Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi palete pro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi palete pro

    Salut,
    Stiu ca acest tip de topicuri este cel mai frecvent dar sper ca totusi o sa fiu ajutat si nu injurat pentru faptul ca am creat inca unul
    Imi pare foarte bine ca am descoperit acest forum pentru ca eram pe punctul de a imi cumpara una dintre paletele Timo Boll Platin, despre care toti cei de aici au spus ca este "hobby". Desi sunt incepator as dori sa cumpar o paleta buna. Pretul sa fie sub 500 RON. Problema mea cea mai mare este ca singurele palete pe care le gasesc sunt cele catogorisite de voi drept "hobby". De unde as putea sa cumpar o paleta pro? (mentionez ca sunt din București, desi se vede in descrierea userului).
    Din cate am observat paletele pro sunt luate pe bucati si le asamblezi singur, dar avand in vedere ca nu am mai facut asta pana acum nu stiu cat de greu este si nu as vrea sa dau o caruta de bani ca sa stric eu paleta.
    Ca stil de joc prefer sa joc agresiv cu lovituri puternice cu top spin.
    Multumesc anticipat pentru ajutor.

  • #2
    Re: Sfaturi palete pro

    mp
    BUTTERFLY Romania
    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
    E-mail: office@prosoftbn.ro
    BUTTERFLY Store Bucuresti
    Tel. Mihai: 0736-887467
    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
    Instagram: @butterflyromania
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

    http://www.tt-shop.ro
    http://www.butterfly.tt
    http://www.tenisdemasa.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: Sfaturi palete pro

      Teas putea ajuta eu!
      Am un lemn off pe care as putea sa iti comand niste fete noi de la "valigti", sau daca vrei second, am alta sursa!
      Lipirea am sa ti-o fac eu!
      Daca esti interesat astept mp sau suna la 0746203220!
      salut

      Comentariu


      • #4
        Re: Sfaturi palete pro

        Poti lua legatura si cu tibi - forum (Gelu Popescu) care te poate ajuta . Vinde produse Xiom, Donic, Yasaka si altele...
        [size=1]Blade: XIOM - Absolute Carbon Control OFF
        FH: DONIC - Coppa JO Platin Soft -2.0
        BH: DONIC - Sonex JP Gold -2.0

        Comentariu


        • #5
          Re: Sfaturi palete pro

          poti veni la sediul nostru unde iti poti alege un setup (lemn + fete) si ti-o putem ansambla noi.
          cu 350-500 lei iti poti cumpara o paleta super.
          adresa este in bucuresti, str.carol davila nr.109, et.2 ap.4.
          detalii despre fete si lemne poti gasi la www.sportcom.ro
          www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

          Comentariu


          • #6
            Re: Sfaturi palete pro

            Eu am cumparat si de la "valigti" si de la "tibi" (Ii gasesti pe ambii pe forum). Poti sa-i contactezi pe oricare fara nici o retinere. Sunt oameni de caracter, si cu o bogata experienta. Poti sa mergi pe mana lor. Sa ne spui si noua cand ti-ai luat ceva. Mult succes.

            Comentariu


            • #7
              Re: Sfaturi palete pro

              Din ce am mai citit pe forum si prin alte parti, cel mai bine pentru un jucator incepator ar fi ceva cu control mare si spin.
              Ce parere aveti de combinatia urmatoare:
              Lemn: Timo Boll All+
              Fata: Butterfly Shriver (aici am o problema cu tipurile de Shriver).
              Vas fi recunoscator daca m-ati putea ajuta. Sunt un jucator nou orientat spre allround, dar cu tendinte ofensive. Ma intereseaza si ca fata sa imi permita un spin bun, iar in sensul asta Shriver normal vad ca are o grosime de 1.4, deci mingea nu sta in contact cu rubberul prea mult, comparat cu un rubber de 2.0mm. Avand in vedere ca sunt incepator si ca parerile mele sunt bazate pe ceea ce am citit pe forumuri si diferite siteuri, ce mi-ati recomanda din gama Shriver?
              In concluzie as dori o fata care sa imi ofere un control si un spin cat mai bun.
              Multumesc.

              Comentariu


              • #8
                Re: Sfaturi palete pro

                sriver fx dar cu buretele 2.1! Cat despre lemn e f.bun pentru inceput si nu numai!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Re: Sfaturi palete pro

                  Da, asa am inceput si eu. CU fete Sriver FX de 2.1. Acum am schimbat lemnul, insa fetele le-am pastrat, fiindca deocamdata imi sunt suficiente.
                  Materialele le-am cumparat de la valigti, am primit paleta gata asamblata cu precizie de chirurg. Cei care au vazut-o au crezut ca este cumparata din magazin..
                  Acum insa odata cu noul lemn care este un pic mai mare, fetele nu ocupa toata suprafata si aspetul este cam naspa, dar feelingul compenseaza. In fond, asta conteaza.
                  FH: Butterfly Sriver FX
                  Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                  BH: Butterfly Sriver FX
                  Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Sfaturi palete pro

                    G2-FX din gama sriver.....super fete
                    Blade:Kreanga Powerspin OFF FH:Sriver G2-FX -max BH:Sriver G2-FX-max

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Sfaturi palete pro

                      Postat în original de mircea140594
                      G2-FX din gama sriver.....super fete
                      Am avut si g2 fx dar eu as zice sa iti iei tibhar torpedo! Am avut aceste fete pe prima mea paleta compusa si sunt foarte bune si la spin si la control!ti le recomand cu caldura.
                      Succes in alegerea setupului!

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Sfaturi palete pro

                        mam hotarat pana la urma la Shriver FX de 2.1 MM

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X