perioada de un an de la toate turneele unde voi fi implicat, atat ca organizator, suport tehnic, etc, pt. lipsa de respect aratata fata de un interlocutor aflat in discutii, oricare ar fi ele, cu alte persoane, si deranjind-ul destul de agresiv, pretinzand ca prioritatea este a dumneavoastra si sustinund-o si aici in scris.Prioritatea in cultura mea si in lumea in care vreau eu sa imi desfasor activitatea este convietuirea in respect reciproc cu ceilalti, si nici decum selectarea lor dupa anumite prioritati.

    Comentariu


    • Felicitări câștigătorilor si tuturor participanților! Un turneu superb marca Emi.
      Bine ai revenit Emi in Amatur, mi-a lipsit mult turneul de la Dumbrăvița anul trecut, fiind turneul meu preferat in afara Aradului.

      Comentariu


      • Eliminatorii Hobby

        1. Sedda Stefano
        --------------------Sedda Stefano 3-0
        32. Szilagyi Bence
        -----------------------------------Sedda Stefano 3-0
        17. Oproi Eugen
        --------------------Clisic Iosif 3-0
        16. Clisic Iosif
        --------------------------------------------------Sedda Stefano 3-1
        9. Matei Alin
        --------------------Matei Alin 3-0
        24. Voinescu Dan
        -----------------------------------Leric David 3-1
        25. Herteg Doru
        --------------------Leric David 3-1
        8. Leric David
        -----------------------------------------------------------------Sedda Stefano 3-0
        5. Budihala Raul
        --------------------Budihala Raul 3-0
        28. Nopcea Marius
        -----------------------------------Atanasiu Alexandru 3-0
        21. Schuerer Lutz
        --------------------Atanasiu Alexandru 3-0
        12. Atanasiu Alexandru
        --------------------------------------------------Cojocaru Mircea 3-0
        13. Burcea Daniel
        --------------------Burcea Daniel 3-0
        20. Ispas Andrei
        -----------------------------------Cojocaru Mircea 3-0
        29. Gherman Nadia
        --------------------Cojocaru Mircea 3-0
        4. Cojocaru Mircea

        --------------------------------------------------------------------------------Sedda Stefano 3-2

        3. Dobinda Dinu
        --------------------Dobinda Dinu 3-0
        30. Lulciuc Dumitru Cosmin
        -----------------------------------Dobinda Dinu 3-2
        19. Aron Valentin
        --------------------Vrinceanu Vladut 3-1
        14. Vrinceanu Vladut
        --------------------------------------------------Dobinda Dinu 3-0
        11. Vela Gabriel
        --------------------Vela Gabriel 3-1
        22. Orban Marius
        -----------------------------------Vela Gabriel 3-1
        27. Chivaran Alin
        --------------------Chivaran Alin 3-0
        6. Hohoi Alessandro
        -----------------------------------------------------------------Dobinda Dinu 3-2
        7. Nastase Paul
        --------------------Bugarin Fabian 3-2
        26. Bugarin Fabian
        -----------------------------------Baltat Sebastian 3-1
        23. Baltat Sebastian
        --------------------Baltat Sebastian 3-2
        10. Piscoiu Viorel
        --------------------------------------------------Oprean Andrei 3-0
        15. Marin Marcel
        --------------------Marin Marcel 3-0
        18. Becheanu Claudiu
        -----------------------------------Oprean Andrei 3-1
        31. Cebuc Emma
        --------------------Oprean Andrei 3-1
        2. Oprean Andrei
        Ultima editare de Zosim1; 21.ian.2020, 08:38.

        Comentariu


        • Clasament Hobby

          1. Sedda Stefano - Italia
          2. Dobinda Dinu - Arad
          3. Cojocaru Mircea - Buzias
          4. Oprean Andrei - Deva
          5 -- 8
          Leric David - Lipova
          Vela Gabriel - Timișoara
          Atanasiu Alexandru - Arad
          Baltat Sebastian - Arad
          9 -- 16
          Clisic Iosif - Sannicolau Mare
          Vrinceanu Vladut - Caransebeș
          Burcea Daniel - Lugoj
          Marin Marcel - Zlatna
          Matei Alin - Arad
          Chivaran Alin - Caransebeș
          Budihala Raul - Hunedoara
          Bugarin Fabian - Lugoj
          17 -- 32
          Szilagyi Bence - Dumbravita
          Lulciuc Dumitru Cosmin - Timișoara
          Gherman Nadia - Lugoj
          Cebuc Emma - Dumbravita
          Herteg Doru - Arad
          Orban Marius - Lugoj
          Schuerer Lutz - Lugoj
          Piscoiu Viorel - Buzias
          Oproi Eugen - Sannicolau Mare
          Aron Valentin - Zlatna
          Ispas Andrei - Timișoara
          Becheanu Claudiu - Timișoara
          Voinescu Dan - Lugoj
          Hohoi Alessandro - Cugir
          Nopcea Marius - Hateg
          Nastase Paul - Timișoara
          33 -- 1v gr.sup.
          Szalos Pal Ionut - Timișoara
          34 -- 40 0v gr.sup.
          Pralea Constantin - Alba Iulia
          Gherman Mihai - Lugoj
          Hradszky Sebastian - Sannicolau Mare
          Gherman Ovidiu - Lugoj
          Fekete Melinda - Dumbravita
          Szabo Timea - Dumbravita
          Alitei Robert - Dumbravita
          41 -- 50 0v gr.inf.
          Aron Razvan - Zlatna
          Pralea David Constantin - Alba Iulia
          Marin Catalin - Zlatna
          Lazar Dan Ionel - Timișoara
          Turcanu Amalia - Dumbravita
          Popescu Andrei - Dumbravita
          Popescu Razvan - Dumbravita
          Seiche Lucian - Oravita
          Bogdan David - Timișoara
          Stoia Alesia - Timișoara

          Comentariu


          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
            O sa tratez acest feedback cu foarte mare responsabilitate, si ca pe viitor sa imbunatatim acest aspect, o sa incep cu dumneavoastra in a va suspenda pe o perioada de un an de la toate turneele unde voi fi implicat, atat ca organizator, suport tehnic, etc, pt. lipsa de respect aratata fata de un interlocutor aflat in discutii, oricare ar fi ele, cu alte persoane, si deranjind-ul destul de agresiv, pretinzand ca prioritatea este a dumneavoastra si sustinund-o si aici in scris.Prioritatea in cultura mea si in lumea in care vreau eu sa imi desfasor activitatea este convietuirea in respect reciproc cu ceilalti, si nici decum selectarea lor dupa anumite prioritati.
            Ce rău te-ai făcut Emil,m-ai taie din suspendare că nici comitetul nu s?nt așa rai ��

            Comentariu


            • Postat în original de Dantim Vezi post
              Ce rău te-ai făcut Emil,m-ai taie din suspendare că nici comitetul nu s?nt așa rai ��
              Decat sa umblu prin spitale cu nervi la pamant, mai bine cei care nu ne respecta si au astfel de gandiri ca sunt pe primul loc si prioritari sa isi desfasoarele prioritatiile in alta parte ,nu pe nervi mei ,sanatatea mea ,timpul meu ,bani mei.Am vazut ca nici feedback-urile celorlalte turnee nu vin claie peste gramada, sper spre viitor ca aceasta regula a primului venit,primul venit sa lase loc si dupa prioritati de bun simt, si astecte de respect reciproc.Atata timp cat organizatorul raspunde de toate aspectele turneului,ar trebui sa poata sa isi selecteze si participantii, si nici decum organizatorii sa fie tratati de uni participanti cu atata lipsa de respect.Nu mai intru in detalii.Voi fi foarte drastic incontinuare cu cei care nu respecta regulile de bun simt fata de organizatori.

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Clasament Hobby

                1. Sedda Stefano - Italia
                2. Dobinda Dinu - Arad
                3. Cojocaru Mircea - Buzias
                4. Oprean Andrei - Deva
                5 -- 8
                Leric David - Lipova
                Vela Gabriel - Timișoara
                Atanasiu Alexandru - Arad
                Baltat Sebastian - Arad
                9 -- 16
                Clisic Iosif - Sannicolau Mare
                Vrinceanu Vladut - Caransebeș
                Burcea Daniel - Lugoj
                Marin Marcel - Zlatna
                Matei Alin - Arad
                Chivaran Alin - Caransebeș
                Budihala Raul - Hunedoara
                Bugarin Fabian - Lugoj
                17 -- 32
                Szilagyi Bence - Dumbravita
                Lulciuc Dumitru Cosmin - Timișoara
                Gherman Nadia - Lugoj
                Cebuc Emma - Dumbravita
                Herteg Doru - Arad
                Orban Marius - Lugoj
                Schuerer Lutz - Lugoj
                Piscoiu Viorel - Buzias
                Oproi Eugen - Sannicolau Mare
                Aron Valentin - Zlatna
                Ispas Andrei - Timișoara
                Becheanu Claudiu - Timișoara
                Voinescu Dan - Lugoj
                Hohoi Alessandro - Cugir
                Nopcea Marius - Hateg
                Nastase Paul - Timișoara
                33 -- 1v gr.sup.
                Szalos Pal Ionut - Timișoara
                34 -- 40 0v gr.sup.
                Pralea Constantin - Alba Iulia
                Gherman Mihai - Lugoj
                Hradszky Sebastian - Sannicolau Mare
                Gherman Ovidiu - Lugoj
                Fekete Melinda - Dumbravita
                Szabo Timea - Dumbravita
                Alitei Robert - Dumbravita
                41 -- 50 0v gr.inf.
                Aron Razvan - Zlatna
                Pralea David Constantin - Alba Iulia
                Marin Catalin - Zlatna
                Lazar Dan Ionel - Timișoara
                Turcanu Amalia - Dumbravita
                Popescu Andrei - Dumbravita
                Popescu Razvan - Dumbravita
                Seiche Lucian - Oravita
                Bogdan David - Timișoara
                Stoia Alesia - Timișoara
                Felicitari Andrei!!!

                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de Pitzi Vezi post
                  Felicitări câștigătorilor si tuturor participanților! Un turneu superb marca Emi.
                  Bine ai revenit Emi in Amatur, mi-a lipsit mult turneul de la Dumbrăvița anul trecut, fiind turneul meu preferat in afara Aradului.
                  Ai dreptate, Pitzi! Un turneu cursiv, cu conditii bune si jucatori pe masura!
                  Emi, [emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]

                  Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Buna ziua dl. Emi,

                    Vreau sa se inteleaga foarte clar ca eu NU am fost agresiv in nici un moment si mai presus de toate sunt un om cu foarte mult respect. Asa cum am explicat si mai sus am incercat sa spun si eu scorul cuiva din echipa de organizare timp de aproximativ 5 minute (dupa ce am vorbit in prealabil cu colegii dumneavoastra, acestia trimitandu-ma la dumneavoastra). Am astept cateva minute ca sa va terminati conversatia si cand am prins un moment de pauza v-am transmis ca as dori sa treceti rezultatul (acest lucru l-am facut respectuos cu toate ca am asteptat ceva timp). In acel moment v-ati intors spre mine si m-ati aprostrofat cum ca 'eu nu cunosc prioritatile?' (chiar dumneavoastra ati spus asta), iar atunci eu v-am raspuns ca in orice concurs prioritatea ar trebui sa fie jucatorul (fara jucatori nu exista concurs) --> consider ca acest lucru nu are nimic cu a fi respectuos.

                    In ceea ce priveste abuzul dumneavoastra de putere prin a ma suspenda timp de 1 an la competitiile la care sunteti organizator, eu o respect si o sa ma asigur ca inainte sa ma inscriu la vreun concurs o sa ma interesez sa nu fiti implicat (consider ca asa e mai bine si pe dumneavoastra si mai ales pentru mine).

                    Asa cum ati spus si dumneavoastra si eu consider ca respectul reciproc este esential pentru o desfasurare armonioasa a lucrurilor (eu am simtit ca in momentul in care am asteptat aproximativ 5 minute sa spun si eu rezultatul unei finale nu am fost tratat cu respect mai ales ca m-ati si apostrofat cum ca nu cunosc prioritatile).

                    Acestea fiind spuse sper sa incheiem subiectul acesta neplacut si pe viitor sa avem parte numai de lucruri frumoase.

                    Numa' bine!
                    O zi buna.

                    Neag Ioan

                    Comentariu


                    • Postat în original de Netzu Vezi post
                      Buna ziua dl. Emi,

                      Vreau sa se inteleaga foarte clar ca eu NU am fost agresiv in nici un moment si mai presus de toate sunt un om cu foarte mult respect. Asa cum am explicat si mai sus am incercat sa spun si eu scorul cuiva din echipa de organizare timp de aproximativ 5 minute (dupa ce am vorbit in prealabil cu colegii dumneavoastra, acestia trimitandu-ma la dumneavoastra). Am astept cateva minute ca sa va terminati conversatia si cand am prins un moment de pauza v-am transmis ca as dori sa treceti rezultatul (acest lucru l-am facut respectuos cu toate ca am asteptat ceva timp). In acel moment v-ati intors spre mine si m-ati aprostrofat cum ca 'eu nu cunosc prioritatile?' (chiar dumneavoastra ati spus asta), iar atunci eu v-am raspuns ca in orice concurs prioritatea ar trebui sa fie jucatorul (fara jucatori nu exista concurs) --> consider ca acest lucru nu are nimic cu a fi respectuos.

                      In ceea ce priveste abuzul dumneavoastra de putere prin a ma suspenda timp de 1 an la competitiile la care sunteti organizator, eu o respect si o sa ma asigur ca inainte sa ma inscriu la vreun concurs o sa ma interesez sa nu fiti implicat (consider ca asa e mai bine si pe dumneavoastra si mai ales pentru mine).

                      Asa cum ati spus si dumneavoastra si eu consider ca respectul reciproc este esential pentru o desfasurare armonioasa a lucrurilor (eu am simtit ca in momentul in care am asteptat aproximativ 5 minute sa spun si eu rezultatul unei finale nu am fost tratat cu respect mai ales ca m-ati si apostrofat cum ca nu cunosc prioritatile).

                      Acestea fiind spuse sper sa incheiem subiectul acesta neplacut si pe viitor sa avem parte numai de lucruri frumoase.

                      Numa' bine!
                      O zi buna.

                      Neag Ioan
                      Nu sunt nici la primul si nici la ultimul eveniment organizat, si ceea ce numiti "abuz de putere" eu il consider o masura de protectie a celor cu care vreau sa intru in contact in viitoarele mele actiuni organizatorice.Dumneavoastra sunteti din pacate persoana nefericita care ati reusit sa umpleti "paharul meu de indulgenta" la acest concurs care a fost pe tot parcursul bombardat de de diferite cazuri si situatii.Din pacate multa lume isi doreste un management al turneului impecabil, dar nu este realizabil atata timp cat nu suntem guvernati de niste reguli foarte clare de desfasurare.In ciuda arbitrajului care ne ajuta in preconizare duratei partidei si a inceperii urmatoarei, am reusit sa deranjez de cel putin 100 de ori participantii onesti care isi desfasurau partidele de interventile sonore la statia salii cautand si chemand la masa jucatori indisciplinati, si chiar am inceput sa imi fac o lista cu acestia pt urmatoarele turnee.Capul listei va incepe cu Avram Victor pe care iar l-am strigat de cateva ori.O chestiune pe care voi o gasiti ca o normalitate, dar care pt noi organizatori,si asta cred ca vb in numele multora, reprezinta o lipsa de respect fata de noi si fata de ceilalti participanti.

                      "Acestea fiind spuse sper sa incheiem subiectul acesta neplacut si pe viitor sa avem parte numai de lucruri frumoase."
                      P.S.Ma bucur ca am ajuns la un consens.

                      Comentariu


                      • Dumbravita, prin acelasi "fara limite " Emi,a oferit celor cca 200 de participanti ,tot ceea ce un sportiv asteapta de la un turneu de asemenea anvergura.Felicitari !

                        Comentariu


                        • Finala la Hobby...Sedda Stefano -Dobinda Dinu 3-2 a fost scorul final...

                          Comentariu


                          • Turneu de inalta clasa la Dumbravita.Felicitari ,Emi !

                            Comentariu


                            • Postat în original de daviris Vezi post
                              Turneu de inalta clasa la Dumbravita.Felicitari ,Emi !
                              Aprecierea- de la David.

                              Comentariu


                              • Postat în original de daviris Vezi post
                                Dumbravita, prin acelasi "fara limite " Emi,a oferit celor cca 200 de participanti ,tot ceea ce un sportiv asteapta de la un turneu de asemenea anvergura.Felicitari !
                                Mai putin cu unul

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dantim Vezi post
                                  Mai putin cu unul
                                  Sunt mult mai mulți Dane, dar nu au curaj să spună nimic.
                                  BLADE: Stiga Allround Classic
                                  FH: Stiga Almana Sound
                                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Dantim Vezi post
                                    Mai putin cu unul
                                    hai cu doi....

                                    Comentariu


                                    • Țin neaparat să intervin în conflictul dintre domnul Neag Nelu și domnul Emi.
                                      Menționez de la început că cele spuse de Neag Nelu reflectă perfect realitatea. Am confirmarea mai multor jucători care au asistat la întreaga acțiune. A fost o lipsă totală de respect din partea domnului Emi să se ocupe de vânzarea unor mese de tenis, în loc să se ?ngrijească de bunul mers al turneului. O negociere de la 1.750,00 RON, la 1.700,00 RON pentru o masă nu trebuie să primeze înaintea jucătorilor.
                                      ?n Timișoara sunt o grămadă de jucători care se simt jigniți din cauza atitudinii domnului Emi, dar din cauza suspendărilor pe care le aplică nu au curajul să spună nimic. Nu este corect, nici moral, nici în calitate de organizator să-l trimiți la plimbare pe cel care a câștigat o finală și vine să-ți spună scorul. Dar pentru unii organizatori de turnee, Amaturul este doar o afacere și nimic mai mult, iar respectul acordat jucătorilor este nul.
                                      Mă gîndesc că este greu să organizezi un concurs și să-ți vinzi și marfa în același timp, dar ocupați-vă de bunăstarea dumneavoastră după ce v-ați asigurat că participanții sunt tratați cu respect.
                                      Nu este normal, domnule Emi să-i tratați cu superioritate și dispreț pe cei care la fiecare turneu vă bagă bani în buzunar.
                                      BLADE: Stiga Allround Classic
                                      FH: Stiga Almana Sound
                                      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                      Comentariu


                                      • Indiferent de micile nemulțumiri.. care apar la la un asa turneu mare de 200 jucători.. eu personal si cei 3 jucători din Serbia...vreau sa felicit organizatorii si stilul nemțesc al lui Emi ..ora de începere si toate cele ce au ținut de concurs..sincer am fost la multe turnee si chiar m.am intors nemulțumit de la felul cum a decurs organizarea cat si conditiile de joc..felicitări si la mai mare..

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Bogy Vezi post
                                          Țin neaparat să intervin în conflictul dintre domnul Neag Nelu și domnul Emi.
                                          Menționez de la început că cele spuse de Neag Nelu reflectă perfect realitatea. Am confirmarea mai multor jucători care au asistat la întreaga acțiune. A fost o lipsă totală de respect din partea domnului Emi să se ocupe de vânzarea unor mese de tenis, în loc să se ?ngrijească de bunul mers al turneului. O negociere de la 1.750,00 RON, la 1.700,00 RON pentru o masă nu trebuie să primeze înaintea jucătorilor.
                                          ?n Timișoara sunt o grămadă de jucători care se simt jigniți din cauza atitudinii domnului Emi, dar din cauza suspendărilor pe care le aplică nu au curajul să spună nimic. Nu este corect, nici moral, nici în calitate de organizator să-l trimiți la plimbare pe cel care a câștigat o finală și vine să-ți spună scorul. Dar pentru unii organizatori de turnee, Amaturul este doar o afacere și nimic mai mult, iar respectul acordat jucătorilor este nul.
                                          Mă gîndesc că este greu să organizezi un concurs și să-ți vinzi și marfa în același timp, dar ocupați-vă de bunăstarea dumneavoastră după ce v-ați asigurat că participanții sunt tratați cu respect.
                                          Nu este normal, domnule Emi să-i tratați cu superioritate și dispreț pe cei care la fiecare turneu vă bagă bani în buzunar.
                                          Te-ai trezit tu sa comentezi realitatea, si sa reflectezi purul adevar.Si sa notifici tu ca lipsa de respect vine din discutia mea cu dealtfel tot participantii la aceea competitie, si ca nu m-am ocupat de bunul mers al competitiei,eh doamne cine s-a trezit, si sa puncteze cu litere de o schioapa vezi doamne si chiar pretul, si ca vezi doamne trebuie sa stau in genunchi in fata jucatorilor.Bogy,tu si cu jucatori care se simt jigniti sa ramaneti la voi in club, ca atata timp cat eu voi organiza in zona nu am nevoie de acpompaniamentul vostru.Eu unul cred ca am tratat cu mult respect si m-am dedicat de zeci de ori mai mult decat majoritatea organizatorilor, si daca am luat anumite masuri, le-am luat ca sa ii protejez pe ceilalti participanti, si daca lipsa de respect era dusa la limitele asa groaznice cum mentionezi tu, participantii te penalizeaza prin neparticipare, asa cum ti-au facut tie si ai anulat nenumarate turnee.

                                          Dar se pare ca revenirea mea in organizare dinnou imi atrage muscatori de c_r, carora nu am decat sa le zic sa isi vada de treaba lor si sa ma ocoleasca.
                                          P.S.Tu m-ai bine vezi-ti de cine iti baga tie bani in buzunar si nu te mai uita in buzunarul meu.
                                          Ultima editare de Zosim1; 20.ian.2020, 06:15.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de doru popet Vezi post
                                            Indiferent de micile nemulțumiri.. care apar la la un asa turneu mare de 200 jucători.. eu personal si cei 3 jucători din Serbia...vreau sa felicit organizatorii si stilul nemțesc al lui Emi ..ora de începere si toate cele ce au ținut de concurs..sincer am fost la multe turnee si chiar m.am intors nemulțumit de la felul cum a decurs organizarea cat si conditiile de joc..felicitări si la mai mare..
                                            Domnule Popet, si dumneavoastra va numarati printre timisoreni, asa cum spune Bogy, si ati fost la acest turneu avertizat, si chiar la un pas de a fi descalificat cu colegii din grupa dupa ce toate grupele de la Open au terminat cu aproximativ o ora inferioarele si pe cei ramasi in urma i-am rugat insistent sa joace simultan ultimele 2-3 meciuri ,si grupa voastra nu a facut acest lucru si au intarziat eliminatorile la Open cu cel putin o ora jumatate, si vad ca in postarea Dumneavoastra va aratati totusi recunostiinta si ma felicitati.Va rog sa imi dati o explicatie cinstita.V-ati simtit la turnele mele tratati cu superioritate si dispret vreodata?Vi s-a parut vreodata ca bag pumnul in gura cuiva?

                                            Comentariu


                                            • BLADE: Stiga Allround Classic
                                              FH: Stiga Almana Sound
                                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                              Comentariu


                                              • Sincer să fiu, de la un feedback puțin negativ, cu care se pare că nu suntem obișnuiți în România, la un limbaj cam abject cu referiri la persoane, la care suntem obișnuiți, e mare distanță așa că cei care folosesc acest limbaj ar trebui ei suspendați din forum și competitii si nu cei care încearcă să âmbunătățească activitatea turneelor. Citind felul în care e percepută critica, mă face să mă simt ca înainte de ‘90, când marii lideri făceau ce vroiau pe moșia lor, pentru ca ei erau “corecti si perfecti”, iar orice critică era o blasfemie.
                                                Sincer să fiu nu am nimic de câștigat nici de pierdut din această dispută, dar nu m-am putut abține să nu imi exprim dezamăgirea legată de modul în care o mică problemă devine una majora pentru unii.
                                                Ultima editare de arosu; 20.ian.2020, 01:30.

                                                Comentariu


                                                • Domnule Emi, după cum ați observat, eu mă adresez cu "dumneavoastră”, care este un pronume de politețe pentru persoana a doua plural. Motivul pentru care folosesc acest pronume de politețe constă în respectul față de interlocutor, dar cunoștințele și aplicarea acestora țin de nivelul de educație și bun simț pe care le dobândim fiecare dintre noi.
                                                  Iar Neag Nelu este unul dintre cei mai politicoși și mai respectuoși jucători pe care i-am întâlnit.
                                                  Fiți bărbat și acceptați cu demnitate și respect feedbackul lui.
                                                  BLADE: Stiga Allround Classic
                                                  FH: Stiga Almana Sound
                                                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de arosu Vezi post
                                                    Sincer să fiu, de la un feedback puțin negativ, cu care se pare că nu suntem obișnuiți în România, la un limbaj cam abject cu referiri la persoane, la care suntem obișnuiți, e mare distanță așa că cei care folosesc acest limbaj ar trebui ei suspendați din forum și competitii si nu cei care încearcă să âmbunătățească activitatea turneelor. Citind felul în care e percepută critica, mă face să mă simt ca înainte de ‘90, când marii lideri făceau ce vroiau pe moșia lor, pentru ca ei erau “corecti si perfecti”, iar orice critică era o blasfemie.
                                                    Sincer să fiu nu am nimic de câștigat nici de pierdut din această dispută, dar nu m-am putut abține să nu imi exprim dezamăgirea legată de modul în care o mică problemă devine una majora pentru unii.
                                                    Domnule Rosu, am apreciat sincer implicarea dumneavoastra in desfasurarea acestui turneu, chiar daca o problema de sanatate v-a facut sa va retrageti si sa fiti penalizat cu 3 puncte, si v-am vazut arbitrand cateva partide, si pentru asta va multumesc personal, dar sincer nu vad unde faceti referire la un limbaj abject cu referire la persoane, nu vad unde sunt cei care vor sa imbunatateasca activitatea turneelor, iar aceasta problema mica pe care nu o vedeti ca o problema majora, ati percepe altfel daca ati fi organizat cateva zeci sau poate sute de turnee si v-ati da silinta sa faceti ceva pentru imbunatatirea lor.

                                                    Nu vreau sa continui polemica cu dumneavoastra pe aceasta tema, si nici cu Bogy, care la fel trateaza aceasta problema personal direct despre Emi si atat, dar vreau sa fac o mica divagatie poate veti intelege esenta acestor discutii.

                                                    In decursul anilor am incercat,si asta impreuna cu mai multi din cei implicati in acest fenomen,tenisul de masa, sa imbunatatim conditile de desfasurare a turneelor, si se poate vedea pe parcursul anilor la toate intentiile si la toate inovatiile si testele in aceasta directie, si eu am fost uni din promotorii multor incercarii, unele reusite si implementate ,altele neimplementate.In toti acesti ani am comparat fel si fel de turnee, si am incercat prin similitudine sa vedem de ce unele au o desfasurare mai lunga,mai scurta, mai cursiva, mai deficitara etc., si astfel sa contracaram anumite fenomene, si anumiti factori care duc la impiedicarea desfasurarii in bune conditiuni a turneelor.Fiecare turneu are particularitatiile lui, dar in ceea ce priveste acest turneu, ingrijorarea mea a fost de gestionarea unui numar foarte mare de meciuri si jucatori pe o perioada de timp determinata ,relativ scurta 9.45-19.45 (10 ore) timpul aproximativ calculat pt acest eveniment ,care includea si servirea unei mese calde,respectiv gulasul si de aproximativ 700 de partide.De aceea eu nu m-am miscat de la masa organizatorului si din sala,doar cu 2 exceptii, una cand am mers la toaleta si am intrat si la stand sa vad cum merge, aprox 2 min si cand am mancat undeva pe la ora 18.00 un polonic din ceea ce mai ramasese dintru-un ceaun de 100 si ceva de litri, si de cateva ori cand mi-am schimbat pansamentul de la proaspata operatie la care am fost supus.Deci nu cred ca din cei aproape 200 de participanti, mentionez ca Bogy si Rosu adrian nu sunt participanti, ma poate acuza de lipsa de atentie, de implicare, si orice altceva care duce la buna desfasurare a turneului.Orice nepasare si lipsa de implicare duce la intarzierea partidelor cu cel putin 2-3 minute , ceea ce rezulta 700 x 3 =2100 minute aprox 35 de ore defalcate pe 25 de mese ,deci o intarziere de 1,5-2 ore ,adica terminarea la 22.00 a competitiei.De aici ingrijorarea mea si bineinteles si incarcarea mea cu acele persoane care au facut posibil sa impiedice buna desfasurare si cursivitatea turneului si umplerea paharului cu incidentul de la finalul partidei finalei de la avansati.Am mentionat ,din pacate domnul Neag s-a aflat intr-o postura nepriviligeata in acel moment si cu acel comentariu care a dus la decizia luata.Nu cred ca il impiedica sa participe la turneele organizate de Bogy si de alti organizatori din zona, si poate lua exemplu domnului Jurescu care si dansul a fost suspendat de mine la turneele mele o perioada destul de lunga, si acum participa cu placere,cred eu, la mai toate evenimentele organizate de mine si totul este super ok,chiar fiind pe o lista de wild card la turneul de la Victoria.

                                                    P.S. Sunt barbat si accept feedback-ul lui Neag si al tuturor, oricare ar fi el, si il voi trata ca atare.ACTIUNEA i-a atras suspendarea si nicidecum feedback-ul.

                                                    Cu stima acelasi EMI.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X