Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

    Cine doreste sa imbine un turneu de tenis de masă cu un mic concediu pe litoralul bulgaresc al Marii Negre poate participa la Turneul International de la Albena.
    Detalii pe http://www.tabletennisalbena.com si in pliantul atasat acestui mesaj.
    www.clubarena08.ro

  • #2
    Competitie Open Albena

    Din pacate am fost plecat din tara, si nu am vazut chestionarul decit astazi, cind am si votat.
    Parerea mi-am mai spus-o, cind am pledat pentru participarea colegilor de la Brașov, dar as vrea sa readuc spre stiinta citeva intimplari.
    Scopul Amaturului este de a atrage spre acest sport citi mai multi practicanti. La Bistrița, pe 19 mai, au fost in Sala Sporturilor peste 1000 de oameni. De ce? Pentru ca au venit Waldner si Persson, Crisan si Otilia Badescu, niste supercampioni.
    Saptamina trecuta am participat la Albena, la a XII editia a Festivalului de tenis de masă. Peste 200 de jucatori din Romania, Serbia, Franta, Turcia, Rusia, Ucraina si binenteles Bulgaria. Au fost atit jucatori din Amatur (Iusan, Florescu) cit si din div A (Calauz, Petrescu, Pantelimon, Cojanu) sau superliga (Manescu).
    Stiti care au fost cele mai frumoase si mai urmarite meciuri, atit de jucatori cit mai ales de turistii din statiune? Cele de la OPEN, unde au participat si jucatorii din nationala Bulgariei!!.
    Asa ca nu cred ca exista propaganda mai buna de promovare a acestui sport, decit participarea libera la OPEN a tuturor jucatorilor.

    Comentariu


    • #3
      Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

      Astfel de turnee ( OPEN ) sunt multe in Europa ,dar nici una organizata de un club de la noi .

      Comentariu


      • #4
        Re: Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

        Pentru ca tot am citit in ultima vreme despre turneul de la Albena, merita sa stim si ceva rezultate ale romanilor pe acolo:
        Veterani 40-50 ani, pe locul III s-a clasat Liviu Petrescu (Mioveni)
        Veterani 50-60 ani, pe locul I s-a clasat Adrian Calauz (Spartac)
        Cadeti - pe locul II s-a clsat Alexandru Mircea - ValiGTI II
        Junioare (16 ani) Winner -Andreea-Miriam Lupu - ROMANIA, Pajura București & AmaTuR ROMANIA

        Comentariu


        • #5
          Re: CHESTIONAR AmaTuR -Legitimati

          Ca tot a venit vorba de Albena...

          Amatori si open-isti , tineri si si mai putin tineri , ai nostrii au avut prestatii onorabile si au cules o multime de medalii. Cinste lor !

          Comentariu


          • #6
            Re: Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

            Postat în original de Dan2
            Pentru ca tot am citit in ultima vreme despre turneul de la Albena, merita sa stim si ceva rezultate ale romanilor pe acolo:
            Veterani 40-50 ani, pe locul III s-a clasat Liviu Petrescu (Mioveni)
            Veterani 50-60 ani, pe locul I s-a clasat Adrian Calauz (Spartac)
            Cadeti - pe locul II s-a clsat Alexandru Mircea - ValiGTI II
            Junioare (16 ani) Winner -Andreea-Miriam Lupu - ROMANIA, Pajura București & AmaTuR ROMANIA
            Sunt rezultatele de anul trecut.!!!
            Anul acesta,au fost obtinute urmatoarele:
            Locul I: Lupu Miriam la categoria ei de virsta
            Locul II: Pantelimon Gabriel (Spartac) simplu la cat 30-40 (finala de infarct cu rusul Saveliev, cind de la 2-0 pt Saveliev, Gabi a reusit sa ajunga la 2-2, iar in setul decisiv, a alternat fiecare la conducere, pina la 10-10, Saveliev cistigind in final setul 3 si locul I)
            Calauz Adrian-Toma Florin la dublu cat. 50-60
            Locul III: Calauz Adrian (Spartac) simplu cat 50-60

            Comentariu


            • #7
              Re: Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

              multumesc pentru fotografii
              www.sportcom.ro - magazin online de articole Butterfly si nu numai

              Comentariu


              • #8
                Re: Turneu International Albena - 28.07.2010-01.08.2010

                Astfel de turnee se desfasoara pe durata a 2-3 zile in mod normal .
                Poate ne lamuriti de cine a fost organizat .

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X