Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

    Salut,
    Am doua fete H3 (rosii si nu neo) achizitionate mai demult de la dl Mircea Valentin (una de 2.0 si una de 2.2).
    Cand mi-am achizionat Acoustic-ul am pus pe FH pe cea de 2.2.
    De curand am incercat-o si pe cea de 2.0 (care e mai veche) si spre uimirea mea sare mult mai bine decat cea de 2.2. Apoi m-am uitat mai atent la ele si am constatat unele diferente:
    1. Nuanta de rosu: la cea de 2.0 e mai inchisa
    2. Topshetu' pare mai lucios la cea de 2.2, e un mai tare dar cred ca e mai puternica la spin decat 2.0. Cred ca si buretele este un pic mai hard.
    3. La cea de 2.0 efectul speed-glue este mai puternic.
    Ca sa trag o linie, cea de 2.0 nu mi s-a parut asa de "mortaciune" ca cea de 2.2.
    Nu stiu exact de unde aceste diferente. Se categoriseste aceeasi fata, in cazul asta H3 dupa hardness?
    Astept raspunsuri (pareri) de la voi.
    Multumesc, marcel
    FH-Bryce Speed FX-2.1 Red
    Nittaku Acoustic
    BH-H3 Neo-Provincial -2.1 black

  • #2
    Re: Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

    fetele chinezesti au buretii cu mai multe variante de hardnessuri. Poti avea H3 cu hardness 39, 39 , 40 etc.
    Fetele mai jucate se inmoaie in timp, se "lasa" un pic buretele devine mai elastic.
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #3
      Re: Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

      La fel am patit si eu cu H3 neo care e o fata f buna dar are o mare problema...e f greu sa gasesti loturi de fete care sa sara la fel (m-am interesat si am inteles ca la ei controlul calitatii e o mare problema si ca treaba sa fie treaba inca experimenteaza cu privire la varianta finala de h3 neo - din acest motiv fiecare lot e practic unic) si chiar si in cadrul aceluiasi lot am vazut ca sunt diferente destul de mari chiar daca teoretic fetele sunt sa zicem la fel d.p.d.v. grosime, duritate burete, etc...In prezent mai am o singura fata patrata de 2,1, rosie, duritate burete necunoscuta dintr-un lot f bun...dupa aceea nu stiu ce voi face
      Blade: Viscaria, FL
      fh: T05, 2,1 mm, black
      bh: T05, 2,1 mm, red

      Comentariu


      • #4
        Re: Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

        Hmm, la cea de 2.0 nu mai am ambalajul ca elucidam o buna parte din acest mister.
        sa ma uit cand ajung acasa ce duritate are buretele la cea de 2.2 (n-am aruncat ambalajul)
        FH-Bryce Speed FX-2.1 Red
        Nittaku Acoustic
        BH-H3 Neo-Provincial -2.1 black

        Comentariu


        • #5
          Re: Diferente intre aceeasi fata (Hurricane 3)

          Postat în original de NeaAnghel
          Hmm, la cea de 2.0 nu mai am ambalajul ca elucidam o buna parte din acest mister.
          sa ma uit cand ajung acasa ce duritate are buretele la cea de 2.2 (n-am aruncat ambalajul)
          in plus de-a lungul vremii DHS a skimbat buretele pt h2, h3 si skyline-uri:
          Shanghai #22, #20 , #19, #21 , iar acum NEO care si el e in continua updatare.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X