Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

    Din București
    Tudor Emil
    Care mai sunt variantele de cazare?
    TsE

    Comentariu


    • #52
      Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

      Din Călărașiinca Dorinel
      Craciunica Gabriel
      Ceparu Ioan
      Stanciu Silviu
      Chirita Cristian, poate si altii.
      timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
      zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
      liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

      Comentariu


      • #53
        Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

        Din Brașov:
        Roman Iulian
        Bondoc Alexandru
        Bratu Andrei
        Macovei Liviu
        Rus Andrei
        Butterfly Matsushita Power Defence
        FH:Yasaka Rakza Soft
        BH:Hallmark Phoenix Ox

        Comentariu


        • #54
          Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

          Postat în original de Dragomir Paul
          Cu ce pot ajuta ?!!!...
          Va multumim pentru oferta! Va voi spune intr-un MP!

          Comentariu


          • #55
            Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

            Postat în original de Dragomir Paul
            Cu ce pot ajuta ?!!!...
            Pai deja ati facut-o d-le Dragomir. Ati dat cei 100 de lei si acesti primi bani ii vom folosi pentru organizarea acestui Campionat National de la Valeni.
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #56
              Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

              Postat în original de sorin167
              Postat în original de Dragomir Paul
              Cu ce pot ajuta ?!!!...
              Pai deja ati facut-o d-le Dragomir. Ati dat cei 100 de lei si acesti primi bani ii vom folosi pentru organizarea acestui Campionat National de la Valeni.
              Sper ca turneul de la Valeni sa se desfasoare cu fonduri proprii!
              Fondurile care vor fi stranse vor fi folosite pentru organizarea Turneului Final de la București! Pentru acel turneu vom avea nevoie de ajutorul tuturor, orice oferta fiind bine-venita!

              Comentariu


              • #57
                Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                Din Brăila DATCU SORIN IULIAN (nou)
                YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                Comentariu


                • #58
                  Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                  adjud: iordachi adrian

                  Comentariu


                  • #59
                    Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                    a numarat cineva cati sunt inscrisi pana acum , ? si mai sunt 2 saptamani ,
                    se preconizeaza 16 grupe cu 10 jucatori in fiecare grupa , cu 2 din 3 in inferioare ...
                    oare ?
                    va fi un record in amatur ?
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #60
                      Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                      CAMPIONATUL NATIONAL AmaTuR
                      LOCALITATEA: Valenii de Munte, Prahova
                      DATA: 31 octombrie 2009
                      ORA: 09.00
                      SALA: Sala de Sport Stelian Manolescu
                      ADRESA+INDICATII ACCES: Bulevardul Nicolae Iorga, in Piata Garii.
                      TIP MESE: aprobate ITTF
                      NR. MESE: 24
                      SPATIU DE JOC: excelent
                      TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9,30 - 21:00 (la sala) si 21-24 (la terasa)
                      NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 300; numarul minim de jocuri garantat: 5;
                      TAXA PARTICIPARE: 35 ron
                      MATERIALUL DE PREMIERE: premii, cupe , medalii, diplome.
                      SISTEMUL DE JOC: Sistemul clasic, cu grupe inferioare, grupe superioare si eliminatoriu, seturi 3 din 5).
                      INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: forum, telefonic, pana vineri ora 21,00
                      ORGANIZATORI: Valentin Soare tel. 0766 454264, Dan Bodeanu tel 0745 340668
                      POSIBILITATI DE CAZARE: conditii foarte bune si la pret redus, la Hotel Capitol si la Pensiunea Lia si Vera (vom reveni cu amanunte) Rugam pe cei care doresc cazare sa anunte din timp!
                      Vom asigura o gustare dimineata, masa de pranz, apa, cafea;
                      Turenul are loc o data cu Festivalul Toamnei, organizat de Primaria Orasului, festival care are loc in perioada 30 oct-01 nov; In cadrul festivalului, au loc spectacole muzicale, degustari de tuica din prune si se acorda premiu pentru cea mai buna tuica!
                      Va asteptam cu drag.

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                        Frumoasa prezentare.
                        Felicitari

                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                          Din SIBIU: Sorin Iancu
                          Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                          DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                          Just do it !

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                            eu sunt curios sa vad pina la ce sume se va ajunge sa platim taxa de participare.
                            pina nu demult, taxa era mai mult simbolica, si totusi ajungea pentru organizarea turneelor.
                            eu nu cred ca este justificata aceasta continua crestere a taxei, cu exceptia taxei de la galati ( dupa care v-ati inspirat). dar acolo se justifica din plin, datorita conditiilor deosebite oferite.
                            asa ca nu va mai speriati de cresterea numarului participantilor, fiindca, in curand, numarul acestora va scadea datorita cresterii taxei si a cheltuielilor aferente participarii la turnee ( transport, cazare, s.a.m.d.)
                            sa auzim de bine...... dar nu prea mai cred !

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                              Postat în original de Dan2
                              Postat în original de sorin167
                              Postat în original de Dragomir Paul
                              Cu ce pot ajuta ?!!!...
                              Pai deja ati facut-o d-le Dragomir. Ati dat cei 100 de lei si acesti primi bani ii vom folosi pentru organizarea acestui Campionat National de la Valeni.
                              Sper ca turneul de la Valeni sa se desfasoare cu fonduri proprii!
                              Fondurile care vor fi stranse vor fi folosite pentru organizarea Turneului Final de la București! Pentru acel turneu vom avea nevoie de ajutorul tuturor, orice oferta fiind bine-venita!
                              deja a inceput bataia pentru bani. asta este inceputul sfirsitului amatur-ului.
                              dumnule dan,
                              ati spus ca aveti cele mai bune conditii de organizare a turneului final la bucuresti.
                              pe ce se bazeaza acestea ? pe bani strinsi din cersite ?
                              cei care v-au dat bani au fost in stare sa organizeze turnee deosebite la ei acasa, pe banii lor, fara sa se bata cu pumnii in piept.
                              daca dv. nu dispuneti de resursele necesare, de ce nu-i lasati pe altii sa organizeze turnee.
                              e foarte usor si placut sa organizezi turnee pe banii altora, si sa te mai si lauzi dupa aceea.

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                In alcatuirea calendarului pentru anul viitor,va trebui acordata mai mare atentie la alegerea gazdelor turneelorA+.
                                Sunt trei turnee A+ anuale,din cate inteleg,care sant oricum profitabile datorita numarului mare de participanti. Ele ar trebui organizate de cei care pot oferi conditii cat mai bune participantilor,cu costuri cat mai mici pentru ei.Exista locatii unde organizarea unui turneu A+ e banala,de exemplu Bistrița ,Mangalia,Topoloveni,care au tot ce trebuie.Galațiul este o gazda minunata,din pacate cu un nr de mese prea mic pt un A+. Sant si alte localitati unde datorita oficialitatilor locale care sant in relatii de prietenie cu organizatorii,inchirierea unei sali pt un turneu e simbolica sau sponsorizata de primarie.
                                Un turneu A+ la care trebuie carate mese din alta localitate sau platiti bani grei pentru inchirierea unei sali corespunzatoare nu poate duce decat la cresterea costurilor de organizare ,implicit a taxelor de joc aferente.Cu reactii pe masura din partea participantilor.
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                  Postat în original de cata_60
                                  In alcatuirea calendarului pentru anul viitor,va trebui acordata mai mare atentie la alegerea gazdelor turneelorA+.
                                  Sunt trei turnee A+ anuale,din cate inteleg,care sant oricum profitabile datorita numarului mare de participanti. Ele ar trebui organizate de cei care pot oferi conditii cat mai bune participantilor,cu costuri cat mai mici pentru ei.Exista locatii unde organizarea unui turneu A+ e banala,de exemplu Bistrița ,Mangalia,Topoloveni,care au tot ce trebuie.Galațiul este o gazda minunata,din pacate cu un nr de mese prea mic pt un A+. Sant si alte localitati unde datorita oficialitatilor locale care sant in relatii de prietenie cu organizatorii,inchirierea unei sali pt un turneu e simbolica sau sponsorizata de primarie.
                                  Un turneu A+ la care trebuie carate mese din alta localitate sau platiti bani grei pentru inchirierea unei sali corespunzatoare nu poate duce decat la cresterea costurilor de organizare ,implicit a taxelor de joc aferente.Cu reactii pe masura din partea participantilor.
                                  excelent gandit !!!
                                  sanatate !!!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                    E pacat ca banii sunt limita a multor lucruri in viata...dar de aceea oamenii au o mare calitate; se ajuta intre ei! Daca nu ar exista altruism nu am mai face nimic frumos. Nu stiu ce costuri implica turneul de la Valeni dar aceasta discutie a mai fost purtata pe forum de unii care credeau ca organizatorii fac afaceri cu taxa de inscriere. Si daca mi-aduc aminte chiar s-a ajuns sa se posteze toate cheltuielile pt. o mai mare transparenta. Personal am incredere in domnul Bodeanu si domnul Valentin Soare, dar daca altii nu au, acestia au tot dreptul sa boicoteze turneul prin neprezentarea lor!
                                    Ideea e urmatoarea: una e sa spui ca taxa e prea mare, si sa initiezi o discutie in care sa-ti expui parerile, sa pui intrebari aplicate, de ce e asa mare, unde se duc banii pe x,y,z, lucruri, intrebari la care sunt sigur ca organizatorii vor raspunde, si alta e sa postezi un mesaj in care faci apropouri calomnioase de deturnare de fonduri!
                                    Pt. domnul mateidumitru: intrebati si vi se va raspunde, asta daca intrebarea poseda o nuanta de eleganta si impartialitate si nu de prejudecati si verdicte date dinainte. Sunt sigur ca Dl. Bodeanu va va explica cu lux de amanunte pe ce se duc banii!
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                      Postat în original de mateidumitru
                                      eu sunt curios sa vad pina la ce sume se va ajunge sa platim taxa de participare.
                                      pina nu demult, taxa era mai mult simbolica, si totusi ajungea pentru organizarea turneelor.
                                      eu nu cred ca este justificata aceasta continua crestere a taxei, cu exceptia taxei de la galati ( dupa care v-ati inspirat). dar acolo se justifica din plin, datorita conditiilor deosebite oferite.
                                      asa ca nu va mai speriati de cresterea numarului participantilor, fiindca, in curand, numarul acestora va scadea datorita cresterii taxei si a cheltuielilor aferente participarii la turnee ( transport, cazare, s.a.m.d.)
                                      sa auzim de bine...... dar nu prea mai cred !
                                      Titi,
                                      incearca sa faci macar un turneu zonal,si ai sa vezi ce implica asta ca si taxa simbolica...
                                      Nu obliga nimeni pe nimeni sa mearga la un turneu anume,sa plateasca o taxa care-ti pare exagerata....
                                      Eu sunt convins ca numarul participantilor vor creste (cel putin ramane constant),acolo unde se simte o investitie cu sufletul,pentru ca atunci cand pui suflet-imposibilul nu exista !
                                      Astept de la Deva organizarea primului turneu,fara justificari de anumite costuri si lipsuri,o taxa onorabila(eventual moca,asa cum dai de inteles) ci nu numai carcoteli pe anumite presupuse sfaturi unde te "implici" fara a avea prea mult habar !
                                      Refuleaza-te pe mine(si fata de cei pe care-i judeci) prin....organizarea unui turneu in Deva unde tu sa fi organizator cu o taxa onorabila !!!(si pe cat posibil sa nu o faci in cadrul acestui topic )
                                      Sa auzim numai de bine !

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                        Asa cum am procedat la fiecare turneu pe care l-am organizat, bugetul turneului va deveni public dupa desfasurare.
                                        Toti banii care vor ramane in urma turneului vor fi pusi la dispozitia AmatuR, astfel incat sa devina posibila organizarea de turnee si in zonele defavorizate ( in primul rand in judetul Hunedoara), care au jucatori valorosi, si oameni de valoare, dar unde lipsesc deocamdata posibilitatile de organizare.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                          Taras Dan - BUCURESTI
                                          TsE

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                            Tutoveanu Razvan - BRASOV
                                            Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                              Postat în original de ursuleanvasile
                                              a numarat cineva cati sunt inscrisi pana acum , ? si mai sunt 2 saptamani ,
                                              se preconizeaza 16 grupe cu 10 jucatori in fiecare grupa , cu 2 din 3 in inferioare ...
                                              oare ?
                                              va fi un record in amatur ?
                                              NU stiu daca va fi un record in AmaTUR, dar daca se joaca 2 din 3, as ruga sa anuntati mai din timp... NU de alta, dar mi-am facut si eu planuri, ca si altii probabil, si daca se joaca 2 din 3, foarte probabil scapati de mine ...
                                              Iulian Toma

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                Postat în original de Dan2
                                                TIP MESE: aprobate ITTF
                                                NR. MESE: 20
                                                SPATIU DE JOC: excelent
                                                .... as propune chiar 4 din 7 sau, poate, seturi pana la 21.....
                                                bah nene,........ in fine....
                                                cu respect....

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                  Postat în original de Dan2
                                                  Asa cum am procedat la fiecare turneu pe care l-am organizat, bugetul turneului va deveni public dupa desfasurare.
                                                  Toti banii care vor ramane in urma turneului vor fi pusi la dispozitia AmatuR, astfel incat sa devina posibila organizarea de turnee si in zonele defavorizate ( in primul rand in judetul Hunedoara), care au jucatori valorosi, si oameni de valoare, dar unde lipsesc deocamdata posibilitatile de organizare.
                                                  Salut! eu am zis ca anul viitor am sa ajut la organizarea unui concurs Amatour la Lupeni dar,o sa trebuiasca sa fiu ajutat de unul din voi.La Lupeni ar fi posibilitatea organizarii unui concurs de asemenea anvergura cu posibilitati de cazare-masa la 50 Ron,nu cred ca este o suma prea mare,in sala Nastase cu 9-10 mese dar,sa ma mai invechesc si eu pe aici......Imi place mult ceea ce faceti voi si nu urmaresc ceva anume..daca am sa pot as vrea sa ajut aceasta miscare pe care o cred f.benefica tenisului de masa romanesc....Bafta!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                    Postat în original de Vali Suta
                                                    Refuleaza-te pe mine(si fata de cei pe care-i judeci) prin....organizarea unui turneu [...]
                                                    Domnule Suta, doar canalizarea refuleaza. Omul poate doar se defuleze
                                                    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X