Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Unirii", București - 25/26.01.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Bogdan V Vezi post
    Ai dreptate tu, acolo, si stiu ca tu esti unul dintre multii jucatori care s-au inscris la acest turneu pentru oportunitatea de a juca si in grupele superioare, adica mai multe meciuri. Dar decizia organizatorului de a schimba modalitatea de desfasurare a concursului este prevazuta in Regulamentul Amatur 2020, punctul 5.2:
    Eu cred ca organizatorii trebuie sa respecte mai mult jucatorii.Este posibil ca in viitor sa ne organizam mai bine -noi jucatorii- si sa nu participam la astfel de organizatori .Atunci vom vedea daca de la 60 de locuri preconizate reusiti sa strangeti jucatori pt eliminarea grupelor SUPERIOARE.

    Comentariu


    • Postat în original de Dan Cinca Vezi post
      Eu cred ca organizatorii trebuie sa respecte mai mult jucatorii.Este posibil ca in viitor sa ne organizam mai bine -noi jucatorii- si sa nu participam la astfel de organizatori .Atunci vom vedea daca de la 60 de locuri preconizate reusiti sa strangeti jucatori pt eliminarea grupelor SUPERIOARE.
      Pe mine nu ma mai uimeste nimic,nu mai scrie Dane ca ajungi ori banat ori suspendat un an de zile ca la Dumbravita

      Comentariu


      • "Mea culpa" Domn' Visan!
        Liber la sanctiuni! "Legi" d-astea, tip "smog" londonez, ma surprind in permanenta. Erau oare in vigoare si in trecut? Pentru ca, avem ceva precedente pentru asemenea situatii. A se vedea modificarea in timpul anului competional 2019 cu privire la punctare. Nu mai intru in amanunte. Si nimeni nu a avut bunul simt sa zica : Vina mea!


        Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
        "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

        Comentariu


        • Postat în original de Dantim Vezi post
          Pe mine nu ma mai uimeste nimic,nu mai scrie Dane ca ajungi ori banat ori suspendat un an de zile ca la Dumbravita
          De ce să - l suspende? Are dreptate! Modifici, dar nu anunțul turneului ci numărul de locuri... Așa, omul își face rezervare și se trezește că vine la București, joacă 4 meciuri, nu se califică și-l costă câteva sute de lei...
          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
          Blade: KAZAK
          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

          Comentariu


          • Dureros este faptul ca, desi sunt constient ca am aprobarea mutuala a multor jucatori, majoritatea prefera sa taca! Bravo lor! Ma retrag, in semn de protest fata de articolul 5.2 din regulament si fata de lipsa de atitudine a participantilor la acest concurs! Sa le fie asensiunea usoara!

            Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk
            "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

            Comentariu


            • Se retrage Staicu Vasile, Constanța. Succes tuturor!

              Trimis de pe al meu Redmi Note 5 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Cojocaru Didi - open - Rm.Valcea

                Comentariu


                • Robert Stefan Georgescu, București, Hobby

                  Comentariu


                  • Radu Dragos, Targoviște, avansati

                    Comentariu


                    • Tarziu am vazut ca nu sunt grupe superioare...scuze ...deci se retrag din competitie Boariu T. Danut si Suciu Andrei din Borsec. Avem aproape 1000 km dus intors 2 nopti de cazare si...putine meciuri. Un turneu reusit va dorim!

                      Comentariu


                      • Bună seara!

                        Din aceleași motive de organizare deficitară se retrage și Daniel SIMA / Hobby / Mioveni

                        Aprecieri domnilor care au punctat aceste carențe!

                        Toate cele bune!



                        Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Bună seara!

                          Din aceleași motive de organizare deficitară se retrage și Daniel SIMA / Hobby / Mioveni

                          Aprecieri domnilor care au punctat aceste carențe!

                          Toate cele bune!



                          Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dantim Vezi post
                            Pe mine nu ma mai uimeste nimic,nu mai scrie Dane ca ajungi ori banat ori suspendat un an de zile ca la Dumbravita
                            Eu imi asum riscul!Organizatorii au un articol din regulament pt aceasta schimbare intempestiva(sunt bine organizati si ii felicit).Urmeaza sa se organizeze si jucatorii in sensul ca participa sau nu la turnee care schimba regulile de maniera aceasta.Eu voi discuta acest aspect cu toti jucatorii din zona noastra si vom opta in viitor in functie de ce spun jucatorii.Eu am venit cu placere la acest turneu dar este bine sa stim de la inceput cum se desfasoara turneul.Eu inca mai cred ca dl Dutu va respecta ce a promis la inceput adica grupe superioare si inferioare

                            Comentariu


                            • Mai așteptăm... Poate se revine la programul inițial. 🤔

                              Comentariu


                              • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                De ce să - l suspende? Are dreptate! Modifici, dar nu anunțul turneului ci numărul de locuri... Așa, omul își face rezervare și se trezește că vine la București, joacă 4 meciuri, nu se califică și-l costă câteva sute de lei...
                                Johnny draga ,trebe sa intri pe aratura lui Dantim sa pricepi cei cu "suspendarea" sus amintita.Are legatura cu araturile de toamna tarzie. .din Banatul sarbesc.

                                Comentariu


                                • Postat în original de TopTenisArena Vezi post
                                  Datorita numarului foarte mare de participanti inscrisi deja, peste 300, suntem nevoiti sa renuntam la grupele superioare, pt toate cele 4 categorii, astfel incat numarul participantilor sa fie cat mai mare iar turneul sa se poata termina intr-un interval orar decent.
                                  Se modifica sistemul de joc, astfel:
                                  - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
                                  - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători ? se califică primii 4;
                                  - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
                                  - Fara grupe superioare!!!!!
                                  - Tablou eliminatoriu de 16,32,64;
                                  - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe inferioare.
                                  - Tabloul eliminatoriu se generază automat;


                                  Categoriile Avansati si Hobby vor incepe la ora 15.30!!!
                                  - Elite ? maxim 72 participanți; Duminica, 26 Ianuarie, 09.00 ? 16.00.
                                  - Open ? maxim 96 participanți; Sambata, 25 Ianuarie, 09.00 ? 16.00.
                                  - Avansați ? maxim 96 participanți; Sambata, 25 Ianuarie, 15.30 ? 22.30.
                                  - Hobby ? maxim 96 participanți; Duminica, 26 Ianuarie, 15.30 ? 22.30.
                                  Nu incetati cu " circul " la top tenis . De ce nu reduceti si contributia jucatorilor . Bassam , ce se intampla acolo ?

                                  Comentariu


                                  • Nu este normal să schimbi sistemul de joc,după anunțarea turneului.E lipsa de respect fata de jucători. Se retrage,?n semn de protest, Panait Adrian, Brăila, avansați.

                                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • 2 (două) constatări evidente:
                                      a) Un segment important al competitorilor din AMATUR își exprimă indignarea față de schimbarea sistemului de joc după anunțarea turneului;
                                      b) Organizatorul turmeului NU a avut (încă) o reacție care să dezamorseze valul de nemulțumiri.

                                      în semn de solidaritate cu acel segment al competitorilor nemulțumiți, își anunță retragerea jucătorul
                                      Băluță Silviu, din București (categoria avansați).

                                      Comentariu


                                      • Salut
                                        Ionut Burlacel Elite
                                        Mersi
                                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                        Comentariu


                                        • Se retrage Dinu Gheorghe - București - avansati. Succes tuturor !

                                          Comentariu


                                          • Hmmm...,numita " CUPA UNIRII", creează, cel puțin din ultimile postări citite, nemulțumiri, zic și eu, îndreptățite într-o anumită masură, fără a ne raporta neapărat la litera Regulamentului, din partea jucătorilor. Fără a căuta să imprim un sens peiorativ, credeți că redenumirea ?n" CUPA RĂZG?NDIRII", ar mai putea îndrepta ceva? [emoji16]

                                            Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Se retrage Bogdan Ileanu, Avanszati de la cupa Uimirii. Spor la joc/jocuri
                                              Lemn dă Cireș supranumit și Fix-caria
                                              FH Cauciuc natural de la Danubiana
                                              BH Camera de bicicleta de la Luduș

                                              Comentariu


                                              • IOAN Filip., București: Hobby. (IOAN este numele)

                                                Prima participare.

                                                Comentariu


                                                • Acum realizez că și la Giurgiu, sâmbăta trecută, s-a jucat fără superioare.. M-am g?ndit dacă să mă supăr, să mă retrag, sau să particip.. Am ales ultima variantă, pentru că, de altfel, la multe alte turnee au lipsit superioarele și n-a fost mare bai!..

                                                  Să lăsăm supărările și ne bucurăm de tenis.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de - Marcel - Vezi post
                                                    Acum realizez că și la Giurgiu, sâmbăta trecută, s-a jucat fără superioare.. M-am g?ndit dacă să mă supăr, să mă retrag, sau să particip.. Am ales ultima variantă, pentru că, de altfel, la multe alte turnee au lipsit superioarele și n-a fost mare bai!..

                                                    Să lăsăm supărările și ne bucurăm de tenis.
                                                    Da, dar diferența este ca la Giurgiu am organizat un turneu de 4 categorii, asa cum prevede regulamentul, pe 12 mese, intr-o singura zi. Daca as fi avut la dispozitie macar 16 mese sau inca o zi de concurs cu siguranta faceam superioare.
                                                    Aici, la TTA, este alta poveste....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X