Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de Ceausescu Vezi post
    Ierbaru' tot ierbar
    Nu te-ai ''prins''...

    Comentariu


    • #52
      Toti cei ce vor mazilirea ierbarilor, nu sunt jucatori de tenis. Daca ar fi, nu s-ar plinge toata ziua ca babele, ca, ba e iarba prea verde, ba e prea uscata, ba muieti-s posmagii ?! Sunteti, pur si simplu, penibili.
      Nici nu mai vin sa joc cu astfel de babe . Rusine mai ,,sportivilor " care veniti la turnee doar pentru premii. Mi-e rusine si mie c-am ajuns sa fac parte dintr-o astfel de adunatura.

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de amedeo Vezi post
        Nu te-ai ''prins''...
        Eu ba da .... Dl. Matei Dumitru vad ca nu s-a prins ....Nu stie ca si eu is cu otravuri


        Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
        FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
        BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de amedeo Vezi post
          Eu o am pe birou din aprilie. Pe 30 iunie, la Mangalia, o pun la fiecare masa()...
          (doar spre ''luare aminte'', deocamdata)
          DRAGOS , eu doresc ca la terminarea setului masa de tenis sa fie rotita la 180* ca poate creste diferit iarba pana sosim la concurs.
          Multumesc de favor mai ales ca in regulament nu i restrictionata aceasta manevra.

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Ceausescu Vezi post
            Eu ba da .... Dl. Matei Dumitru vad ca nu s-a prins ....Nu stie ca si eu is cu otravuri
            Ba stiu,dar eu daca pierd impotriva unui ierbar, nu-l blamez pe acesta, fiindca stiu ca eu sunt de vina.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Ba stiu,dar eu daca pierd impotriva unui ierbar, nu-l blamez pe acesta, fiindca stiu ca eu sunt de vina.
              Corect .. el n-are nici o vina


              Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
              FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
              BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Ceausescu Vezi post
                Corect .. el n-are nici o vina
                Doar ca s-a nascut printre softuri

                Comentariu


                • #58
                  Si mofturi...

                  Comentariu


                  • #59
                    Am multi prieteni ierbari, pe care ii respect ca oameni si ca sportivi mai ales pe cei care "marturisesc" (la o bere-doua) ca si-au pus iarba ca sa incurce jocul adversarului softist si sa isi faca astfel punctele. La urma-urmei, fiecare tip de joc are spectaculozitatea lui! Atata vreme cat este regulamentar, nu vad rostul vesnicelor discutii in contradictoriu!
                    Si eu am cochetat cu niste "sandwich" pe rever, dar nu am nici rabdare si nici "talent" pentru a-mi insusi aceste tehnici. Sunt un pic mai "zburdalnic"!
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de mateidumitru Vezi post
                      Toti cei ce vor mazilirea ierbarilor, nu sunt jucatori de tenis. Daca ar fi, nu s-ar plinge toata ziua ca babele, ca, ba e iarba prea verde, ba e prea uscata, ba muieti-s posmagii ?! Sunteti, pur si simplu, penibili.
                      Nici nu mai vin sa joc cu astfel de babe . Rusine mai ,,sportivilor " care veniti la turnee doar pentru premii. Mi-e rusine si mie c-am ajuns sa fac parte dintr-o astfel de adunatura.
                      KOREKT

                      toti care stiu sa dea in iarba sunt bine,restu...........,am prieteni care ma bat cu 3-0 lejer, dupa o perioada de 6-9 luni(cam 8 ore pe sap).asa ca cei ce nu stiu sa invete

                      Numai bine!
                      Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                      Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                      Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                      Comentariu


                      • #61
                        cam asa e si cu organizatorii..

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Vali Suta Vezi post
                          Sigur Vali vor fi si nemultumiti, conteaza sa fie procentul mare la multumiti!
                          Daca din 41 de jucatori 1-3 sunt nemultumiti nu-i bai, dar daca din 41 is 21 nemultumiti atunci e bai , bai mare...

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                            De ce domnule RADU SERBAN nu mai organizati, ca si anul trecut turnee B in CLUJ?Toate turneele organizate de dvs.au avut succes.Nu trebuie sa va luati dupa "gurile rele"care afirmau ca le-ati organizat in scop de castig financiar.Cui nu-i convine ,sa nu participe.Poate luati "taurul de coarne"si ne faceti o surpriza organizand un turneu A.Doamne ajuta.
                            Gabi eu nu am stiinta ca cineva sa fi afirmat asa ceva despre mine. Eu nu am pus niciodata, nici din greseala, nici 0,01 RON in buzunar! Ori de cate ori sa putut am organizat turnee TDM gratuit! Banii care-i strangeam ii predam, TOTI, la propietarii Clubului TDM din Zorilor pentru inchirierea salii. De mai multe ori, din cauza nr redus de sportivi participanti, cupele, medaliile, diplomele le-am sponsorizat eu(la CSM, in Zorilor) dar voi nu ati stiut.
                            Referitor despre organizarea de turnee nu am mai avut timp fizic necesar(sunt om de afaceri si lipsesc mult timp din oras, mai ales la sfarsit de saptamana) si nu a mai fost o sala care sa corespunda cat de cat in Cluj.(singura sala din Cluj, cea din Zorilor sa inchis, cea de pe H.Barbusse 11 nu prea corespunde). De curand sa deschis sala de la Armatura unde a organizat, ieri, colegul nostru David Zoltan Turneu B. Stefan Rusu mai organizeaza turnee B in Cluj.
                            Ori cum ma bucur ca ti-au placut si ai fost multumit de turneele organizate de mine.
                            Mult succes tuturor organizatorilor.

                            Comentariu


                            • #64
                              Ma consider un jucator de valoare medie cu un joc bazat mai mult pe control si atac decat pe aparare.De catva timp cochetez si eu cu o "iarba",mai mult pentru a obisnui colegii de trupa cu "efectele" acesteia.Marturisesc ca nu se preteaza deloc jocului meu,miscarilor si loviturilor invatate pana acuma!Nu e deloc simplu sa te acomodezi cu acest tip de material,loviturile sunt total diferite,alte unghiuri,alta pozitie la masa,...ce mai,nu m-as putea obisnui cu iarba!Tocmai de aceea ii admir pe aceia dintre colegi care au avut rabdare sa invete jocul cu iarba,si mai ales pe aceia care joaca si bine!Ca nu e deloc "estetic"?Mda,dar nici jocul italienilor nu a fost niciodata prea "estetic" si au ajuns o forta in fotbalul mondial!Pana la urma,stimati colegi(cu iarba sau cu soft),toti jucam de placere si din placere!Rezultatele sunt consecinta directa a antrenamentelor,iar antrenamentele se fac cu colegii de trupa,iar daca printre ei sunt si 1-2 ierbari e bine pentru toti pentru ca ne putem acomoda cu acest material, deci:spor la antrenamente tuturor!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #65
                                Sambata 29.09.2012, doresc sa va informez ca sunt dispus si totodata invit reprezentantii si organizatorii de turnee A (amatur ) la Brașov unde vor avea cazarea gratuita. Scopul intalnirii este sa se ajunga la un consens in ceea ce priveste organizarea turneelor, completarea regulamentului, precum si alte discutii/propuneri constructive.
                                Confirmati disponibilitatea pana marti 25.09.2012, pt. cazare.
                                Revin cu un topic pt cele de mai sus.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • #66
                                  buna treaba gelu.
                                  asa DA

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Este intr-adevar o initiativa laudabila,mai ales ca vine de la un organizator!
                                    Chiar daca nu sunt org. de turnee "A"(INCA), mi-ar fi placut sa pot participa si sa-mi expun punctul de vedere,care coincide cu al altora(f.multi!).Din pacate, vineri voi pleca in concediu dar voi urmari cu mare atentie dezbaterile.Ceva trebuie sa se schimbe la nivelul organizarii turneelor.Nu uitati ca cei multi,amatorii,sunt "resursa" circuitului si e pacat sa fie tratati cu lipsa de respect!Taxa de participare trebuie sa fie in concordanta cu oferta(logistica) turneului:mese bune,sala incapatoare si luminoasa,fluiditate in desfasurare si ambianta buna!La urma urmei fiecare participant poate opta pentru un turneu sau altul,in functie de preferinte!Nimeni nu face intre 2-400 de km sa cotizeze cu 35 ron ca sa manance un sandwish in picioare si sa stea 2 ore intre doua partide!Cei ce s-au "fript" o data cu siguranta stiu ce sa aleaga data viitoare.Atentie deci,stimati organizatori,nu mai supralicitati la infinit in dauna participantilor!Va salut cu respect.
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Am o propunere, zic eu buna: sa zicem ca vreau sa organizez un turneu Amatur in provincie. La mine aici zic eu ca sunt destui jucatori de tenis care ar dori sa joace in acest circuit daca li s-ar oferi ocazia insa cred eu ca taxa de 10 lei care se plateste anual i-ar pune pe multi in dilema, este ceva psihologic, de ce sa plateasca o suta de mii pentru tot anul cand ei nu ar vrea sa joace poate decat in orasul lor, pentru inceput, dupa care microbul ii prinde si vor face si deplasari, dar ei nu stiu asta de la inceput asa ca nu vor participa. Propunerea mea ar fi ca pentru noii veniti, care nu au participat niciodata in Amatur, taxa sa se poata plati cumva esalonat, o suma modica la inceput de 2-3 lei, dupa care sa se plateasca si diferenta pana la 10 lei pe parcursul urmatoarelor etape. Taxa pentru un turneu B fara sandwish-uri si apa poate fi de 10-15 lei de persoana, o suma rezonabila tinand cont ca joci 2-3 ore efectiv la masa, daca il mai pui sa plateasca inca 10 lei, in total 20-25, s-ar putea sa i se para prea mult. Scuze daca aceasta propunere a mai fost avansata mai inainte si deja respinsa, nu am putut citi postarile forumului de la inceputuri.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Plata taxei nu a este obligatorie la turneele B; multi participanti au platit- pentru a scapa de grija sau pentru ca au avut mai multe participari la turneele B;
                                        In schimb, participarea la turneele A si A+ trebuie sa fie corelata cu plata taxei. Din pacate, insa, nu toti organizatorii turneelor A au urmarit in 2012 incasarea si depunerea banilor in cont.
                                        Dupa disputarea turneului A+ de la Cluj peentru noii participanti nu se va mai incasa taxa pentru anul 2012.

                                        Incasarea taxei in rate este dificila, greu de urmarit si greu de inregistrat. Am avut o incercare in 2011 si am renuntat in 2012.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Organizarea unui turneu presupune indeplinirea mai multor conditii care sa asigure si sa garanteze minima decenta "necesara" participantilor!Stau si ma minunez citind despre faptul ca un turneu nu se mai tine din lipsa de spatiu si de mese!!?(anunt facut chiar in ziua desfasurarii turneului!!!!).Stimati colegi PSEUDOorganizatori,glumele de acest fel se fac la 1 Aprilie.........si nici atunci,daca este vorba despre respectul reciproc!!!!!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Referitor la cotizatia anuala pe 2013, as propune o alta modalitate, mult mai simpla atit pentru cei ce tin evidenta, cit si pentru organizatori.
                                            La sfirsitul fiecarui turneu, din taxa de participare incasata, organizatorul va vira in contul comunicat de Sorin, o suma in functie de numarul de participanti si de valoarea turneului.
                                            Ex: la un turneu B: 1 leu de participant, la un turneu A: 2 lei de participant, la un turneu A+ :3 lei de participant.
                                            Astfel la un turneu A cu 120 de participanti, rezultatele se vor omologa de catre Florin Apian, numai in momentul in care Sorin confirma ca in cont a intrat suma de 240 lei.
                                            In acest fel se elimina timpul pierdut de fiecare organizator sa mai verifice daca jucatorul respectiv a platit sau nu cotizatia, si mai ales se elimina discutiile neprincipiale cu unii care pretind ca or sa plateasca data viitoare, ca acum nu au fost pregatiti, sau cu cei ce au platit dar nu au fost actualizati in clasament.
                                            Binenteles suma poate fi discutata, daca este aceeasi pentru toate tipurile de turnee, sau este diferentiata, si daca da, cit este pt fiecare tip de turneu in parte

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de florin toma Vezi post
                                              Referitor la cotizatia anuala pe 2013, as propune o alta modalitate, mult mai simpla atit pentru cei ce tin evidenta, cit si pentru organizatori.
                                              La sfirsitul fiecarui turneu, din taxa de participare incasata, organizatorul va vira in contul comunicat de Sorin, o suma in functie de numarul de participanti si de valoarea turneului.
                                              Ex: la un turneu B: 1 leu de participant, la un turneu A: 2 lei de participant, la un turneu A+ :3 lei de participant.
                                              Astfel la un turneu A cu 120 de participanti, rezultatele se vor omologa de catre Florin Apian, numai in momentul in care Sorin confirma ca in cont a intrat suma de 240 lei.
                                              In acest fel se elimina timpul pierdut de fiecare organizator sa mai verifice daca jucatorul respectiv a platit sau nu cotizatia, si mai ales se elimina discutiile neprincipiale cu unii care pretind ca or sa plateasca data viitoare, ca acum nu au fost pregatiti, sau cu cei ce au platit dar nu au fost actualizati in clasament.
                                              Binenteles suma poate fi discutata, daca este aceeasi pentru toate tipurile de turnee, sau este diferentiata, si daca da, cit este pt fiecare tip de turneu in parte
                                              Sa inteleg ca acesti 1,2 sau 3 lei...cam tot din amarata aia de taxa de inscriere se v-a dirija la Sorin?
                                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                              FH - TENERGY 64
                                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de victorache Vezi post
                                                Sa inteleg ca acesti 1,2 sau 3 lei...cam tot din amarata aia de taxa de inscriere se v-a dirija la Sorin?
                                                Binenteles ca din taxa de participare, care poate fi de 16 lei la B, de 27 la A sau 33 la A+
                                                O sa fie mai greu cu datul restului......

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Oare s-a tinut intalnirea aceea propusa de Gelu, la Brașov ?... si daca da, atunci vreau sa stiti ca ceea ce s-a discutat si s-a hotarat, ne intereseaza pe toti, drept pentru care, trebuie sa ne informati.
                                                  Multumesc !

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de victorache Vezi post
                                                    Sa inteleg ca acesti 1,2 sau 3 lei...cam tot din amarata aia de taxa de inscriere se v-a dirija la Sorin?
                                                    Normal ar fi ca la primul turneeu la care participa fiecare sa fie pregatit sa achite taxa.
                                                    Dupa parerea mea.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X