Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare paleta amator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare paleta amator

    Salut.
    Doresc și eu să îmi achiziționez prima paletă de tenis mai 'profesională' decât ce am avut până acum. Sunt un jucător de nivel mediu, și stilul de joc e mai mult spre defensiv, îmi place să le tai. Ca distanță, nu stau chiar lângă masă, dar nici la distanță mare. Bugetul este redus, undeva la 150 lei, cu un mic surplus dacă considerați că se merită. Din ce am dedus eu de pe internet, mi-ar trebui ceva ce avantajează spinul și viteza. Dacă greșesc, vă rog să contraziceți, deoarece nu cunosc foarte bine acești termini. Dacă mai sunt detalii legate de stilul de joc pe care le-am uitat, vă rog să îmi spuneți și voi răspunde.
    Aștept cu interes părerile voastre. Mulțumesc anticipat!

  • #2
    Postat în original de Mihai-M Vezi post
    Salut.
    Doresc și eu să îmi achiziționez prima paletă de tenis mai 'profesională' decât ce am avut până acum. Sunt un jucător de nivel mediu, și stilul de joc e mai mult spre defensiv, îmi place să le tai. Ca distanță, nu stau chiar lângă masă, dar nici la distanță mare. Bugetul este redus, undeva la 150 lei, cu un mic surplus dacă considerați că se merită. Din ce am dedus eu de pe internet, mi-ar trebui ceva ce avantajează spinul și viteza. Dacă greșesc, vă rog să contraziceți, deoarece nu cunosc foarte bine acești termini. Dacă mai sunt detalii legate de stilul de joc pe care le-am uitat, vă rog să îmi spuneți și voi răspunde.
    Aștept cu interes părerile voastre. Mulțumesc anticipat!
    La 150 lei nu gasesti decat un lemn ieftinache. iti mai trebuie 300 sa iti iei 2 fete noi bunicele.
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

    Comentariu


    • #3
      Nu găsesc ceva decent, pentru amatori, nu la nivel ?nalt, gata făcut? Adică nu vreau neapărat ceva pe 'bucăți', sunt conștient că bugetul e mic...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Mihai-M Vezi post
        Nu găsesc ceva decent, pentru amatori, nu la nivel ?nalt, gata făcut? Adică nu vreau neapărat ceva pe 'bucăți', sunt conștient că bugetul e mic...
        Nu!

        Sent from my SM-G975F using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Ok, am înțeles. Atunci îmi puteți spune care e bugetul minim pentru a lua ceva decent, care să se potrivească cât de cât pe stilul meu de joc ? Dar și lemnul, respectiv fețele care intră în acel buget.
          Mulțumesc !

          Comentariu


          • #6
            Vrei noi sau sh?
            Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

            Comentariu


            • #7
              păi tocmai ți-a răspuns omul mai sus la întrebarea asta...
              Postat în original de gpopescu Vezi post
              iti mai trebuie 300 sa iti iei 2 fete noi bunicele.

              Comentariu


              • #8
                Ar fi de preferat noi, dar Intr un buget cât mai redus nu știu dacă mă încadrez..

                Am văzut ce mi-a spus mai sus, dar mă gîndeam că se poate realiza ceva mai de buget, că de la 150 ron până la 450, e o diferență destul de mare. Plus că nu cred că merită să dau atât, ținând cont că joc cam odată pe săptăm?nă

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Mihai-M Vezi post
                  Salut.
                  Doresc și eu să îmi achiziționez prima paletă de tenis mai 'profesională' decât ce am avut până acum. Sunt un jucător de nivel mediu, și stilul de joc e mai mult spre defensiv, îmi place să le tai. Ca distanță, nu stau chiar lângă masă, dar nici la distanță mare. Bugetul este redus, undeva la 150 lei, cu un mic surplus dacă considerați că se merită. Din ce am dedus eu de pe internet, mi-ar trebui ceva ce avantajează spinul și viteza. Dacă greșesc, vă rog să contraziceți, deoarece nu cunosc foarte bine acești termini. Dacă mai sunt detalii legate de stilul de joc pe care le-am uitat, vă rog să îmi spuneți și voi răspunde.
                  Aștept cu interes părerile voastre. Mulțumesc anticipat!





                  ti am spus ca am ceva uite ........ Paleta merge foarte bine si are adrerenta..... Pretul este 200 lei cu banii in cont transport inclus cu posta.











                  Tel. 0720299335. 0740919785.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Mihai-M Vezi post
                    Ar fi de preferat noi, dar Intr un buget cât mai redus nu știu dacă mă încadrez..

                    Am văzut ce mi-a spus mai sus, dar mă gîndeam că se poate realiza ceva mai de buget, că de la 150 ron până la 450, e o diferență destul de mare. Plus că nu cred că merită să dau atât, ținând cont că joc cam odată pe săptăm?nă
                    Cauta-l pe forum pe Dan Universal. Te poate ajuta

                    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Merci, l-am contactat

                      - - - Actualizat - - -

                      Buna seara. Revin cu o intrebare, daca ma puteti ajuta. Daca iau fete care avantajeaza mai mult spin-ul si controlul (din detalii de pe net), este mai bine sa le combin cu un lemn care "e mai bun" pe partea de viteza ? Sau cum ar trebui sa le combin ca sa fac un echilibru ?
                      Multumesc !

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X