tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 19 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 275

Subiect: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.945
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    66 z 4 h 29 m
    Timp online pe zi
    1 h 13 m
    Reputație
    1734

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Stimati organizatori
    Autofinantarea circuitului Amatur a devenit,asa dupa cum majoritatea dintre dvs realizati,o necesitate.Cotizatia platita de fiecare jucator,adica 10 lei/an(5 lei/semestru)este neglijabila dar insumata permite rezolvarea multor probleme legate de buna functionare a circuitului.
    Desi unele aspecte juridice si financiar-contabile nu au fost inca puse la punct,actiunea a fost demarata si trebuie sa continue. Din banii stransi se vor achita costurile legate de mentenanta site-urilor http://www.tenisdemasa.ro si http://www.amatur.ro si se va incepe achizitionarea de logistica(mese,mantinele)care vor fi date in teritoriu dupa un algoritm ce se va stabili cat de curand.
    Colectarea sumelor se poate face DOAR PRIN INTERMEDIUL DVS,banii ajungand in contul clubului din Topoloveni,deocamdata,dl Botarca fiind trezorierul.
    De aceea,am rugamintea ca la prezentarea turneului,la rubrica "taxa de inscriere" sa treceti suma calculata de dvs drept acoperitoare si,in plus sa specificati ca se percepe si cotizatia de 5 lei/sem,unde este cazul.Clasamentul la zi are o rubrica destinata evidentierii acestei taxe,va fi usor sa vedeti care a platit si care nu.
    In cazul in care nu doriti sa colectati aceasta taxa,turneul nu va fi luat in considerare ,nefiind punctat si prezentat pe siteul http://www.Amatur.ro (acest lucru probabil ca ii intereseaza in cel mai inalt grad si pe participantii la turneele respective)
    Va multumesc pentru intelegere!
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 6 h 27 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365

Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Dupa cum spunea si dl. Cozma am strans la turneul din februarie primii bani din cotizatie. S-au strans atunci 860 RON. Sper sa putem continua la Baicoi si Pitesti acest demers mai ales in ideea de a putea finanta cele 2 site-uri. Legat de partea de administrare a banilor vreau sa fac o precizare: au mers in contul Asociatiei Club Arena Topoloveni doar banii care au intrat prin OP bancar, banii incasati cash nu ii pot depune in contul asociatiei intrucat nu am justificare la incasare. As avea rugamintea, pana la definitivarea actelor Amatur si deschiderea unui cont al Asociatiei, cei care vor sa depuna bani pentru Amatur sa ma contacteze pentru a vedea cum procedam.

organizator turnee

Data înscrierii
    01.11.2009
    Locație
    Pitesti
    Vârstă
    55
    Posturi
    687
    Timp total online
    6 z 16 h 38 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    605

Este bine venita aceasta cotizatie, dar pentru cei care organizeaza turneele in semestrul II, cum se va sti daca a platit sau nu aceasta cotizatie si in semestrul II?
    De aceea as avea citeva sugestii:
    1. sa modifice in clasamentul la zi D-l Apian, si sa mai introduca o rubrica TX1 si TX2, adica cotizatia in semestrul I si cea din semestrul II, in asa fel incit organizatorul sa stie ca unii au platit semestrul I si trebuie sa mai plateasca doar 5Ron pt semestrul II, iar cei care participa doar la turneele din semestrul II, vor plati 10 Ron
    2. sau ramine clasamentul asa cum este, in schimb cotizatia va fi de 10 Ron de la inceput
    Propunerea mea este ca de la inceput sa fie de 10 Ron, deoarece:
    - sunt unii jucatori care din diferite motive joaca doar in unul din semestre, si atunci la sfirsitul anului unii figureaza cu 5 Ron, iar altii 10 Ron. Ce vom face, vom alerga dupa cei care au platit 5Ron sa mai plateasca inca 5? Sau mai facem tot felul de rubrici in clasament ca sa stim ca in 2010 a platit 5 Ron, in 2011 a platit 5 Ron restanta din 2010 si inca 10 Ron din 2011, etc?
    - La ora actuala, asa cum a anuntat si D-l Bodeanu, beneficiem de o oferta exceptionala pentru achizitia de mese profesionale, si este pacat sa o ratam din lipsa de fonduri.
    E bine de luat o decizie inaintea turneelor ce vor avea loc cu incepere din 10 aprilie.

Super Moderator
    Data înscrierii
    05.03.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.438
    Timp total online
    177 z 14 h 51 m
    Timp online pe zi
    3 h 17 m
    Reputație
    3810

In clasamentul general fiecare turneu are doua coloane rezervate reprezentand punctele si data turneului (anul si luna). Jucatorii care vor plati la un turneu vor avea casuta cu 'data' colorata in rosu, iar in coloana Tx se vor aduna automat nr. de casute astfel colorate, deci va aparea valoarea 0, 1 sau 2 (pe parcursul unui an).
    Mi se pare normal ca jucatorii sa plateasca daca joaca, deci daca intr-un semestru cineva nu vine deloc, ce rost are sa alerg dupa el anul urmator sa-i iau banii retroactiv?
    Pe de alta parte, e bine ca jucatorii activi sa cotizeze de la inceput 10 ron pentru ca probabil este nevoie de bani acum, nu pe 15 decembrie; in acest caz casuta respectiva va fi, sa zicem, verde, si va aduna 2 puncte in coloana Tx.
    Pare mai complicat, dar asa se vede exact cand si la ce turneu a cotizat fiecare si nici nu este nevoie de coloane in plus mai ales ca oricum sint prea multe.
    FH - TEnergy 05 // Viscaria FL // BH - TEnergy 05 (Raystorm Bty) - Eco LEX glue

Nu este important sa castigi! Este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

maestru
    Data înscrierii
    21.03.2008
    Locație
    Slobozia
    Posturi
    1.708
    Timp total online
    13 z 7 h 53 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    277

Citat Postat în original de sorin167
    Dupa cum spunea si dl. Cozma am strans la turneul din februarie primii bani din cotizatie. S-au strans atunci 860 RON. Sper sa putem continua la Baicoi si Pitesti acest demers mai ales in ideea de a putea finanta cele 2 site-uri. Legat de partea de administrare a banilor vreau sa fac o precizare: au mers in contul Asociatiei Club Arena Topoloveni doar banii care au intrat prin OP bancar, banii incasati cash nu ii pot depune in contul asociatiei intrucat nu am justificare la incasare. As avea rugamintea, pana la definitivarea actelor Amatur si deschiderea unui cont al Asociatiei, cei care vor sa depuna bani pentru Amatur sa ma contacteze pentru a vedea cum procedam.
    Sa inteleg ca nu putem achita taxa decat prin OP? ASta pt. a avea justificare la incasare?(ma indoiesc ca se va putea altfel taia chitanta)

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.945
    Timp total online
    66 z 4 h 29 m
    Timp online pe zi
    1 h 13 m
    Reputație
    1734

Un cont deschis pe persoana fizica deocamdata ar rezolva problema.Sumele sunt mici.Oricum,vom discuta acest aspect telefonic sau prin viu grai pt a nu deschide discutii interminabile cu cei predispusi sa polemizeze in orice circumstante

maestru
    Data înscrierii
    21.03.2008
    Locație
    Slobozia
    Posturi
    1.708
    Timp total online
    13 z 7 h 53 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    277

Am intrebat pt. ca as vrea sa achit taxa pentru ambele semestre la Baicoi, in concluzie se poate achita taxa la acest turneu sau nu?

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 6 h 27 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365

Citat Postat în original de Dado.daniel
    Am intrebat pt. ca as vrea sa achit taxa pentru ambele semestre la Baicoi, in concluzie se poate achita taxa la acest turneu sau nu?
    Voi fi la Baicoi si o sa putem strange taxa cash. Ma voi ocupa personal de asta!

Super Moderator
    Data înscrierii
    05.03.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.438
    Timp total online
    177 z 14 h 51 m
    Timp online pe zi
    3 h 17 m
    Reputație
    3810

http://tenisdemasa.amatur.ro/Files/amat ... r_2010.xls
    Clasament completat cu afisarea taxei in functie de marcarea cu rosu/albastru in coloana unui turneu (ex. Topoloveni).
    FH - TEnergy 05 // Viscaria FL // BH - TEnergy 05 (Raystorm Bty) - Eco LEX glue

Nu este important sa castigi! Este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.945
    Timp total online
    66 z 4 h 29 m
    Timp online pe zi
    1 h 13 m
    Reputație
    1734

Copii vor fi scutiti de plata acestei taxe.Pana la 18 ani ,zic eu.Sa-i incurajam sa faca sport real,nu virtual pe pc.
    Deasemeni,persoanele cu dizabilitati care din dragoste pentru sport fac sacrificii greu de imaginat pentru noi

organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.035
    Timp total online
    36 z 11 h 38 m
    Timp online pe zi
    40 m
    Reputație
    1499

Pana la urmatoarea participare la un turneu AMATuR ce alta posibilitate exista de a achita taxa de 10 Ron?Ma gandesc ca daca s-ar achita cat mai repede taxa anuala de catre toti Amatur-istii s-ar putea,eventual, da curs acelei oferte cu mesele,care mi se pare de nerefuzat!!
    I love table tennis !

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 6 h 27 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365

Puteti depune banii de cotizatie in urmatorul cont: RO76RZBR0000060005432286 deschis pe numele meu. Am rugamintea de a depune banii cash la ghiseul bancii RAIFFEISEN si nu de a face ordine de plata, deoarece exista comision la incasare. Multumesc!

organizator turnee
    Data înscrierii
    08.05.2007
    Locație
    Constanta, Romania, Romania
    Vârstă
    50
    Posturi
    732
    Timp total online
    21 z 21 h 50 m
    Timp online pe zi
    24 m
    Reputație
    272

Am depus 60 lei, cotiza?ia pe primul semestru pentru urm?torii -
    1. Nechulache C?t?lin C-?a - 5 lei
    2. Fr?tea Aurel C-?a - 5 lei
    3. Jecu Aurelian N?vodari - 5 lei
    4. St?nescu Marian C-?a - 5 lei
    5. Dumitru Marius Murfatlar - 5 lei
    6. Barbu Mircea Mangalia - 5 lei
    7. Ghizd?vescu Adrian N?vodari - 5 lei
    8. Tolontan Ionu? N?vodari - 5 lei
    9. Adem Erduan Murfatlar - 5 lei
    10.Ionescu Mihai Mangalia - 5 lei
    11.Mustafa Belhin C-?a - 5 lei
    12.Manea Dan C-?a - 5 lei
    Am v?zut c? Florin a trecut deja în clasament.Mul?umim.

cadet
    Data înscrierii
    15.03.2009
    Locație
    Hunedoara
    Vârstă
    41
    Posturi
    88
    Timp total online
    2 z 12 h 49 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    1

Citat Postat în original de cata_60
    Stimati organizatori
    Autofinantarea circuitului Amatur a devenit,asa dupa cum majoritatea dintre dvs realizati,o necesitate.Cotizatia platita de fiecare jucator,adica 10 lei/an(5 lei/semestru)este neglijabila dar insumata permite rezolvarea multor probleme legate de buna functionare a circuitului.
    Desi unele aspecte juridice si financiar-contabile nu au fost inca puse la punct,actiunea a fost demarata si trebuie sa continue. Din banii stransi se vor achita costurile legate de mentenanta site-urilor http://www.tenisdemasa.ro si http://www.amatur.ro si se va incepe achizitionarea de logistica(mese,mantinele)care vor fi date in teritoriu dupa un algoritm ce se va stabili cat de curand.
    Colectarea sumelor se poate face DOAR PRIN INTERMEDIUL DVS,banii ajungand in contul clubului din Topoloveni,deocamdata,dl Botarca fiind trezorierul.
    De aceea,am rugamintea ca la prezentarea turneului,la rubrica "taxa de inscriere" sa treceti suma calculata de dvs drept acoperitoare si,in plus sa specificati ca se percepe si cotizatia de 5 lei/sem,unde este cazul.Clasamentul la zi are o rubrica destinata evidentierii acestei taxe,va fi usor sa vedeti care a platit si care nu.
    In cazul in care nu doriti sa colectati aceasta taxa,turneul nu va fi luat in considerare ,nefiind punctat si prezentat pe siteul http://www.Amatur.ro (acest lucru probabil ca ii intereseaza in cel mai inalt grad si pe participantii la turneele respective)
    Va multumesc pentru intelegere!
    deci dupa cate am inteles pe acest cont RO76RZBR0000060005432286 la RAIFFEISEN putem depune suma de 10 ron????

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 6 h 27 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365

Ati inteles corect! Rugamintea era sa nu faceti Ordin de Plata, ci sa depuneti direct la ghiseul bancii!
    Multumesc frumos!

Subiecte similare

1. 7 decembrie 2012 sedinta organizatorilor
    De GeluBv în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 81
    Ultimul post: 21.11.2012, 05:01
  2. Mingi de tenis...in atentia organizatorilor
    De Bogdan Mandru în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 09.03.2012, 22:08
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.03.2011, 22:54