Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

    Stimati organizatori
    Autofinantarea circuitului Amatur a devenit,asa dupa cum majoritatea dintre dvs realizati,o necesitate.Cotizatia platita de fiecare jucator,adica 10 lei/an(5 lei/semestru)este neglijabila dar insumata permite rezolvarea multor probleme legate de buna functionare a circuitului.
    Desi unele aspecte juridice si financiar-contabile nu au fost inca puse la punct,actiunea a fost demarata si trebuie sa continue. Din banii stransi se vor achita costurile legate de mentenanta site-urilor http://www.tenisdemasa.ro si http://www.amatur.ro si se va incepe achizitionarea de logistica(mese,mantinele)care vor fi date in teritoriu dupa un algoritm ce se va stabili cat de curand.
    Colectarea sumelor se poate face DOAR PRIN INTERMEDIUL DVS,banii ajungand in contul clubului din Topoloveni,deocamdata,dl Botarca fiind trezorierul.
    De aceea,am rugamintea ca la prezentarea turneului,la rubrica "taxa de inscriere" sa treceti suma calculata de dvs drept acoperitoare si,in plus sa specificati ca se percepe si cotizatia de 5 lei/sem,unde este cazul.Clasamentul la zi are o rubrica destinata evidentierii acestei taxe,va fi usor sa vedeti care a platit si care nu.
    In cazul in care nu doriti sa colectati aceasta taxa,turneul nu va fi luat in considerare ,nefiind punctat si prezentat pe siteul http://www.Amatur.ro (acest lucru probabil ca ii intereseaza in cel mai inalt grad si pe participantii la turneele respective)
    Va multumesc pentru intelegere!
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

    Dupa cum spunea si dl. Cozma am strans la turneul din februarie primii bani din cotizatie. S-au strans atunci 860 RON. Sper sa putem continua la Baicoi si Pitești acest demers mai ales in ideea de a putea finanta cele 2 site-uri. Legat de partea de administrare a banilor vreau sa fac o precizare: au mers in contul Asociatiei Club Arena Topoloveni doar banii care au intrat prin OP bancar, banii incasati cash nu ii pot depune in contul asociatiei intrucat nu am justificare la incasare. As avea rugamintea, pana la definitivarea actelor Amatur si deschiderea unui cont al Asociatiei, cei care vor sa depuna bani pentru Amatur sa ma contacteze pentru a vedea cum procedam.
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

      Este bine venita aceasta cotizatie, dar pentru cei care organizeaza turneele in semestrul II, cum se va sti daca a platit sau nu aceasta cotizatie si in semestrul II?
      De aceea as avea citeva sugestii:
      1. sa modifice in clasamentul la zi D-l Apian, si sa mai introduca o rubrica TX1 si TX2, adica cotizatia in semestrul I si cea din semestrul II, in asa fel incit organizatorul sa stie ca unii au platit semestrul I si trebuie sa mai plateasca doar 5Ron pt semestrul II, iar cei care participa doar la turneele din semestrul II, vor plati 10 Ron
      2. sau ramine clasamentul asa cum este, in schimb cotizatia va fi de 10 Ron de la inceput
      Propunerea mea este ca de la inceput sa fie de 10 Ron, deoarece:
      - sunt unii jucatori care din diferite motive joaca doar in unul din semestre, si atunci la sfirsitul anului unii figureaza cu 5 Ron, iar altii 10 Ron. Ce vom face, vom alerga dupa cei care au platit 5Ron sa mai plateasca inca 5? Sau mai facem tot felul de rubrici in clasament ca sa stim ca in 2010 a platit 5 Ron, in 2011 a platit 5 Ron restanta din 2010 si inca 10 Ron din 2011, etc?
      - La ora actuala, asa cum a anuntat si D-l Bodeanu, beneficiem de o oferta exceptionala pentru achizitia de mese profesionale, si este pacat sa o ratam din lipsa de fonduri.
      E bine de luat o decizie inaintea turneelor ce vor avea loc cu incepere din 10 aprilie.

      Comentariu


      • #4
        Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

        In clasamentul general fiecare turneu are doua coloane rezervate reprezentand punctele si data turneului (anul si luna). Jucatorii care vor plati la un turneu vor avea casuta cu 'data' colorata in rosu, iar in coloana Tx se vor aduna automat nr. de casute astfel colorate, deci va aparea valoarea 0, 1 sau 2 (pe parcursul unui an).
        Mi se pare normal ca jucatorii sa plateasca daca joaca, deci daca intr-un semestru cineva nu vine deloc, ce rost are sa alerg dupa el anul urmator sa-i iau banii retroactiv?
        Pe de alta parte, e bine ca jucatorii activi sa cotizeze de la inceput 10 ron pentru ca probabil este nevoie de bani acum, nu pe 15 decembrie; in acest caz casuta respectiva va fi, sa zicem, verde, si va aduna 2 puncte in coloana Tx.
        Pare mai complicat, dar asa se vede exact cand si la ce turneu a cotizat fiecare si nici nu este nevoie de coloane in plus mai ales ca oricum sint prea multe.
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

          Postat în original de sorin167
          Dupa cum spunea si dl. Cozma am strans la turneul din februarie primii bani din cotizatie. S-au strans atunci 860 RON. Sper sa putem continua la Baicoi si Pitești acest demers mai ales in ideea de a putea finanta cele 2 site-uri. Legat de partea de administrare a banilor vreau sa fac o precizare: au mers in contul Asociatiei Club Arena Topoloveni doar banii care au intrat prin OP bancar, banii incasati cash nu ii pot depune in contul asociatiei intrucat nu am justificare la incasare. As avea rugamintea, pana la definitivarea actelor Amatur si deschiderea unui cont al Asociatiei, cei care vor sa depuna bani pentru Amatur sa ma contacteze pentru a vedea cum procedam.
          Sa inteleg ca nu putem achita taxa decat prin OP? ASta pt. a avea justificare la incasare?(ma indoiesc ca se va putea altfel taia chitanta)
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

            Un cont deschis pe persoana fizica deocamdata ar rezolva problema.Sumele sunt mici.Oricum,vom discuta acest aspect telefonic sau prin viu grai pt a nu deschide discutii interminabile cu cei predispusi sa polemizeze in orice circumstante
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #7
              Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

              Am intrebat pt. ca as vrea sa achit taxa pentru ambele semestre la Baicoi, in concluzie se poate achita taxa la acest turneu sau nu?
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • #8
                Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                Postat în original de Dado.daniel
                Am intrebat pt. ca as vrea sa achit taxa pentru ambele semestre la Baicoi, in concluzie se poate achita taxa la acest turneu sau nu?
                Voi fi la Baicoi si o sa putem strange taxa cash. Ma voi ocupa personal de asta!
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • #9
                  Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                  http://tenisdemasa.amatur.ro/Files/amat ... r_2010.xls
                  Clasament completat cu afisarea taxei in functie de marcarea cu rosu/albastru in coloana unui turneu (ex. Topoloveni).
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                    Copii vor fi scutiti de plata acestei taxe.Pana la 18 ani ,zic eu.Sa-i incurajam sa faca sport real,nu virtual pe pc.
                    Deasemeni,persoanele cu dizabilitati care din dragoste pentru sport fac sacrificii greu de imaginat pentru noi
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                      Pana la urmatoarea participare la un turneu AMATuR ce alta posibilitate exista de a achita taxa de 10 Ron?Ma gandesc ca daca s-ar achita cat mai repede taxa anuala de catre toti Amatur-istii s-ar putea,eventual, da curs acelei oferte cu mesele,care mi se pare de nerefuzat!!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                        Puteti depune banii de cotizatie in urmatorul cont: RO76RZBR0000060005432286 deschis pe numele meu. Am rugamintea de a depune banii cash la ghiseul bancii RAIFFEISEN si nu de a face ordine de plata, deoarece exista comision la incasare. Multumesc!
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                          Am depus 60 lei, cotiza?ia pe primul semestru pentru urm?torii -
                          1. Nechulache Cât?lin C-ța - 5 lei
                          2. Fratea Aurel C-ța - 5 lei
                          3. Jecu Aurelian Năvodari - 5 lei
                          4. Stănescu Marian C-ța - 5 lei
                          5. Dumitru Marius Murfatlar - 5 lei
                          6. Barbu Mircea Mangalia - 5 lei
                          7. Ghizd?vescu Adrian Năvodari - 5 lei
                          8. Tolontan Ionu? Năvodari - 5 lei
                          9. Adem Erduan Murfatlar - 5 lei
                          10.Ionescu Mihai Mangalia - 5 lei
                          11.Mustafa Belhin C-ța - 5 lei
                          12.Manea Dan C-ța - 5 lei
                          Am v?zut că Florin a trecut deja în clasament.Mulțumim.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                            Postat în original de cata_60
                            Stimati organizatori
                            Autofinantarea circuitului Amatur a devenit,asa dupa cum majoritatea dintre dvs realizati,o necesitate.Cotizatia platita de fiecare jucator,adica 10 lei/an(5 lei/semestru)este neglijabila dar insumata permite rezolvarea multor probleme legate de buna functionare a circuitului.
                            Desi unele aspecte juridice si financiar-contabile nu au fost inca puse la punct,actiunea a fost demarata si trebuie sa continue. Din banii stransi se vor achita costurile legate de mentenanta site-urilor http://www.tenisdemasa.ro si http://www.amatur.ro si se va incepe achizitionarea de logistica(mese,mantinele)care vor fi date in teritoriu dupa un algoritm ce se va stabili cat de curand.
                            Colectarea sumelor se poate face DOAR PRIN INTERMEDIUL DVS,banii ajungand in contul clubului din Topoloveni,deocamdata,dl Botarca fiind trezorierul.
                            De aceea,am rugamintea ca la prezentarea turneului,la rubrica "taxa de inscriere" sa treceti suma calculata de dvs drept acoperitoare si,in plus sa specificati ca se percepe si cotizatia de 5 lei/sem,unde este cazul.Clasamentul la zi are o rubrica destinata evidentierii acestei taxe,va fi usor sa vedeti care a platit si care nu.
                            In cazul in care nu doriti sa colectati aceasta taxa,turneul nu va fi luat in considerare ,nefiind punctat si prezentat pe siteul http://www.Amatur.ro (acest lucru probabil ca ii intereseaza in cel mai inalt grad si pe participantii la turneele respective)
                            Va multumesc pentru intelegere!
                            deci dupa cate am inteles pe acest cont RO76RZBR0000060005432286 la RAIFFEISEN putem depune suma de 10 ron????

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                              Ati inteles corect! Rugamintea era sa nu faceti Ordin de Plata, ci sa depuneti direct la ghiseul bancii!
                              Multumesc frumos!
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                Daca se depun 11-12 lei in acel cont ar fi suficienti ca la retragere sa ramana cei 10 ? Pentru mine ar fi cea mai rezonabila alegere avand in vedere ca pe la turnee ajung destul de rar iar bancile ..... ma dispera.
                                FH Donic Bluefire M3/Acuda S3
                                Butterfly Primorac OFF-/Donic Ovtcharov Soft Carbon V1
                                BH Donic Bluefire M3/Acuda S3

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                  Daca se depun la ghiseul bancii comisionul este 0, daca se transfera prin ordin de plata, atunci exista un comision la incasare de 3 RON si e pacat sa dam bancilor 30% din cotizatie. Am sa comunic un alt cont in care sa puteti face plata prin OP fara a avea acel comision de incasare.
                                  www.clubarena08.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                    Postat în original de sorin167
                                    Ati inteles corect! Rugamintea era sa nu faceti Ordin de Plata, ci sa depuneti direct la ghiseul bancii!
                                    Multumesc frumos!
                                    astazi 15.04.2010 am depus 15 lei cu numele Poputa Nicolae am depus suma asta ca sa fiu mai sigur ca o sa ajunga deocamdata nimik nu este sigur in Romania .... din cate am inteles 10 lei este taxa pe un an???? nu este cam putin ? inteleg ca este criza dar nici chiar asa macar 25 lei este destul de bine.. este doar o parere nu mi-o luati in nume de rau pentru simpla parere dar ceea ce ati inceput cu aceasta taxa este o idee extraordinara, bravo initiatorilor!!!!!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                      Astazi am depus si eu cei 95 de ron reprezentand diferenta de bani care s-au strans la concursul de la Bacău.
                                      BLADE:Kreanga Aeros
                                      BH:Tibhar Torpedo
                                      FH: Globe National

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                        S a varsat azi in contul dl Botarca suma de 110 lei,reprezentand:
                                        100 lei-taxe turneu B Bacău(partial-restul fiind varsat de dl Barsa)
                                        10lei-taxa anuala Cozma Catalin
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                          Pana acum au intrat in contul indicat de mine pentru cotizatia Amatur urmatoarele sume de la urmatorii domni:
                                          Cozma Catalin - 110 RON
                                          Barsa Ioan - 95 RON
                                          Poputa Nicolae - 15 RON
                                          Fratea Aurel - 60 RON
                                          Aceste sume se vor adauga celor stranse la Topoloveni, Baicoi si Pitești in fondul de cotizatii Amatur!
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                            Felicitari organizatorilor turneului de la Pitești.Am urmarit de la "distanta" desfasurarea turneului,de la inscrieri,afisarea grupelor deja de vineri si finalizarea de sambata ,cu disputarea finalelor la acea ora rezonabila.Doresc sa ma alatur celorlalti amatur-isti care propun ca si la urmatoarele turnee de asemenea amploare sa se adopte aceasta metoda.Toti participantii,open-isti sau amator-isti,ar avea numai de castigat!In fond,acesta este si scopul Amatur-ului!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                              S-a depus suma de 225 lei reprezentand cotizatiile incasate la turneul din 24.04.2010 - Adjud.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                                Postat în original de csabazedler
                                                Felicitari organizatorilor turneului de la Pitești.Am urmarit de la "distanta" desfasurarea turneului,de la inscrieri,afisarea grupelor deja de vineri si finalizarea de sambata ,cu disputarea finalelor la acea ora rezonabila.Doresc sa ma alatur celorlalti amatur-isti care propun ca si la urmatoarele turnee de asemenea amploare sa se adopte aceasta metoda.Toti participantii,open-isti sau amator-isti,ar avea numai de castigat!In fond,acesta este si scopul Amatur-ului!
                                                va multumesc pentru aprecieri!!!
                                                Si eu as fi dorit ca la urmatoarele turnee, mai ales cele care se disputa in sistemul OPEN+AMATORI sa se aplice acest sistem, dar probabil ca reticenta unora la cuvintul banca, sau la implementarea unui sistem ce functioneaza cu brio la turneele internationale, face ca sa mai dureze pina cind vom juca si noi civilizat.
                                                Oricum la Pitești, de acum incolo se va juca numai asa.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

                                                  ... sau la implementarea unui sistem ce functioneaza cu brio la turneele internationale, face ca sa mai dureze pina cind vom juca si noi civilizat.
                                                  Oricum la Pitești, de acum incolo se va juca numai asa.
                                                  Domnul Toma,
                                                  hai ca nu jucam chiar asa necivilizat...chiar in turnee nationale...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X