Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cautam jucator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cautam jucator

    Hi all,


    noi cautam jucator pentru echipa noastra. (Germania, Bayern, Landesliga)
    TSP => Balsa 8,5
    Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
    Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
    Lipici => Stiga Energy

  • #2
    Mai multe detalii cred ca ar fi binevenite: conditii, ce oferiti, cum alegeti etc.
    Butterfly Grubba Carbon-AN All+
    FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

    Comentariu


    • #3
      baietii!!

      aste cred ca este de inteles. nu pe gratis!
      mai mult vroiam sa stiu daca exista vreunul care ar fi interesat, daca nu vor cauta un ceh. Tschehien nui departe.

      deci:


      1. sa fie daca se poate sub 40 de ani,
      2. poate veni aici,
      3. locuinta va fii organizata
      4. chiar ar primiii meserie, LEGAL!!
      ar fi bine sal putem inainte vedea cum joaca. poate veni vreo 2-3 saptamini, cazarea este platita de noi, si atunci resul.....
      so long....
      TSP => Balsa 8,5
      Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
      Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
      Lipici => Stiga Energy

      Comentariu


      • #4
        ACSINIA CATALIN
        38 ani

        ...imi doresc sa pot juca la o echipa din Germania,pot veni pentru probe de joc oricind.
        Numai sa nu-l chemati si pe Adrian Crisan.
        http://www.geocities.com/katyacsinia/ro
        Mizutani SZLC
        Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Ok, atunci ptr probe, spuneti-ne si noua ceva date de contact: adresa, mail, telefon, YM ... sa putem vorbi si sa stabilim ceva. Ca oameni interesati pe aici sunt, fii sigur. Iar daca sunt mai multi, cum faceti?
          Butterfly Grubba Carbon-AN All+
          FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

          Comentariu


          • #6
            ok, nu mam asteptat chiar asa de repede sa mearga, cu atit mai bine

            deci eu vorbesc numai romaneste si tot le spun la baieti.

            echipa ar dori und jucator care, aicea va locui si nu care sa vina numai pentru meciuri!! poate sasi faca mai und ban si sa antreneze copii, si sa iubeasca sportul si berea (asta inseamna sa fie si un bun tovaras)!!
            adresa per PM


            http://0506.tt-liga.de/000LLNOH/wochenbericht


            (at)katyacsinia

            Crisan este in ochsenhausen
            TSP => Balsa 8,5
            Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
            Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
            Lipici => Stiga Energy

            Comentariu


            • #7
              si putina limba germana nu ar fii rau!!


              salutari
              TSP => Balsa 8,5
              Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
              Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
              Lipici => Stiga Energy

              Comentariu


              • #8
                Mai spune si cate titluri nationale trebuie sa fi castigat . sau macar judetene? Asa te trezesti ca te cauta tot poporul!

                Comentariu


                • #9
                  pai exemplu: Vasile Florea joaca in Bundesliga 2. deci cam cu o liga sau doua mai jos.

                  daca toti sint asa de buni ca el, ii luam pe toti. (gluma)
                  pacat ca ieri a pierdut Florea (FC Tegernheim) cu 0:3 cu Aleksandar Karakasevic (SV Pl?derrshausen), desi um meci ala Waldner
                  TSP => Balsa 8,5
                  Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                  Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                  Lipici => Stiga Energy

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu iti propun o chestie.
                    Ii adunam pe toti cei interesati, si facem un turneu cu acestia, ii filmam in concurs si iti trimitem video cu toti participantii si tu poti chema pe primul sau primii 2-3 la teste.
                    Ca lista de jucatori buni care activeaza in circuitul nostru sau au participat in diviziile din Romania eu pot face o lista:
                    Bodeanu Mihai-(liderul la zi al campionatului Romaniei de amatori)București
                    Ruban Daniel-(fost jucator divA)București (el a jucat si in Belgia ca jucator impreuna cu sotia lui care este jucatoare de nivel foarte bun de asemenea)
                    Dinu Gheorghe-(fost jucator divizie)București
                    Acsinia Catalin-(fost campion national de amatori la juniori)Suceava
                    Soos Dezso-Cluj
                    Rusu Stefan (fost jucator divA)-Cluj
                    Iusan Mircea (fost jucator divA)-Cluj
                    Popute Remus-Oradea
                    Horvath Tibi-Oradea

                    Mai sunt si alti jucatori de valoare buna, nu stiu cati din acestia sunt disponibili, dupa cum am vazut Acsinia Catalin si-a anuntat deja disponibilitatea. Deci daca vrei ceva de aceasta forma nu ezita sa ma contactezi pe forum.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de filo
                      Eu iti propun o chestie.
                      Ii adunam pe toti cei interesati, si facem un turneu cu acestia, ii filmam in concurs si iti trimitem video cu toti participantii si tu poti chema pe primul sau primii 2-3 la teste.
                      Ca lista de jucatori buni care activeaza in circuitul nostru sau au participat in diviziile din Romania eu pot face o lista:
                      Bodeanu Mihai-(liderul la zi al campionatului Romaniei de amatori)București
                      Ruban Daniel-(fost jucator divA)București (el a jucat si in Belgia ca jucator impreuna cu sotia lui care este jucatoare de nivel foarte bun de asemenea)
                      Dinu Gheorghe-(fost jucator divizie)București
                      Acsinia Catalin-(fost campion national de amatori la juniori)Suceava
                      Soos Dezso-Cluj
                      Rusu Stefan (fost jucator divA)-Cluj
                      Iusan Mircea (fost jucator divA)-Cluj
                      Popute Remus-Oradea
                      Horvath Tibi-Oradea
                      Mai sunt si alti jucatori de valoare buna, nu stiu cati din acestia sunt disponibili, dupa cum am vazut Acsinia Catalin si-a anuntat deja disponibilitatea. Deci daca vrei ceva de aceasta forma nu ezita sa ma contactezi pe forum.
                      propunerea ta este SUPER!

                      deci: eu sint sotia managerurui de echipa. si locuiesc de 16 ani aici. baietii nu vorbesc nici unul romaneste. eu tot trebuie sa scriu aici ce iei imi spun.

                      problema este ca acum dupa sezon pleaca numarul unu din echipa noastra.(meseria in alt oras), si asa ca vor sa faca o echipa noua cu care poate vor putea si mai sus sa joace.


                      ce mai este important:


                      cit de bine puteti limba germana?
                      ce meserie aveti??



                      salutari Dana
                      TSP => Balsa 8,5
                      Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                      Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                      Lipici => Stiga Energy

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu zic ca limba germana nu e foarte important la inceput ca tenisul de masa e un limbaj cunoscut de toti si apoi se poate si invata........
                        Ar fi bine ca voi sa precizati in ce domenii puteti angaja respectivul jucator sau jucatori si ce conditii sunt ca romanii pot lucra in multe domenii, si cand trebuie ca jucatorii sa se prezinte acolo pentru teste si cei care sunt selectionati va trebui sa invete germana macar la un nivel acceptabil pana pleaca in Germania.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de filo
                          Eu zic ca limba germana nu e foarte important la inceput ca tenisul de masa e un limbaj cunoscut de toti si apoi se poate si invata........
                          Ar fi bine ca voi sa precizati in ce domenii puteti angaja respectivul jucator sau jucatori si ce conditii sunt ca romanii pot lucra in multe domenii, si cand trebuie ca jucatorii sa se prezinte acolo pentru teste si cei care sunt selectionati va trebui sa invete germana macar la un nivel acceptabil pana pleaca in Germania.
                          binenteles ca tenisul este mai important. trebeuie sa vin eu atunci la inceput.

                          sint in echipa mai multi care lucreaza la firme sau chiar le apartine lor, in domenii: pe santier, zugrav sau fabrica. si mai multe nu am mai intrebat.

                          iar termenul este cit mai repede cu atit mai bine. ultimul meci in acest sezon este prin aprilie. si dupa aceea ar trebui sa stiim ce este de facut.
                          TSP => Balsa 8,5
                          Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                          Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                          Lipici => Stiga Energy

                          Comentariu


                          • #14
                            Din cate am inteles, Herr Hauer cauta un inlocuitor pentru Herr Worle, care se muta din localitate, pentru echipa a doua a clubului care este in a doua jumatate a clasamentului in liga a doua ( de nord est) a landului Bavaria. Ca valoare, cred ca nivelul de joc este undeva, la nivelul diviziei B in Romania si jucatorii propusi de Filo ar face fata cu succes testului.
                            Am si eu o propunere: Ca sa fie totul mai interesant, propun un meci amical intre echipa Regensburg II (cred ca despre ea este vorba) si echipa alcatuita de Filo (care are numai idei interesante) la o data care poate fi stabilita, astfel incat sa putem avea un schimb de experienta.
                            Drumul pana la Regensburg se poate face cu masina intr-o singura zi. Echipa noastra va deveni echipa nationala de amatori!! Ne vom cunoaste mai bine si cu siguranta vom bea toata berea din Regensburg!!!
                            Ei, ce ziceti?

                            Comentariu


                            • #15
                              Se pare ca Federatia germana chiar isi face bine treaba, pe site-urile de tenis de masă se poate gasi orice informatie doresti, chiar si cele mai mici echipe ( pana la nivel local ) sunt prezente. Ar trebui ca site-ul FRTM sa contina date privind macar echipele si situatia la zi in superliga, divizia A si B, date pe care nu am reusit sa le aflu cu nici un chip.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Dan2
                                Din cate am inteles, Herr Hauer cauta un inlocuitor pentru Herr Worle, care se muta din localitate, pentru echipa a doua a clubului care este in a doua jumatate a clasamentului in liga a doua ( de nord est) a landului Bavaria. Ca valoare, cred ca nivelul de joc este undeva, la nivelul diviziei B in Romania si jucatorii propusi de Filo ar face fata cu succes testului.
                                Am si eu o propunere: Ca sa fie totul mai interesant, propun un meci amical intre echipa Regensburg II (cred ca despre ea este vorba) si echipa alcatuita de Filo (care are numai idei interesante) la o data care poate fi stabilita, astfel incat sa putem avea un schimb de experienta.
                                Drumul pana la Regensburg se poate face cu masina intr-o singura zi. Echipa noastra va deveni echipa nationala de amatori!! Ne vom cunoaste mai bine si cu siguranta vom bea toata berea din Regensburg!!!
                                Ei, ce ziceti?
                                (at)Dan2
                                vad ca tiai facut lectiile

                                nu, nu este vorba de Regensburg II, nu am stiut ca sie ei au asa probleme. noi sintem Nittenau de linga Regensburg si Tegernheim. Florea joaca in Tegernheim I.
                                TSP => Balsa 8,5
                                Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                                Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                                Lipici => Stiga Energy

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Dan2
                                  Ne vom cunoaste mai bine si cu siguranta vom bea toata berea din Regensburg!!!
                                  Ei, ce ziceti?

                                  vezi ca nemtii aici is cam profi cu berea

                                  deci ar fii bine, sa puteti venii, puteti pe toti sai contactati.
                                  TSP => Balsa 8,5
                                  Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                                  Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                                  Lipici => Stiga Energy

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de filo
                                    Eu iti propun o chestie.
                                    Ii adunam pe toti cei interesati, si facem un turneu cu acestia, ii filmam in concurs si iti trimitem video cu toti participantii si tu poti chema pe primul sau primii 2-3 la teste.
                                    Ca lista de jucatori buni care activeaza in circuitul nostru sau au participat in diviziile din Romania eu pot face o lista:
                                    Bodeanu Mihai-(liderul la zi al campionatului Romaniei de amatori)București
                                    Ruban Daniel-(fost jucator divA)București (el a jucat si in Belgia ca jucator impreuna cu sotia lui care este jucatoare de nivel foarte bun de asemenea)
                                    Dinu Gheorghe-(fost jucator divizie)București
                                    Acsinia Catalin-(fost campion national de amatori la juniori)Suceava
                                    Soos Dezso-Cluj
                                    .
                                    Imi pare rau ca trebuie sa te corectez din nou filo! Se pare ca nu prea ai dormit de cand te-ai intors! Este vorba de Roban Daniel care intradevar a fost jucator la divizia A
                                    Blade: Butterfly Photino
                                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                                    Bh:Yasaka Rakza 9

                                    www.lovetodance.ro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      (at)Bebe egal, nici pe el nul cunosc, dar daca este bun il luam


                                      sper sa nu va suparati baieti, dar aici in Germania putin jucatori romani sint cunoscuti, inafara de cei care joaca in Germania sau sint pe la campionate internationale.

                                      si as mai evea o intrebare:
                                      cite ligi sint in Romania?
                                      TSP => Balsa 8,5
                                      Andro => PLASMA 380 1,8 1-2 Straturi
                                      Andro => PLASMA 380 1,6 1-2 Straturi
                                      Lipici => Stiga Energy

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Pai sunt 3: Superliga, Divizia A si Divizia B. Mai exista de anul asta un circuit paralel de cel oficial (cel pe care il organizam noi) care este destinat amatorilor din care orice jucator din primii 10-15 ar face cu brio fata la divizia B.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Bebe
                                          Postat în original de filo
                                          Eu iti propun o chestie.
                                          Ii adunam pe toti cei interesati, si facem un turneu cu acestia, ii filmam in concurs si iti trimitem video cu toti participantii si tu poti chema pe primul sau primii 2-3 la teste.
                                          Ca lista de jucatori buni care activeaza in circuitul nostru sau au participat in diviziile din Romania eu pot face o lista:
                                          Bodeanu Mihai-(liderul la zi al campionatului Romaniei de amatori)București
                                          Ruban Daniel-(fost jucator divA)București (el a jucat si in Belgia ca jucator impreuna cu sotia lui care este jucatoare de nivel foarte bun de asemenea)
                                          Dinu Gheorghe-(fost jucator divizie)București
                                          Acsinia Catalin-(fost campion national de amatori la juniori)Suceava
                                          Soos Dezso-Cluj
                                          .
                                          Imi pare rau ca trebuie sa te corectez din nou filo! Se pare ca nu prea ai dormit de cand te-ai intors! Este vorba de Roban Daniel care intradevar a fost jucator la divizia A
                                          ce ai cu mine bebe?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de neuling
                                            (at)Bebe egal, nici pe el nul cunosc, dar daca este bun il luam

                                            sper sa nu va suparati baieti, dar aici in Germania putin jucatori romani sint cunoscuti, inafara de cei care joaca in Germania sau sint pe la campionate internationale.
                                            si as mai evea o intrebare:
                                            cite ligi sint in Romania?
                                            Bebe=Bodeanu Mihai (zicea filo mai sus de mine) si nu prea ai fi avut de unde sa ma cunoasteti deoarece sunt un tanar amator :P
                                            Blade: Butterfly Photino
                                            Fh: Butterfly Tenergy 05
                                            Bh:Yasaka Rakza 9

                                            www.lovetodance.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de filo
                                              Pai sunt 3: Superliga, Divizia A si Divizia B. Mai exista de anul asta un circuit paralel de cel oficial (cel pe care il organizam noi) care este destinat amatorilor din care orice jucator din primii 10-15 ar face cu brio fata la divizia B.

                                              Nu stiu ce sa zic filo....gica, al doilea legitimat de la turneul din București joaca in divizia B si nu mi se pare ca i-a pus cineva mari probleme. Nici macar bebe, care domina circuitul de la bucuresti si a castigat fara mari probleme turneul A nu castiga prea multe meciuri cu el.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de elefantel_roz
                                                Postat în original de filo
                                                Pai sunt 3: Superliga, Divizia A si Divizia B. Mai exista de anul asta un circuit paralel de cel oficial (cel pe care il organizam noi) care este destinat amatorilor din care orice jucator din primii 10-15 ar face cu brio fata la divizia B.
                                                Nu stiu ce sa zic filo....gica, al doilea legitimat de la turneul din București joaca in divizia B si nu mi se pare ca i-a pus cineva mari probleme. Nici macar bebe, care domina circuitul de la bucuresti si a castigat fara mari probleme turneul A nu castiga prea multe meciuri cu el.
                                                Asta asa e! Daca jucam cu el duminica ... cred ca as fi reusit sa il inving, deoarece eu am avut o zi buna, iar el una din cele mai slabe! Oricum diferenta este clara! Nu uita filo ca el a jucat la acest turneu cu iarba! El nu este un jucator de iarba! Cred ca este a 2-a sau maxim a 3-a oara cand joaca cu iarba! Asta era sansa mea sa-l inving! Numai ca nu am apucat sa joc cu el Inca o data iti zic filo ca eu de exemplu, mai am multe antrenamente de facut pentru a putea spune ca as putea face fata in divizia B! Mai sus daca zic ... multa lumea poate spune ca deja visez departe!

                                                P.S. Serbane! Gica (cel de care ziceai tu .. al doilea legitimat, din cate am inteles eu nu mai joaca in divizia B.. asa ca in curand s-ar putea sa il avem in AMATouR
                                                Blade: Butterfly Photino
                                                Fh: Butterfly Tenergy 05
                                                Bh:Yasaka Rakza 9

                                                www.lovetodance.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Pai eu ma gandeam ca daca iei oricare dintre primii 10-15 si ii bagi intr-un program de antrenament normal (de performanta) nu ar fi nici o problema pentru acestia sa joace in divizia B dupa 5-6 luni.
                                                  Si mai apropo stiai ca Catalin l-a invins sambata?

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X