Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Lacul fără fund", Ocna Sibiului - 16.02.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitări Sibienilor pentru că au reușit să rezolve problema cu acoperirea geamurilor ! Mulțumim !

    Comentariu


    • Cred că totul se datorează întâmplării că s-au întâlnit într-un moment nepotrivit două firi la fel de orgolioase . Eu sper ca în viitorul apropiat, cei doi să devină cei mai buni prieteni.

      Comentariu


      • ATENTIE : continut cu prea multe litere, pe unii s-ar putea sa-i afecteze emotional !

        Salutare din nou, nu vreau sa-i raspund copilului fara fata cu apelativul "Similar" pentru ca nivelul e mult prea jos si nu-si are rostul, antetul e strict pentru el... dar o sa-i raspund Dl. Nicolae Banu pentru ca ne cunoastem. Din pacate ati inteles eronat ca eu urmaresc ceva "rau" sa se intample organizatorului, departe de mine acest gand, alegatia potrivit careia as fii "uneltit" eu cu alte persoane nu se sustine, sunt cunoscut si de aceia unii colegi au avut o pozitie fata de acest subiect. Niciodata in nicio imprejurare in nicio circumstanta n-am cerut cuiva un favor sa ma sustina in mod expres intr-o chestiune legata de Amatur legate de acest lucru, sa fie foarte clar acest aspect... iar aici nu e vorba de gesturi nesportive sau alte asemenea... ca sa "urmaresc in mod JOSNIC !! ceva", aici discutam strict de o problema de regulament. Atrag atentia tuturor si in special copiilor care inca n-au trecut strada la un alt turneu, ca aceasta chestiune e serioasa. Sa ne intelegem foarte clar, eu nu am avut acea prima interventie ca am fost eliminat din competitie find pe pozitia 6, eu puteam castiga chiar si grupa in care ma aflam chiar daca am jucat cu castigatorul turneului pe pozitia 1 in inferioare, ...aceasta situatie a fost generata de o banalitate si a facut ca intreg turneul si pozitia jucatorilor in grupe ( in mod special pozitia 2 si 6) sa fie data peste cap, si poate altii ar fii avut alta sansa. Sincer in naivitatea mea am crezut ca omul isi face numarul cu hasurarea nume prenume oras categorie, dar cand o sa intocmeasca listele grupelor o sa treaca in mod corect conform regulamentului asezarea conform MP. Cine merge regulat la turnee stie ca orice lipsa a unui jucator din listele finale duce la REFACEREA LISTELOR, tocmai pentru ca sa existe un echilibru in acele grupe. au fost poate zeci daca nu mai multe din aceste situatii. Aici e o situatie absolut hilara si de neinteles. Nu mai vorbesc de faptul ca in viitor doresc sa organizez turnee... cum mi-as putea permite eu sa ma dau ratoi la participanti sa le impun eu cum sa se inscrie pe forum, e un non sens... mergand mai departe sunt jucatori care spun "vin si eu" sau altfel, sunt tot felul de situatii, pai daca tu cunosti jucatorul... in general sunt cunoscuti de toata lumea acestia, sa da cineva zbir fata de ei... nici pomeneala... de aceea e frumoasa aceasta competitie ca-ti da libertatea in limitele decente sa te exprimi... chiar daca spui "vin si eu". intelegeti dl Nicu unde vreau sa bat banuiesc. Din pacate dl. Adonis asa a procedat si anul trecut cu mine, cunosc stilul impus cu forta de catre acesta la inscrieri, ma intreb si acum care e ratiunea... ! Atunci in postarea mea am afirmat public ca nu mai vin la niciun turneu organizat de dl. Adonis in Sibiu. Acesta find la Ocna Sibiului nici nu m-am uitat cine i-l organizeaza, l-am vazut ca e duminica si m-am inscris. Promit solemn si credeti-ma... promisiunea la mine e mai importanta decat un contract scris, NU voi mai participa la niciun turneu organizat s-au gestionat in judetul Sibiu de dl. Adonis. De altfel nici nu am contestat efortul pe care i-l depune dl. Adonis pentru a organiza turnee in judet, ...poate fi un sot model sau poate fii un tata excelent, cu siguranta e posibil asa sa fie, dar in aceasta situatie a gresit clar fata de toti participantii la acest turneu. De altfel aprecieze cu toata sinceritatea pe toti organizatorii de competitii, sunt amic mai mult sau mai putin cu fiecare prin natura deplasarilor pe care le fac, imi face o deosebita placere sa-i revad, nu stiu daca cineva poate sa-mi reproseze ca nu am fost "cald" cu fiecare... dar strictete de batalion disciplinar ca in judetul Sibiu nu am vazut nicaieri... si atunci va intreb si ma intreb cum procedam sa nu mai fim atat de inflexibili, pentru ca pana la urma organizatorul e dependent de jucatori... invers mai putin, pentru ca sunt mai multe turnee de unde ca jucator ai de ales. De ce sa ne complicam viata aiurea cu lucruri inutile. Cu stima !
        Ultima editare de Cristian Istrate; 17.feb.2020, 23:23.

        Comentariu


        • Eliminatorii
          Hobby + Avansati - 16.02.2019

          1 Bradusca Cornel _ 8
          --------------------------- - Bradusca Cornel _ 8
          32 Bye _ 24
          --------------------------- --------------------------- 3-1 Bradusca Cornel _ 8
          17 Cobzaru Radu _ 16
          --------------------------- 3-0 Cobzaru Radu _ 16
          16 Sabau Mircea _ 32
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- 0-3 Benyovski Bela _ 4
          9 Anton Calin _ 20
          --------------------------- 2-3 Benyovski Bela _ 4
          24 Benyovski Bela _ 4
          --------------------------- --------------------------- 3-2 Benyovski Bela _ 4
          25 Brașoveanu Vali _ 28
          --------------------------- 0-3 Cuntan Ioan _ 12
          8 Cuntan Ioan _ 12
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- --------------------------- 2-3 Cir Florin _ 2
          5 Mitar Marius Tiberiu _ 6
          --------------------------- 3-0 Mitar Marius Tiberiu _ 6
          28 Pavel Ermacov _ 22
          --------------------------- --------------------------- 3-2 Mitar Marius Tiberiu _ 6
          21 Gligor Vasile _ 30
          --------------------------- 1-3 Fratila Dan _ 14
          12 Fratila Dan _ 14
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- 1-3 Cir Florin _ 2
          13 Filea Adonis _ 26
          --------------------------- 1-3 Minzat Mircea _ 10
          20 Minzat Mircea _ 10
          --------------------------- --------------------------- 2-3 Cir Florin _ 2
          29 Bye _ 18
          --------------------------- - Cir Florin _ 2
          4 Cir Florin _ 2
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- --------------------------- --------------------------- 0-3 Farkas Bence _ 1
          3 Morariu Marius _ 13
          --------------------------- - Morariu Marius _ 13
          30 Bye _ 29
          --------------------------- --------------------------- 2-3 Ciobanu Cosmin _ 5
          19 Martoiu Gabriel _ 21
          --------------------------- 0-3 Ciobanu Cosmin _ 5
          14 Ciobanu Cosmin _ 5
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- 0-3 Farkas Bence _ 1
          11 Susman Dan _ 25
          --------------------------- 0-3 Pascalau Cristian _ 9
          22 Pascalau Cristian _ 9
          --------------------------- --------------------------- 0-3 Farkas Bence _ 1
          27 Ivan Claudiu _ 17
          --------------------------- 0-3 Farkas Bence _ 1
          6 Farkas Bence _ 1
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- --------------------------- 3-2 Farkas Bence _ 1
          7 Manitiu Florin _ 7
          --------------------------- 3-0 Manitiu Florin _ 7
          26 Moldovan Cristian _ 23
          --------------------------- --------------------------- 3-2 Manitiu Florin _ 7
          23 Popa Florin _ 31
          --------------------------- 0-3 Duca Marius _ 15
          10 Duca Marius _ 15
          --------------------------- --------------------------- --------------------------- 0-3 Piper Petru _ 3
          15 Kondort Dan _ 11
          --------------------------- 3-1 Kondort Dan _ 11
          18 Faraian Alexandru _ 27
          --------------------------- --------------------------- 1-3 Piper Petru _ 3
          31 Bye _ 19
          --------------------------- - Piper Petru _ 3
          2 Piper Petru _ 3

          Comentariu


          • Raspuns la postarea cu nr.153
            Am citit integral doar penultima propozitie din amestecatura de litere si semne de puncuatie puse alandala din punct de vedere gramatical. " DE CE SA NE COMPLICAM VIATA AIUREA CU LUCRURI INUTILE". Mare adevar ai grait cugetatorule! Frustrarile sa continue sa te insoteasca zi de zi! Subiect inchis! Am consumat si asa prea multa energie fara rost! Vei intelege ce am scris cand vei fi mai batran, adica dupa 70 de ani!

            Comentariu


            • [B] Clasament
              Cupa "Lacul fara fund" Ed II
              Turneu - B - Ocna Sibiu - 16.02.2019
              Hobby + Avansati
              Locul - Nume prenume - Localitatea


              LOCUL 1
              Farkas Bence - Targu Mureș

              LOCUL 2
              Cir Florin - Razboieni

              LOCUL 3
              Piper Petru - Luna CJ

              LOCUL 4
              Benyovski Bela - Sibiu

              LOCURILE 5 - 8
              Ciobanu Cosmin - Cristian SB
              Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
              Manitiu Florin - Sibiu
              Bradusca Cornel - Targu Jiu

              LOCURILE 9 - 16
              Pascalau Cristian - Huedin
              Minzat Mircea - Saliste
              Kondort Dan - Sibiu
              Cuntan Ioan - Saliste
              Morariu Marius - Sibiu
              Fratila Dan - Ocna Sibiului
              Duca Marius - Sibiu
              Cobzaru Radu - Deva

              LOCURILE 17 - 28
              Ivan Claudiu - Mediaș
              Anton Calin - Sibiu
              Martoiu Gabriel - Targu Jiu
              Pavel Ermacov - Sibiu
              Moldovan Cristian - Alba Iulia
              Susman Dan - Alba Iulia
              Filea Adonis - Sibiu
              Faraian Alexandru - Aiud
              Brașoveanu Vali - Sibiu
              Gligor Vasile - Cristian SB
              Popa Florin - Mediaș
              Sabau Mircea - Târnaveni

              LOCUL 29 -- Grupe Inf. 2 vic.
              Matei Dumitru - Deva

              LOCURILE 30 - 32 -- Grupe Inf. 1 vic.
              Moldovan Flavia - Târnaveni
              Bregar Dan - Alba Iulia
              Luca Ioan - Sibiu

              LOCURILE 33 - 39 -- Grupe Inf. 0 vic.
              Vioreanu Cristian - Dumbraveni SB
              Sufletel Emil Sr - Alba Iulia
              Dragomir Ioan - Cristian SB
              Sufletel Margareta - Alba Iulia
              Asavei Vlad - Razboieni
              Musoiu Marius - Dumbraveni SB
              Marko Gabor Sr - Sibiu
              Ultima editare de adof; 08.mar.2020, 17:36. Motiv: corectare clasament

              Comentariu


              • Clasament
                Cupa "Lacul fara fund" Ed II
                Turneu - B - Ocna Sibiu - 16.02.2019
                Open + Elite
                Locul - Nume prenume - Localitatea


                LOCUL 1
                Aron Darie - Sibiu

                LOCUL 2
                Daneliuc Gabi - Selimbar

                LOCUL 3
                Mitzea Alexandru - Sibiu

                LOCUL 4
                Todarcea Ioan - Sibiu

                LOCURILE 5 - 8
                Timaru Ilie - Ocna Sibiului
                Cristian Istrate - București
                Sufletel Radu - Alba Iulia
                Butura Vasile - Alba Iulia

                LOCURILE 9 - 16
                Negrea Olimpiu - Otelu Rosu
                Barbulescu Dan - Sibiu
                Negrean Ioan - Sibiu
                Beches Andrei - Sibiu
                Barac Marius - Sibiu
                Kromek Iulian - Cugir
                Botea Fabian - Hunedoara
                Varadi Tudor Calin - Brad

                LOCURILE 17 - 20
                Bozosan Petre - Sibiu
                Seceta Andreas - Mediaș
                Comsa Dan - Sibiu
                Groza Alexandru - Cisnadie

                LOCUL 21 -- Grupe Inf. 2 vic.
                Sandu Andrei - Sibiu

                LOCURILE 22 - 28 -- Grupe Inf. 1 vic.
                Ciobanu Daniel - Blaj
                Radu Constantin - Sibiu
                Vera Esteban - Sibiu
                Decean Darian - Sibiu
                Bardas Patrick - Dumbraveni SB
                Vaida Gheorghe - Sibiu
                Bardas Ioan - Dumbraveni SB

                LOCUL 29 -- Grupe Inf. 0 vic.
                Marko Gabor - Sibiu

                Comentariu


                • Multumesc tuturor participantilor

                  Multumesc partenerilor si sponsorului acestui turneu

                  Multumesc tuturor care au participat pebtru ca acest urneu sa poata avea loc

                  Daneliuc Gabriel, Decean Darian, Negran Ioan, Barbulescu Dan, Anton Calin, Timaru Ilie, Fratila Dan, Comsa Dan, Kondort Dan, Bozosan Petre, Plavet Alexandru

                  multumesc pentru sprijin si intelegere


                  Imi cer scuze celor de la Elite+Open pentru desfasurarea turneului la acesta categorie

                  promit ca am sa incerc sa nu se mai intample ce sa intamplat la acest turneu

                  Comentariu


                  • Domnule Adonis, sigur nu ati greșit clasamentul?
                    Aveți un "jucător nou" cu 260 de turnee în 5-8.
                    P?nă la urmă ce vreți sa demonstrați?
                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                    Comentariu


                    • https://www.youtube.com/watch?v=4TRj...AMabHWTQRGRe60
                      05 Viscaria 05

                      Comentariu


                      • Postat în original de similar Vezi post
                        Raspuns la postarea cu nr.153
                        Am citit integral doar penultima propozitie din amestecatura de litere si semne de puncuatie puse alandala din punct de vedere gramatical. " DE CE SA NE COMPLICAM VIATA AIUREA CU LUCRURI INUTILE". Mare adevar ai grait cugetatorule! Frustrarile sa continue sa te insoteasca zi de zi! Subiect inchis! Am consumat si asa prea multa energie fara rost! Vei intelege ce am scris cand vei fi mai batran, adica dupa 70 de ani!
                        Nu cred ca te cunosc, însă uit?ndu-mă la ce vârstă ai și la faptul ca ești din Sibiu, trebuie sa spun ca îmi este rușine ca suntem din același loc. Dai dovada de foarte multe neajunsuri la varsta ta. Nu o sa comentez disputa dintre domnul Adonis și domnul Cristian. Spun doar ca nu ai înțeles ca ai obligația morala sa respecti pe cineva mai in vârstă ca tine(sa nu mai vorbim de rezultate obținute în acest domeniu). ?nvata sa citești după aceea sa judeci lucrurile și doar după aceea sa ?ți spui părerea(si asta dacă ști ca ceea ce spui e relevant) Spor
                        Mizutani Super Zlc
                        FH:Tenergy 05
                        BH:Tenergy 05

                        Comentariu


                        • Postat în original de markko Vezi post
                          Nu cred ca te cunosc, însă uit?ndu-mă la ce vârstă ai și la faptul ca ești din Sibiu, trebuie sa spun ca îmi este rușine ca suntem din același loc. Dai dovada de foarte multe neajunsuri la varsta ta. Nu o sa comentez disputa dintre domnul Adonis și domnul Cristian. Spun doar ca nu ai înțeles ca ai obligația morala sa respecti pe cineva mai in vârstă ca tine(sa nu mai vorbim de rezultate obținute în acest domeniu). ?nvata sa citești după aceea sa judeci lucrurile și doar după aceea sa ?ți spui părerea(si asta dacă ști ca ceea ce spui e relevant) Spor
                          Nu intotdeauna varsta trecuta la profilul de pe forum corespunde cu cea din buletin, desi ne ajuta macar orientativ cand anume sa folosim pronumele de politete.
                          La randul meu, te rog, nu te grabi cu judecatile de valoare fara sa ai o idee de ansamblu asupra situatiei.

                          Consider ca lucrurile care trebuiau sa fie spuse s-au spus, Adonis și a cerut scuze pentru neplacerile create, Cristi a inteles ca rigoarea solicitata la modul in care se face inscrierea ajuta atat organizatorii, cat si jucatorii.
                          Cu acceptul lui Adonis, o sa inchid topicul sa se linisteasca lucrurile pana la viitorul turneu sibian, unde sper sa fiti capabili sa va strangeti cu totii mainile.
                          Multumesc!
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu








                          • Comentariu


                            • Finala Open-Elite

                              05 Viscaria 05

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X