Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, București - 12.12.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

    Postat în original de noro
    poate ca unii vin pentru medalii ori pt locul cat mai fruntas in clasament insa eu cred ca am castigat medalia cea mai mare anul acesta.am ajuns sa pun degetul la intimplare pe harta si in acel loc sa imi gasesc un prieten datorita amaturului.cum sa nu imi placa brasovul acum cand este jax ori antal denes,calarasul unde este deosebitul chirita,vatra dornei cu inegalabilul priza tok,mangalia unde are echipa fantastica,braila unde este slabutul bucks(campionul amaturului la golit cutii de bere) etc etc..de aceea eu consider ca nu am trait un an degeaba si pt ca mi-ati oferit prietenia voastra si clipe minunate as vrea sa va multumesc]
    de mine nu ai amintit asa ca data viitoare cu tot cu 'doctor' nu te mai bat (la tenis)cu 3-0, te bat cu 5-0 in finala.
    LA MULTI ANI!!!!

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

      o sa ajung eu intr-o finala cand o sa ia aurul olimpic echipa de bob a jamaicai
      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

        dar nu se stie..poate d-nul farkas accepta bonuri valorice in semifinala
        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

          ALO!-SELECTIA NATURALA-uita-te bine la cele scrise de NOROCEL,esti amintit la etc,etc.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

            Paulica, am schimbat prefixul!
            Tinere, esti galatean,
            Nici nu stii cum vremea trece:
            Ea a-ntinerit c-un an,
            Eu imbatranesc cu zece!

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

              Multumesc din suflet tuturor celor care m-au felicitat, prin mesaje, telefoane sau direct pe site. E un lucru minunat si reconfortant sa-ti simti prietenii aproape, in momentele importante, cand treci peste un hotar care te obliga sa te uiti inapoi, dar sa si privesti inainte...

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                si din partea mea un sincer la Multi Ani tuturor organizatorilor si familiei din amatur.multa sanatate sarbatori fericite si la anul sa ne vedem cu bine
                La multi ani nea Dane tie si familiei tale

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                  La Multi Ani si din partea celor din Miercurea-CIuc!
                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                    La multi ani D-l Dan.Va doresc toata sanatatea din lume si multa liniste si fericire!
                    Sarbatori fericite tuturor din familia AmaTur si un un 2010 mai bun!
                    LUMINITA

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                      vreau si eu sa urez un sincer "La multi ani!" d-lui dan2, precum si tuturor celor din amatur si familiilor lor...
                      si pentru toti cei care dincolo de inversunarile si discutiile de pe langa mesele de tenis stiu sa aprecieze si discutiile din tribune, de la cafea sau vestiar, pentru cei care top 100 inseamna numarul de prieteni amatur, pentru cei carora le sunt straine lupta cu orice pret pentru cupe, diplome, premii, pentru cei care stiu sa treac peste o "vorba" aruncata la suparare in timpul sau dupa meci, pentru toti cei care stau cu fruntea sus si privesc omul in ochi, care dau buna ziua si iti cer scuze daca te deranjeaza desi e tocmai invers,pentru cei care.....
                      SUNT mult mai multe lucruri bune de spus, vreau doar sa va multumesc pentru ca am fost partas la tenis de clasa, sali pline, sali cu condens sau fara, mese imbelsugate cu pastrama sau simple sandwichiuri in tipla, cafea fara zahar, zahar fara cafea, nopti nedormite,trasee turistice cu masina prin orasele tarii, cheltuieli nenumarate, trageri la sorti alambicate, emotii, resemnare, dorinta de a te autodepasi si de a merge inainte alaturi de acesti oameni minunati..
                      TUTUROR Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, un AN NOU plin de sanatate, bucurii si implinirea tuturor dorintelor(mai putin tusuri si neturi)
                      toata stima pentru AMATUR
                      dan pui
                      miercurea ciuc
                      Lemn:eu(pers.I sg.)
                      Fete :anti-joc(numai 1-neagra)

                      I was born intelligent. Education ruined me.

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                        FELICITARI TUTUROR ORGANIZATORILOR PRECUM SI CELOR CARE INTR-UN FEL SAU ALTUL SI-AU ADUS CONTRIBUTIA LA REALIZAREA LA ACESTUI TURNEU.
                        A fost ultimul turneu din an, participarea si nivelul lui au fost pe masura.Desi au fost cateva lucruri regretabile , eu consider ca acestea nu au umbrit in vreun fel reusita acestui turneu.
                        Referitor la fairplay-ul Domnului Farkas, pot spune ca acest om reprezinta "un monument de bun simt".Sunt convins ca pe langa dansul mai sunt si altii.Cinste lui!
                        Este regretabil ca domnul George se retrage, este doar decizia dumnealui si sincer mi-as dori sa se razgandeasca.
                        Pentru Zoltikka care este curios in legatura cu titlul de campion judetean Amatur sa aiba grija ca batranii zic asa:"curiosul roade osul".
                        In incheiere un calduros La multi ani,un Craciun fericit alaturi de cei dragi dar si implinirea tuturor dorintelor pentru toti participantii din Amatur.
                        Cu respect Mister Forehand

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                          Bun venit in randul celor peste 50 de primaveri,felicitari pt.reusita organizari turneului,atat meseriasului,cat si colaboratorilor care au fost alaturi de tine.Numai trebuie sa-i enumeram pentru devotamentul cu care se implica in aceasta miscare,indiferent in ce loc al tari au loc intalnirile,le multumim,avem nevoie de voi,srbatori fericite,atat voua,cat si tuturor participantilor,la multii ani. Traiasca Regele Amatour.

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                            La multi ani dom'Dan si din partea senatului si multa putere de munca si vigilenta la concursurile viitoare.
                            De ce spun asta.Poate ne explicati si noua cum din 1-1 la seturi si 9-3 in setul a-l trei-lea pt dn David in meciul cu Luminita s-a ajuns la 3-0 pt domnisoara in cauza?
                            Si ca sa ii raspund si d-lui pompier de la Buftea.Da tovarase pompier ai facut foaia de joc cu tov Aionoaie fara sa jucati.Tot vorbim de spiritul Amatur dar cand apar cazuri reale nu facem alteceva decat sa umplem forumul cu poze si mii de laude (nu spun ca nu le merita organizatorii ).dar totusi haideti sa vb si de lucruri mai putin placute care totusi au existat la ultimul concurs.
                            A si tov pompier era sa uit.
                            Sunt Doru Tivriu.si acu ce o sa faci o sa ma alergi cu furtunul sa ma uzi?

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                              Postat în original de SENATOR DE DREPT
                              La multi ani dom'Dan si din partea senatului si multa putere de munca si vigilenta la concursurile viitoare.
                              De ce spun asta.Poate ne explicati si noua cum din 1-1 la seturi si 9-3 in setul a-l trei-lea pt dn David in meciul cu Luminita s-a ajuns la 3-0 pt domnisoara in cauza?
                              Si ca sa ii raspund si d-lui pompier de la Buftea.Da tovarase pompier ai facut foaia de joc cu tov Aionoaie fara sa jucati.Tot vorbim de spiritul Amatur dar cand apar cazuri reale nu facem alteceva decat sa umplem forumul cu poze si mii de laude (nu spun ca nu le merita organizatorii ).dar totusi haideti sa vb si de lucruri mai putin placute care totusi au existat la ultimul concurs.
                              A si tov pompier era sa uit.
                              Sunt Doru Tivriu.si acu ce o sa faci o sa ma alergi cu furtunul sa ma uzi?
                              de dl. David si Luminita stiam si eu ce ma mira e doar ca moshu nu i-a luat banii...sau cine stie, poate nu stiu eu

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                CA SA NU-SI MAI BATA NIMENI CAPUL : EMANATIA "OILE !" A FOST A LUI tARZAN DIN (JUNGLA) BUCURESTI , IAR D-LUI FARKAS I-A OFERIT BANI bANU {sic!!!}nICOLAE DIN SIBIU !

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                  draga james bond avand in vedere ca te ascunzi sub o identitate falsa ramane un mister si ceea ce spui.oricum nu intereseaza pe nimeni.eu cred ca "oile"a strigat gigi becali.mare pacat ca nu l-a vazut nimeni poate ne invata cum se face blatul pt tortul de sarbatori.
                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                    Parca ati fi copii, sau mai rau POLITICIENI
                                    Am fost martor la o gramada de blaturi si activ si pasiv, nu va mai ascundeti dupa arbusti , padurea e mare
                                    Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                    FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                    BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                      Postat în original de marius
                                      Parca ati fi copii, sau mai rau POLITICIENI
                                      Am fost martor la o gramada de blaturi si activ si pasiv, nu va mai ascundeti dupa arbusti , padurea e mare
                                      Din pacate, ai dreptate. Nu inseamna ca e si O.K. si nu inseamna ca nu trebuie felicitat cel care arefuzat un astfel de blat. De asemenea, din punctul meu de vedere, ar trebui semnalata orice tentativa de acest gen, precum si orice meci trucat. Macar pt stiinta. Eu, unul, vreau sa ii stiu pe oamenii aia.

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                        salutare din nou
                                        vreau sa inchei vb in contradictoriu cu senatorul de drept si sa-i multumesc totodata ca a adus discutia cu dn david 1 1 si 3 0 la final
                                        din pct meu de vedere lucrurile stau cam asa
                                        veneam din inferioare cu o victorie si o infrangere, am invins pe domnul ciuca dan.luminita in superioare,aveam 3 victorii si cred ca eream calificat mai departe.trebuia sa joc cu aionoaiei care din pct meu de vedere este un bun practicant al acestui sport ,stiam ca nu il pot bate si in plus eream si obosit,asa ca nu m-a mai interesat sa joc cu el. va intreb oare CE DIFERENTA ESTE INTRE FAPTUL CA JOCI UN MECI CU CINEVA SI PIERZI SAU NU JOCI SI TOT PIERZI????????
                                        ESTE GRESEALA MEA SI IMI ASUM CRITICILE
                                        totusi vreau sa stiti ca nici eu nu sunt de acord cu aceste practici dar asta este am cazut in plasa
                                        in leg cu faptul ca sunt 2 din ilfov nu cred ca este vina mea,din pct meu de vedere sa fie 100 ,nu am jucat la amtur ca sa ies campion pe judet,am jucat din placere si o sa continui sa joc tot din placere[se poate urmari turneele la care am participat] titlul de campion judetean au hoatarat organizatorii sa-l dea
                                        cu acestea am incheiat iar orice alt comentariu pe acest subiect l-am incheiat.
                                        la multi ani si multa fericire si sanatate la toti membrii acestui sport

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                          Florine tata numai pune suflet ca stim noi pe altii care au"jucat" f corect meciurile ...
                                          Blade:Schalager off+
                                          FH:nittaku hammond 2.2mm
                                          BH:nittaku hammond 2.2mm

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                            Buna ziua ! Eu sunt dupa 2 participari la turneu AMATUR si pot spune ca mi-a placut si m-a ambitionat.Am si vazut multe meciuri spectaculoase printre care si cele de acum ale lui Tanasescu ( amator, nu fost profesionist) .Cred ca joaca foarte bine si nu avea nevoie de blat pt. a trece de grupe. Eu zic ca va fi oricum printre surprizele de anul viitor si sper ca toata lumea sa inteleaga ce inseamna de fapt " amator " .Oricum nu cred ca sunt corecte multe lucruri si sper ca e ok daca ne spunem parerea . A fi amator este total diferit de profesionist iar cel din urma va avea tot timpul un avantaj f mare asupra primului. Vad ca multi profesionisi se inghesuie sa joace in AMATUR. De ce ? Care e marea satisfactie daca bati un amator ? Astea cu " au trecut 2 ani de la ultimul meci la profesionisti " sunt irelevante . Sunt foarte curios cati din cei care participa nu au fost niciodata profesionisti ? Sunt sigur ca ei , impreuna cu mine suntem f f fericiti daca trecem de grupe si batem un fost profesionis sau luam un set, dar mai sus sigur nu avem nici o sansa. Asta e parerea mea !
                                            P.S. Cred ca un concurs de amatori ar fi f spectaculos !

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                              http://tenisdemasa.amatur.ro/A9_30_București.php
                                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                                Multi premiati au fost, putine poze s-au facut.
                                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEUL FINAL- 2009 BUCURESTI 12 decembrie

                                                  Postat în original de mircea.garaz
                                                  Postat în original de FlorinBN
                                                  http://tenisdemasa.amatur.ro/A9_30_București.php
                                                  Avand in vedere ca a fost turneul final cred ca toti cei care au fost premiati ar fi trebuit sa apara in poze!
                                                  as fi vrut sa fac poze la toate premierile dar ...trenul vine dar mai si pleaca
                                                  sarbatori fericite tuturor

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X