Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Miros ciudat paletă

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Miros ciudat paletă

    Salut.
    ?n urma discuțiilor cu mai multe persoane de pe forum, mi-am luat o paletă recomandată de domnul Durdun, de pe pingpongshop. Problema este că paleta a venit cu un miros groaznic al mânerului. De o săptăm?nă și putin am lăsat-o cu fețele în husă și cu mânerul in afară, pe casa scărilor, în speranța că iese mirosul, dar nu a avut efect. Paleta am folosit-o o singura dată ( după o zi sau 2 de stat la aerisit ), și la cât e de puternic mi-a intrat și în palmă mirosul. Nu știu cum să-l descriu exact, dar se apropie de mirosul ăla de pește ?mpuțit !
    Pot să ?i fac ceva? Există vreo soluție pentru mirosuri neplăcute, sau ce îmi recomandați să fac? E paletă nouă totuși...

    Mulțumesc anticipat !

    P.S.: îmi cer scuze daca am greșeli gramaticale, dar am scris de pe telefon.

  • #2
    Un strat fin de lac și trece. Daca nu ?ți place mânerul lăcuit nitrodiluant / D209

    - - - Actualizat - - -

    Așa pentru curioși, ce lemn este???
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      fețe sa puta am intalnit, insa lemn ba.
      un singur lemn DEF
      zeci de fețe diverse

      Comentariu


      • #4
        Asa cum v-am scris in privat va scriu si public.
        Solutii pentru a neutraliza acest miros sunt putine, grip, lac, nitrodiluant cum zice eres01 si cred ca, cam atat.
        Paleta pe care ati comandat-o DHS 4002, una hobby de altfel, a-ti primit-o noua, in cutie, sigilata. Asa sosesc de la producator si eu nu pot fac decat sa o livrez clientilor.
        In 24 ani de tenis am testat sute de lemne si sincer nu am intalnit asa un miros (din relatarile dvs pare sa fie ceva inimaginiabil, sa ramana mirosul in palma doua zile), fie el paleta hobby
        Aveti dreptul si posibilitatea sa returnati produsul :
        1. primitii banutii inapoi
        2. va ofer alta paleta la fel (poate ati nimerit una dubioasa)
        3. comandati alt produs

        Dati-mi maine va rog un e-mail/mesaj/telefon cum va hotarati sa procedati si o rezolvam imediat.
        Imi cer scuze inca odata pentru inconvenientul creat.

        O seara frumoasa,

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #5
          Mi-am adus aminte sa scriu despre paleta pe care am primit-o de la dl. Mihai pentru ca topicul a ramas "activ"
          Sincer cand m-am apucat sa desfac coletul primit, aveam o usoara frica de ce miros avea sa ma imbie.. avand in vedere cat a incercat sa scape de acest miros de "peste imputit" cand surpriza nimic deosebit.
          Era mirosul pe care il stiti cu totii ca il au fetele chinezesti, care cel mai probabil, fiind paleta hobby si stand inchisa in husa s-a impregnat si in lemn.
          L-am sunat pe dl. Mihai, i-am spus cele sesizate, i-am returnat banutii si i-am recomandat pe viitor palete profesionale cu fete europene, pentru ca cele chinezesti miros toate la fel

          Ca aceasta postare, iubitori ai tenisului de masa la inceput de drum, vor sti ca fetele chinezesti au un miros mai ciudat si daca sunt sensibili ar fi bine sa se orienteze catre europene.

          Cu prietenie,
          George

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #6
            Iubitorii de fete chinezesti ajung in timp sa adore chiar si acel miros de peste imputit. DHS are miros parfum, fata de Kokutaku si Yinhe )

            Comentariu


            • #7
              kokutaku si yinhe ruls! fete adevarate, care taie drept!

              incercati sa taiati cu reverul pe care aveti t05... si dupa aia incercati sa taiati cu kokutaku pe rever ...

              merge ca din pusca, cine nu ma crede, sa incerce.
              un singur lemn DEF
              zeci de fețe diverse

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de dolly Vezi post
                kokutaku si yinhe ruls! fete adevarate, care taie drept!

                incercati sa taiati cu reverul pe care aveti t05... si dupa aia incercati sa taiati cu kokutaku pe rever ...

                merge ca din pusca, cine nu ma crede, sa incerce.
                Sunt gandacii si sobolanii fetelor. Merg pe orice lemn, nu se strica niciodata ))

                Eu le-am avut acum un an ca prim setup "serios". Prin iunie am trecut la europene, dar in iulie am facut un test si le-am lipit pe un lemn de palete de copii, din alea la 12 lei setul cu tot cu fileu. Si le-am lipit cu un strat generos de lipici de 4 lei din Leroy. Brusc le-am reevaluat, jucam la lucru mai mult cu ele decat cu Rakza. Ulterior am decis sa revin la chinezesti pe paleta de baza si am luat DHS Hurricane. Nevasta-mea mi-a tot rupt la nervi paletele, dar fetele ii scapau, asa ca le tot refaceam cu lemne din palete hobby de 10 lei. Kokutaku au fost jucate aproape un an, mai mult decat intensiv si tot se lipeau de masa, nu isi pierdeau deloc din grip. Acum o luna si un pic mi le-a taiat cu cutitul doamna, mi-am luat iar DHS, iar acum astept un set de Kokutaku de pe aliexpress, sa am si ceva de backup, dar mi-e ca o sa joc numai cu ele )

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dolly Vezi post
                  kokutaku si yinhe ruls! fete adevarate, care taie drept!

                  incercati sa taiati cu reverul pe care aveti t05... si dupa aia incercati sa taiati cu kokutaku pe rever ...

                  merge ca din pusca, cine nu ma crede, sa incerce.
                  Se poate taia excelent si cu T05 numai ca nu cu cea de 2.1 (pe care o folosesc cei mai multi jucatori). Incearca cu T05 cu grosime de 1.7 si ai sa-ti reconsideri pozitia. Sunt destui jucatori in ligile inferioare din Europa care folosesc Tenergy de 1.7 pe lemne defensive pentru a face chop. Forumurile de afara au destule subiecte in acest sens. Eu am intalnit o singura data o paleta cu o Tenergy de 1.7 si pot sa confirm ca taia foarte bine.
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu


                  • #10
                    Una e sa tai cu 5 dolari si alta cu 50...
                    un singur lemn DEF
                    zeci de fețe diverse

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de dolly Vezi post
                      Una e sa tai cu 5 dolari si alta cu 50...
                      Eu acum le-am luat la pachet cu vreo 25 de lei pe AliExpress, să vedem ce chinezărie o să primesc ))

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X