Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

    De la deva se inscrie :
    NIMENI , pina cind nu reveniti la principiile care trebuie sa guverneze miscarea AMATUR.

    Comentariu


    • #27
      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

      iar o luam cu principiile dl. matei dumitru, nu v-a ajuns? Eu unul sunt satul! Poate se incearca marea cu degetul acum si vom avea multe turnee de genul acesta!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #28
        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

        Sincer si mie mi se pare cam mare taxa de participare.
        In plus chiar nu inteleg de ce se limiteaza la 72 de participanti cand exista 8 mese. Daca se fac grupe de 6, se pun 2 grupe la fiecare masa si rezulta mai putine meciuri decat 1 grupa de 9 ... si rezulta 96 de participanti nu 72. Problemele apar cand sunt mai mult de 12 jucatori / masa, cu toate ca au fost turneee cand s-a depasit si acest numar.
        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

        Comentariu


        • #29
          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

          Contrar catorva pareri care au fost exprimate pe forum, consider ca este normal sa se acorde un premiu celor care castiga, fara ca acesta sa fie reprezentat neaparat de o suma de bani. Si spun asta desi mi-e greu sa cred ca voi putea urca pe podium.
          Cred, totusi, ca taxa de participare este intr-adevar prea mare pentru majoritatea, mai ales ca aproape cu totii venim doar ca sa participam si sa ne intalnim cu prieteni si cunoscuti. Si cum este posibil ca un astfel de inceput in majorarea taxei de participare sa fie un "bun" exemplu, ma aliniez parerii - exprimate deja - ca aceste premii ar fi trebuit obtinute din sponsorizari, caz in care nici cei mai carcotasi nu ar fi putut spune nimic.
          De asemenea, cred ca sumele reprezentand beneficiul/parte din beneficiul obtinut din majorarea acestei taxe ar fi putut fi folosit pt AmaTuR. Pot fi multe exemple de posibilitati de folosire a unei parti din beneficiu, celalata putand sa ii ramana celui care a depus efortul si si-a asumat cheltuielile si riscul ( organizatorul ).
          Este o parere...

          Comentariu


          • #30
            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

            Premiile in bani ajung sa altereze ideea de practicare a tenisului de masa de placere si prin asta , dupa cum au spus multi de aici , spiritul Amaturului . De asemeni , sume de paticipare din ce in ce mai mari cred ca ii vor descuraja pe cei care considera ca nu au sanse de a trece de grupe dar participau pt ca aveau posibilitatea sa joace impotriva unor jucatori valorosi(o motivatie suficienta sa pierzi o zi , sa platesti deplasare si o taxa modica de participare - cazul meu si poate a multor altora)

            Comentariu


            • #31
              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

              la multi ani tuturor pe 2010.
              sunt de acord cu toti cei care spun ca taxa de inscriere este prea mare
              deja se pare ca se vrea sa cotizam noi astia mici la cei ,,prea buni'' numai pt faptul ca avem placerea sa jucam in aceeasi sala
              sunt nou in angrenajul acesta dar am auzit ca inainte erea mai ieftin si placerea mai mare
              sincer va spun ,din pct meu de vedere,eu nu am nevoie de aperitivul,apa,micul dejun...etc,eu am nevoie sa ma intalnesc cu prietenii si sa ne distram iar in cz taxa mai mica si 2 categorii amatori si fosti legitimati sau amatorii ff buni
              scz daca ma intelege cineva gresit.

              Comentariu


              • #32
                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                Din Brașov se inscriu:
                Pitac Ovidiu
                Bacanu Paulian
                Marandici Adrian
                Tarau Vasile
                Mitrofan Petrica
                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                Backhand> Yasaka Raksa 9
                Forehand> Yasaka Raksa 7

                Comentariu


                • #33
                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                  De la Sibiu si Zidaru Razvan
                  Blade: MICHAEL MAZE
                  Rubbers: DONIC BARACUDA MAX

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                    Postat în original de tanasescu florin
                    la multi ani tuturor pe 2010.
                    sunt de acord cu toti cei care spun ca taxa de inscriere este prea mare
                    deja se pare ca se vrea sa cotizam noi astia mici la cei ,,prea buni'' numai pt faptul ca avem placerea sa jucam in aceeasi sala
                    sunt nou in angrenajul acesta dar am auzit ca inainte erea mai ieftin si placerea mai mare
                    sincer va spun ,din pct meu de vedere,eu nu am nevoie de aperitivul,apa,micul dejun...etc,eu am nevoie sa ma intalnesc cu prietenii si sa ne distram iar in cz taxa mai mica si 2 categorii amatori si fosti legitimati sau amatorii ff buni
                    scz daca ma intelege cineva gresit.
                    Desi si eu sunt de acord cu faptul ca taxa este prea mare, sunt convins ca nu e vorba de o asemenea motivatie, ci pur si simplu de dorinta organizatorilor de a aduce cat mai multi participanti si de a-l face atractiv si pt jucatorii cei mai buni. Poate revin, totusi...

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                      Salut tuturor!
                      Vad nemultumirile si simt nevoia sa va dau cateva detalii si explicatii atat pentru taxa de inscriere cat si pentru premiile in bani.
                      Ma numesc Gorgenyi Levente si administrez clubul de tenis de masă din cadrul centrului sportiv Fit.Feel. Ma ocup cu antrenarea copiilor (4-8 ani) si pe langa organizez si concursuri locale, pe echipe (40 echipe in 3 divizii) si individuale. Taxa de participare l-am calculat ca ea sa fie comparativ cu turneele locale (tarif/partida).
                      Am dorit sa ofer si premii, iar directorul firmei care patroneaza clubul mi-a promis echipamente de tenis de masă in valoarea de 1000 lei, echipamente Butterfly, Andro, HDS sau Adidas. Am discutat si cu pritenii, si ei mi-au sugerat sa dau mai bine bani, fiindca sunt multi care joaca cu alte marci.
                      Asta despre taxa de participare si premii. Cat despre conditii, va pot spune ca sunt foarte bune, cei care vor participa sunt sigur ca vor fi multumiti (mese de competitie, pardoseala Rocket - acelasi cu Taraflex, spatiu despartit 9/12x6 m).

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                        Postat în original de PASZI
                        Salut tuturor!
                        Vad nemultumirile si simt nevoia sa va dau cateva detalii si explicatii atat pentru taxa de inscriere cat si pentru premiile in bani.
                        Ma numesc Gorgenyi Levente si administrez clubul de tenis de masă din cadrul centrului sportiv Fit.Feel. Ma ocup cu antrenarea copiilor (4-8 ani) si pe langa organizez si concursuri locale, pe echipe (40 echipe in 3 divizii) si individuale. Taxa de participare l-am calculat ca ea sa fie comparativ cu turneele locale (tarif/partida).
                        Am dorit sa ofer si premii, iar directorul firmei care patroneaza clubul mi-a promis echipamente de tenis de masă in valoarea de 1000 lei, echipamente Butterfly, Andro, HDS sau Adidas. Am discutat si cu pritenii, si ei mi-au sugerat sa dau mai bine bani, fiindca sunt multi care joaca cu alte marci.
                        Asta despre taxa de participare si premii. Cat despre conditii, va pot spune ca sunt foarte bune, cei care vor participa sunt sigur ca vor fi multumiti (mese de competitie, pardoseala Rocket - acelasi cu Taraflex, spatiu despartit 9/12x6 m).
                        Motivatiile astea sunt praf in ochii fraierilor.
                        Va rog frumos, nu ne mai jigniti, crezindu-ne prosti.

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                          Ceea ce ma priveste pe mine, puteti sa vedeti ca dl din Odorhei este pus ca organizator principal, au l-am ajutat cu topicul si atat, in continuare el o sa va raspunda. Si sa stiti ca si eu o sa pun taxa de participare ca toti ceilalti participanti,oricat o sa fie aia...
                          Doar ca mi-am lasat numarul de telefon acolo ca lumea pe mine ma cunoaste, dar orice problema aveti este acolo numarul d-lui Gorgenyi si sunati-l pe el si o sa va raspunda la orice intrebare.
                          Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                          Backhand> Yasaka Raksa 9
                          Forehand> Yasaka Raksa 7

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                            Si inca un lucru...si cu asta le dau "cuvantul" gazdelor...
                            Despre desfasurare:
                            Numarul maxim este 72 pentru ca nu incape mai mult, sala nu-i atat de mare.
                            Iar sistemul va fi: 8 grupe inf. de 9,8 grupe sup. de 4,eliminatoriu de 16.
                            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                            Backhand> Yasaka Raksa 9
                            Forehand> Yasaka Raksa 7

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                              Decit sa dau 45 ron la niste smecheri, prefer sa dau 300 ron pe benzina si sa merg la galati ,unde oamenii nu sunt pusi pe capatuiala pe seama tenisului.

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                La nici un Turneu din cadrul Amatour nu s-a perceput o taxa asa de mare,pina acum nu am jucat pe bani ci de dragul de a juca de placere si de bucuria ca ma intalnesc cu ceilalti pe care nu ai vad in fiecare zi.Eu unul nu stiu daca o sa pot sa-mi permit sa vin mai ales ca sint "bugetar" la stat si pe criza asta e tare greu cu banii si plus ca d-nii vor sa mai taie din amaritele noastre de salarii,si e cel mai greu care au copii si atunci ce facem d-lor? Reducem frumusetea tenisului de masa ptr.bani, gresit d-lor ! Eu cred ca e mai bine sa reduceti taxa de participare indiferent citi vor sa mearga la Odorhei cat d-lui Levente respecte numai dar dinsul nu stie ca in Amatour nu se joaca pe BANI! Probabil Zoltika ne vedem cu alta ocazie la alt turneu decent din cadrul Amatour.Sa auzim de bine!!!
                                Amultart of+//Tenergy 64//Tenergy 64

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                  Asa cum am mai precizat, modul de organizare a turneelor A este in sarcina organizatorilor locali.
                                  Organizatorii din Odorhei au ales aceasta varianta, cu o taxa mare si un numar mic departicipanti, fara a cere sau primi vreun accept de la cineva.
                                  Punctul de vedere al catorva administratori ai turneului l-ati citit deja, (D-l Kantor, Catalin Cozma, Radu Costica), si suntem cu totii de acord sa evitam promovarea turneelor cu taxe mari si numar mic de participanti (Am mai explicat ca turneele cu un numar mic de participanti pot oferi un numar ridicat de meciuri, dar sunt profitabile doar daca se cer taxe mari)
                                  Deoarece nu avem inca o reglementare privind taxa maxima, nu sunt motive pentru anularea turneului de la Odorhei, dar vom urmari cu atentie atat mesajele primite de la cei care nu doresc sa participe, cat si pe cele de la cei care participa; de asemenea, la turneu vor participa si o parte dintre administratorii turneului. Dupa desfasurarea turneului vom analiza situatia si vom propune o modalitate de limitare a taxei de participare.
                                  Totusi, pentru a veni in sprijinul celor care doresc sa participe, vom conditiona validarea turneului de urmatoarele doua conditii, care au fost cerute la initierea programului competitional 2010 -"Propuneri calendar 2010" (viewtopic.php?f=11&t=3389).
                                  :
                                  1 Pentru a fi validat ca turneu A, numarul minim de participanti trebuie sa fie 64.
                                  2. Prezentarea unui proiect de buget al turneului, sub forma prezentata in tabel. astfel incat participantii sa cunoasca modul in care vor fi utilizati banii incasati din taxa de participare.
                                  Mentionez ca:
                                  -nu dorim sa intervenim nici asupra valorii taxei hotarate de organizator, nici in distributia fondurilor, de care pot dispune cum doresc organizatorii, ci dorim transparenta, pentru ca cei care doresc sa participe sa stie pentru ce anume platesc.
                                  Participantii vor hotari prin participare ?sau neparticipare- daca conditiile oferite la Odorhei sunt aceptabile sau nu.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                    de la Sighișoara
                                    TIPSER GABRIEL
                                    ONET NICOLAE
                                    LAPADAT EUGEN

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                      de la Sighișoara
                                      SAMOILA FLORIN

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                        Salut
                                        Doresc si eu sa particip cu inca 3 prieteni. Suntem la prima participare in AMATUR si vreau sa stiu daca ajunge doar sa ne inscriem aici pe forum sau mai trebuie si alte date. Doresc sa mai stiu daca mai avem loc la acest turneu si cum aflu acest lucru inainte sa plecam la aceasta competitie.
                                        Din Sinpaul, Mureș:
                                        KRISZTA ARPAD LORAND
                                        LORINCZ FERENC ATTILA
                                        KULCSAR LORAND
                                        SZAKACS IOSIF MARIUS
                                        FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                          Va sugerez sa-l contactati pe d-l gorgenyi,numarul lui il aveti pe prima pagina a topicului.
                                          Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                          Backhand> Yasaka Raksa 9
                                          Forehand> Yasaka Raksa 7

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                            Cu toate ca ne-am propus sa participam la acest turneu,trupa noastra,nu este de acord sa incurajeze astfel de turnee.
                                            Poate nu ar trebui inclus in programul Amatur? Sa nu creiem precedente.
                                            Asa ca noi spunem [PAS]

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                              pacat voiam sa mergem la iasi nu mai e, am vrut sa mergem la odorhei scump, am vrut sa merge la moinesti gripa, la galati nu putem ,oricum ramane clasicul galatiul daca se mai intampla ceva s-e duce naibii.pacat si abia incepuse
                                              dar nu ne lasam.COMANESTIUL
                                              Blade: Xiom Strato
                                              FH: Tenergy 05
                                              BH: Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                De la Deva se inscriu:
                                                Florescu Eleodor
                                                Popa Radu
                                                Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                                Backhand> Yasaka Raksa 9
                                                Forehand> Yasaka Raksa 7

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                  Din Topoloveni mai vin:
                                                  Parvan Radu
                                                  Valceanu Daniel
                                                  Traistaru Marius jr.
                                                  www.clubarena08.ro

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: TURNEU A ODORHEI 30 IANUARIE 2010

                                                    Postat în original de marius_sza
                                                    Salut
                                                    Doresc si eu sa particip cu inca 3 prieteni. Suntem la prima participare in AMATUR si vreau sa stiu daca ajunge doar sa ne inscriem aici pe forum sau mai trebuie si alte date. Doresc sa mai stiu daca mai avem loc la acest turneu si cum aflu acest lucru inainte sa plecam la aceasta competitie.
                                                    Din Sinpaul, Mureș:
                                                    KRISZTA ARPAD LORAND
                                                    LORINCZ FERENC ATTILA
                                                    KULCSAR LORAND
                                                    SZAKACS IOSIF MARIUS
                                                    Din Sinpaul, Mureș se mai inscriu:
                                                    PALL JOZSEF ATTILA
                                                    DUDAS LEVENTE CSONGOR
                                                    FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X