Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferente ani fabricatie lemn

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferente ani fabricatie lemn

    M-ar interesa care sunt diferentele intre acelasi tip de lemn (de exemplu un Timo Boll ALC) fabricat in anii trecuti 2010-2015 si unul actual. Diferentele ca simt, la joc..
    Mai pe scurt, care l-ati prefera si de ce?

  • #2
    Salut! Am avut Timo Boll ALC seria K(2010) și Timo Boll ALC seria S(201. Personal mi-a plăcut cel vechi, din 2010, mergea mai bine, avea simt mai mare și stabilitate in joc și parca era o idee și mai rapid, pe când astea noi de acum de la Butterfly dau impresia de niște lemne rigide, cu o calitate mult inferioară fata de cele vechi. E o parere personală, nu vreau sa supăr pe nimeni 😁
    ?Sometimes I win, sometimes I learn?

    Comentariu


    • #3
      Eu unul l-as prefera pe cel vechi!mai mult simt ,mai stabil!am doua alc seria p an 2015 si sunt ok!

      Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk
      tb alc t05/t05 fx

      Comentariu


      • #4
        Si ca sa completez!calitatea finisajelor este mult mai buna!modelul nou este mai rapid!am avut alc pe care l-am vandut din cauza ca era prea rigid si nu simtem mingea !

        Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #5
          Mi-a placut cum explica Marcos Freitas diferentele intre lemnele noi si cele vechi. De urmarit de la 10.57 pana la minutul 12 (desigur recomand intreg videoclipul deoarece sunt destule chestiuni interesante in el).

          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
          FH: Butterfly Dignics 05
          BH: Tibhar Grass D.TecS

          Comentariu


          • #6
            Am avut Freitas alc!L-am tinut cateva luni!jucam foarte rar cu el!dar tot fara simt a ramas!si am lipit si relipit fetele de peste 5 ori!am testat cu 05 si 05 fx si Donic baracuda!si la o zi dupa ce am vandut lemnul apare review-ul...maze in schimb altceva ,un simt placut mult control!

            Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk
            tb alc t05/t05 fx

            Comentariu


            • #7
              Multumesc pentru raspunsuri, deci ar trebui sa caut un TB ceva mai vechiut. Cam greu de gasit..

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X