Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cele mai bune mingii***? Raport calitate pret?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de roman bogdan Vezi post
    Va recomand NITAKU PREMIUM 40+ , SUNT MINGILE CU CARE S-A JUCAT LA BUDAPESTA LA EUROPENE , SI MONDIALE LA DUSSELDORF, O SPUN PT CA AM FOST PREZENT LA AMBELE TURNEE. SPOR LA JOC
    Cam asa e Bogdane,si eu am mers pe ideea asta si am mers cu vreo 10 ani cu un Renault 5 vai mama lui,dar totusi cei de la Renault -Williams ii cam bateau pe cei de la Ferrari.Nici acum nu mi-as lua Ferrari ca tot pe locul 2 sunt.


    Ideea implementarii in subconstientul cumparatorului a unui nume sau brand este inca ceea mai folosita metoda ,dar ce ma mira incontinuare ca totusi multi inca mai cred ca materialele si aparatele si conditile pe care le au profesionisti sunt accesibille tuturor
    S-au jucat Europenele cu renumita minge G40+ acum cativa ani care de fapt era Xushaofa ca cei din Germania nu reusisera sa stabilizeze materialul si a aparut pe piata prima serie originala de la fabrica germana care a fost un dezastru.

    Incaodata v-a recomand achzitionarea mingiilor de plastic in functie de loturi.Am intrat prin mai toate depozitele de materiale ale firmelor din tenisul de masa si am vazut care sunt politicile,problemele si solutiile multora.Asa cum Bosch,Valeo si Continental produc subansamble pt industria de masini asa exista DHS,Xushaofa,Nittaku,Weener pt mingi de tenis de masă.

    Comentariu


    • #52
      is doar 4 fabrici de mingi in toata lumea.
      restul e can can.
      un singur lemn DEF
      zeci de fețe diverse

      Comentariu


      • #53
        Salutare tuturor.

        Revin cu opinii referitoare la două "specii" de mingi chinezești.

        DHS *** D40+ (astea) - noile noastre mingi preferate. Fără probleme de sfericitate, sar excelent, sunt mai abrazive decât altele, așa că iau efect ca dracii, sunt rezistente.

        Sanwei *** 40+ Seamless (astea) - decente, mai netede și mai ușoare decât DHS-urile. Fără probleme de sfericitate, n-am jucat prea mult cu ele să pot spune dacă sunt rezistente au ba (au ajuns odată cu DHS-urile de mai sus).
        Moo... or something...
        --------------------------------------------------------------
        Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #54
          Folosim joola ***.
          Sunt ok doar că au foarte pronunțat fenomenul de "oboseală"...
          Sa ma explic...
          Sunt foarte dese situațiile când o minge jucată câteva zile nu binevoiește sa se spargă sau crape....intra așa într-o zonă în care poți juca cu ea doar că nu mai sare și nu mai ia efect plus alte schimbări de dinamică. Eu sunt sensibil la astfel de mingi și acuz că-s" dezumflate" )
          Eram curios daca experimentați și voi fenomenul asta la plastic.
          Blade : 729 Dinasty Hinoki off
          FH: Xiom Asia Japan
          BH:Xiom Asia Japan

          Comentariu


          • #55
            Si noi jucam acum doar cu DHS*** (plastic).
            Cateodata joc si cu DHS*** (celuloid) - nu ma intereseaza deloc de ce zice ITTF.
            Ah ... si imi lipesc fetele cu SpeedGlue.
            un singur lemn DEF
            zeci de fețe diverse

            Comentariu


            • #56
              va salut!

              am jucat de curand, cateva zile, cu Yasaka Select 1 Star ABS 40+, o minge care a fost pentru mine, dar si pentru cei cu care am jucat o surpriza ff placuta. saritura buna, spin, rezistenta. 2.6 ron/buc consider ca este un pret f bun ptr. raportul calitate/pret.
              Viscaria
              FH - tenergy 05
              BH - tenergy 05 fx

              Comentariu


              • #57



                Cele mai bune mingi de antrenament de cand s-au inventat mingile de plastic. Eu personal le folosesc si ca mingi de joc. In ultimele etape din stiga division in Danemarca s-au folosit ca mingi de joc oficial si nu doar din cauza marketingului. Extrem de rotunde si de durabile, le folosesc de un an de zile la antrenament si nu am spart nici una fara sa calcam din greseala. Pret in jur de 5 lei mingea dar e pretul de Danemarca, daca vor deveni disponibile si in Romania probabil pretul va fi altul. Iar setul de 100 mingi probabil e mai ieftin dar nu se comercializeaza decat pentru cluburi.
                https://www.btex.dk/inzone-dura-bord...de-6-styk.html
                Lemn: Butterfly Petr Korbel
                BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                Comentariu


                • #58
                  Bună seara!
                  Aș dori o părere despre mingile Butterfly Three-Stars G40+.
                  Dacă a jucat cineva cu ele și poate să-și exprime o părere ?i mulțumesc anticipat!
                  Chiar m-aș bucura dacă mi-ar zice cineva care a jucat cu ele care crede că e raportul calitate preț.
                  Vă mulțumesc!
                  Vă pup pe toți!

                  Comentariu


                  • #59
                    Sunt foarte bune, rotunde, tari, sar bine, foarte durabile, insa marele defect al lor este faptul ca devin lucioase după câteva ore de joc, influenț?nd in mod direct spinul...

                    Trimis de pe al meu D6603 folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #60
                      sunt fan Joola *** cele cu sigla albastra, sar foarte bine...si sunt si foarte aproapiate de cele vechi, de celuloid, pentru mine ar fi prima alegere
                      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                      BH : Tenergy 05Fx
                      FH : Tenergy 05Fx

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Ben Vezi post
                        sunt fan Joola *** cele cu sigla albastra, sar foarte bine...si sunt si foarte aproapiate de cele vechi, de celuloid, pentru mine ar fi prima alegere
                        Și mie imi plac Joola flash 3*

                        Comentariu


                        • #62


                          Iata mingile cu care sa jucat la Mondiale 2017 Dusseldorf si europene Budapesta 2017

                          Cine doreste o cutie , voi expune pretul in topicul meu
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de roman bogdan Vezi post
                            Iata mingile cu care sa jucat la Mondiale 2017 Dusseldorf si europene Budapesta 2017

                            Cine doreste o cutie , voi expune pretul in topicul meu
                            Când?
                            Numai la cutie vinzi?la mai multe cutii nu dai?

                            Comentariu


                            • #64
                              Cutiile sunt cu 3 mingi, am 40 de cutii: 120 mingi
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #65
                                Bogdane, asta e un topic la echipament cu parerea fiecaruia legata de mingile folosite. Daca ai ceva de vanzare, te rog sa postezi in sectiunea vanzari-cumparari.

                                Comentariu


                                • #66
                                  S-a rezolvat si dilema cu mingile de plastic......La Campionatul mondial pe echipe din Suedia se joaca cu Butterfly ........deci pana la urmatorul campionat mondial .....BTY sunt the best........nu mai avem ce comenta.....daca cei mai buni joaca cu ele......
                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de baltzatu Vezi post
                                    Sanwei *** 40+ Seamless (astea) - decente, mai netede și mai ușoare decât DHS-urile. Fără probleme de sfericitate, n-am jucat prea mult cu ele să pot spune dacă sunt rezistente au ba (au ajuns odată cu DHS-urile de mai sus).
                                    Salutare.

                                    Am jucat ieri cam o oră cu o minge Sanwei. E OK, sare bine pe mesele Bty de la IDM, nu s-a spart Față de DHS-uri, ia efect mai puțin.

                                    Postat în original de MariusBH Vezi post
                                    BTY sunt the best........nu mai avem ce comenta.....daca cei mai buni joaca cu ele......
                                    De ce să n-avem? Nu toată lumea își permite să joace doar cu v?rfurile lanțului trofic. Topicul e despre ce mingi au cel mai bun raport calitate-preț, nu despre care-i cea mai bună marcă de mingi
                                    Moo... or something...
                                    --------------------------------------------------------------
                                    Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Nu vreau sa supar pe nimeni si chiar daca poate unii (mai mult ca sigur) or sa spune ca e promovare, comercializand andro, dar in calitate de jucator (si cam asa fac eu recomandari) nu de vanzator pot spune ca andro SPEEDBALL 3S*** la 18 lei setul, sunt cele mai bune mingi de competitie calitate/pret la ora actuala pe piata.

                                      Tari, rotunde si foarte rezistente. Concursurile unde s-a jucat cu aceasta minge au putut confirma acest lucru.

                                      Dealtfel intamplator am vazut ca si baietii de la revspin, fostul tabletennisdatabase spun acelasi lucru despre ele.
                                      https://revspin.net/balls/andro-spee...us-3-star.html

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Despre RED+BLACK ,3stele plastic ce ziceti? Deocamdata singura firma romaneasca de pe piata materialelor de tenis de masă din lume. Personal am jucat cu mai multe generatii si se pare ca sunt mai rezistente decat toate firmele de pe piata,iar pretul este bun.
                                        Liviu Petrescu

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Ați încercat și varianta de ? stele ? Mă gîndesc că sunt aceleași doar ca-s mai puțin rotunde decât cele de trei stele.
                                          Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                                          FH: Xiom Asia Japan
                                          BH:Xiom Asia Japan

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Nu sunt un mare jucator, dar imi dau si eu cu parerea. Am jucat pana acum cu urmatoarele branduri si am constatat:
                                            1. Nittaku 3 stele - super rezistente, rotunde (nu am gasit niciuna ovala pana acum), devin lucioase repede.
                                            2. Xushaofa 3 stele - rezistente, rotunde, mai usoare decat Nittaku, pret bun dupa parerea mea (7 lei buc.), demne de luat in seama.
                                            3. Andro si Stiga - nu am jucat foarte mult pentru ca m-am "spurcat" la cele doua de mai sus, dar mi s-au parut rotunde, nu-mi place in schimb sunetul pe care-l scot, parca-s de sticla, mai ales Stiga, dar asta-i doar parerea mea. Mi s-a parut ca nu sar la fel de mult ca primele doua, par mai tari.
                                            4. Red+Black 3 stele - aceleasi impresii ca si la Andro si Stiga doar ca totul la o scara mai mica: sunet de sticla mai redus, saritura un pic mai tare. In schimb mi s-au parut rezistente. Le-as plasa intre Xushaofa si Andro la caracteristicile percepute de mine.

                                            Referitor la "uzura" am intrebat online pe cei de la PingSkills si mi s-a raspuns ca nu exista uzura la mingile de tenis de masă, raspuns care pe mine m-a uimit, deoarece ca si voi toti am observat ca textura suprafetei unei mingi se schimba jucand-o, ceea ce ar trebui sa aiba un efect negativ asupra spin-ului, cel putin. Dar asta a fost raspunsul lor. Si din ce spun ei, Alois Rosario este (sau a fost) antrenorul echipei nationale paralimpice a Australiei, deci ar trebui sa stie ce spune. Iata raspunsul:

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Am jucat aseară vreo trei ore cu o andro SPEEDBALL 3S***. Grea, fără probleme de sfericitate. Ce nu ne-a plăcut e că are o săritură vizibil mai joasă față de celelalte mingi *** cu care am jucat (Xiom, Nittaku, Tibhar, DHS, Sanwei).

                                              Observație personală: calitatea mingilor DHS cumpărate direct din China (Aliexpress) a scăzut. Sunt la fel de OK ca greutate, sfericitate și rugozitate, sar la fel de bine, dar acum se sparg mai repede.
                                              Moo... or something...
                                              --------------------------------------------------------------
                                              Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Cele mai bune mingii***? Raport calitate pret?

                                                Postat în original de baltzatu Vezi post

                                                Observație personală: calitatea mingilor DHS cumpărate direct din China (Aliexpress) a scăzut. Sunt la fel de OK ca greutate, sfericitate și rugozitate, sar la fel de bine, dar acum se sparg mai repede.
                                                Poate pentru ca acum dați mai tare-n ele [emoji1]
                                                T05-ALC-T05
                                                Adrian Gorum

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Posibil, da' numărul de rame și smash-uri de frustrare a scăzut, așa că, teoretic, ar trebui să țină mai mult
                                                  Moo... or something...
                                                  --------------------------------------------------------------
                                                  Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Mie mi-au plăcut cel mai mult Killerspin **** și Nittaku ***
                                                    Killerspin SVR Stilo7 limited edition
                                                    Killerspin Diamond TC RTG Premium
                                                    Butterfly Zhang Jike Super ZLC + Tenergy 80FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X