Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A MIERCUREA-CIUC 28 NOIEMBRIE 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEU A MIERCUREA-CIUC 28 NOIEMBRIE 2009

    Postat în original de marius_sza
    Postat în original de Razvan
    Nu pot sa nu remarc lipsa de sportivitate prin care un jucator a castigat un meci in grupa superioara prin nerecunoasterea unui tus mai mult decat evident. Jucatorii mari pun pe primul plan sportivitatea, cei mici (chiar daca sunt inalti la propriu) castigarea cu orice pret a unui meci. Imi pare rau ca se intampla asemenea fapte, dar, din pacate, asta este realitatea.
    In astfel de situatii cand apar opinii contradictorii intre jucatori privind castigarea sau pierderea punctului ar fi bine rejucarea mingii. La tusuri, la neturi din serve, serve din mana, etc. Lipsa arbitrului sau a altor persoane care asista la meci duc la astfel de situatii. Evident, sa nu se faca o regula de rejucare a mingii la fiecare tus, doar la cele neclare si cu opinii diferite de catre jucatori in privinta punctului. FairPlay-ul trebuie sa primeze.
    eu zic sa nu se joace din nou mingea....mai bine daca stii ca e adevarat iti sustii punctu de vedere si gata
    Discutand,te poti scoate din mana....si eu am invatat asta la Mediaș dupa ce am fost scos din mana in meciul decisiv prentru intrarea in eliminatorii)
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

    Comentariu


    • Re: TURNEU A MIERCUREA-CIUC 28 NOIEMBRIE 2009

      hai zoltikaa, te rog, calca-ti pe inima si spune-mi cu ce aparat au fost facute pozele !?
      multumesc !

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X