Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

comportament nesportiv in AMATUR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    sunt destui jucatori care privesc eliminatoriile directe si care ar putea sa arbitreze
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de laky Vezi post
      99% din neintelegerile de la masa tin de scor.Orice alt diferent in dinamica jocului(tus,net) s-a rezolvat pana acum in spiritul fairplay-ului. Cu scorul e mai greu, aici oamenii devin mai patimasi! Ca o regula, cel mai simplu ar fi ca cel ce serveste, inainte de a lovi mingea, sa spuna scorul cu voce tare.Daca nu o face, va repeta serviciul !!! Cand adversarul iti va refuza serviciul, obligandu-te sa-l repeti, tinerea scorului imediat va deveni deveni un automatism.
      eu am vazut ceva prin alte parți și cred ca-i și de bun simț și de asemenea foarte practic. jucatorul care se afla la primire când începe primul set va spune scorul tot setul; când se schimba terenurile și serviciul în setul urmator se va schimba și „scorerul”, alternativ... problema e daca cei doi nu se înțeleg, atunci evident la masa trebuie sa vina un arbitru! și mai e ceva: ar trebui de la început ca cei doi sa cada de acord daca au sau nu nevoie de arbitru....daca au hotar?t ca nu au nevoie, iar pe parcurs vor avea neînțelegeri, sa le fie de bine!!!

      Comentariu


      • #28
        Domnule ADI aveti o propunere foarte buna.
        Mi-a placut la concursul de la BISTRITA, de atitudinea capului de serie de la grupa valorica unde am jucat eu ,cu un domn cu iarba(acelasi doctore cu care ai jucat in eliminatoriu ) si i-am spus sa arunce mingea din mina regulamentar iar binenteles d-lui a vociferat urat dar i-am spus sa se calmeze cca nu am batut atitia km.ptr.cearta lui,d-nul Onufrei a spus pe un ton hotarator de nu se cuminteste vine si albitreaza el. Ma bucur ptr. fermitatea cu care a spuso.Asta da sef.BRAVO.
        Blade . PHOTINO
        Fh. Tibhar ev. Mx-p
        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

        Comentariu


        • #29
          Ar trebui aplicat acest regulament
          Blade: TIMO BOLL ZLC
          Fh:TIBHAR MX-S 2.0mm
          Bh:TIBHAR MX-S 2.0mm

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X